Шухевич Юрій

Пластун куреня ч. 1 ім. Петра Сагайдачного при Академічній гімназії у Львові, старший пластун куреня ч. 10 «Чорноморці», член нелеґального Пласту. Інженер-геодезист. Закатований НКВД.

Народився у сім'ї Йосипа Шухевича та Евгенії зі священичої родини Стоцьких. Дитячі роки пройшли у містечках Краковець (Яворівський р-н) та Кам'янка-Бузька на Львівщині, де батько працював повітовим суддею. Після домашньої початкової освіти навчався і здав матуру в Академічній гімназії у Львові. Там його прийняли у Пласт, і він став активним організатором туристичних походів і таборів. Брав участь у пробігу з Маківки до Львова на Зелені Свята 1929 р. Після розв'язання Пласту польською владою включається в діяльність таємного Пластового Центру, належить до Українського спортового клубу ім. сотн. Федора Черника, представляє Пластовий Центр в студентському товаристві «Основа».

Юрій — один з провідних членів Організації Вищих Кляс Українських Гімназій. Ця молодіжна організація бойкотувала польські державні свята і патріотичні маніфестації та притягала учнів до святкувань заборонених українських річниць і панахид, організації грошових зборів на Бойовий фонд ОУН. Вищу освіту здобув у Львівській політехніці. Працював у приватній рекламній фірмі «Фама».

Заарештований НКВД наприкінці 1940 р. і закатований у тюрмі на вул. Лонцького (суч. Бандери) у перші дні німецько-большевицької війни. Старший брат Юрія, Роман Шухевич (генерал Чупринка — командир УПА), відшукав його серед сотень замордованих в'язнів і поховав у окремій могилі.

Джерело: Вічна ватра на Личакові (могили пластунів у Львівському історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар»). – Львів: ЗУКЦ, 2007. – 76 с.