8-20 серпня поблизу м. Чернівці відбувався 10 ювілейний МВТ "Життя в Пласті"

29.08.2016
Автор: Русак Ольга

День 1

Зранку, 8 серпня розпочався ювілейний Міжкраєвий Вишкільний табір «Життя в Пласті».

Учасниками цьогорічного табору стали волонтери з таких міст: Київ, Луцьк, Вінниця, Красне, Житомир, Рогатин, Харків, Слов’янськ, Володимирець, Вінниця, Перещепине, Дніпро та Одеської області.

Після реєстрації біля Народного дому міста Чернівці усі учасники почали знайомитися і дізнаватися один про одного цікаві речі, що було першим кроком до здруження. Далі учасники прослухали свої перші, для когось в житті, для інших – на таборі, гутірки: «Мета та ідейні основи Пласту» від ст..пл. Марії Павлюк, «Безпека під час занять» від коменданта цьогорічного ЖвП – ст.пл.скоб Ігоря Гангали, «Ісорія Пласту» від ст..пл. Дмитра Заплітного. Пішовши пообідати, учасники та провід вирушили до місця таборування – на Червонодібровську Січ, Глибоцький район, Чернівецької обл.

Розтаборувавшись та побавившись відбулося відкриття табору, на якому зачитувалась легенда табору та основні правила, яких таборовики будуть дотримуватися протягом 12 днів.

На закінчення дня відбулися гурткові вогники, де учасники разом з виховника обговорили тему «Гурткові сходини», поспівали та гарно провели час в маленькому дружньому колі.


День 2

Перший ранок на таборі зустрів учасників гарною погодою та настроєм на продуктивний день. Під час руханки та вмивання в.о. курінного Анатолій Павлюк показав майстер клас з ранішнього купання в ставочку поблизу терену табору.

До обіду відбулася установча рада куреня, на якій було обрано провід та патрона куреня – Ореста Субтельного, як приклад пластуна, що не зламав своїх присяг. Барвами куреня було обрано зелений, як символ старшопластунства, жовтий, як символ сонця та білий як символ логічності. Але ніщо так не зближує курінь як його традиції. Тому, курінь ім. Ореста Субтельного обговорив їх також і прийняв такі свої традиції:

  1. Особлива команда впоряду «в траву», при якій усі учасники куреня лягають на спину та поводяться як комашки, які не в змозі перевернутися. Така традиція пов’язана з назвами гуртків, що звучать як назви комах.
  2. Побажання смачного постукування ложкою.
  3. Пробудження під пісню «Вставай сонце», яку виконує провід куреня.

Далі таборові роботи та гутірки КВВ і практичного пластування здружували учасників і підготувало їх до теренової гри, на які вони могли показати свої знання.

Мабуть, найдовгоочікуванішою частиною дня була ватра, на котрій кожен гурточок представляв себе, назву, пісню, девіз, сильветки та гурткову газету. Крім того таборовики вдосталь наспівалися та награлися запальних ігор. Але, найцікавішим моментом було передане послання від учасників ЖвП 2015 – побажання на гурткових прапорцях, що чекали своєї черги цілий рік.


День 3

Ранок розпочався зі вставання під пісню «Вставай сонце» від проводу та свищиком від нового бунчужного ст.пл. Василя Баглая. На відкритті було переведено в таборовий ступінь «прихильник» перших п’ять учасників, які набрали відповідну кількість балів та виказили хорошу пластову поставу. Після сніданку учасники слухали цікаву гутірку від коменданта табору про програму УПЮ та блок гутірок з практичного пластування.

Крім того кожного дня гуртки проводять свої перші сходини, на яких весело лунають пісні, дискутуються цікаві теми та граються ігри. Все це допоможе учасникам в подальшому вести свій гурток юнаків.

Вечір закінчився переглядом фільмів про Пласт, виховництво та табори, протягом яких учасники відчули чар пластування. Приємною несподіванкою стали новенькі співаники, що подарували учасникам. Тепер ватри і вогники стануть більш запальними =)


День 4

Триває 10 ювілейний МВТ «Життя в Пласті». Незважаючи на погіршення погоди, учасники продовжують веселитися на сходинах та слухати гутірки з практичного пластування.

Дощ незавага майструвати. Тож сьогодні учасники шили своїми руками іграшки – зрончіки, що є традицією для ЖвП.

Також сьогодні учасники мали змогу познайомитися з гуртковою системою, яку роз’яснив для них Юрко Юзич.

Поспівавши, погравшися і прослухавши усі гутірки учасники у дружньому колі переглядали фільм про Пласт.


День 5

Дощ та прохолодна погода продовжується, але ніхто не падає духом. Навпаки, дощ та холод загартовує. Провівши гурткові сходини, учасники слухали про стратегію Пласту, після чого вправлялися у піонірці та картографії.

Також, дощ не завадив і таборовим роботам, так як завтра, 13 серпня, нас чекає гостьова ватра. Через дощ не все вдалося втілити в реальність, тому учасники проявили ініціативу і на наступний день домовилися прокинутися о шостій ранку.

Ввечері переглядали фільм, де яскраво було видно приклад різних лідерів.


День 6

Сьогодні розійшлися хмари і учасники наповнилися енергією сонця. Вставши о шостій ранку, що і було заплановано, таборовики попрацювали на славу, закінчивши майже всі таборові роботи.

Були надзвичайно цікаві гутірки та продуктивний день на пісні.

Ввечері відбулася ватра з народними піснями. Учасники ж склали пісню на тему «ЖвП», слухаючи які відчувається дух табору. Також танцювали запальний танець – королівський, що відіб’ється у пам’яті веселими швидкими кроками та сміхом. :)


День 7

Недільний день зустрів учасників також з сонечком і теплим ранком. Після гутірок усі разом сходили до церкви.

Найцікавішим моментом дня став кулінарний змаг, де учасники готували по дві страви від гуртка. Усі страви виявилися смачними та оригінальними, з представленнями і піснями.

Ввечері по гуртах відбулися затишні вогники, з душевними розмовами з виховниками. Після чого від коменданта був подарунок учасникам – «тиха ніч», під час якої був перегляд фільму «Братик ден» про скаутів.

В загальному усі учасники вже творять самі атмосферу табору.


День 8

Говорять, що понеділок тяжкий день, але учасникам він такий не здався. Завершивши майже всі таборові роботи, та прослухавши гутірки, учасники мали затишні вогники по гуртках на тему «Чи хочу я бути виховником».


День 9

День розпочався з алярму: учасникам довелося зібратися в дводенну мандрівку. Кожен міг таким чином перевірити свої знання і переконатися, що він чи вона готові до нової пригоди – мандрівки.

Після гутірок з КВВ та практичного пластування, усі учасники грали волейбол. Після такої своєрідної розрядки нас чекав уже «Тир середньовіччя», де кожен міг повправлятися у стрільбі з лука, арбалета та автомата.

Смачно перекусивши, усі збираються на мандрівку, так як завтра вирушаємо у мандрівку – вставання о 5 ранку. Але учасники поки про це не знають. :)

На вечірній спільний вогник учасників чекає розповідь про курені УСП, де кожен побачить усі спеціалізації Пласту та зможе уже зараз вибрати свій напрямок.


День 10-11 «Мандрівка»

Що може бути кращим випробуванням ніж вставання о 5 ранку? Зібравшись, учасники вирушили в мандрівку, щоб перевірити свої сили і поглянути на красу Карпатських гір.

Спершу потягом дісталися до Вижниці, звідки помандрували до Протятого каміння через перевал Німчича. Незабутні краєвиди, ночівля під тентом і другове плече під час мандрівки закарбуються у пам’яті учасників на довго.

Також під час мандрівки відбулася курінна рада, де було обрано новий провід куреня ім. Ореста Субтельного, курінним став Василь Джас.

Після повернення на табір новий провід обговорив наступний день, а перші розвідувачі готували вже свої проекти.


День 11 «День самоврядування»

Цей день повністю належав новобраному проводу куреня. Загалом було проведено декілька гутірок, психологічний тренінг, дві теренові гри, інтелектуальний змаг і звичайно ж остання прощальна ватра, де всі відкривали своїх таємних друзів і дякували один одному за казковий час, проведений у дружньому колі.


День 12 «От і пройшла прощання мить…»

Розтаборувавшись, усі вирушили до міста Чернівці.

На закритті було оголошено першуна табору, цього року ним став ст. пл. прих. Василь Джас (с. Заболотці, Бродівського р-н., Львівської обл.), його було іменовано таборовим ступенем “скоб”. Крім того “вірлицями” цьогорічного табору стали: ст. пл. Олена Харченко (Слов’янськ), Єлизавета Халіна (Харків), Наталія Бойко (Вінниця) та Надія Сироватко (смт Любашівка, Одеська область).

Після закриття учасники гуляли Чернівцями, згадуючи усі чудові моменти, проведені разом.

Провід табору дякує всім учасникам та бажає натхнення, терпіння та пластових пригод у своїй виховницькій діяльності.

До нових зустрічей на “Життя в Пласті”!


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...