Мандрівний табір "Говерля"

Крайовий мандрівний вишкільний табір "Говерля" відбувається в серпні з 2005 року. Місце проведення табору – Українські Карпати, та щороку маршрут змінюється. Загальна протяжність маршруту щороку складає понад 130 км.

Мета табору: Популяризація спортивного туризму (мандрівництва) в Пласті шляхом підготовки кваліфікованих інструкторів і провідників груп відповідно до державних вимог, встановлених Федерацією спортивного туризму України.

Легенда табору: Базується на історії карпатської Групи УПА «Говерля», що вела бойові дії на території Закарпатської та Івано-Франківських областей. Матеріали легенди викладені у 18 і 19 томах Літопису УПА під ред. пл. сен. кер. Петра Содоля, ЛЧ.

Програма табору поділена на частини:

  • теоретичний семінар з підготовки до туристичних походів; 
  • піший категорійний похід І і ІІ категорій складності;
  • програми практичного пластування та виживання в екстремальних умовах;
  • відвідини крайових таборів.

Традиційно перший день табору відбувається в Івано-Франківську, де відбуваються історичні гутірки та зустрічі з відомими людьми, зокрема письменниками, таких як Іваночко, Прохасько, Андрухович.

В програмі табору є також здача вмілостей: картографія, мандрівництво, куховарення.

Основне завдання, яке ставить пееред собою табір  – це дати можливість юнацтву навчитись добре орієнтуватись в місцевості, планувати меню і куховарити в ектремальних умовах та налагоджувати роботу в команді, адже більшість часу учасники проводять з власним гуртком.

Умови участі: учасниками табору можуть бути пластуни/нки віком від 15 років до 22 років з щонайменшим ступенем учасника/ці.

Учасники після проходження табору можуть отримати: 

  • посвідку про проходження табору, 
  • посвідку про прослуховування базового семінару по мандрівництву,
  • посвідку про участь в поході 1 категорії складності з пішого мандрівництва і здобуття 3 туристичного розряду.

Автор: Анна Музала