Святкування 20-ліття відновлення Пласту

Розмови на будь-які теми, що не мають відношення до інших розділів.

Модератор: Модератори

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST mykola muzala » Сер 04.08.10 11:08

От мені стало цікаво - а Тисовський канонічний пластун чи ні?
І наскільки відрізнялася ситуація 1990 від 1911?

А Бейден-Пауелл канонічний скаут чи ні? А Іван Хреститель був християнином? ;) перші не рахуються :)

А ситуація відрізнялась - в 1911 Пласту і пластунів не існувало взагалі, в 1990 - Пласт, який вів традицію від 1911, існував, хоч і не в Україні. Тому ситуація із заприсяженням відрізнялась кардинально - в 1911 тільки основопожник міг приймати присягу, а в 1990 приймати присягу могли багато пластунів.

От про присягу Б.Генеги, Т.Голубця і О.Пасічник не чув - присягу вони складали в Україні? Бо якщо ні, то можна додати О.Криськіва, Л.Захарчишина і Ореста Шота, які склали присягу поза Україною (Олесь в США на Вовчій тропі, а Левко і Орест в Канаді).

І за підсумками дискусії: круто було б скласти схему хто кого заприсяжував - таке собі пластове дерево :)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST Akademik » Сер 04.08.10 12:06

mykola muzala написав:От про присягу Б.Генеги, Т.Голубця і О.Пасічник не чув - присягу вони складали в Україні?

бачу, що треба власну статтю писати, бо ще памятаю те, що теперішні провідники вже цього не знають :D
Так. Ці люди склали присягу (здається) в Підлютому. Під час післятаборової мандрівки (1990). І наскільки я пригадую більше ніде не "перездавали". Думаю, що треба поновити список всіх 1990-року заприсяжених. В тому числі і двадцяток юнаків та юначок 1 та 2 куренів (присяга - жовтень 1990 року).
в тому числі і
mykola muzala написав:можна додати О.Криськіва, Л.Захарчишина і Ореста Шота, які склали присягу поза Україною (Олесь в США на Вовчій тропі, а Левко і Орест в Канаді).

mykola muzala написав:І за підсумками дискусії: круто було б скласти схему хто кого заприсяжував - таке собі пластове дерево :)
Думаю, що дерево вже почне гнутися після весни 1990 року - коли склали присягу і юнаки перших куренів, а потім і наступних. Адже присягу як відомо могли приймати звязкові у 1991-2 рр їх вже було десяток.
mykola muzala написав:склали присягу поза Україною Левко і Орест в Канаді).

Левка в Канаді тоді не було. Присягу складав?.... не памятаю, але вже влітку 1990 на юнацькому таборі був бунчужним будучи "заприсяженим"
В Торонто у 1990 році біля памятника Лесі Українці присягу складала Галина Потюк, ЛМ.
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST Vus » Сер 04.08.10 12:27

Рівне - Володимир Русанов, Наталя Літковець, Оля Капись.
Луцьк - Покальчук Олег, Климчук Олег (там ще декілька є людей, що починали)

П.С.: говорити про канонічність присяги трішки нетайво. Хоча Микола правий щодо процедури присяги.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST Ераст Іваніцький » П'ят 06.08.10 10:56

Як я згадую 1990-91 роки, то першими були Богдан Гасюк (Вовкулаки), Левко Захарчишин, Олесь Криськів (Чорноморці), Оксана Куриш, Марта Мадич, Ірина Зузук, Ігор Крочак, Андрій Гарматій, Ігор Березовський та ще багато достойних хлопців та дівчат, яких згадаю, як зустріну. :D
Велике прохання до пластунів. Скажіть тому найдовшому пластунові України (Богданові Гасюку), що я його шукаю вже третій рік, а жоден з його телефонів не відповідає. Ось про всяк випадок мої: 097-294-95-07, 056-406-20-86. Електронка: [email protected]

Наперед вдячний
СКОБ!
Ераст Іваніцький
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 1
З нами з: П'ят 06.08.10 10:43
Ім'я: Ераст
Прізвище: Іваніцький
Пластовий ступінь: КВ

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 06.08.10 15:10

Передам Богданові інформацію
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST СергійШ » П'ят 17.09.10 07:45

У Франківську ще був - Корчинський, крім того у Яремче також була поважна людина...нажаль прізвища не знаю.
СергійШ
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 18
З нами з: Пон 14.06.10 11:29
Ім'я: Сергій
Прізвище: Шевчук

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST СергійШ » П'ят 17.09.10 07:46

У Вишгороді так само - не памятаю, але на самих початках...
СергійШ
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 18
З нами з: Пон 14.06.10 11:29
Ім'я: Сергій
Прізвище: Шевчук

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST СергійШ » П'ят 17.09.10 08:15

mykola muzala написав:Якщо офіційно, то відновлення Пласту відбулось 22 лютого 1990 року, коли у Львові було офіційно зареєстроване спортивно-просвітницьке товариство "Пласт", хоча я б вів відновлення з 1988-1989 років, коли формувались перші пластові гуртки в різних середовищах. Так само якіз заснуванням 0перші пластові гуртки в 1911, офіційне заснування - 12.04.1912

Дата відродження Пласту вибрано "поверхнево":
1. Юридична реєстрація спортивно-просвітницького товариства "Пласт" - міської організації Львова, до відродження Пласту в Україні має опосоредковане відношення, безумовно воно було важливим кроком але не визначальним для України і абсолютно не знаковим, оскільки політично-правова ситуація у Львові 1990 р., була винятком. І як би пластуни Дніпропетровська у такій самі чисельності до 10 осіб вирішили б зробити, щось подібне в них би нічого не вийшло - і не з їхньої вини. (Це для прикладу).
2. Юридична реєстрація Пласту у ХХ столітті відбулась не 12.04.1912р., а здається, лишень у 1922 році, і по памяті, цією реєстрацією опікувався брат Тисовського. Отже паралелі не прослідковується, у одному випадку організація бере за дату 12.04.1912 р., - день присяги у другому день юридичної реєстрації...
І головне: - відкриваючи цю тему, я сподівався, що органцізація замислиться над тим простим постулатом, який червоною строкою поєднує пости, а саме ПОДІЇ БЕЗ ЛЮДЕЙ БУВАЮТЬ ЛИШЕНЬ ПРИРОДНЬОГО ХАРАКТЕРУ. Святкуючи відродження а більшості випадків в Україні "утворення" Пласту, організація, як що це серйозна організація, мала би згадати поіменно тих хто це зробив можливим, хоча б згадати, бо де кого вже не має у переліку живих. А розумно було б нагородити, відзначити цих ЛЮДЕЙ...адже це вони відродили Пласт, чи не так?
СергійШ
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 18
З нами з: Пон 14.06.10 11:29
Ім'я: Сергій
Прізвище: Шевчук

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST СергійШ » Пон 25.10.10 08:40

Ти диви як заціпило, Пласт = організазація з Великої літери, мабуть, як би був живий Тисовський, так само - НЕ ПОДЯКУВАЛИ б... і правильно, просто святкуватимо. Молодці.
СергійШ
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 18
З нами з: Пон 14.06.10 11:29
Ім'я: Сергій
Прізвище: Шевчук

Re: Святкування 20-ліття відновлення Пласту

UNREAD_POST mykola muzala » Пон 25.10.10 12:30

Ти диви як заціпило, Пласт = організазація з Великої літери, мабуть, як би був живий Тисовський, так само - НЕ ПОДЯКУВАЛИ б... і правильно, просто святкуватимо. Молодці.

Ви хотіли комусь щось довести? Бо останній допис взагалі якийсь незрозумілий...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Поперед.

Повернутись в Теревені

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron