Павлишин Степан

Народився 9 листопада 1930 року в сім’ї селянина-хлібороба в селі Ріпиці Бучацького району Тернопільської області.

В 1937 році вступив до Пласту, член куреня УПЮ ім. Маркіяна Шашкевича, який діяв підпільно при Бучацькій гімназії до 1939 року.

Закінчив Чернівецький учительський інститут та Кременецький педагогічний інститут (фізико-математичний факультет). Викладає фізику та математичку в школах Бучача, Жизномира, Бариша, Перевольки та Сороки.

Пластову Присягу склав 1994 року на горі Лисоня, над могилами УСС. Член куреня “Целібат Мурлики”.

Розбудовував пластовий рух в Жизномирі. В жовтні 1993 року створив гурток хлопців “Беркути” та гурток дівчат “Орхідеї”, а також 2 рої — “Калина” та “Зайчики”, об’єднані в гніздо “Лісові друзі”.

Табори УПЮ і УПН:

24.04.1993 р. – Скоморохи (Тернопільська обл.), “Нічні мамонти” (ознайомчий пластовий табір), виховник.

8-21.08.1994 р. – Струсів (Тернопільська обл.), “Предківська слава”, виховник.

2-11.07.1994 р. – табір для УПН на Соколі (Івано-Франківська обл.), “Гайда до Пласту”, виховник.

15-25.06.1995 р. – Скоморохи (Тернопільська обл.), “Клич предків”, виховник.

18-21.05.1995 р.- Зарваниця (Тернопільська обл.), “Духовність”, табір УПЮ, виховник.

1-10.07.1995 р. – Рогатин (Івано-Франківська обл.), табір УПЮ, виховник.

1-11.08.1996 р. – Скоморохи (Тернопільська обл.), “Земля світлячків”, виховник.

11-21.08.1997 р. – Сокіл (Івано-Франківська обл.), “Непоборні характерники”, табір УПН, виховник.

12 –21.08.1998 р. – Скоморохи (Тернопільська обл.), “Захисники рідного вогнища”, табір УПН, виховник.

1-10.07.1998 р. – Болехів (Івано-Франківська обл.), табір УПЮ, виховник.

20-29.07.1999 р. – “Стежками героїв”, табір УПН.

2-15.08.1999 р. – Сокіл (Івано-Франківська обл.), “Країна сонячних зайчиків”, табір УПН, комендант.

1-12.07.2000 р. – Скоморохи (Тернопільська обл.), “Самоходи”, табір УПЮ, комендант.

3-13.08.2000 р. – Сокіл (Івано-Франківська обл.), “Живиця”, виховник.

10-24.08.2002 р. – ЮМПЗ (Львівська обл.), виховник.

22.07 – 02.08.2003 р. – с.Дзвенигород (Тернопільська обл.), Окружний табір УПЮ, виховник.

10-22.08.2004 р. – с. Кутянка (Тернопільська обл.), “Робінзони нескореної землі”, табір УПЮ, виховник.

10-20.07.2006 р. – Борщів (Тернопільська обл.), табір УПЮ, виховник.

2-12.06.2007 р. – Скоморохи (Тернопільська обл.), “Лісові дзвони”, табір УПЮ, виховник.

Комендант Вишколів попередньої пластової підготовки:

21-23.06.1995 - Скоморохи (Бучацький р-н, Тернопільська обл.)

03-04.07.1995 - Рогатин (Івано-Франківська обл.),

8-10.12.1995 – с. Городище, Козівський р-н (Тернопільська обл.)

14-16.05.1996 – Болехів (Івано-Франківська обл.),

12-15.08.1996 – г.Сокіл, с.Гриньків (Івано-Франківська обл.),

17-18.10.2006 – м.Бучач (Тернопільська обл.)

Делегат КПЗ з правом ухвального голосу: IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI.

Нагороди:

- Орден св.Юрія в сріблі за визначну керівну діяльність у Пласті та за значний внесок у розбудову Пластового руху в Жизномирі (24.08.2002).

- III відзначення УПС за довголітню працю в УПН.

- Грамота Комітету у справах молоді Тернопільської обласної ради за національне виховання молоді.

- Грамота Відділу у справах молодіжної політики Бучацької районної адміністрації за виховання молодого покоління пластунів.

- Грамота Відділу освіти Бучацької районної державної адміністрації за сумлінну, змістовну роботу з питань національного та патріотичного виховання молоді.

- Почесна грамота Міністерства України у правах молоді за вагомий внесок у справу реалізації державної молодіжної політики.

- Почесна грамота Бучацької районної державної адміністрації за розбудову Української держави.

- Грамота Бучацької районної ради за виховання молоді у дусі національних традицій українського народу.

- Диплом за друге місце за мистецький виступ на ІІ Всеукраїнській зустрічі пластунів в Чернігові в днях Пам’яті Героїв Крут.


На даний момент є Станичним станиці Жизномир, членом Окружної пластової Ради Тернопільської округи, зв’язковим гнізда ч. 19 “Лісові друзі”, виховником гуртка УПЮ та членом редколегії журналу “ВОР”.