П'ясецький Юрiй

Як 14-лiтний учень Академiчної Ґiмназiї у Львовi, вступив до пластового юнацтва в 1917 р.

В 1920-21 роках був членом курінної команди куреня УПЮ ім. Гетьмана Сагайдачного у Львові.

Літом 1922 р. на мандрівці в Карпатах, був одним iз 13-ти засновникiв пластового куреня "Лiсовi Чорти".

Як студент будівельної інженерії в Данціґу (Ґданску), запроектував дерев'яні будинки (курені та їдальню) для пластової оселі “Сокіл“ в Карпатах. Пiзнiше на емiграцiї в Канадi у 1953 р, запроектував подiбнi будинки на пластовiй оселi "Пластова Сiч".

Перед розв'язанням Пласту в 1929-30 р. був курінним пластового куреня УСП "Лісові Чорти". З початком війни в 1939 році, був арештований польським режимом і був ув'язнений у концтаборі в Березі Картузькій, де просидів до початку першої большевицької окупації.

Ще в молодому віці вчився музики, співав і грав на фортепіані і ґітарі. Підчас студій в Данціґу співав у студентському хорі, а з часом став диригентом хору. Співав також у хорах "Боян" і "Бандурист" у Львові.  Сен. Юрій Пясецький відомий в Пласті як  композитор музики до пластових пiсень i як вiдповiдальний редактор пластового спiваника "В Дорогу", виданого в Нiмеччинi 1949р. В цьому спiванику помiщено шiсть його пiсень i вісiм сурмових сигналiв. Пiзнiше на емiграцiї Юрiй Пясецький скомпонував ще п'ять пластових пiсень (всiх разом одинадцять).

Після Другої Світової Війни, брав активну участь у відновленні пластової організації в Німеччині і в Канаді.

В 1949 р. заснував пластову групу у Віндзор, Онтаріо, Канада, і був її провідником до 1952 р.

Як головний референт пластових видань при Головній Пластовій Булаві, був редактором нового, другого видання книжки Д-р О. Тисовського "Життя в Пласті", яке було видане друком в 1961 р.

Був засновником і редактором журналу пластового юнацтва "Юнак", до якого також щомісяця дописував.

Був ініціятором відновлення журналу пластової думки "Пластовий Шлях", який почав знов друкуватися 1966 р., був першим головним редактором журналу і писав до нього статті.

За його вiддану працю для Пласту, пл. сен. Юрiй Пясецький одержав аж тричі найвище пластове вiдзначення - орден св. Юрiя в золотi.

По професії був будівничим інженером, спочатку в Україні як член Кооперативи Інженерських Робіт (КІР) та в інших фірмах, а відтак мав власну будівельну фірму у Львові. Також в Канаді працював як професійний інженер, спеціяліст з ділянки проектування сталево-бетонних структур для елекртостанцій в провінції Онтаріо, Канада.

Інформацію подав: пл.сен. Володимир Пясецький, ЛЧ