Інтерв'ю з Миколою Музалою

Обговорення питань, пов'язаних із функціонуванням Порталу: веб-хостинг, пошта, форум, фотоальбом тощо. Технічні запитання теж задавайте тут

Модератор: Модератори

Інтерв'ю з Миколою Музалою

UNREAD_POST МзС » Сер 19.09.07 07:55

Текст інтерв'ю тут: http://www.plast.org.ua/news?newsid=1561
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
Аватар користувача
МзС
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1116
З нами з: Вів 29.11.05 13:04
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Полковник » Сер 19.09.07 09:42

Респект, друже Миколо!
:eusa_clap:
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST WoolF » Сер 19.09.07 13:54

Ну Микола серйозний дядя! 8)
Аватар користувача
WoolF
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 883
З нами з: Сер 30.03.05 12:18
Звідки: Станиця Рудки
Ім'я: Іван
Прізвище: Спринь
Курінь: Велике Плем'я "Сіроманці" ім. Андрія Гарасевича
Пластовий ступінь: Скоб

UNREAD_POST mudry » Сер 19.09.07 16:27

Спдобалось інтерв'ю.
Тільки радив би змінити слово "пост" (це коли йдеться про те що Микола - Крайовий референт УПЮ) на діловедення.
По-перше, це в пласі саме так називається,
по-друге, слова "пост" в укр. мові нема.
Не подумайте, що прискіпуюсь, просто зразу в око впало.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Scalpel » Сер 19.09.07 16:33

mudry написав:Спдобалось інтерв'ю.
Тільки радив би змінити слово "пост" (це коли йдеться про те що Микола - Крайовий референт УПЮ) на діловедення.
По-перше, це в пласі саме так називається,
по-друге, слова "пост" в укр. мові нема.
Не подумайте, що прискіпуюсь, просто зразу в око впало.

Слово пост є, але має інше значення.
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST WOK » Чет 20.09.07 10:13

Інтерв"ю непогане. Оце через нього надумала спитати у Миколи пару-трійко питань:
1.Відмінність пластової методики виховання у різних країнах бачила і відчула на собі.Як уніфікувати методику, щоб усі було одно.Розумію,що впливає багато факторів,і основним є,як згадав Микола,вплив суспільства.
Де ж тоді одність і єдність Пласту,коли до основного підхід різний?

2.Нові вмілості-супер.Особливо,коли апробовані іншими скаутами.
Але знову ж таки, чому наші вмілості, у інших краях відрізняються від тих,що юнацтво здає в Україні.
Наприклад, Піонірка розбита на 2: Піонірка 1 і Піонірка 2, відповідно до проби, і т.п.
Можливо варто тут розібраттись,і врешті-решт,що все було однаке.
Чи нові вмілості будуть впроваджені в інші краї?

3.Всі вже знають,що ЮМПЗ за 5 років буде в Україні.До цьогорічного готувались довго.
Коли буде сформована робоча група по святкуванню, адже 5 років не так вже і багато часу?
Спокійно і ясно проголошуй свою правду,слухай також те,що кажуть інші,навіть якщо вони говорять не надто розумно,-бо й у цьому є якийсь сенс
Аватар користувача
WOK
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 497
З нами з: П'ят 27.05.05 17:12
Звідки: Ольжин град
Ім'я: Оксана
Прізвище: Хмеленко
Курінь: Курінь УСП ч.18 "Шостокрилі"

UNREAD_POST mykola muzala » Чет 20.09.07 22:46

Почну з кінця:
3.Всі вже знають,що ЮМПЗ за 5 років буде в Україні.До цьогорічного готувались довго.
Коли буде сформована робоча група по святкуванню, адже 5 років не так вже і багато часу?
Всі знають, але немає жодного офіційного рішення. КПР не приймала жодного рішення з цього приводу. Тому сказати, що всім відомо, що ЮМПЗ буде в Україні не зовсім коректно. Так, всі б хотіли і всі сподіваються, що ЮМПЗ буде в Україні, але остаточно, на офіційному рівні, це не зясовано. Якщо брати приклад з ЮМПЗ в Канаді, то там фактично основну частину ЮМПЗ організувала станиця Торонто (так, докладалися інші станиці, наприклад в Оттаві чи Монтреалі, але основний тягар взяла таки станиця Торонто), то яка станиця в Україні буде організовувати ЮМПЗ поки неясно. На мою думку, неправильним буде, щоб ЮМПЗ організовував крайовий провід, бо тоді це відволіче керівництво Пласту в Україні від поточних справ цілої організації - ЮМПЗ звичайно важливо, але Пласт не перестає існувати після ЮМПЗ. А навязувати якісь станиці проведення ЮМПЗ також не правильно - тільки добровільно...
Тобто механізм формування робочої групи з підготовки ЮМПЗ може вигялдати так: якась станиця вирішує організовувати ЮМПЗ, КПР погоджується, станиця починає організовувати, долучаючи максимально велику кількість інших станиць до організації ЮМПЗ.
Можливо варто тут розібраттись,і врешті-решт,що все було однаке.
Чи нові вмілості будуть впроваджені в інші краї?
я вважаю, що вмілості і навіть конкретні вимоги проб мають визначатися окремо кожним краєм - я в Україні собі важко уявляю, суспільство в Австралії чи Аргентині, тому не можу вирішувати за них, що було б для них краще. Тому, на мою думку, не проблема, що вмілості в різних краях є різні - ми можемо обмінюватись досвідом, використовувати досвід інших країв в себе, але підводити всі вмілості і проби під один стандарт не варто, бо немає жодної потреби. Це не ті речі, які впливають на одність і єдність Пласту, на мою думку... Нові вмілості, про які говорять в Україні, наразі є справою виключно України і будуть впроваджуватись тільки в Україні. Якщо іншим краям вони сподобаються, то вони, без сумніву, зможуть їх включити до своїх правильників вмілостей.
Як уніфікувати методику, щоб усі було одно.Розумію,що впливає багато факторів,і основним є,як згадав Микола,вплив суспільства.
Де ж тоді одність і єдність Пласту,коли до основного підхід різний?
в дуже багатьох пластових справах я притримуюсь децентралізації. Метода, проби, вмілості є засобами досягнення мети ("Велика гра"), тому вони не мають вирішального впливу на одність і єдність Пласту, бо одність і єдність швидше залежать від ідеології.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST WOK » П'ят 21.09.07 12:06

Дякую,Миколо за відповіді.Проте

1.Звідкись ноги ростуть про ЮМПЗ в Україні.Зрештою рішення КПР це лише питання часу.
На мою думку, навлити на якусь станицю організацію зустрічі - не дуже добра ідея. Потужними в Україні є небагато станиць, а допомогти в організації можливо захочуть люди з різних регіонів.
Тому я і мала на увазі робочу групу.Вибрати,або хто сам бажає людей в орг.комітет, а далі зголошуються добровольці з усього краю.
І ніхто не каже про Крайовий провід.Можна цю структуру назвати як Рефрентура ЮМПЗ.

2.Можливо деуніфікація вмілостей і не впливають на одність і єдність Пласту.Але все в житті починається з малого.
Чому тоді не користуємось досвідом інших країв і не розбиваємо деякі вмілості? Бодай частково можемо все піднести до спільного знаменника.
Частково від цього і залежить чому в Україні мало Гетьманських скобів/вірлиць.Бо,наприклад, в тій самій Канаді юнак в 14 років має 32 вмілості, а наше юнацтво заледве до кінця 3 проби може здати необхідних 20.
Згодна з тим,що не у вмілостях щастях,щоб заслужити гетьманство, проте і в самому підході до надання ступеня є різниці.
Ну не вірю,що не має гідного юнацтва в Україні.

3.Не знаю,не знаю чи єдність залежить тільки від ідеології.
Проте ця ідеологія прививається юнацтву ще під час пластових занять,коли здається пластові проби.
Якщо заприсяжений юнак не знає Обіту,хто такий ДРОТ.
Коли Пласт перетворюється просто у організацію української молоді, то про яку ідеологію йде мова?
Спокійно і ясно проголошуй свою правду,слухай також те,що кажуть інші,навіть якщо вони говорять не надто розумно,-бо й у цьому є якийсь сенс
Аватар користувача
WOK
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 497
З нами з: П'ят 27.05.05 17:12
Звідки: Ольжин град
Ім'я: Оксана
Прізвище: Хмеленко
Курінь: Курінь УСП ч.18 "Шостокрилі"

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 21.09.07 21:20

навлити на якусь станицю організацію зустрічі - не дуже добра ідея.
чому ж навлити? я ж писав, що станиця має сама вирішити, що вона хоче це робити, а вже потім до неї можуть приєднуватись ті чи інші бажаючі осередки чи окремі люди... Організувати такий захід, на мою думку, можна тільки на базі конретної станиці з допомогою цілого краю - досвід всіх попередніх ЮМПЗ, зокрема і ЮМПЗ 2007 року, це, на мою думку, тільки підтверджує...

Чому тоді не користуємось досвідом інших країв і не розбиваємо деякі вмілості? Бодай частково можемо все піднести до спільного знаменника.
в Пласті я вже давно намагаюсь відійти від формулювання "було б добре...", "треба зробити..." - якщо я вважаю, що треба щось змінити, то намагаюсь це змінити можливим в Пласті шляхами, але не чекаю поки хтось це зробить. За своє пластове життя я чув сотні гарних ідей, але не було кому їх реалізовувати, тому ідеї залишились тільки ідеями...

Якщо заприсяжений юнак не знає Обіту,хто такий ДРОТ.
Коли Пласт перетворюється просто у організацію української молоді, то про яку ідеологію йде мова?
я писав в статті, що не можна порівнювати їхнє юнацтво і наше, бо це зовсім інші умови. Якщо говрити про платсові знання, то, без сумніву, наше юнацтво впереді. Якщо говрити про плекання народних традицій, то ми далеко позаду. Вже те, що Пласт стимулює їхнє юнацтво до вивчення мови, традицій і т.д. є великим досягненням в їхньому суспільстві, яке є абсолютно прагматичним і духовного в цьому суспільстві є справді дуже мало. Нам не треба докладати зусиль, щоб вивчити мову - ми вттрачаємо на пластові знання. Вони докладають зусилля, щоб вивчити мову, тому в них менше часу залишається на пластову теорію. Але явваажаю, що краще хай юнацтво знає україхнську мову, ніж точну дату, коли заснувався Пласт...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST гокеїст » Нед 23.09.07 06:44

Привіт з Канади!

Миколо, дуже цікаве інтерв'ю і теж цікава дискусія на цій сторінці.

Вчора (в суботу) в Торонті відбулося Осінне Свято і офіційно розпочався новий рік в станиці. До речі - в тому ж самому парку, де була ватра 2 серпня! І ще далі мені тяжко повірити, що ЮМПЗ закінчилася! Радий читати, що у вас є дискусія на тему організаційних питань до 2012 року. Прошу нас інформувати про поступ! Чи домашня сторінка "plast.org.ua" буде мати новини про ЮМПЗ-2012, чи краще слідкувати за новинами десь інше?

Шодо справи на тему мови ...

mykola muzala написав:Вони докладають зусилля, щоб вивчити мову, тому в них менше часу залишається на пластову теорію. Але явваажаю, що краще хай юнацтво знає україхнську мову, ніж точну дату, коли заснувався Пласт...


Я пригадую собі свої новацькі дні з 60-их років минулого століття. Суть твоєї заяви була правда тоді і до ширшої міри вона існує на сьогоднішний день. В цій справі, вектор діаспори та вектор України дуже відрізняються. Нічого, хай буде. Дозвольте мені подати ось таку аналогічну думку ...

Дивитися на діялність Пласту, це немов дивитися на компас. Північ - це шлях Пласту в Україні і це офіційний, найбільш популярний та правильний шлях. Південь, схід, захід - це шляхи Пласту українців в діаспорі і це шляхи добрі та якісні, зі своїми унікальними характеристиками. Але що нас в Пласті єднає, то це: бери котрий вірний пластовий шлях хочеш - чи він багатий мовою, чи історією, чи чимсь іншим - то завжди повернешся до центру компаса, до серця Пласту.

Всі пластуни мають знати та поважати "північний напрям" Пласту - те, що відновилося у 90-их роках і розвивається сьогодні в Україні. Всі пластуни мають можливість іти тим вірним шляхом - тим "заходом", "сходом" чи "півднем" - котрий їм доступний в даних умовинах. І де наше спільне перехрестя? В тому центрі, де всі шляхи починаються - в серці Пласту, там де Бог і Україна.

Шкода, що треба чекати до 2012 року на це наступне велике перехрестя. Що нам робити в між часі?
Аватар користувача
гокеїст
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 26
З нами з: Суб 25.08.07 06:05
Звідки: Торонто, Канада
Ім'я: Андрій
Прізвище: Головатий
Курінь: незалежний
Пластовий ступінь: не стосується до мене

UNREAD_POST Чуприк » Нед 23.09.07 14:10

Золоті слова.
А в міжчассі є дуже багато можливостей - і цей форум, і інші віртуальні та реальні проекти. головне - не втрачати контакту,я кий робить всіх сильнішими ;).
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Полковник » Вів 25.09.07 09:59

гокеїст написав:Що нам робити в між часі?


Те, що робить Пласт всі 95 років свого існування - працювати на Україну.
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST WOK » Чет 27.09.07 11:16

mykola muzala написав:

Чому тоді не користуємось досвідом інших країв і не розбиваємо деякі вмілості? Бодай частково можемо все піднести до спільного знаменника.
в Пласті я вже давно намагаюсь відійти від формулювання "було б добре...", "треба зробити..." - якщо я вважаю, що треба щось змінити, то намагаюсь це змінити можливим в Пласті шляхами, але не чекаю поки хтось це зробить. За своє пластове життя я чув сотні гарних ідей, але не було кому їх реалізовувати, тому ідеї залишились тільки ідеями...



Миколо, все що у моїх силах я змінюю в своїй станиці. На край -я можу поділитись лише своїми дописами-роздумами на форумі.
Якщо маєш якісь поради,як мені працювати в Пласті, пиши в приват, радо дослухаюсь.

Щодо проби та вмілостей, якщо така вже різниця в пластуванні,то для добра юнацтва чи не краще модифікувати та змінити проби в контексті кожного краю.
Згодна залишок вільного часу приділити розробці проекту проб.
Спокійно і ясно проголошуй свою правду,слухай також те,що кажуть інші,навіть якщо вони говорять не надто розумно,-бо й у цьому є якийсь сенс
Аватар користувача
WOK
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 497
З нами з: П'ят 27.05.05 17:12
Звідки: Ольжин град
Ім'я: Оксана
Прізвище: Хмеленко
Курінь: Курінь УСП ч.18 "Шостокрилі"


Повернутись в Пластовий портал

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot] і 2 гостей

cron