Тюрма на Лонцького

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST poplar » Сер 15.09.10 09:03

Продовжується тиск на Музей Тюрма на Лонцького (Львів, вул. С. Бандери 1- вхід з вул. Брюлова) - http://www.lonckoho.lviv.ua/.

Поки що працює експозиція. Підкреслюю, поки що: http://www.radiosvoboda.org/content/art ... 57815.html
Щонеділі о 13 годині - показ документальних фільмів.
Вхід та екскурсії безкоштовні. тел. 032-243-04-46 експозиція працює з 10 до 17 (в тому числі й у вихідні)
Прийдіть і подивіться, поки не пізно
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST Akademik » Сер 15.09.10 11:13

підіть!!!!! цілими куренями. це дійсно може і закриютть
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST poplar » Чет 16.09.10 20:16

Прохання поширити серед науковців за кордоном

http://net.abimperio.net/en/node/1151

Ukrainian Historians Ask for Support from Academic Community: Their Colleague Harrassed by Security Services

Submitted by moderator on Mon, 09/13/2010 - 07:36.
• HOT NEWS •


Well-known Ukrainian historian, Professor of Lviv National University Yaroslav Grytsak and Academic Director of the Lviv Center for Urban History of East Central Europe Tarik Cyril Amar expressed their concern about recent detainment and harrassment of their colleague, Ruslan Zabilyi, by Ukrainian security services.

Historians launched a letter of protest campaign to support him. The Ukrainian authorities accused Ruslan Zabilyi of allegedly "preparing an act aimed at making public the secrets of the state".

More detailed information about this incident can be found HERE


Yaroslav Grytsak and Tarik Amar direct their appeal to scholars worldwide:

Dear Colleagues,
As you may already know, a few days ago a young Ukrainian historian, Ruslan Zabilyi, was harassed by the Ukrainian secret service.
This is another sign that the conditions for academic and intellectual freedom in Ukraine are rapidly deteriorating. Several of our colleagues who are dealing with Ukrainian/East European studies have drafted a letter of protest, which we enclose. (A Ukrainian version will also follow very soon.)
We understand (and have written) this protest as a matter of principle and independent from the specific views of Ruslan Zabilyi and would like to invite everyone to join "in a bipartisan spirit," as it were, whether they share or do not share his positions. What is at issue are academic freedom and pluralism in Ukraine as such.
We would like to ask you to support this initiative by joining us and signing this letter. We would also appreciate it very much if you could circulate this letter further to obtain wider support from the international public and community of scholars.
Many thanks in advance for your support!
Please send your e-signatures with your titles to our addresses:
[email protected]
[email protected]
Yaroslav Hrytsak, Tarik Cyril Amar


net.abimperio.net joins the campaign, you can support the protesters by leaving your name in the comment after (if you are a registered member) or just email us: [email protected] (please indicate your affiliation or status).


A LETTER OF PUBLIC PROTEST
We protest against the harassment of a historian by the Ukrainian secret service, or SBU.

On 9 September 2010 the SBU detained the historian Ruslan Zabilyi and confiscated his research material. Now the SBU is seeking to launch a criminal case against him.

Whether we share Ruslan Zabilyi’s views or not, we consider it absolutely impermissible for a security service to harass researchers and obstruct intellectual activities.

Many of us are signing this petition in spite of the fact that we seriously disagree with Ruslan Zabily’s politics and his views of Ukrainian history. Even while we abhor the politicization of history that has become so evident in the recent years of Orange versus anti-Orange debates, we believe that the resolution of scholarly disputes depends upon the free flow of ideas, and free access to historical sources no matter how controversial they may be.

We believe that a truly democratic and independent Ukraine needs and facilitates full and free inquiry into its history. Such an enquiry can only take place with the broadest access to Ukrainian archives.

Given the record of denial of access to archives and libraries, suppression of dissenting views, denial of academic freedom, and isolation of Ukraine from the international scholarly community in the past, any Ukrainian government must be especially vigiliant not to revive such practices.

Against this background, the treatment of Ruslan Zabilyi points to a reversion to regrettable and dangerous practices of the totalitarian past. We find this incident extremely worrying, especially in view of earlier illegitimate uses made of the SBU in the realm of academia and civil society under the new Ukrainian government.

Even strong disagreements about Ukraine’s past and its politics of memory and history cannot be solved by methods that amount to harassment and intimidation. Ukraine’s reputation is also bound to suffer very severely from such methods.

We call on the SBU and the Ukrainian government to show responsibility.

We call on Ukraine’s public and its scholarly community not to tolerate the intrusion of blatant police methods where research, scholarly dispute, and public debate should be the means of resolving – or living with – differences. We urge the Ukrainian public and the Ukrainian and international scholarly community to join us in supporting Ruslan Zabilyi and in censuring the use of police methods to try to quash scholarly discussion.
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST poplar » Чет 16.09.10 20:51

В музеї-меморіалі Тюрма на Лонцького показ документального фільму "Береза Картузька" у неділю, 19 вересня, початок о 13.00 год. (вхід безкоштовний)
Про "Березу Картузьку" пластуни багато чули тепер можна подивитися
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST Поручик » Суб 18.09.10 23:07

Вся справ з директором музею "Тюрма на Лонцького" - насправді є лише політичною інспірацією політичних невдах, на кшталт Вятровича. Сама поява даної ситуації викликана як ідіотизмом, повним непрофесіоналізмом та тупістю самих постраждавших, так і нездійсненними особистими амбіціями окремих осіб, в першу чергу Вятровича.
Так що звертаюся до усіх, хто має в голові хоч трохи здорового глузду - перд тим як прийняти якісь дії подумайте, чи все Ви знаєте про цю справу, чи не вводять Вас бува в оману?
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST poplar » Нед 19.09.10 22:55

Влад, я достатньо тісно знайомий з цією справою для того щоб стверджувати, що це не було політичною інспірацією з боку працівників музею і зокрема директора музею .
З приводу "ідіотизмом, повним непрофесіоналізмом та тупістю самих постраждавших" може ти розкриєш мені на це очі :)
У мене складається враження, що вказані тобою характеристики (до речі виглядають достатньо образливо) більше підходять для тих, хто віддав наказ провести цю операцію.
До речі кого ти маєш на увазі під "постраждавшими"??? Їх багато?
Може ти маєш на увазі український народ від якого продовжують приховувати архівні матеріали щодо злочинів радянської влади:)
Чи не здається тобі дивним, що країна, яка вважає себе демократичною зберігає таємниці людожерського режиму, особливо про найбільш людожерні роки.
Чому?
Моя особиста точка зору полягає в тому, що суспільний інтерес, інакше кажучи "право знати" в цій ситуації явно переважає право приховувати інформацію.
Говорити в даній ситуації про можливий захист агентів НКВС, що очевидно має на увазі керівник Служби (не)безпеки України - означає підбадьорювати тих, хто можливо буде доносити авторитарним і тоталітарним режимам в майбутньому.
Вони повинні знати, що їх діяльність стане відомою суспільству.

Зрештою, це обов'язок українського суспільства перед тими замученими і закатованими радянською владою :!:

Оприлюднити ВСЮ інформацію (яка ще не знищена, яка ще не вивезена в Росію і обігом якої все ще на жаль керують борці за справу КПРС чи то в Держкомархіві [ну ти знаєш] чи то в Інституті нацпам'яті чи то в згаданій вище службі) щодо тих подій.
Не переживайте Інтернет вмістить все!!!

Що стосується "нездійсненними особистими амбіціями окремих осіб", то я так розумію, що ти маєш на увазі, що ці "окремі особи" самостійно організували арешт, допит, вилучення ноутбука etc. тільки задля слави :shock:

Кримінальну справу насправді порушили :!:
Знаючи як працює наше кримнальне правоуддя, можна було б сказати, що цього достатньо щоб написати обвинувачувальний вирок і в закритому суді (тсс - державна таємниця) винести вирок.
Єдине, що можливо стримує це той, я думаю несподіваний, розголос та резонанс, який отримали ці події.

Чи може Забілий тобі чимось насолив особисто як історик чи за час свого пластування??? Інакше я не розумію звідки в тебе емоції замість констатації фактів ???
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST Поручик » Пон 20.09.10 23:14

Привіт, Руслане, радий тебе чути.
Але ближче до справи. Як ти пам'ятаєш я вже більше 4 років працюю в архівній системі, пройшов її від найнижчої посади до директорської. Тож трохи знаю як працює наша система.
Отже перше. Абсолютною несінітницею є твої слова, дорогий мій друже, про
інформацію яка ще не знищена, яка ще не вивезена в Росію і обігом якої все ще на жаль керують борці за справу КПРС чи то в Держкомархіві
. Наведи хоч один приклад знищених, вивезених до Росій чи заборонених до використання головою Держкомархівів України документів? Такого просто не існує в природі. Ось ці заяви є прямою політичною пропагандою, оскільки ніхто реальних фактів навести не може.
Щодо справи по Забілому. Реально ситуація є така. Існують документи витворені ще в радянські часи на яких стоїть гриф "секретно". Згідно нашого законодавства для оприлюднення таких документів потрібно провести спеціальну процедуру зняття даного грифу і лише після цього документи надходять в загальне користування. Натомість в справі Забілого фігурують документи з яких не було знято даний гриф або даний гриф знято було з порушенням вимог сучасного законодавства. Очевидно що мені хтось може зауважити, що мовляв в тих документах не має нічого секретного, але.. "dura lex, sed lex". Власне не дотримання цих вимог й призвело до того, що проти Забілого висунули звинувачення у порушенні Закону про держтаємницю. А чому зараз почалися коливання, а тому, що провина в цьому порушенні лежить на самих же працівниках СБУ (до речі Забілий є працівником СБУ і мав би знати про правила поводження з грифованими документами), а в першу чергу на колишньому директорові архіву - В.Вятровичу.
Може ти маєш на увазі український народ від якого продовжують приховувати архівні матеріали щодо злочинів радянської влади.
. Руслане, а це вже повний психоз. Ну від кого що приховують? Та бери приходь працюй з документами. За оцим осліпленням політичними гаслами люди чомусь не бачать, що в нас повністю розсекречено архів ЦК КПУ, документи щодо захоронення радянських й німецьких військовополонених. Всі хочуть, щоб опа в трьох денний термін всі документи були розсекречені... Руслане, ну це ж повний дебілізм... Друже ти знаєш скільки зайняло часу розсекретити документи по військовополонених? аж цілих 5 років. Чому? Та тому що людський ресурс обмежений, адже кожен документ потрібно анотувати за спецформою і т.д.
І от ще тобі на роздуми. Згідно порядку розсекречення документів, методика проведення даної операції мала бути розроблена СБУ ще з 10 років тому, але... так і не була розроблена. Скажеш вороги не дали? А чому ж це не вдалося коли СБУ керував Наливайченко, коли в архіві СБУ працював Вятрович та інші? Чому???? Чому я тепер щоб зняти гриф з документу маю гасати як скажений по різним інстанціям? а?..
Чи не здається тобі дивним, що країна, яка вважає себе демократичною зберігає таємниці людожерського режиму, особливо про найбільш людожерні роки.
Руслане, знову наслухався маячні? Ну де ці документи знаходяться на таємному зберіганні? де? Може в ЦДАВО України? Може в ЦДАГО України? А може в ДОА? То де???? В ЦДАГО РСвідділ взагалі ліквідовано ще 6 років тому, в ЦДАВО - таких документів не має на РС зберіганні, в ДОА - всі документи оприлюднені. То де вони зберігаються???? Де????
Моя особиста точка зору полягає в тому, що суспільний інтерес, інакше кажучи "право знати" в цій ситуації явно переважає право приховувати інформацію
[/quote] Та Бога ради Руслане, відкривай Закон України про НАФ, читай, та користайся з нього при доступі до документів. Руслане, повір, про те, що нібито не існує доступу кричать ті люди які ніколи не були в архівах, або ті хто хотів на шару скопіювати купу матеріалу. Розкажу історію з моєї практики. Якось приходить до мене дівчинка від Вятровича і приносить лист в якому від мого архіва вимагається (!!!!) в найкоротший термін зробити копії з майже 40 справ (а це більше 3 тис. аркушів). Як ти думаєш, що я зробив? Правильно післав я ту дівчинку далеко і надовго, і не тому що я там якийсь злий поборник комуністу, чи просто геніальна падлюка, а тому, що реально виконати дане замовлення було неможливо з-за відсутності людських та матеріальних ресурсів. Але Вятрович і іже з ним тут же розвилися, що мовляв документи засекречують і їм не дають... Отак от справа.
Руслане, дорогий мій друже, якщо ти захочеш дізнатися більше деталей подзвони мені і побазікаємо, або ж дочекайся коли я приїду до Льова то посидимо десь в кавяренці... за могіканським напоєм...
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST Поручик » Пон 20.09.10 23:25

Говорити в даній ситуації про можливий захист агентів НКВС, що очевидно має на увазі керівник Служби (не)безпеки України - означає підбадьорювати тих, хто можливо буде доносити авторитарним і тоталітарним режимам в майбутньому. Вони повинні знати, що їх діяльність стане відомою суспільству
І ще одне Руслане, згідно обрахунків проведених свого часу вже нажаль покійним В.Пристайко, говорять про те що більше 70% громадян України співпрацювало з органами. Як тут бути, а? Як відрізнити тих хто стучав заради ласого шматка, від тих хто мусив стучати бо інакше постраждає родина, від тих в кого доноси вибивалися допитами, а? Як відрізнити? Я знайомий з багатьма справами добровільних співробітників органів тих часів, і можу тобі кваліфіковано скзаати, що лише в 1-2% я можу чітко сказати, що написане в справі не є "добровільним погодженням", а вибито під час психологічного допиту. Отакі от справи.
Знаєш Руслане, я теж колись був таким радикальним, допоки не закопався з головою в архіви і не побачив життя з іншого пильного та брудного боку. Тому хай той хто має чисту душу судить, а я судити не можу.
Вибач за різкі відповіді, але ситуація з архівною сферою насправді дуже боляча для мене, оскільки оці всі заходи лише заважають нам, архівістам виконувати свою основну функцію - "Знайти, зберегти, не дати зникнути і донести нашим нащадкам".
З повагою та найкращими побажаннями,
директор ЦДАЗУ, голова ради директорів ЦДАУ України etc. etc. :D
а в миру просто "Поручик"
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST poplar » Вів 21.09.10 12:22

Поручик написав:Привіт, Руслане, радий тебе чути.
Але ближче до справи. Як ти пам'ятаєш я вже більше 4 років працюю в архівній системі, пройшов її від найнижчої посади до директорської. Тож трохи знаю як працює наша система.
Отже перше. Абсолютною несінітницею є твої слова, дорогий мій друже, про
інформацію яка ще не знищена, яка ще не вивезена в Росію і обігом якої все ще на жаль керують борці за справу КПРС чи то в Держкомархіві
. Наведи хоч один приклад знищених, вивезених до Росій чи заборонених до використання головою Держкомархівів України документів? Такого просто не існує в природі. Ось ці заяви є прямою політичною пропагандою, оскільки ніхто реальних фактів навести не може.

Виникла купа питань:
1. Наскільки я розумію ти стверджуєш, що жодного документу не було знищено і вивезено в Росію на початку 90-х років?
Чи це означає, що всі документи державних архівів описані і не можуть бути винесені.
Приклад знищених або вивезених документів з архівів -- архіви СБУ.
Також - пам'ятаєш історію про подарунки раритетних документів з Львівського архіву?
Дуже добре, що Держкомархівів не забороняє використання жодних документів.
Але, на мою думку коли посади керівників Інституту національної пам'яті, Держкомархіву або інститут Уповноваженого з прав людини посідають особи, які тісно пов'язані з ідеологією партії, яка безпосередньо забезпечувала функціонування тоталітарного режиму - це виглядає м'яко кажучи не зовсім добре.
Це не політична пропаганда. Це питання національної пам'яті.

Поручик написав: ==Щодо справи по Забілому. Реально ситуація є така. Існують документи витворені ще в радянські часи на яких стоїть гриф "секретно". Згідно нашого законодавства для оприлюднення таких документів потрібно провести спеціальну процедуру зняття даного грифу і лише після цього документи надходять в загальне користування. Натомість в справі Забілого фігурують документи з яких не було знято даний гриф або даний гриф знято було з порушенням вимог сучасного законодавства. Очевидно що мені хтось може зауважити, що мовляв в тих документах не має нічого секретного, але.. "dura lex, sed lex". Власне не дотримання цих вимог й призвело до того, що проти Забілого висунули звинувачення у порушенні Закону про держтаємницю. А чому зараз почалися коливання, а тому, що провина в цьому порушенні лежить на самих же працівниках СБУ (до речі Забілий є працівником СБУ і мав би знати про правила поводження з грифованими документами), а в першу чергу на колишньому директорові архіву - В.Вятровичу.


2. Які ж документи фігурують у справі Забілого? А чи є на сьогодні справа Забілого? Питання в тому. що за Вятровича процес резсекречування відбувався, після того як він пішов цей процес зупинився.
З кінця минулого року Забілий є директором музею згідно з Кодексом закону про працю, а не згідно статутів. Саме тому й виникло питання чи він є співробітником чи він є найманим працівником.


Поручик написав:
Може ти маєш на увазі український народ від якого продовжують приховувати архівні матеріали щодо злочинів радянської влади.
. Руслане, а це вже повний психоз. Ну від кого що приховують? Та бери приходь працюй з документами. За оцим осліпленням політичними гаслами люди чомусь не бачать, що в нас повністю розсекречено архів ЦК КПУ, документи щодо захоронення радянських й німецьких військовополонених. Всі хочуть, щоб опа в трьох денний термін всі документи були розсекречені... Руслане, ну це ж повний дебілізм... Друже ти знаєш скільки зайняло часу розсекретити документи по військовополонених? аж цілих 5 років. Чому? Та тому що людський ресурс обмежений, адже кожен документ потрібно анотувати за спецформою і т.д.

3. Я прекрасно розумію, що процедура розсекречення займає певний час.
Дуже шкода, що мало хто знає, що ПОВНІСТЮ розсекречено архів ЦК КПУ. (Там правда збереглися всі документи???).
Де реклама :)
В архіві МВС з зошитів у дослідників вимарують частини, які на думку працівників становлять Гасударственную Тайну про 1939 -1950 рр. ну ти знаєш як це. Чому?


Поручик написав:І от ще тобі на роздуми. Згідно порядку розсекречення документів, методика проведення даної операції мала бути розроблена СБУ ще з 10 років тому, але... так і не була розроблена. Скажеш вороги не дали? А чому ж це не вдалося коли СБУ керував Наливайченко, коли в архіві СБУ працював Вятрович та інші? Чому???? Чому я тепер щоб зняти гриф з документу маю гасати як скажений по різним інстанціям? а?..

4. Мені казали, що такий порядок був розроблений у 2009 році (?) Може це порядок якраз і передбачає що треба гасати як скажений :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think:

Поручик написав:
Чи не здається тобі дивним, що країна, яка вважає себе демократичною зберігає таємниці людожерського режиму, особливо про найбільш людожерні роки.
Руслане, знову наслухався маячні? Ну де ці документи знаходяться на таємному зберіганні? де? Може в ЦДАВО України? Може в ЦДАГО України? А може в ДОА? То де???? В ЦДАГО РСвідділ взагалі ліквідовано ще 6 років тому, в ЦДАВО - таких документів не має на РС зберіганні, в ДОА - всі документи оприлюднені. То де вони зберігаються???? Де????

5. Я не казав, що вони перебувають на таємному зберіганні. Це ти сказав.
Як нещодавно з'ясувалося цы документи зберыгаються В ГДА СБУ :roll:
На жаль не вдалося передати ці документи з ГДА во время оно.

Поручик написав:
Моя особиста точка зору полягає в тому, що суспільний інтерес, інакше кажучи "право знати" в цій ситуації явно переважає право приховувати інформацію
Та Бога ради Руслане, відкривай Закон України про НАФ, читай, та користайся з нього при доступі до документів. Руслане, повір, про те, що нібито не існує доступу кричать ті люди які ніколи не були в архівах, або ті хто хотів на шару скопіювати купу матеріалу. Розкажу історію з моєї практики. Якось приходить до мене дівчинка від Вятровича і приносить лист в якому від мого архіва вимагається (!!!!) в найкоротший термін зробити копії з майже 40 справ (а це більше 3 тис. аркушів). Як ти думаєш, що я зробив? Правильно післав я ту дівчинку далеко і надовго, і не тому що я там якийсь злий поборник комуністу, чи просто геніальна падлюка, а тому, що реально виконати дане замовлення було неможливо з-за відсутності людських та матеріальних ресурсів. Але Вятрович і іже з ним тут же розвилися, що мовляв документи засекречують і їм не дають... Отак от справа.
Руслане, дорогий мій друже, якщо ти захочеш дізнатися більше деталей подзвони мені і побазікаємо, або ж дочекайся коли я приїду до Льова то посидимо десь в кавяренці... за могіканським напоєм...[/quote]
[/quote]
6. Вимагається !!! жесть :eusa_wall:
Післав ту дівчинку далеко і надовго :eusa_wall:
То ти що написав у відповідь:" йдітьсобі на південний берег Криму" чи "виконати дане замовлення неможливо з-за відсутності людських та матеріальних ресурсів" ???
Останнім часом я не дуже люблю говорити по телефону. Вуха стирчать. віддаю перевагу особистим зустрічам, хоча мені й ніби немає що приховувати.
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

Re: Тюрма на Лонцького

UNREAD_POST poplar » Сер 22.09.10 22:50

Поручик написав:
Говорити в даній ситуації про можливий захист агентів НКВС, що очевидно має на увазі керівник Служби (не)безпеки України - означає підбадьорювати тих, хто можливо буде доносити авторитарним і тоталітарним режимам в майбутньому. Вони повинні знати, що їх діяльність стане відомою суспільству
І ще одне Руслане, згідно обрахунків проведених свого часу вже нажаль покійним В.Пристайко, говорять про те що більше 70% громадян України співпрацювало з органами. Як тут бути, а? Як відрізнити тих хто стучав заради ласого шматка, від тих хто мусив стучати бо інакше постраждає родина, від тих в кого доноси вибивалися допитами, а? Як відрізнити? Я знайомий з багатьма справами добровільних співробітників органів тих часів, і можу тобі кваліфіковано скзаати, що лише в 1-2% я можу чітко сказати, що написане в справі не є "добровільним погодженням", а вибито під час психологічного допиту. Отакі от справи.
Знаєш Руслане, я теж колись був таким радикальним, допоки не закопався з головою в архіви і не побачив життя з іншого пильного та брудного боку. Тому хай той хто має чисту душу судить, а я судити не можу.
Вибач за різкі відповіді, але ситуація з архівною сферою насправді дуже боляча для мене, оскільки оці всі заходи лише заважають нам, архівістам виконувати свою основну функцію - "Знайти, зберегти, не дати зникнути і донести нашим нащадкам".
З повагою та найкращими побажаннями,
директор ЦДАЗУ, голова ради директорів ЦДАУ України etc. etc. :D
а в миру просто "Поручик"


Я не кажу про судити чи відрізняти.
Те про що ти кажеш ми свого часу обговорювали з Євгеном Захаровим з приводу потрібності/непотрібності люстрації і питання не є очевидним ось це чорне, а ось це біле.
Але, як це не дивно після 20 років життя в нібидемократичній державі історики журналісти та політики бояться. Бояться висловити свою думку, бояться підтримати людину, яку переслідує сучасна влада. Сподіваюся тобі не треба казати, що радянський тоталітаризм починався зі страху і базувався на ньому.
Правозахисники, які відбули покарання в радянських тюрмах описували свої відчуття після того, як вони знайомилися зі своїми справами в яких було описано хто з їхніх друзів і знайомих свідчив проти них, а хто зміг протистояти психологічному тиску.
"Кімната 101" ((с)Оруел) у кожного своя. Гавриїл Костельник, наприклад, зламався після того як було заарештовано його сина (операція спецслужби, яка може вивчатися як класичний спосіб впливу на опонентів недемократичним режимом).

Не знаю чи ти помічаєш, але сучасна влада робить кроки які є спробою чи вдасться це зробити чи ні. Історія з Забілим це лише одна з ланок. Чи знаєш ти, що коли, наприклад, відбувалися масові звільнення з міносвіти один із закидів полягав у тому, що в міносвіти забагато пластунів :) :( :eusa_wall: (на жаль дослівно не відтворю) на кшталт "п'наєхалі тут".
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський


Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron