Гетьманські скоби і вірлиці

Згідно пластових правильників, почесний ступінь гетьманського пластуна скоба (гетьманської пластунки вірлиці), на відміну від ступенів прихильника, учасника, розвідувача та скоба, не здобувається юнаком чи юначкою, а може бути наданий лише з ініціативи виховника. 

Цей ступінь надається за винятково взірцеву працю та поставу. 

Передумовами для отримання цього ступеня є:
  1. Щонайменше 6 місяців бездоганного пластування після здобуття ступеня скоба (вірлиці)
  2. Займав(ла) провідні посади в Пласті
  3. Виказав(ла) провідницький хист
  4. Здобув(ла) щонайменше 20 відзначок пластових вмілостей
  5. Своїм особистим і громадським життям, пластовою поставою та характером дасть підставу пластовому проводу для переконання, що як гетьманський пластун-скоб (гетьманська пластунка-вірлиця) принесе честь і добру славу українському Пласту, житиме строго за пластовим законом і працюватиме для добра Пласту й українського народу.
Таким чином, представництво України в реєстрах гетьманських скобів та вірлиць станом на листопад 2009 року виглядає таким чином:

Прізвище

Ім'я

Станиця

Рік признання

Гетьманські пластуни-скоби

37.

Рак

Богдан

Львів

1998

49.

Шимків

Любомир

Тернопіль

2009

Гетьманські пластунки-вірлиці

41.

Скоропад

Анна

Львів

2001

43.

Герус

Ольга

Львів

2003

44.

Равлюк

Христина

Тернопіль

2004

48.

Червінка

Марта

Львів

2006

49.

Бєляєва

Оксана

Львів

2007


Повний реєстр гетьманських пластунів-скобів та пластунок-вірлиць читайте на сторінці КУПО.

Богдан Рак

Ім'я та прізвище: Богдан Рак
Рік народження: 1979
Дата вступу в Пласт: 1992
Юнацький курінь: курінь ч. 3 імені Івана Виговського
Старшопластунський курінь: самітник
Діяльність в Пласті:

- в минулому - юнацький виховник та зв'язковий

- член референтури Лісової школи в Україні
- співзасновник та координатор Пластового порталу
Перейдені вишколи:

- КВВ УПЮ ч. 19 (2000)

- Абсольвент МВТ "Лісова школа" ч. 30 (1997)
Здобуті вмілості: 
мандрівництво, табірництво, ПМД, Одне перо, Два пера, картографія, сигналізація, співи, куховарення, плавання, водне рятівництво,  астрономія, піонірка, погодознавство, домашня зарадність, природознавство (1,2,3), лещетарство, амбасадорство тощо
Діяльність поза Пластом:
Керівник відділу впровадження та підтримки ПЗ, SoftServe Business Systems

Анна Скоропад

Ім'я та прізвище: Анна Скоропад
Рік народження: 1983
Рік вступу в Пласт: 1996
Юнацький курінь: курінь ч. 2 імені Олени Степанівни
Старшопластунський курінь: «Чорноморські хвилі»
Діяльність в Пласті:
- 1999-2008 - виховниця гуртків «Сріблясті ящірки» та «Пантери»
- 2000-2002 - Кошова УПЮ в станиці Львів
- 2002-2003 - член СПР станиці Львів
- 2000-2005 - член проводу курінних таборів (комендант, бунчужна)
- 2004-2006 - член проводу Крайового морського табору та вишколу морського пластування "Черемош"
- 2006 - Гетьманівна "Орликіади" 
Перейдені вишколи:
- КВВ УПЮ ч. 16 (2000)
- Абсольвентка МВТ «Школа булавних» (2006)
Здобуті вмілості: 
мандрівництво, табірництво, ПМД, Одне перо, Два пера, Три пера, картографія, спів, музика, сигналізація, куховарення, приятелька тварин, плавання, автознавство, астрономія, піонірка, піклування дітьми, вишивання, погодознавство, Домашня зарадність (1,2,3), природознавство (1,2,3) тощо.
Діяльність поза Пластом: 
закінчила Львівську державну Фінансову академію та Львівську державну музичну академію, працює на підприємстві ТзОВ "Прем"єр-Дентал"

Оля Герус

Ім'я та прізвище: Оля Герус
Рік народження: 1985
Рік вступу в Пласт: 1997
Юнацький курінь: курінь ч. 26 імені Олени Пчілки
Старшопластунський курінь: «Чота Крилатих»
Діяльність в Пласті:
- виховниця новацьких роїв та гнізд
- референт УПН в станиці Львів
- голова СПР станиці Львів
Булавна Крайової були УПН, член Крайової пластової ради
- член проводу новацьких таборів
- член проводу Крайового летунського табору "Чота крилатих" 
Перейдені вишколи:
- Вишкіл новацьких виховників та вишкіл гніздових
- Вишкіл провідників новацьких таборів
- Вишкіл виховників УПЮ

- Вишкіл провідників вишколів
Здобуті вмілості: 
мандрівництво, табірництво, ПМД, Одне перо, Два пера, картографія, спів, музика, сигналізація, куховарення, приятелька тварин, плавання, астрономія, піонірка, піклування дітьми, вишивання, погодознавство, Домашня зарадність (1,2,3), природознавство (1,2,3) тощо.
Діяльність поза Пластом: 
здобула економічну освіту, зараз працює бухгалтером

Христина Равлюк

Ім'я та прізвище: Христина Равлюк
Рік народження: 1985
Рік вступу в Пласт: 1997
Юнацький курінь: курінь ч. 16 імені Іванки Блажкевич
Старшопластунський курінь: «Рутенія»
Діяльність в Пласті:
- 2002-2006 - виховниця гуртка "Рум’янки" к. ч.16 ім. І. Блажкевич
- 2005-2008 -  в.о. зв’язкової к. ч. 16 ім.  І. Блажкевич 
- 2003-2005 - голова СПР станиці Тернопіль
- 2000-2005 - член проводу курінних таборів (комендант, бунчужна)
Перейдені вишколи:
- КВВ УПЮ ч. 68 (2003)
Здобуті вмілості: 
Одне перо, Два пера, табірництво, швальство (1,2), вишивання, природознавство, стільба з рушниці, ПМД (1,2), піклування дітьми, мандрівництво, домашня зарадність (1,2,3), куховарення, спів, журналістика, скаутське побратимство, плетіння, писанкарство, хороводи-гаївки тощо
Діяльність поза Пластом: 
закінчила Тернопільський національний педагогічний університет, працювала прес-секретарем обласної організації партії "Наша Україна" та видавництва "Грані-Т", зараз навчається в Національній академії державного управління при Президентові України

Марта Червінка

Ім'я та прізвище: Марта Червінка
Рік народження: 1989
Рік вступу в Пласт: 1998
Юнацький курінь: курінь ч. 14 імені Соломії Крушельницької
Старшопластунський курінь: ч. 11 «НепрОсті»
Діяльність в Пласті:
- з 2005 - … виховниця гуртка «Волошки»
- з 2009 - … зв’язкова к. ч. 14 ім. Соломії Крушельницької
- з 2008 - … Крайовий референт вишколів у булаві УПЮ
- 2007-2009 – член проводу Крайового вишкільного табору (інструктор, писар, бунчужна)
- Член проводу курінних таборів (комендант, бунчужна, інструктор)
- Організатор та співорганізатор акцій «Святий Миколай дітям з інтернатів та сиротинців», «Інтелектуальний зрив», «Економічний вишкіл» тощо
Перейдені вишколи:
- МВТ «Золота Булава» (2005)
- КВВ УПЮ ч. 86 (2006)
- Вишкіл комендантів таборів (2007)
- Абсольвентка МВТ «Школа булавних» (2008, 2009)
Здобуті вмілості: 
мандрівництво, табірництво, ПМД (1,2), Одне перо, Два пера, Три пера, Еколюб, Етнограф, Вмілість ЮМПЗ, Провідництво туристів, Домашня зарадність (1,2,3), природознавство (1,2,3), куховарення, Український амбасадор тощо.
Діяльність поза Пластом: 
організація благодійних акцій, психолог

Оксана Бєляєва

Ім'я та прізвище:  Оксана Бєляєва
Рік народження: 1989
Рік вступу в Пласт: 2002
Юнацький курінь: курінь ч. 26 імені Олени Пчілки
Старшопластунський курінь: «Карпатські вовки»
Діяльність в Пласті:
- 2004-2006 - виховниця рою "Бджілки" 
- з 2007 - ... виховниця рою "Смаколики"
- 2004-2008 - член проводу Крайового мистецького новацького табору" (писар, бунчужна), 
- 2006-2007 - член проводу станчиних та гніздових новацьких таборів (бунчужна, заступник коменданта) 
- 2005-2008 - член проводу курінних таборів (інструктор, писар, бунчужна)
- 2008 - член проводу Крайового мандрівного вишкільного табору "Говерля" (писар) 
- 2008-2009 - член оргкомітету всеукраїнських змагань з пішохідного туризму "Стежками героїв" 
Перейдені вишколи:
- Вишкіл новацьких виховників (2004)
- МВТ "Золота булава" 2004
Здобуті вмілості: 
ПМД (1,2), Домашня зарадність, Природознавство, Картографія, Табірництво, Куховарення, Астрономія, Писанкарство, Образотворче мистецтво (1,2), Плетення (1,2), Сигналізація, Одне перо, Два пера, Три пера, Мандрівництво, Піклування дітьми, Піонірство, Графіка, Акторство
Діяльність поза Пластом: 
студентка Національного університету "Львівська політехніка", Інститут архітектури

Любомир  Шимків

Ім'я та прізвище: Любомир  Шимків
Рік народження: 1991
Рік вступу в Пласт: 2005
Юнацький курінь: курінь ч. 77 імені Івана Гавдиди
Старшопластунський курінь: «Орден залізної остроги»
Діяльність в Пласті:
- 2007-2008 – братчик рою «Яструби».
- з 2008 – ... виховник гуртка «Яструби» у к. ч. 77 ім. Івана Гавдиди
- з 2008 – ... прес-секретар станиці Тернопіль та головний редактор часопису тернопільських пластунів «Цвіт України»
- з 2009 - ... - заступник окружного з інформаційних питань, референт УПЮ та 3-ї проби станиці Тернопіль
- організатор курінних та станичних таборів 
- Гетьманич "Орликіади  - 2007"
Перейдені вишколи:
- МВТ "Золота Булава - 2007"
- КВВ УПЮ ч. 98 (2008)
- Абсольвент МВТ "Лісова школа" (2009)
Здобуті вмілості: 
мандрівництво, табірництво, ПМД (1,2), Одне перо, Два пера, Три пера, картографія, спів, музика (1,2), танки (1,2), фотографування (1,2,3), користувач інтернету (1,2,3), знавець комп'ютера (1,2,3) куховарення, піонірка, піклування дітьми,  Домашня зарадність (1,2), слідознавство, маскування (1,2) тощо
Діяльність поза Пластом: 
студент Тернопільського національного економічного університету, факультет міжнародного бізнесу і менеджменту; депутат Тернопільської молодіжної міської ради.