Українська English Deutsch Polska Русский

Світуха Микола

Один із видатніших провідників Орлиного Круга, скромний, цінував колегіяльні рішення («рішення наше, а не моє»).

Активізувався в ділянці новацького виховання в таборі переміщених осіб в Реґенсбурзі, Німеччина, де був гніздовим 11 Гнізда УПН. Одержав 1 ступінь новацького виховника в 1948 р.

Переїхав до Канади і поселився в Монреалі. Продовжував виховання новаків, виконуючи обов'язки гніздового, коменданта новацьких таборів, коменданта лещетарського табору «Карпати» в 1955/56. Згодом переїхав до Оттави, де був провідником пластової групи в 1965 р. Рівно ж в цьому році обрано його головою КПС Канади. Він був організатором Міжкрайової Пластової Зустрічі в 1967 р., яка відбулася на пластовій оселі Батурин, Монреаль.

С.О. Микола Світуха — один з перших членів О.К. Виконував обов'язки провідника Орлиного Круга від 1954 до 1957 р. Його діяльність була багата, але й клопітлива: 4-та нарада проводу О.К. 8.VІІ.1955, ІІ вишкіл діловодів новацьких з'єднань і новацьких таборів в Іст Четгемі, США, 1955 р., нарада з Головним командантом Пластунів в 1955 р., бунчужний вишколу новацьких виховників у Бабилоні, США, в 1956 р., випрацювання змін правильника УПН 1956 р. У процесі творення Кадри Пластових Виховників (КПВ) закріпив Орлиний Круг у межах КПВ, якої творці ставилися неприхильно до О.К. Він став провідником новацької ланки Головного реферату вишколу.

З тих чи інших причин виступив з Пласту в 1967 р.