Відбувся юнацький табір Донецької округи "Земля Велетнів"

11.07.2016
Автор: Тетяна Переверзєва

З 21 червня по 01 липня 2016 р.Б. біля монастиря св.Юрія УПЦ Київського Патріархату, що на хуторі Вірля Кременецького району Тернопільської області, відбувся православно-пластовий юнацький табір Донецької округи «Земля Велетнів».

«Будь тією зміною, яку хочеш бачити в світі», - ці слова стали гаслом першого дня таборування.

Бути зміною… Для сучасного підлітка вміння змінюватись і змінювати – це Божий дар. Тому в основу концепції табору була закладена ідея про те, що шлях до змін – це шлях наближення до Бога, відкриття в собі Його дарів. Юнаки і юначки зі станиць Авдіївка, Маріуполь, Волноваха, Селидове (Донецька область) в своїй більшості учасниками православно-пластового табору були вперше. Можливо, саме тому ті позитивні зміни, що відбувались з кожним учасником протягом таборування, були надзвичайно цінними і виразними для всіх.

Вже традиційно основою таборової легенди була книга. Чому книга? Книга народжує нові питання – це спонукає до розвитку. Книга вчить долати стереотипи – на жаль, багато-хто залежить від них. Книга є містком між поколіннями – вона полегшує обмін досвідом. Книга мотивує нас – допомагає розкрити внутрішній світ. На «Землі Велетнів» провідником в світ книги став духівник табору пл.сен.о. Олександр Воловенко (Тисовці). Це дуже важливо, коли в житті дитини зустрічається людина, в картині світу якої велике місце посідає читання і пізнання. Отець Олександр проводив в таборовій програмі ділянки, які були тісно пов’язані з книгою, читанням, слуханням, розмірковуванням. Відправною точкою для гасла дня, духовних читань, творчих завдань, пошуків, теренових ігор, окремих вмілостей, роздумів на самоті, тренігових занять, дискусій стала книга християнського письменника Клайва С. Льюїса «Хроніки Нарнії: Принц Каспіан».

Найулюбленішою, найочікуванішою точкою програми було читання вголос під час споживання їжі. Відбувалось щось надзвичайне: юнаки і юначки не починали їсти, доки не пересвідчувались, що о. Олександр з книгою. Починається читання – і навіть не чути стукоту ложок, в деяких моментах ложка якогось із слухачів завмирала в повітрі. Багато-хто з дітей вперше так натхненно слухав. Багатьом з них вже давно не читають вголос. Діти набували смак слухання-читання, а разом з тим вчилися слухати себе, свою совість, свої бажання.

«Хроніки Нарнії» змогли наблизити Євангеліє не тільки до дітей, але й до дорослих. В різних формах, при всякій нагоді «Хроніки …» допомогли стати зрозумілими для всіх такі теми бесід: «Про важливість пам’яті для духовного зростання», «Про покликання і Божі дари», «Про гординю і підступність», «Про честь і гідність в служінні», «Про зв’язок з Богом і залежність від Нього».

Дуже цікавими були думки й образи, якими юнацтво ділилось після роздумів на самоті. Одна з найглибших дитячих дискусій виникла навколо гасла дня: «Одного дня ви зрозумієте, що ваша справжня велич починається там, де закінчується ваша гординя».

В "Нарнії ..." багато йдеться про битви та війни - це дало підґрунтя для проговорення травматичного досвіду юних слухачів (всі діти - з прифронтової зони АТО). Діти часто у своїх спогадах повертались до війни на рідних землях. Часто виникало питання:"Чому?" На це і на багато інших суперечливих питань української історії юнаки і юначки отримали відповіді під час історичного вишколу (він був складовою таборової програми і вимогою до складання першої проби). Автор "Хронік Нарнії" переконує кожного читача у шкідливості невігластва і марновірства, спонукає думати, вчитися і дослухатися до голосу сумління. Простір для пізнання і роздумів розширювався під час мандрівок та екскурсій на Божу гору, до штабу УПА "Волинь-Південь" в с.Антонівці, до Кременецького ботанічного саду, до замку на горі Бона у Кременці, до замково-музейного комплексу в Дубно.

У "Нарніях ..." багато затишку, гумору, родинності, гри. Атмосферу радості і душевності змогли створити ст.пл.вірл. Валя Крутова (Княгині), ст.пл.вірл. Наталя Шерекіна (Княгині), пл.уч. Катерина Новицька, пл.розв. Єва Глазунова, пл.прих. Олексій Беспальчук - радості, безпеки і душевності в безперервному калейдоскопі теренових ігор, занять з практичного пластування, ватр, сюрпризів, забавок з водою, святкувань днів народження.

Кожна книга, з якою ми познайомились в дитинстві, впливає на нас і залишає щось у нашому розумі і серці. "Хроніки Нарнії" показали читачам-таборовикам, що жити з Богом - і радісно, і важко, але без Нього - сіро й небезпечно; що Бог завжди любить нас; що відмовивши собі в чомусь заради ближнього, створивши добро, можна отримати навички глибокого бачення; що заперечення Бога - це спосіб анулювати совість. Такі книжки допомагають нам не загубити віру.

А ще "Хроніки Нарнії" допомогли юнакам і юначкам зрозуміти, як важливо вчасно закласти основи характеру. Про це під час мотиваційного тренінгу говорила ст.пл.вірл.Наталя Шерекіна (Княгині); про це писали в листах до таборовиків їхні батьки (коли з таборової пошти діти отримали листи від батьків, їхні очі були сповнені здивуванням і любов'ю). Про це була книга, яку провід подарував всім учасникам табору - Шон Кові "Сім звичок високоефектиних підлітків".

Важко оцінити результативність всього, що було зроблено протягом десятьох таборових днів. Особливо, якщо говорити про віддалену перспективу. Але якщо хоча б одна дитина повернеться із "Землі Велетнів" позитивно налаштованою на життя з Богом в усьому подальшому життєвому шляху; якщо ця дитина повірить в те, що кожен з нас може бути зміною, то ми, команда "Землі Велетнів" можемо вважати, що досягли того, чого прагнули.

Дякую за те, що були поруч, молились, надихали і створювали драйв пл.сен.о. Олександр Воловенко (Тисовці), ст.пл.вірл. Валентина Крутова (Княгині), ст.пл.вірл. Наталя Шерекіна (Княгині), пл.уч. Катерина Новицька, пл.розв. Єва Глазунова, пл.сен.прих. Анна Картавцева, пл.сен.прих. Ірина Пєркова, ст.пл. Олена Глазунова (Княгині), члени пластового куреня "Княгині" в Америці й Канаді, пластуни куреня «Тисовці», пл.прият. Олександр Zaschniw (Донеччина), настоятель монастиря о. Полікарп (Касько), пл.прият. Ірина Шуст (Тернопільщина), Товариство допомоги Україні (Каліфорнія) і всім, хто сприяв у проведенні табору.

Велетень знає, як стати Великим!

Більше фото з табору тут.

Комендант табору пл.сен. Тетяна Переверзєва (Княгині), станиця Авдіївка


   Офіційно
10.11.16 Звіт керівного (виконавчого) органу Пласту за 3 квартал своєї діяльності
09.11.16 Проект порядку денного позачергового Крайового Пластового З'їзду в м. Києві 26-27 листопада
04.10.16 Розпочинається зголошення на позачерговий Крайовий пластовий з'їзд у м. Києві (26-27 листопада)
Більше новин...
Новини [додати свою]
22.12.16 Свято Миколая 2016 у пташат станиці Івано-Франківськ [Загальне]
22.12.16 11-14 січня відбудеться «Школа Зимовго Мандрівництва 2017» [Вишколи]
22.12.16 Івано-Франківські пластуни завітали з Вифлеємським вогнем миру до учасників визвольних змагань [Загальне]
22.12.16 В Івано-Франківську відбулась благодійна «Майстерня святого Миколая» [Загальне]
22.12.16 Пластуни станиці Самбір відвідали з подарунками Самбірську дитячу лікарню і найстаршого пластуна станиці [Загальне]
22.12.16 Новацтво станиці Івано-Франківськ назбирало мішок добра святого Миколая – смаколики для воїнів АТО [Загальне]
20.12.16 17 грудня у Дрогобичі відбулися Андріївські вечорниці [Загальне]
19.12.16 25 грудня у Львові відбудеться інтелектуальний змаг "Думай 2016" [Вишколи]
16.12.16 Пластуни другий рік поспіль передали Президенту України Петру Порошенку Вифлеємський Вогонь Миру [Загальне]
16.12.16 Міжстаничний лещатарський табір "Фест - 2017" відбудеться 19-22 січня 2017 року на Закарпатті [Загальне]
16.12.16 10 грудня чернівецькі пластуни провели Андріївські вечорниці [Загальне]
16.12.16 Шукаємо активне та талановите юнацтво для участі у ЮМПЗ 2017 року у Німеччині [Загальне]
15.12.16 3 грудня в Житомирі відбулась Етнозустріч “Полісся України в межиріччі Ужа та Тетерева” [Загальне]
15.12.16 Визначили переможців Всеукраїнської військової спартакіади "Експльозія 2016" [Загальне]
12.12.16 Міжкрайовий "Лещатарський табір 2017" відбудеться 8-15 квітня в Австрії [Загальне]
12.12.16 У Мукачеві відбулись новацькі Андріївські вечорниці [Загальне]
12.12.16 Пластуни станиці Красне організували «Галицькі вечорниці» [Загальне]
11.12.16 3-4 грудня курінь ч. 22 ім. М. Підгірянки відсвяткував своє 22-річчя! [Загальне]
09.12.16 Вифлеємський Вогонь Миру цьогоріч прибуде до України вже 17 грудня 2016 року! [Загальне]
09.12.16 Пластуни м. Калинівка взяли участь в духовних зібраннях «Любов і відповідальність» [Загальне]
Більше новин...
Пласт в ЗМІ
01.08.16 "Пластовий табір це комп’ютерна гра, але в реальності", - Голова КПР України під час ефіру на "Громадське радіо"
30.07.16 Чорноморський ВІСНИК про збір скаутів "Чорне море 2016"
18.03.16 "ВЕЛИКА ГРА" ДЛЯ ПАТРІОТА" - стаття про Пласт в офіційному виданні МОН "Освіта України"
03.02.16 Пластун Максим Грищук про події в ДАПі в програмі "Останній форпост Донецького аеропорту"
22.12.15 Відеосюжет hromadske.tv про пластуна, дитячого психіатра лікарні Maudsley (Лондон, Великобританія)
Більше новин...
Суспільні новини
05.12.16 Другий Всеукраїнський діалог «Principium» відбудеться 8-10 грудня у Львові
05.12.16 Запрошуємо на зимовий табір "Різдвяна подорож-2017"
05.12.16 Благодійний туристичний фестиваль "Travel Fest" відбудеться у Львові 10 грудня
14.07.16 Запрошуємо до ознайомчого табору «ВЕЛИКА ГРА 2016» на узбережжі Чорного моря
31.05.16 Табори 2016 року для активної молоді з громади, організовані Пластом, ФРІ та ЛОФ
Більше новин...