Котович Зенон

Пластун куреня ч. 1 ім. Петра Сагайдачного при Академічній гімназії; старший пластун куреня ч. 15 «Орден Залізної Остроги». Учасник пробігу Маківка — Львів у 1929 р. Економіст, викладач, кооперативний діяч.

Народився 1905 р. у Львові, у родині службовців (батько працював у банку «Дністер»). Навчався в українській народній школі ім. М. Шашкевича у Львові. У 1920 р. вступив до Академічної гімназії, а у
1923 р., навчаючись у третьому класі, став пластуном. У 1924 р. разом з Іваном Кліщем організував відділ новиків, який під час ходу на традиційне у Львові свято Пресвятої Євхаристії марширував довкола площі Ринок. 13.02.1927 брав участь у з'їзді впорядчиків Уладу Новиків, виголосив реферат «Головні напрямки в нинішній діяльності»; обраний до Головної Управи УН. Після закінчення гімназії (1928 р.) працював у кооперативі Пласт. У 1933 — 1935 рр. навчався у вищій школі закордонної торгівлі у м. Львові.

Після закінчення навчання працював на кондитерській фабриці «Фортуна нова», а від 1936 р. — на викладацькій роботі у Торговельній школі товариства «Просвіта» у Львові (єдина у Галичині торговельна школа з українською мовою навчання). Викладав фінанси, бухгалтерію, закордонну торгівлю. Працював там до 1940 р. Під час німецької окупації був ревізором кооперативної спілки, від 1944 р. — в Облспоживспілці, а від 1945 р. викладав у Торгово-економічному інституті у Львові, займав посаду заступника з навчальної роботи, згодом працював у Будівельному технікумі, перед виходом на пенсію — у Технікумі харчової промисловості м. Львова.

Джерело: Вічна ватра на Личакові (могили пластунів у Львівському історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар»). – Львів: ЗУКЦ, 2007. – 76 с.