1 квітня 2008 на Пластовому порталі

Обговорення питань, пов'язаних із функціонуванням Порталу: веб-хостинг, пошта, форум, фотоальбом тощо. Технічні запитання теж задавайте тут

Модератор: Модератори

1 квітня 2008 на Пластовому порталі

UNREAD_POST YarkO » Сер 02.04.08 10:42

Дорогі друзі!
Учора, 14 квітня, команда Пластового порталу дозволила собі пожартувати з нагоди свята. Нижче публікуємо новини, які є вигаданими.

Інформація із поданих новин є вигаданою та жартівливою! Дякуємо всім, хто сміявся з нами і дякуємо тим, кого нам вдалося змусити повірити ;)

Олег Гула, комендант Другого вишколу рятівництва (ПМД): «На кожній пластовій акції потрібно мати морфій»

Цими вихідними, 29-30 березня, у місті Буську Львівської області відбувся вже Другий пластовий вишкіл рятівництва, присвячений основам першої медичної допомоги. Пластовий портал вирішив поцікавитися у коменданта вишколу ст. пл. скоба Олега Гули, ПР про особливості акції та її перебіг.

Олеже, розкажи, будь ласка, як виникла ідея вишколу?
То досить довга історія, котра починається ще за часів мого юнакування у «Орликах». Під час одного мого курінного табору я дуже сильно поламався… Здавалося, що потрібно тільки вірно накласти шини і відтранспортувати мене до найближчої лікарні... Проте виховник поставив помилковий діагноз і невірно надав мені першу медичну допомогу. Після цього я три тижні пролежав в реанімації... Там часу було доволі, от і вирішив, коли стану дорослим, зробити вишкіл, де будуть вчити, як правильно лікувати.

Скільки учасників зголосилося? Яким чином ви їх відбирали до потрібної кількості?На жаль, до вказаного терміну зголосилося лише троє учасників. Ми вже були готові відмінити вишкіл, але завдяки інструктору з генетики ситуацію було виправлено. Зазвичай, відбір учасників проводиться за хромосомними даними зголошених.

А де саме проводився вишкіл і чому саме Буськ?
Справа у тому, що щороку в Буську паралельно нашому вишколу проводиться Всеукраїнський вишкіл медичної допомоги для учнів середніх шкіл. Організатори вишколу як посередники, щоб не напрягатися, зголошують туди пластове юнацтво. Та й по всьому.
Що найцікавішого вчите дітей?
Намагаємося навчити основних прийомів користування скалпелем, а також вчимось шити медичні халати з білосніжної тканини.

Скальпель? Яким чином вчите?
Місто Буськ також славетне верстатним заводом з виготовлення медичних інструментів. Спочатку діти власноручно виготовляють скальпелі, а потім проводимо семінарські спаринги.

Друже коменданте, чи на вашому вишколі вчать прийомів нетрадиційної медицини?
Зазвичай на вишколі ми застосовуємо до окремих учасників метод йоги. Але для крайніх випадків у ланці інструкторів є друг Ілхам.

Які основні новинки цього року?
Якщо говорити в загальному, то головних приємних новинок одразу дві. Насамперед, Ілхам навчив одного учасника телепатично видаляти мозолі на ногах. І друге, що нас дуже потішило, то це те, що, на відміну від минулого року, судових позовів від батьків учасників після вишколу ще не отримували.

А що з запланованого не вдалося?
На жаль, нам не вдалося побити минулорічний рекорд в пошитті халатів – 478 штук.

Які у вас основні плани на наступний рік?
На наступний вишкіл плануємо запросити знахарку Любу. А також взяти участь у відкритті районного крематорію у місті Буськ.

Відомо, що для того, щоб навчити дітей ви зумисне викручуєте їм руки, а потім примушуєте вправляти. Чи виправдовує себе такий метод?
Насправді, дітям це подобається. Відчути таке, знаєте, не кожен день вдається. Зрештою, ми ж руки не ламаємо, а всього лиш викручуємо. Вправляти вивихи до кінця вишколу вміють майже всі.

Яким чином відбувається точкування?
Кожен інструктор має окремо розроблену систему балів і під час гутірок та семінарів їх точкує. Також важливою є практична частина, так зване «Домашнє завдання». Вона дає досить багато балів.

Яке «Домашнє завдання»? Чи можна детальніше?
На останньому обіді ми додаємо в їжу учасникам вірус грипу. Хто добре завчив матеріали вишколу, той вилікується самостійно. Як я вже казав, за це можна заробити найбільше балів у точкуванні.
А як ті, що не зможуть вилікуватися?
Ну, таких, як правило, більшість... Тоді ми їм шлемо вакцину.

А як ви подаєте учасникам спірні моменти медицини? Такі як, до прикладу, евтаназія чи клонування людини?
Стосовно евтаназії, то на вишколі є таємна кімната з другом Евтаназом. Що там і як не скажу – секрет. Щодо клонування, то тут усе простіше – видаємо по дзеркальцю усім учасникам і заставляємо повторювати власні імена протягом академічної години. За цей час учасники отримують впевненість, що у них є двійник-клон і цього нам поки що вистачає. Окрім того, дістаємо потім листи від дітей, котрі дякують, що клон з часом почав ділитися і вони, учасники, окрім клона, мають ще своїх особистих рожевих ведмедиків, сумних жираф та жовтих слоників.

Яке ваше ставлення до використання наркотиків у медичних цілях? Чи застосовували їх на вишколі?
Провід вишколу закупив небагато морфію по демпінгових цінах в Міністерстві охорони здоров’я. Сказали, що можна колоти. Ми довіряємо експертам, тому і на пластових акціях рекомендуємо при потребі їх застосовувати.

Ваші побажання пластунам, які не потрапили на ваш вишкіл?
Дорогі юнаки та юначки! Підтягуйте рівень гемоглобіну, бо не потрапите на вишкіл ніколи! Оскільки одним із підсумкових заліків для проходження вишколу є здача солідної порції крові з високим вмістом заліза… Окрім того, користаючи з нагоди, вітаю усіх читачів Пластового порталу з сьогоднішнім святом ;-)

Розмову вів та записував Ярчик Волшебник


Довідка Пластового порталу
Старший пластун скоб Олег Гула, ПР народився 1986 року у Львові. У Пласті з 1999 року, юнакував в курені ч. 43 ім. Пилипа Орлика. Відбув «Лісову Школу» 2004 року. Один із пластунів, що відновили курінь УСП «Передові», де зараз обіймає посаду курінного судді. Виховник гуртка та зв’язковий підготовчого куреня ім. І. Багряного. Навчається на 5 курсі Львівського національного університету ім. І. Франка, вивчає політологію. Не одружений, дітей не має.

Пластовий портал щиро дякує Олегові за готовність надати святкове інтерв'ю

Пластовий портал вітає усіх із 1 квітня
Оригінал тут.


КПЗ розгляне пропозиції до зміни пластового однострою для пластунів України

Напередодні таборового сезону пластові однострої поповняться новими елементами. Як повідомив Пластовий портал референт зовнішнього вигляду УПЮ ст. пл. скоб Сашко Свистун, ЛЧ, імовірність прийняття таких змін вже на початку квітня на Крайовому пластовому з'їзді є дуже високою, оскільки пропозиції щодо адаптації однострою до сучасних умов уже отримали попереднє схвалення Булави УПЮ та КПС України.

Такими нововведеннями стануть штани для юнацьких одностроїв та туфлі. «Вже давно мова йде про необхідність доповнення штанами пластових юнацьких одностроїв, адже часто доводиться брати участь у акціях взимку, і тоді дуже мерзнуть коліна», - каже референт зовнішнього вигляду УПЮ. А оскільки пластуни також часто беруть участь і у офіційних заходах, то подбали і про те, щоб доповнити пластове взуття елегантними лакованими туфлями.

Для дівчат також є приємні новини напередодні літа. Для офіційних церемоній та позапластових акцій, пластові черевики буде замінено на туфлі. «Мандрівні черевики на ногах при температурі 35 градусів в тіні» ніяк не личать дівчатам, тому і вирішили замінити їх для таких нагод звичайними туфлями.

Окремий правильник буде регулювати висоту підборів та модель туфлів. Очікується, що туфлі будуть двох кольорів – чорного та червоного, а висота підборів - від 8 до 15 см (дівчата зараз саме опробовують висоту підборів) в залежності від уладу. До таких «парадних туфлів» штуци будуть відмінені і, можливо, замінені на білі підколінки або чорні колготи.

Остаточний фасон штанів для юнацького однострою на разі остаточно не затверджено, проте відомо, що вже підписано контракт із одним із провідних київських будинків мод на дизайн моделі та пошиття першої партії юнацьких штанів. Обов'язковою вимогою до фасону є наявність "канта", який свідчитиме про офіційність однострою, та бокових кишень на колінах як данини звичному усім пластунам камуфляжу.

За словами Сашка, розглядалась також пропозиція запровадження лампасів, в яких колір відповідав би кольору уладу, а кількість стрічок - ступеню в уладі, однак ця пропозиція була відхилена з огляду на рішення ГПБ про запровадження мораторію у справі військового пластування.
Пластові курені, котрі спеціалізується на морському пластуванні, в свою чергу звернулись до булави УПЮ із проханням підтримати обов'язкове введення парео для дівчат на морському таборі. Зараз розробляється положення про носіння парео з іншими елементами однострою. Очікується, що колір хустинки буде відповідати кольору уладу.

Всі нововведення будуть опробовуватись на добровольцях Пласту у вихідні та святкові дні :).

Спеціально для Порталу Ліна Остапчук-Осадча
Оригінал тут.
Аватар користувача
YarkO
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 2001
З нами з: Пон 20.10.03 21:42
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Sofa » Сер 02.04.08 16:41

:eusa_clap: :eusa_clap: :D супер=)Читаючи оті "пропозиції КПЗ" я навіть спочатку повірила і навіть почала обурюватись=))Але дійшовши до фотографії "туфель" все стало ясно :lol:
:thumbsup:
Зображення
****УСМІХНИСЬ!!!****
Sofa
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 100
З нами з: Сер 14.02.07 15:41
Звідки: ст.Львів
Ім'я: Софія
Прізвище: Гарбузюк
Курінь: к.ч.54 ім.Г.Коренець
Пластовий ступінь: розв

UNREAD_POST Караван » Чет 03.04.08 00:15

читавши це я довг сміявся!!!!!!
ще й згадав який сьогодні день!!!!!
та новина була на першому місті підохріло
Аватар користувача
Караван
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 343
З нами з: Пон 26.03.07 11:52
Звідки: Чернівці
Ім'я: ОЛЕГ
Прізвище: Караван
Курінь: Самітник
Пластовий ступінь: Розвідувач


Повернутись в Пластовий портал

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron