Українська English Deutsch Polska Русский

Спортивно-вишкільний табір

Спортивно-вишкільний табір “Калиновий оберіг” – це спеціалізований спортивний пластовий табір, який має за мету дати учасникам основні знання із різних видів спорту. Рівночасно дати змогу розвивати спортові здібності, але завданням СВТ “Калиновий оберіг” не є готувати чемпіонів у спорті, а уживаючи спорт як засіб, має завдання виховувати лідерів у житті.

СВТ “Калиновий оберіг”  - це справжнє пластове середовище, плекання сили тіла,  плекання духу пластового побратимства,  теренові ігри, творчі змаги. Це незабутнє розмаїття загальнотаборових ватр і романтика життя серед природи.

СВТ “Калиновий оберіг” – це водночас набуття теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для діяльності у Пласті, та осягнення вмілостей практичного пластування.

“Потреба спортивного табору в молодечій організації, такій як Пласт, відчувалася уже довший час. Спортивна ділянка в Пласті не була занадто розвинута, і їй  виховній праці не приділялося належної уваги. Так, наші Пластові Оселі не мали відповідного устаткування, спортивних площ, кортів, басейнів чи біжнів. Не було спортивного устаткування, а що найголовніше, - не було фінансів, щоб це придбати.
Перші з допомогою організаторам прийшли наші добродії , такі, як Український Спортивний Клуб в Нью Йорку, ньюйоркська кредитова спілка…….. , Крайова Пластова Старшина та поодинокі жертводавці, що допомоголо в організації, проведенні і розбудові перших і пізніших таборів.

В основному, в програму спортивного вишколу входили спортивні ігри, а саме: копаний м’яч, відбиванка, кошівка, метавка і стук-пук. Легкоатлетика – біги, стрибки, мет диском і молотом та стусан кулею. Стрільба з кріса лука та водний спорт, різного роду плавання й плигання(скоки).

(зі спогадів пл.сен. Ігоря Декайла)

Спортивно-вишкільний табір в Україні – це вже історія. Історія перемог, радості, усмішок, втоми. На сьогодні – це близько тисячі дитячих очей, в яких можна побачити і згадати ватри та знайомства, відчути дух змагальності та бажання перемоги.

До цього ніхто в Україні в рамках Пласту не пропонував навчити дітей бейсболу, американського футболу чи фрізьбі. Ніхто не вчив грати дівчат у футбол. Ми це зробили вперше і усім сподабалося. А окрім того, легкоатлетичні кроси, стрибки в довжину і висоту, плавання, змагання зі спортивного орієнтування, стрільби з пневматичної зброї, луку, настільний теніс в умовах гір, гандбол... Все це робить перебування серед природи ще більш захоплюючим.

А крім того, на СВТ живе атмосфера радості, братерськості, доброзичливості. Тут ви набираєте енергії на цілий рік, тільки для того щоб повернутися сюди знову.

Джерело: www.kalyna.org.ua