Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Сер 04.08.10 16:53

Як відомо, в підпорядкуванні Станиці Львів існує Почесна Варта, яка мала би забезпечувати всі церемоніальні зустрічі та інше. По ідеї, це мало бути схоже на Репрезентаційну дружину Союзу польського харцерства, але якщо чесно - не дуже виходить. Буквально 2009 року я пройшов вишкіл Почесної Варти Станиці Львів і коли прийшла черга мені продовжувати цю традицію, постали деякі проблеми з організації та проведення Почесної Варти та її доцільності взагалі. Тому я хотів спитатися авторитетних старших пластунів, пластунів сеньйорів та простих юнаків якою повинна бути Почесна Варта (нехай буде Станиці Львів), чи потрібна вона на крайовому рівні? Що для цього потрібно зробити або змінити?
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST Vus » Сер 04.08.10 19:11

Як на мене багато питань в одному пості і трішечки не в тій темі розмістив. Але то таке.
Ти чіткіше сформулюй свої питання/сумніви, бо від просто пагаваріть діла не буде.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Сер 04.08.10 19:26

Я розмістив в тому пості, в якому мені дозволяло моє положення на форумі. Питання такі: якими ви уявляєте функції Почесної Варти? чи потрібна вона на крайовому рівні?. Тобто в я кому форматі вона повинна діяти?! Це є основні питання.
Чому я вирішив поставити це на обговорення?!
Тому що, наскільки відомо, Почесна Варта до 2010 року набиралася кожен рік. На початку цього року ми хотіли набирати Почесну Варту, але Микола Музала (який до речі це і придумав) сказав, що цьому вишколу так називатися не варто. І тому ПВ з цього року називається Школою Впоряду. Але організаційна та методична структура потребує форматування, тобто не тільки вивчення впоряду, але і практичне його застосування (обслуговування урочистих пластових зустрічей, покладання квітів і.т.д.). Всякі спроби втілити функції ПВ закінчувалися невдачею (остання спроба була на ДППП, коли ми хотіли закріпити за Школою Впоряду функції хорунжих, але нас відшили), тому що функцій Почесної Варти як такої немає. Тоді чи потрібно нам взагалі вишколюватися цілий рік, якщо в нас немає потреби?!
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST mykola muzala » Сер 04.08.10 21:54

З історії:
Почесну варту станиці Львів вперше створили Андрій Горак (кошовий станиці в 1999-2000 р.р.) і Тарас Павлишин - обидва Вовкулаки зі Львова. Потім була деяка перерва. Відновили ПВ ми десь в 2002 чи 2003 р.р. І першого, і другого разу причиною створення ПВ була потреба в якісному представленні станиці на різноманітних акціях в Пласті і поза Пластом. Вдавалось до речі це дуже не зле.

Перший рік разом з тим, щоб практикуватись у впоряді, ми апробовували новий правильник, який якраз тоді розроблявся - в сучасному правильнику впоряду велика частка роботи тодішньої ПВ. На другий рік до практики впоряду ми додали час на ду-у-уже детальне вивчення однострою (практично кожен член ПВ додав купу пропозицій до теперішнього правильника - от тільки до внесення цих пропозицій офіційно не дійшло) і Великої Гри, як основної ідеологічної книжки про Пласт. Разом з цим ПВ не забувала і про представлення Пласту назовні. Щоб мати зарахований курс ПВ треба було виконати купу завдань, не пропустити жодної збірки і т.д. Тоді в Пласті ще не було такої можливості з одностроями, тому пластуни виглядали не так організовано - на цьому тлі було декілька куренів і ПВ, які могли гарно представляти Пласт.

Потім ведення ПВ перебрали її "випускники" і перший час вона дуже навіть непогано йшла. Але далі, наскільки я помітив, вся робота вийшла із попереднього напряму - наприклад в нас не могло бути мови про запізнення чи непвоний однострій на ПВ, тоді як пізніше , виглядало, це стало нормою. Тому свою думку про ПВ я сказав ще декілька років тому, це ця думка дійшла напевно тільки в 2010 до членів ПВ :)

А тепер до сучасності: хто це вас відшив на ДППП і чому? Якщо розберемось з цим, то будемо знати чи є потреба...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Сер 04.08.10 22:30

Ото Микола, дякую Тобі за таку детальну історію, але маю ще таку думку. Як на мене для процедури пластових церемоніалів (переконався на своєму досвіді, як то покладання вінків, квітів і.т.д.) чи не потрібно внести зміни у правильник впоряду, або ввести якийсь Правильник пластових церемоніялів, стосовно повільного кроку при покладанні вінків, квітів і.т.д. Чи це можна застосовувати для роботи Почесної Варти? Чи можна мати деякі свої "фішки", які не прописані в правильнику впоряду, але, які йому і не шкодять?!
І ще одне: чому ПВ не застосовують на крайовому рівні: на КПЗ або інших крайових заходах, бо наскільки я знаю ПВ є тільки у Львівській Станиці і більше ніде?!
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST mykola muzala » Чет 05.08.10 09:29

Чув про ПВ в Івано-Франківську і Тернополі, але не знаю як там зараз справи. ПВ має свої фішки і не бачу потреби для цього ще якийсь правильник створювати - вони використовуються в одиничних випадках і нікому не шкодять (наприклад білі рукавички хорунжих в жодному правильнику не описані, але ПВ їх використовує в офіційних акціях). Важливо щоб самі члени ПВ про ці фішки знали і їх дотримувались.

А чому можливості ПВ не використовуються на крайовому рівні: не знаю. Ви впенвені, що в ПВ зараз може найкраще представити Пласт назовні? У вас найкращі однострої і є досвід участі в великих акціях на перших ролях?
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Чет 05.08.10 20:33

Стосовно представлення ПВ Пласту на крайовому рівні, то ми готові, але просто ніхто не потребує чомусь наших послуг, хоча ми завжди відкриті до діалогу. Хотілося би перевірити свої знання на практиці, а особливо на великих пластових акціях. Досвіду участі у великих акціях немає, за виключенням ДППП, де ми покладали вінки на Личаківському кладовищі і думаю показали себе достойно.
Стосовно "фішок", то я маю на увазі розроблення схеми церемоніалу. себто інспекція Почесної Варти Начальним Пластуном, розроблення процедури покладання квітів до пам’ятників і.т.д. Також припускаю введення до складу Почесної Варти барабанщика. що виглядало би досить естетично. Ми готові до забезпечення великих пластових акцій, та ще в нас дуже розвинена фантазія, що може послужити неабиякою допомогою Пласту.
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Чет 05.08.10 20:34

А з другої сторони, Микола, Станиця Львів найбільше представляється за межами Пласту і хіба Станиці Львів є кого виставляти назовні? Є якась альтернатива ПВ?
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 06.08.10 09:26

Не знаю - я давно відійшов від справ станиці :)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » П'ят 06.08.10 22:16

Відійшов - це не значить закинув їх назавжди! :eusa_naughty:
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST Partyzan » Чет 12.08.10 23:53

Почесна Варта просто має бути, навіть, якщо вона не використовується на 100%.
Це таксамо як пожежники, рятувальники, або медики вони просто мають бути.
Аватар користувача
Partyzan
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 8
З нами з: Вів 16.02.10 20:30
Ім'я: Ivan
Прізвище: Kalynychenko

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST Little Mouse » Нед 15.08.10 14:52

Partyzan написав:Почесна Варта просто має бути, навіть, якщо вона не використовується на 100%.
Це таксамо як пожежники, рятувальники, або медики вони просто мають бути.


Ну, по перше, почесна варта не гасить вогонь, не рятує людей чи знімає котів з дерева і, що найголовніше, не лікує. Тому аргумент ніякий! ;)

tenore написав:Стосовно представлення ПВ Пласту на крайовому рівні, то ми готові, але просто ніхто не потребує чомусь наших послуг, хоча ми завжди відкриті до діалогу.


Я думаю варто почати з того, що ви не готові, як мінімум тому, що:
tenore написав:Досвіду участі у великих акціях немає, за виключенням ДППП, де ми покладали вінки на Личаківському кладовищі і думаю показали себе достойно.

Досвідом одної великої акції немає чого сильно хвалитись.


Я не буду далі нагружати кожен з постів, бо це дуже довго і не варте того.

Якщо є якісь запитання до проведення Почесної Варти, то прошу звертатись до реф. УПЮ, в булаві якого мала би перебувати Почесна Варта, до мене, бо я, в принципі, мав би контролювати Школу Впоряду цього року, але Дзвінка сама тим займається(бо ж Школа Впоряду зголошена, як акція, яка відбувається до 30 жовтня, якщо я не помиляюсь.), ну і, звісно, до всього СПС, яке прийняло рішення, що діти, яким ледве стукнуло 14(в кращому випадку) не можуть іменуватися Почесною Вартою станиці Львів.

Все дуже просто ;) СПС готове до діалогу ;) От тільки питання в тому, чи ви готові до діалогу з нами ;)

На замітку -- перші сходини СПС після літа 2 вересня ;)
Жити кожен день, як останній, потрібно вміти ;)
Little Mouse
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 289
З нами з: Пон 01.01.07 04:24
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Гнип
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Нед 15.08.10 15:56

Ну облажати когось ти завжди вмів, Михайле. Добре, що хоч Дзвінка тим займається. Тобто ти вважаєш. що цей вишкіл не є
потрібним і після 30 жовтня не варто його продовжувати?! А те що не готові і немає досвіду у великих акціях, то що, СПС не могло якось хоча би спробувати допомогти нам з цим? Чи ви всі дуже зайняті?!
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST Little Mouse » Нед 15.08.10 22:29

Егегей! Круто відписав ;)

Отож, по-перше, вартувало би бути поспокійнішим ;)
По-друге, спосовно
tenore написав:Ну облажати когось ти завжди вмів, Михайле.

то скажу, що тут помилка ;) Облажати і обламати це різні речі ;)

По-третє,
tenore написав:Добре, що хоч Дзвінка тим займається.

погоджуюсь, вона молодець, дуже її люблю.

По-четверте,
tenore написав:Тобто ти вважаєш, що цей вишкіл не є потрібним і після 30 жовтня не варто його продовжувати?!

я такого не сказав ;) Я так, при нагоді, нагадав, що це акція і за неї треба не забути прозвітувати ;)

По-п'яте,
tenore написав:А те що не готові і немає досвіду у великих акціях, то що, СПС не могло якось хоча би спробувати допомогти нам з цим? Чи ви всі дуже зайняті?!

чесно скажу, не дуже то і виходить допомагати, бо часу дійсно немає...бо ми зайняті, дуже...дехто навіть занадто... А ті, хто не дуже зайнятий, має щось іще.

І, знову ж таки, раджу тобі не пробувати довести щось в переписці на форумі, бо це якраз несерйозно!..
Хочеш подискутувати, я є у Львові, з 10.00 до 19.00 на роботі, в весь інший час, в принципі, можна мене дьоргати ;)

І ще раз прошу -- спокійніше, все-таки ми всі маємо бути зрівноважені ;)

0630563577, 0978568411 -- мої телефон, якщо потрібно ;)
Жити кожен день, як останній, потрібно вміти ;)
Little Mouse
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 289
З нами з: Пон 01.01.07 04:24
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Гнип
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Пон 16.08.10 09:11

Little Mouse написав:то скажу, що тут помилка Облажати і обламати це різні речі

Якщо ти думаєш, що ти когось обламав, то ти глибоко помиляєшся, бо суті в твоїх словах немає: Почесна Варта завжди виконувала поставлені задачі до кінця
Little Mouse написав:І, знову ж таки, раджу тобі не пробувати довести щось в переписці на форумі, бо це якраз несерйозно!..

Я питаю думку не СПС, а пластунів самої станиці Львів, а до Станичного проводу час прийде, ми ще подискутуємо!
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST Little Mouse » Пон 16.08.10 09:46

tenore написав:Якщо ти думаєш, що ти когось обламав, то ти глибоко помиляєшся, бо суті в твоїх словах немає: Почесна Варта завжди виконувала поставлені задачі до кінця

Знову ж таки, я такого не казав.

tenore написав:Я питаю думку не СПС, а пластунів самої станиці Львів, а до Станичного проводу час прийде, ми ще подискутуємо!

Друже, раджу поводитись спокійніше, бо дискусія може проводитися не в тому форматі, який ти намалював собі в уяві.
Жити кожен день, як останній, потрібно вміти ;)
Little Mouse
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 289
З нами з: Пон 01.01.07 04:24
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Гнип
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Пон 16.08.10 11:49

Little Mouse написав:Друже, раджу поводитись спокійніше, бо дискусія може проводитися не в тому форматі, який ти намалював собі в уяві.

Та ти що, я спокійний, як монах з Шаоліня!
Little Mouse написав:Знову ж таки, я такого не казав.

Добре, тоді чому ти думаєш, що мене обламав? Тоді скажи чим?
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST Little Mouse » Пон 16.08.10 12:13

tenore написав:Та ти що, я спокійний, як монах з Шаоліня!

Помітно...ти мені нагадав одного пана з ОУС...Микола має знати :))

tenore написав:Добре, тоді чому ти думаєш, що мене обламав? Тоді скажи чим?

Я і не збирався тебе обламувати ;)
Жити кожен день, як останній, потрібно вміти ;)
Little Mouse
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 289
З нами з: Пон 01.01.07 04:24
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Гнип
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Пон 16.08.10 12:45

Так, є такий пан з ОУС, дуже не хотілось його нагадувати!
Все, зам’яли!
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST Little Mouse » Пон 16.08.10 12:47

tenore написав:Все, зам’яли!

Та чо зам'яли?:) Для чого мнути?:) Най си буде ;)
Жити кожен день, як останній, потрібно вміти ;)
Little Mouse
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 289
З нами з: Пон 01.01.07 04:24
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Гнип
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Почесна Варта: її доцільність, пропозиції, роздуми

UNREAD_POST tenore » Пон 16.08.10 13:37

Та най буде!
Аватар користувача
tenore
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1097
З нами з: Сер 12.11.08 17:00
Звідки: зі Львова
Ім'я: Іщик
Прізвище: Тарас
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб


Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron