Про проект

Flash не встановлено. Встановити можна звідси


Номінанти

Століття історії - сто видатних пластунів

97 років Пласт виховує українську молодь. Спочатку юнаки та юначки горді з того, що називаються пластунами та пластунками. Згодом і організація пишається тим, що у своїх лавах виховала видатних людей. Проте їхні імена потрохи забуваються, стираються із пам’яті, і стає все важче назвати пластунів, які творили та продовжують творити історію Пласту.

Вслід за всеукраїнським проектом «100 великих українців» ми ініціюємо визначення 100 видатних пластунів. Власне, сама ідея - розповісти про видатних вихованців Пласту - виникла задовго до Інтерівського проекту. Телевізійний же проект допоміг нам з формою опитування для визначення тих, хто гідний називатись видатним пластуном.

Хто може називатись видатним пластуном? Звичайно, це вирішувати Тобі. На нашу ж думку, видатними є засновники Пласту, ті, завдяки кому Україна дізналась про скаутинг. Видатними є відомі його вихованці, такі як Роман Шухевич, Микола Колесса, Любомир Гузар, Богдан Гаврилишин та інші. Видатними є пластуни, які виховувались у Пласті, але не завжди в Україні – такі, як Гайді Стефанишин-Пайпер. Видатними для Пласту є люди, що не носили пластового однострою, але завдяки пластовому світогляду носять титул Почесного Пластуна – Віктор Ющенко, Ігор Юхновський, Сашко Положинський.

Видатними є сучасники Пласту. Адже недарма у Пласті дають почесний ступінь гетьманського скоба та вірлиці! А пластунами, які врятували життя, які мають орден «За геройський чин» хіба не повинна втішатись кожна організація? Ці люди заслуговують на свою сторінку в історії Пласту!

Насправді видатних пластунів є набагато більше, ніж це здається на перший погляд! І напередодні столітнього ювілею настав час назвати ці імена, пригадати, хто зробив і продовжує робити свій внесок для розвитку організації, а відтак і для України.

А якщо Ти вважаєш, що ваш зв’язковий чи зв’язкова, гуртковий чи гурткова чи просто друг-пластун гідний називатись видатним, назви його ім’я! Можливо, через декілька років його ім’я стане відомим широкому загалу, і Пласт пишатиметься Твоїм другом, як зараз пишається і іншими видатними пластунами! Видатні пластуни поруч, і Ти можеш допомогти, щоб про них дізналась Україна!

Для нас важлива Твоя думка!

Нам потрібна Твоя допомога!

Більш докладно про перебіг проекту

Проект «100 видатних пластунів» складатиметься з двох частин: збір імен видатних пластунів (лютий 2008 - лютий 2009) та видання однойменної книги (до 2012 року).

Тому ми закликаємо усіх пластунів взяти активну учать у проекті. Яким чином можна долучитись до проекту?

Назвати імена тих людей, які, на Твою думку, гідні називатись видатними пластунами, і кілька слів, чому та чи інша людина заслуговує називатись видатним.

Для цього потрібно висловити свою думку одним із способів:

- звичайною поштою: НСОУ - Пласт, а/с 395, Київ -1, 01001;

- на Пластовому форумі можна назвати імена видатних пластунів та залишити власні міркування про проект;

- написавши електронного листа на скриньку 100(at)plast.org.ua;

 - під час акцій «День Пластуна», що проходитиме у Львові 23-24 лютого, та на ХІ КПЗ, що проходитиме 5-6 квітня в Києві, вкинувши заповненні форми для визначення видатних пластунів у скриньку для голосування.

Суть збору голосів: зібрати якнайбільше імен видатних пластунів. Достатньо проголосувати один раз, але з поясненням, чому та чи інша людина є видатним пластуном.

Запрошуємо долучитися до роботи над проектом «100 видатних пластунів»!

Нам потрібна допомога істориків, літературного редактора, модератора сайту, фотографів, верстальників та інших. Зрештою, це може бути гарним проектом до проби – зібрати інформацію про видатного пластуна Твоєї місцевості. Зацікавити пластуна-прихильника теж можна завдяки дослідженню забутих імен. Багато про кого із видатних пластунів вже написано та видано книги або статті. Нам треба зібрати та систематизувати такі статті.

Значну допомогу нам також можуть надати пластуни з-поза України, які могли б назвати та проінтерв’ювати пластунів діаспори.

Зголоситись до допомоги можна:  100(at)plast.org.ua або 8 050 438 29 13.

Хто визначатиме найбільш видатних пластунів? Позакінченні збору імен видатних пластунів буде створено Громадську Раду. До неї увійдуть представники проводу Пласту, видатні історики, журналісти, представники громадськості. Вони і визначать перших сто найбільш видатних пластунів.

Зголошувати потенційних членів Громадської Ради: 100(at)plast.org.ua або 8 050 438 29 13.

Імена всіх людей, що долучаться до проекту, будуть вписані не менш золотими літерами, але на меншій сторінці історії  =)  

Обговорити проект на пластовому форумі


Команда проекту