Яримович Роман

Пластун куреня ч. 5 ім. Ярослава Осьмомисла, куреня ч. 46 ім. Князя Буй-Тура Всеволода у Стрию; старший пластун Загону «Червона калина». Економіст, юрист. Політв'язень.

Народився в м. Долина на Івано-Франківщині в сім'ї судді. Дідусь був священиком у с. Кореличі недалеко Перемишлян. У 1917 р. родина переїхала до Стрия, де Роман закінчив гімназію. Там познайомився з Степаном Бандерою, який був на два роки старший за нього.

Навчався у Львівському університеті на правничому факультеті. Будучи студентом, мешкав в родині Шухевичів. По закінченню університету отримав диплом маґістра права.

У 1926 р. записався до пластового куреня ім. Ярослава Осьмомисла в Стрию, а з 1929 р. пластун Загону «Червона калина». З часу відродження Пласту був пластуном сеньйором, найстаршим членом куреня Загін «Червона калина», нагороджений багатьма грамотами.

Був членом ОУН з 1929 року. У 1939 — 1941 рр. пройшов військовий вишкіл ОУН, який закінчив в ранзі хорунжого, мав багато грамот і медалей УПА.

З 1941 р. до 1943 р. був перекладачем в німецькій армії, після поранення звільнений з посади. За співпрацю з німцями арештований радянською владою у 1945 р. і засланий в табори на далеку північ.

В Норильську, на каторзі, провів довгих одинадцять років. Реабілітований. Після звільнення не мав права повертатися до Львова, де жила його сім'я, і був змушений шукати роботу в області. Працював бухгалтером, економістом в Роздолі та Миколаєві. Після реабілітації зміг повернутися до свого дому. Працював у тресті «Промхімсантехмонтаж» аж до виходу на пенсію.