Українська English Deutsch Polska Русский

Крайова спартакіада

Всеукраїнська пластова „Спартакіада” проходить з 2001 року у Івано-Франківську та з кожним роком залучає у вирій спортивного життя все більше пластунів зі всіх куточків України, що бажають позмагатися між собою. За 5 років змаг став чи не найчисельнішим заходом Національної скаутської організації України Пласт. Варто зазначити географію учасників, котрі протягом часу існування змагань взяли участь у них, а це: Івано-Франківськ, Коломия, Дніпропетровськ, Львів, Тернопіль, Самбір, Полтава, Київ, Стрий, Кам’янець-Подільськ, Рівне, Луцьк, Ужгород, Вишгород, Черкаси, Калуш та інші.

Основною метою цього заходу є популяризація серед молоді спорту, котрий є невідємною частиною здорового способу життя. Саме тут юнацтво протягом трьох змагальних днів може спробувати свої сили у волейболі, футболі, баскетболі, гандболі, легкій атлетиці, настільному тенісі, перетягуванні канату та у інших видах спорту.

Особливістю пластової „Спартакіади” є те, що в ній беруть участь як хлопці, так і дівчата. Як правило в кількості команд гендерна рівність збережена. Цікавим фактом є те, що на останніх „Спартакіадах” дівочі команди також мали можливість позмагатися між собою у футболі. Через велику чисельність учасників, ігри з різних видів спорту проходять одночасно в кількох спортивних залах та майданчиках міста. Проживають і харчуються учасники змагань в приміщені місцевої школи-інтернату.

Окрім популяризації здорового способу життя, „Спартакіада” несе і патріотичне виховання серед молоді. Те, що змагання проходять в другій половині жовтня не є випадковістю, адже саме в цей час відзначається свято Покрови, котре є символом українського війська, а саме Козацтва та Української Повстанської Армії. Тому найближча „Спартакіада – 2007”, гаслом котрої є „Герої не вмирають!” буде присвячена визначній для української історії даті – 65 річниці створення УПА.

Особливістю і виховним моментом для юнацтва є вечірки котрі проходять в рамках змагу. Там юнацтво може відпочити під живу, виключно українську музику. За час існування змагу спеціально для пластунів на благодійній основі грали такі знані українські музичні гурти як: „Тартак”, „Мертвий півень”, „Фліт”, „Петровичі”.

Ще організатори дійства окрім музичної частини завжди сприяють розвитку здорової конкуренції, кожного року вводячи якісь певні особливості змагань. Так скажімо, 2006 року, спеціально для любителів повболівати була введена певна лотерея. Віддавши свій вболівальний голос за котрусь з команд, у випадку перемоги тієї, можна було отримати солодкий приз.

З кожним роком зростає і кількість бажаючих позмагатись між собою. Якщо у 2003 році, коли вперше відбувався даний захід, його відвідало близько двохсот учасників, то вже в 2004 їх було зареєстровано більше 250 , в 2005 році – 450, а у 2006 – на „Спартакіаду” приїхало понад 700 пластунів.

Пластові спортивні змагання частково підтримує Міністерство сім’ї та молоді, місцева влада. Проте, цих коштів далеко не достатньо для реалізації запланованої програми заходу, саме тому пластуни змушені шукати підтримки в приватних підприємців.

Автор: Ігор Шевчук