Українська English Deutsch Polska Русский

Романович-Козій Стефанія

Пластунка куреня ч. 3 ім. Княгині Ярославни при вчительській семінарії, член Комісії виховних осель і мандрівок молоді (КВОММ). Інструктор кравецтва у Жіночій професійній кравецькій школі, що діяла у Львові при Товаристві з обмеженою порукою (відповідальністю) «Труд».

Народилася у Львові, у робітничій сім'ї Романовичів. Навчалася у школі для дівчат імені Т. Шевченка та вчительській семінарії Українського Педагогічного Товариства. Закінчила одночасно курси кравецтва при школі ремісничої спілки «Труд», де згодом працювала інструктором. Мала початкову музичну освіту (скрипка), навчалася в музичній школі, директором якої був композитор Василь Барвінський.

Після заборони Пласту у 1930 р. і до початку Другої світової війни працювала в КВОММ, яка замінила Пласт у проведенні літніх таборів, була обозною (бунчужною) на літніх таборах в Остодорі та на Соколі.

У 1940 р. вийшла заміж за Григорія Козія — доктора біологічних наук, професора Львівського університету. На початку дев'яностих років, з відродженням Пласту, поновила своє членство в організації як сеньйорка, була скарбником Осередку праці.