Українська English Deutsch Polska Русский

Петріна Роман

(Малий Ромцьо)

Народився 1901 р. в селі Цінєва Долинського повіту. Учився в Стрийській гімназії. Навчання перервав, вступивши до УГА 16-літним хлопцем як учасник визволення Стрия під час Листопадового Чину 1918 р. і як один з наймолодших членів пластової сотні ІІІ-го корпусу УГА. Після програної війни повернувся до Стрия, де матурою завершив середню освіту. Відбув військову службу в польській старшинській школі, здобувши ступінь підпоручника. Згодом вписався на правничий відділ Львівського університету, де закінчив студії маґістеркою. У 40-х роках завершив студії докторатом в Українському Вільному Університеті в Мюнхені.

У рядах УВО і згодом ОУН продовжував активну боротьбу за українську державність. До кінця свого життя був членом пластового Загону “Червона Калина”. Був вірним Пластовому Законові й пластовому стилеві життя, прикладом стійкости характеру, братерства, відданости громаді й працьовитости.

Був великим любителем і знавцем українських національних танців та вмів це мистецтво легко передавати іншим. У Стрию мав свою танцювальну групу, з якою виїжджав на пописи до близьких міст та сіл. На еміґрації також творив курси танців, в Німеччині та США. Крім танцю, також був один з кращих українських спортсменів, особливо в стрибках. Помер 24 березня 1976 р.

(Джерела: “Пластуни у визвольних змаганнях”, 28 кур. УПС-ок “Верховинки”, Н.Й. 2002, “Квітучі Береги”, ч.16, Нью Йорк 1976 – Є ЗНІМКА).

Подав: пл.сн. Богдан Кузишин.