Стежками героїв

Стежками Героїв — змагання з пішого мандрівництва, які організовує Пласт — Національна скаутська організація України, за сприяння Федерації спортивного туризму України (ФСТУ).

Метою змагань «Стежками Героїв» є масове залучення молоді до спортивного туризму і краєзнавчої діяльності, відродження і розвиток славних традицій українського мандрівництва.

Організатори акції ставлять перед собою наступні завдання:

  • Вшанування геройського чину всіх борців за незалежність Української держави;
  • Формування серед молоді здорового способу життя засобами туризму та спорту;
  • Популяризація спортивного туризму, підвищення майстерності мандрівників;
  • Покращення розвитку масової туристсько-краєзнавчої роботи у навчальних закладах.

Змагання полягають у проходженні командами визначеного маршруту через встановлені контрольні пункти (КП) з подоланням технічних етапів відповідно до даного Положення та Умов змагань та проводяться на маршруті І категорії складності довжиною в 130 км, прокладеному в Українських Карпатах.

У змаганнях "Стежками героїв" беруть участь команди громадських організацій, позашкільних навчально-виховних закладів освіти, інших навчальних закладів, підприємств та організацій, самостійні команди, які мають необхідну туристсько-спортивну кваліфікацію (досвід участі у туристських походах) відповідно до вимог.

Команди позашкільних навчально-виховних закладів освіти, інших навчальних закладів формуються і беруть участь в змаганнях згідно «Правил проведення туристських подорожей з учнівською і студентською молоддю України», інші команди — відповідно до «Правил проведення змагань туристських спортивних походів».

Склад команди — 6-15 осіб обох статей. Найменший вік учасника — 15 років.  

Змагання "Стежками героїв" проводяться з в кінці квітня на початку травня кожного року.

Команди можуть висловити свої побажання до нитки маршруту у Попередній заявці. Остаточна нитка маршруту та перелік можливих технічних етапів повідомляється в Умовах змагань.

Офіційний сайт змагань: www.steger.com.ua

Автор: Петро Задорожний