Українська English Deutsch Polska Русский

Шеґрин Яків

(1912 — 2007)

Яків з'явився на світ 9 березня 1912 р. у с. Володимирці Жидачівського повіту, Західна Україна. Середню освіту почав набувати в Стрию, де в 1930 р. вступив до Пласту і склав Присягу. Заборона Пласту польською владою зумовила продовжування пластування таємно. З уваги на воєнну хуртовину опинився в Австрії, де в українській гімназії в Інсбруку закінчив середню освіту. Проживаючи в переселенчому таборі в місті Ляндек, він у 1945 р. організував курінь старших пластунів, який названо ім. Богдана Хмельницького, і протягом 5 років був його курінним.

В Австрії ст. пл. Яків принагідно допомагав вести новацькі заняття. У 1950 р. еміґрував до США і поселився в місті Бостоні. Продовжуючи своє пластування, він організував пластову станицю, яку очолював протягом 16 років. При станиці діяла танцювальна група і мандолінова оркестра, що їх організував і провадив пл. сен. Яків Шеґрин. Та найбільше уваги присвятив пластовому новацтву. організував самостійний рій «Левенята» та підготовчий рій новачок «Бджілки», який вела пл. сен. Марія Мурій. Бр. Яків був гніздовим декілька років. Він виконував обов'язки коменданта новацьких таборів 19 разів у Бріджвотер, Сонячній Поляні, Бобрівці та на Вовчій Тропі в Іст Четгем, Н.Й. Треба підкреслити, що С.О. Яків був комендантом Ювілейного новацького злету на Вовчій Тропі з нагоди 50-річчя УПН у 1975 р.

С.О. Яків став членом Орлиного Круга в 1963 р. та був інструктором на вишколах новацьких виховників та виховниць. Відзначений Орденом св. Юрія в золоті.

В Україні кількакратно побував на новацьких таборах в околицях Болехівщини і Долинщини та повчав виховників, як проводити історичні ігрові комплекси.

Пл. сен. Яків Шеґрин був також активний на керівних постах інших громадських установ міста Бостону. Він пожертвував 10.000 дол. на фундацію УВУ, яка створила постійний стипендійний Фонд ім. пл. сен. Якова Шеґрина для підготовки і вишколу молодої зміни.

Помер 24 липня 2007 р.Б. в Долині (Україна), там і похований.