Лісова школа

Лісова школа – це назва пластового міжкрайового вишкільного табору під керівництвом Головної пластової булави, зорганізованого в Америці у 1964 р. із ініціативи куреня "Лісові чорти". Від 1993 р. Лісова школа відбувається щорічно в Україні і періодично в Америці.

Основною метою Лісової школи є підготувати кваліфікованих булавних-інструкторів та бунчужних-провідників для таборів пластового юнацтва, які завжди будуть виконувати свої обов'язки згідно із кредо Абсольвента Лісової школи.

Цю мету осягається через спосіб переведення табору; через наголос на пластовій поставі, провідництві і відповідальності; через зразковий провід, який вранці стоїть в повному складі на площі збірок ще перед тим, як Бунчужний гукне "Лісова школа – вставання!"; через витворення своєрідного духу ЛШ, з яким, незважаючи на фізичну виснаженість, важко розлучатись по закінченню табору.

У програму Лісової школи входять гутірки, практичне пластування, вправи в провідництві та виконання різних завдань, а всі зайняття під час табору мають вишколити кожного учасника в зразковому проведенні пластового табору. Протягом двох тижнів учасники обох вишколів співдіють із Старшиною табору та виробляють в собі почуття відповідальності та братерства, яке постає з інтенсивно дружньої співпраці для осягнення означеної мети.

Переважна більшість учасників табору є старша 18 років. Вся програма ЛШ є націленою на підготовку висококласних інструкторів юнацьких таборів.

Програма ЛШ включає такі основні блоки:
- гутірки та заняття із практичного пластування;
- заняття із інструкторства;
- теоретичні семінари, присвячені пластовій ідеї та організації юнацьких таборів.

Ті, хто успішно відбувають табір носять горде ім'я Абсольвента Лісової школи. І в усіх їх подальших справах їх зобов'язує кредо Абсольвента ЛШ:

Зобов'язуюся бути прикладом для юнацтва, готовим до співпраці та з ентузіазмом, почуттям обов'язку і посвятою виконувати функції виховника, інструктора та члена проводу пластового табору впродовж цілих 24-ох годин кожного дня, від початку до кінця табору.

Джерело: www.lsh.plast.org.ua