Українська English Deutsch Polska Русский

Свято весни

Свято весни — щорічний дво- чи триденний традиційний табір усіх пластунів певного осередку (міста чи регіону) на честь опікуна Пласту святого Юрія Переможця. Проводиться як правило в травні, оскільки саме на 6 травня припадає церковне свято Юрія.

Назва заходу підкреслює, що в такий спосіб пластуни зустрічають прихід весни та теплого періоду року. Це перший наметовий табір в календарному році для більшості пластунів, і фактично Святом весни відкривається сезон літнього наметового таборування, а отже СВ є своєрідною підготовкою до таборового літа пластунів.

Юнацьке (12-18 років) Свято весни проводиться у вигляді змагань між командами, завдяки яким проводиться перевірка знань юнацьких куренів.

Зазвичай Свято весни має також власну тематику. Цю тематику кожен осередок Пласту обирає щороку собі самостійно, це може бути і княжа доба, і казкові герої і т.п., все залежить від фантазії організаторів СВ.  

Кожна команда на Святі весни організовує власний табір та забезпечує побут на ньому (шатра, кухня, огорожа та вхідна брама, щогла для прапора і т.п.). Як елемент змагань, команди намагаються яскраво і оригінально оформити свої табори, в тому числі стилізуючи їх, наприклад, під корабель, фортецю тощо (відповідно до тематики Свята весни).

Впродовж усього Свята весни команди змагаються в навиках та вміннях, які входять до традиційного кола зацікавлень пластунів, зокрема практичне пластування (сюди відносять першу медичну допомогу, піонірку, картографію, табірництво та ін.), спортивне орієнтування та смугу перешкод, впоряд, спортивні змагання (футбол, волейбол), мистецькі ділянки (спів, театральні виступи), інтелектуальні конкурси тощо.

Попри те, що Свято весни носить більше відпочинковий характер, воно є важливим елементом річної виховної програми, оскільки успіх кожної команди напряму залежить від особистого рівня підготовки кожного її учасника, відтак стимулює юнацтво до покращення власних знань та умінь. Більш того, важливим елементом успіху є співпраця всередині команди та здатність її курінного/ї організувати життя та роботу команди впродовж усього часу Свята.

Команда-переможець визначається на основі загального рейтингу по всіх змаганнях. Неформально курені-переможці вважаються одними із кращиих куренів осередку.

Автори: Богдан Рак та Ярема Дух