Гаврилюк Орест

Народився в липні 1931 року в с. Винятинці Заліщицького району Тернопільської області, Україна, проживає у США.

Професійна діяльність

Військовий лікар, полковник у відставці американської армії, випускник школи командування й генштабу, ветеран війни у В’єтнамі. Дипломований спеціаліст охорони здоров’я США. Колишній шеф відділу превентивної медицини і заступник коменданта Головного військового шпиталю ім. Волтера Ріда у Вашингтоні, дорадник головного лікаря армії США щодо контролю недуг. Член Наукового товариства ім. Т. Шевченка, Українського лікарського товариства Північної Америки (колишній голова відділу Меріленд), військових американських товариств. 

Громадськадіяльність

Найбільше присвятив  себе Пласту. Вступив до Пласту (ВСУМ) в 1943 році в Коломиї. В юнацькі роки, як член гуртків «Сокіл», «Олень» в курені УПЮ ім. сотника Ф. Черника (Міттенвальд, Німеччина), виконував різноманітні гурткові  та курінні діловодства (курінний писар, суддя тощо). Ставши повнолітнім, перебрав на себе обов’язки впорядника, зв’язкового куреня УПЮ, курінного УСП, УПС, голови групи, кошового, станичного станиці Вашингтон,діловода  морського пластування при КПС Америки і ГПБ, крайового референта вишколів, члена Крайової Булави УПС, впорядника УПН, крайового референта УПН, Головного булавного УПН, писаря, референта вишколів,провідника Орлиного Круга в світі.Двічі обирався Головою ГПБ і двічі — Головою ГПР. Неодноразово був організатором і комендантом таборів УПН та УПЮ (водних і сухопутних, вишколів морського пластування та вишколів УПН «Рада Орлиного Вогню». Має значні методичні напрацювання для впорядників новацтва. Був активним учасником вироблення установчо-організаційних документів Пласту (правильників УПН, УПС).

В часі проголошення незалежності України був ініціатором та активним учасником повернення пластової ідеї й пластових традицій в Україну. Він очолював управу для відбудови пластової святині – „Сокола” та зараз є адміністратором Фонду Сокола.

Йому належить ініціатива та встановлення формальних  зв’язків зі Світовим Скаутським Бюро.

За значні осяги в пластуванні був відзначений в УПЮ IV-м пластовим відзначенням, в УСП -  І-им, двічі орденами Св. Юрія в сріблі та Св. Юрія в золоті.

Крім пластової діяльності відзначився як голова Корпорації св. Трійці у Вашингтоні у встановленні парафії УКЦта започаткування будівництва церкви для тої ж парафії.

  
Підготували:
Пл. сеніори Тернополя В. Свердун, Б. та М. Олексій