Окпиш Богдан-Володимир

Пластун 1 полку ім. П. Конашевича-Сагайдачного, старший пластун куреня ч. 3 «Лісові Чорти». Інженер-архітектор.

Народився в Дрогобичі в родині Антона та Леокадії. Батько в передвоєнні роки був директором кооперативи «Народна торгівля». У 1908 р. родина переїхала до Львова. Богдан навчався у Львівській академічній гімназії, яку закінчив у 1921 році. Пластуном 1 полку ім. П. Конашевича-Сагайдачного під проводом О. Тисовського став вже напередодні війни; у 1915 р., після звільнення Львова від російських військ і відновлення навчання в гімназії, належав до гуртка відновників Пласту. У 1921 — 1922 рр. вів хроніку Пласту у ВПК. Написав дуже гарний спогад про відновлення могил на Маківці у 1921 р. Один з перших (від 1922 р.) членів куреня ч. 3 «Лісові Чорти», брав участь в чотирьох курінних мандрівках.

Після закінчення гімназії вчився в Українському таємному університеті. Згодом, з перервами до 1936 р., навчався у Політехніці в Данціґу, спочатку на машино-будівному, пізніше — на будівельно-архітектурному відділі. Під час навчання належав до місцевого гуртка старших пластунів та корпорації «Чорноморе».

Повернувшись до Львова, працював у Кооперативі інженерних робіт, згодом — у житлово-комунальному відділі Львівської міської ради. Після Другої світової війни був депутатом міської ради чотирьох скликань. За його проектами збудовано кілька житлових будинків. У 1939 р. одружився з Ольгою, з дому Сінгалевич, разом виховали двоє дітей — доньку і сина.

Помер у Львові.