Саєвич Роман

Новацький виховник, який вчився новацьких справ на Остодорі у Тимоша Білостоцького та Івана Кліща. Був також новацьким виховником у Старяві в 1935 р.

Роман Саєвич народився 13 серпня 1913 р. в Стрию на Львівщині, в родині, де батько був суддею, а мати вчителькою і домашньою господинею. У 1925 р. родина переїхала до Яворова. Великий вплив на розвиток юнака Романа мав Іван Чмола, сотник УСС-ів, який в Яворівській гімназії навчав та керував пластовою діяльністю. У 1932 році закінчив гімназію та продовжував свої студії на Львівському університеті, студіюючи право. По закінченні юридичних студій повернувся в Яворів, де працював в адвокатській канцелярії свого діда.

Наприкінці Другої світової війни виїхав з дружиною Стефанією до Німеччини, звідки переселився до США і продовжував колись почате діло як довголітній гніздовий в Чікаґо, як комендант новацьких таборів, як інструктор на курсах у Торонті, Канада, та інших.

Братчик Роман старався виховати новаків на добрих, чесних, працьовитих людей, на свідомих патріотів землі своїх батьків та прадідів. Був він шляхетної вдачі, скромний. Друг Роман Копач окреслив його так: «Це була діюча, повна ініціятиви людина. А пам'ятають його люди найбільше за його доброту. Він був надзвичайно доброю людиною».

Член Орлиного Круга, інструктор О.К. з 1965 р. Дописував до журналу В.О.Р. (його статті часом можна зустріти під псевдом «Р.Буйтур»).

Помер 16.Х.І970 р. За заслуги в Пласті був нагороджений після смерти орденом св. Юрія в сріблі.