Горохович Антоніна

Уродженка Волині із села Межиріч, недалеко Рівного. Українську гімназію закінчила в Рівному.

Громадське життя цікавило її уже з зарання, зокрема жіночий рух. Вона відбула курс організаторок матірного Союзу Українок у Львові і працювала секретаркою Управи Союзу Українок Волині, а крім того в різних ділянках громадського життя. Та в розквіті діяльности жіноче товариство було розв'язане поляками — окупаційною владою. Та матірний Союз Українок у Львові діяв під проводом Мілени Рудницької, яка була послом до польського сейму. Тоня Горохович стала тісно співпрацювати з Міленою Рудницькою в характері її секретарки. Вона організувала гуртки доросту СУ, була інструкторкою спеціяльних курсів діловодів для філій та кружків, щоб могли успішно здійснювати свої завдання.

Хоч праця для народу була захоплююча, вона мала на думці потребу професійної освіти. Тоня Горохович записалася на філологічний факультет Львівського університету, але студії мусила перервати з уваги на воєнні дії. Була можливість студіювати агрономію у Дублянах б. Львова, але й там не можна було закінчити студій. Щойно на еміґрації в Німеччині вдалося це зробити на Українському Технічно-Господарському Інституті в Мюнхені-Реґенсбурзі.

За часів німецької окупації жила у Львові і співпрацювала з Цьопою Паліїв, яка кермувала Виховними Спільнотами Української Молоді (ВСУМ), виконуючи обов'язки її секретарки.

На еміґрації в Німеччині Тоня Горохович активізувалася в Пласті, й в 1947 р., по розподілі УПН на два улади за статевим принципом, стала виконувати обов'язки головної референтки УПН-ок. У 1949 р. еміґрувала до Канади, де в станиці Торонто продовжувала свою пластову діяльність. Уже в 1949 р. вела невеличкий числом новацький табір у Шамберґ, Онт. Вона виконувала різні функції у проводі станиці, а від 1953 до 1959 р. виконувала обов'язки Крайової Комендантки Пластунок, в тому й реф. УПН-ок. Рівночасно вона працювала на пості головної булавної УПН-ок аж до 1958 р. Багато років редаґувала новацький журнал «Готуйсь».

Не покинула вона думку про підвищення своєї професійної освіти. Студіювала на славістичному відділі Оттавського університету українську літературу й закінчила студії із званням маґістра. Багато років займалася викладанням у Рідній Школі на курсах українознавства. Як учителька була в проводі Об'єднання українських педагогів Канади. У 1965 р. появилася її праця «Батьки і діти», накладом Союзу Українців Канади.

Для прожиття Тоня Горохович працювала в асекураційній фірмі.

Померла 3 квітня 1997 р. у Торонті і, згідно з заповітом, похована на Волині, у родинному селі Межиріч біля батьків.