Обговорення інтерв'ю p головою КТК Устиною Стефанчук

Обговорення питань, пов'язаних із функціонуванням Порталу: веб-хостинг, пошта, форум, фотоальбом тощо. Технічні запитання теж задавайте тут

Модератор: Модератори

Обговорення інтерв'ю p головою КТК Устиною Стефанчук

UNREAD_POST МзС » Пон 03.09.07 23:20

3 вересня на Порталі було оприлюдено інтерв'ю з головою КТК, ваші думки з приводу наведеної там інформацію просимо висловлювати у цій темі форуму.

Переглянути інтерв'ю ви можете тут - http://www.plast.org.ua/?page=news&newsid=1522
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
Аватар користувача
МзС
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1116
З нами з: Вів 29.11.05 13:04
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Чуприк » Вів 04.09.07 13:38

Не дуже правдива інформація про те що на "Степовий вітер" щороку зголошується одна і та сам людина. По-перше це різні люди, а по-друге - минулого року їїх здається було не менше 3.

Що до іншого - дуже гарно що воно є і ще краще буде, якщо справдиться прогноз на надширокий звіт.

Хотілося б щоб такі інтерв'ю містили не лише іфнормацію про крайові табори, а й про виконання всіх обов'язків КТК - контакт та вишкіл станичних, окружних комісій, тощо. Але й в такому розрізі досить цікаві речі.

Ну від себе - шось у нас все так чорно, що аж. Мо варто за пластовою методикою виховувати на позитиві а не лише ганити негативи?
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Ruslan » Вів 04.09.07 17:07

Мм да... Як що такі крайові табори, то які ж тоді окружні та станичні...?
Аватар користувача
Ruslan
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 235
З нами з: П'ят 21.07.06 18:17
Звідки: Хмельницький
Ім'я: Руслан
Прізвище: Козубей

UNREAD_POST Scalpel » Вів 04.09.07 22:28

Щось дуже гіперболізовано.

Не може бути польовий табір проведено як на стаціонарній базі.

"Якщо ви робите якусь волонтерську роботу, то або робіть її добре, або, краще, не робіть взагалі." :shock:
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Ruslan » Сер 05.09.07 07:45

Як на мене, Устина права, молодець, давно слід було навести лад. Хоча, мабуть, слід було спочатку звіт опублікувати. Та і потім, перевірка кожного табору мала би бути оформлена актом, у якому повинен розписатись і комендант табору, як що із чимось не згоден – зазначити окрему думку або своє пояснення. Це для того, що б уникнути звинувачень в упередженості.
Крім того, вважаю КТК вагомим організаційним інструментом, який має бути поширений на всі пластові табори, без винятку. Не слід контрольні функції віддавати на поталу округам, свої своїх не перевірять у достатній мірі. І це правильно, що комендант має боятися перевірки КТК на місці, а не займатись фігнею із друзяками а потім складати «рожевий» звіт. Із цим самовихвалянням слід покінчити. А щодо таборів із компаніями та спиртними напоями, такі табори слід відразу закривати. І КТК має бути наділена таким правом.
Аватар користувача
Ruslan
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 235
З нами з: П'ят 21.07.06 18:17
Звідки: Хмельницький
Ім'я: Руслан
Прізвище: Козубей

UNREAD_POST Lolik » Сер 05.09.07 10:07

Інтерв'ю тимчасово відключено з метою доопрацювання
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST mykola muzala » Сер 05.09.07 10:25

Реалізувати на практиці право закривати табір при значних порушеннях не можливо - кошти ж йдуть з державного чи міських бюджетів, тому потім буде дуже важко пояснити що відбулось так, щоб наступного року отримати хоч якесь фінансування... Хоча може треба таки колись зробити такий прецендент як приклад для комендантів таборів.

Але з приводу інтервю (я б рекомендував його повісити в закритій частині форуму для внутрішнього обговорення пластунами): чи справді на всіх крайових таборах не було жодного позитиву? бо, наскільки я памятаю, в інтервю суцільний негатив... В 2003 році я був в КТК - тоді КТК також мала конкретні завваги до таборів, на наступний рік частина завваг була виправлена організаторами таборів, частина продовжувалась з року в рік. Але разом з завагами ми бачили і відзначали позитиви - їх також достатньо і визначення цих позитивів важливе для організаторів таборів, бо дає їм стимул виправити негативи на наступний рік... так мені здавалось... Я зовсім не за те, щоб замовчувати негативи - про них треба говорити і їх треба виправляти, але завжди можна це робити декількома різними шляхами... чи шлях суцільної критики є конструктивним?

Поки був в СПС станиці Львів я дуже хотів знати на якому рівні відбуваються табори в станиці (останні 5 років більше 20 таборів УПЮ, цього року відбулось 25), але ніяк не мав можливості відвідати, бо проводив власний курінний табір. Цього року нарешті випала можливість реалізувати давні плани - очолив СТК. Ми відвідали близько 20 таборів і я був позитивно вражений, бо сподівався значно гіршого. Без сумніву, практично до кожного табору були ті чи інші завваги (часом менші, часом більші), але за тими ознаками, які я побачив за час візиту-перевірки, більшість таборів я б визнав пластовими при всій вимогах до цього статусу. Найближчим часом СТК підготує звіт і свої завваги до кожного з таборів, який обговорить з кожним з комендантів і до наступного року спільно з комендантами буде намагатись виправити ці завваги, щоб всі без винятку табори були близькими до ідеалу пластового табору. Але в будь-якому випадку, в першу чергу ми подякуємо комендантам за роботу...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Scalpel » Сер 05.09.07 16:34

Ruslan написав:...

Коли наведуть "лад" - побачимо. А поки що...
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Tokach » Нед 09.09.07 16:46

Негативний тон інтерв*ю мені аніскілечки не дивний, зважаючи на людину, котру інтервювали. Тому, що я мав щастя з нею спілкуватися всього разочок (точніше, випадково бути присутнім на гутріці вишколу), але за ті півгодини Устя склала на мене ненайприємніше враження, яке можна було скласти, будучи дівчиною. Не знаю чому.

В інт. йдеться, що, мовляв, рішення приймаються колегіально, проте читаючи його, мало не в слово читав її думки, проте вже піврічної давності з того ж вишколу, де йшлося про те, що "учасникам потрібен комфорт ...". Так, він їм потрібен, але не настільки аж. Кому треба багато комфорту - відпочиває у відповідних місцях, а пластові табори мають гартувати тіло і дух до певної міри. Може вже одразу перейдем таборувати у будиночки, а не заходитимемо здалеку? ;). Або, наприклад, зустрічається якщо не "я просто не переношу на пластових таборах", то "я просто записала"... Та кого в біса цікавить, що голова КТК переносить просто, а що їй дається важче. Мене ні. Свої особисті мульки треба залишати при собі.

У відповідях майже ніде не зустрічається конкретика, суцільні узагальнення (ну, не віриться мені, що на жодному таборі не ходили в лятрину!). Подивіться на ряд пріоритетності таборових умов: "... санітарно-гігієнічних умовах, медичному забезпеченні, таборовій програмі, атмосфері на таборі ...". Як на мене, на табір (до того ж крайовий) їдуть в першу чергу не для того, щоб щоразу чистити зуби (попри всю важливість даного процесу) серед запаху літніх трав (якщо юнак не чистить зуби будучи на КТ, то це не прорахунок проводу, а його батьків і виховника в першу чергу). Навпаки - юнак має щоразу чистити зуби, щоб бути здоровим і наступного року поїхати на табір.

Також йдеться про наступне - "... провід повинен створювати умови ..." - відколи це провід має створювати умови юнацтву?? Імхо повинні бути надані можливості юнацтву для реалізації цих комфортних умов і контроль за виконанням взятих зобов*язань....

Scalpel написав:"Якщо ви робите якусь волонтерську роботу, то або робіть її добре, або, краще, не робіть взагалі." :shock:

+1

Загалом... Загалом я радий, що новина з цим інт. вимкнена до кращих часів.
Аватар користувача
Tokach
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 879
З нами з: Пон 21.03.05 19:52
Звідки: Ужгород
Ім'я: Володимир
Прізвище: Токач
Курінь: Целібат Мурлики
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST mykola muzala » Нед 09.09.07 22:13

"... санітарно-гігієнічних умовах, медичному забезпеченні, таборовій програмі, атмосфері на таборі ..."
якщо ти маєш завваги до цієї пріоритетності таборових умов, то я з тобою не погоджуюсь. В проведення навіть супер важких таборів на виживання необхідно памятати про умови і саме в такій послідовності - десь на вишколах про піраміду Маслоу мали говорити, мені здається що ця послідовність саме її і відтворює. Крім того немає жодного оправдання проводу КТ, як і будь-яких інших таборів, якщо з їхнього табору дитина приїжджає з хронічними хворобами (випадків, я сподіваюсь, перераховувати не треба?) - найчастіше це якраз наслідок двох перших умов...
відколи це провід має створювати умови юнацтву??
від того часу, як хтось назвав себе проводом, тим більше проводом КТ (для мене створення умов - це надання можливостей, контроль за виконанням і певні санкції в разі невиконання)...

З приводу волонтерства: всі ми волонтери і знаємо що воно таке - витрачаємо власний час, кошти і багато іншого для добра інших. Але навіть за таких умов безкорисливої праці необхідно памятати як ми це робимо - все ж таки краще не робити ніж робити погано. Звичайно немає нічого ідеального і щоб не робив завжди можна краще - важливо як це виправляти (десь вище я про це писав)...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Tokach » Вів 11.09.07 08:45

mykola muzala написав:
"... санітарно-гігієнічних умовах, медичному забезпеченні, таборовій програмі, атмосфері на таборі ..."
якщо ти маєш завваги до цієї пріоритетності таборових умов ...

Завваги не до пріоритетності, а до того що це є власне ряд, де є важливіші умови і менш важливіші. То все має бути перелік з рівною вагою елементів. Як на мене, то суперські і чистюленські умови і медзабезпечення нічого не дадуть без, напр., нормальної програми.

mykola muzala написав:
відколи це провід має створювати умови юнацтву??
від того часу, як хтось назвав себе проводом, тим більше проводом КТ (для мене створення умов - це надання можливостей, контроль за виконанням і певні санкції в разі невиконання)...

В такому розумінні слова "умови" я повністю "За!", просто однозначніше казати "надання можливостей", а не створеня умов.

mykola muzala написав:З приводу волонтерства: ...

Думаю, що часто також проблема ця криється в частковій річній зміні проводу. І хоча, здебільшого, залишаються люди з минулорічного проводу, вони не можуть в повній мірі вплинути на новоприбулих, а ті в свою чергу не мають шишок на лобі з минулого року. От і виходить, так, як виходить.
Аватар користувача
Tokach
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 879
З нами з: Пон 21.03.05 19:52
Звідки: Ужгород
Ім'я: Володимир
Прізвище: Токач
Курінь: Целібат Мурлики
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Ruslan » Вів 11.09.07 17:27

Реалізувати на практиці право закривати табір при значних порушеннях не можливо - кошти ж йдуть з державного чи міських бюджетів, тому потім буде дуже важко пояснити що відбулось так, щоб наступного року отримати хоч якесь фінансування... Хоча може треба таки колись зробити такий прецендент як приклад для комендантів таборів.
Розумно... але чорт забирай ми табори робимо для юнацтва а не для грошей.
Щодо умов, я також проти надмірних комфортів, але діти є діти. Леся Петлюра свою хворобу, від якої і померла, дістала саме на пластовому таборі. За юнацтвом слід слідкувати, вони і у воді можуть виспатись. Але, що буде потім...
На крайових таборах, давно слід навести лад. Я не спостерігаю ефективності, ну наприклад ЗБ, давайте говорити відверто, всі про це говорять - лажа. Мені гуртковий із відзначкою ЗБ, нафіг, не потрібен, толку як з козла молока. Всі табори хронічно хворіють на дві матеріальні проблеми - кухня та лятрина. Подолати їх ми здаеться не спроможні але як що додати відсутність дисципліни, це вже зовсім бардак. На додачу всі крайові табори є мішаними. То що ми ціліспрямовано фінансуємо, бардак? Я памятаю, як приходилось курінного "приводити" до тями після таких таборів, за рідким винятком цього не приходилось робити після Легіону.
Аватар користувача
Ruslan
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 235
З нами з: П'ят 21.07.06 18:17
Звідки: Хмельницький
Ім'я: Руслан
Прізвище: Козубей

UNREAD_POST Solodka » Вів 11.09.07 21:40

Руслан а ти на яких КТ був сам і бачив це власними очима що знаєш там бардак?
Пластун старається бути щораз ліпшим.
(Одна з точок новацького закону)
Solodka
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 444
З нами з: Вів 18.11.03 18:59
Звідки: Львів
Ім'я: Оля
Прізвище: Герус
Курінь: Чота Крилатих
Пластовий ступінь: гетьманська пластунка вірлиця

UNREAD_POST Ruslan » Сер 12.09.07 08:26

А з чого ти взяла, що я повинен їздити на крайові табори? На крайові табори їздять діти, сексуально стурбовані юначки і дігенерати з УСП (їм потрібно багато чого навчитись, і багато з з ким позалицятись). 16 років в пагонах і дитинсто в тайзі, мабуть достатньо, для того щоби зацінити спостереження, як - фігню на посному маслі, під назвою КТ.
Аватар користувача
Ruslan
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 235
З нами з: П'ят 21.07.06 18:17
Звідки: Хмельницький
Ім'я: Руслан
Прізвище: Козубей

UNREAD_POST alezhik » Сер 12.09.07 08:56

2Руслан
Розумно... але чорт забирай ми табори робимо для юнацтва а не для грошей.

мене цікавить одне як ти можеш застосовувати займенник "ми", якщо по своєму духу ти ніяк не тягнеш на представника організації. І хотів би побачити ті табори які ти особисто організовував, якщо такі взагаліє?
а то як в анекдоті виходить - під час відбіркових матчів чемпіонату європи у футбол вміє добре грати вся країна, окрім 11 придурків які чомусь бігають по полю
Гей-га!
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Ruslan » Сер 12.09.07 09:36

Це точно...
Аватар користувача
Ruslan
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 235
З нами з: П'ят 21.07.06 18:17
Звідки: Хмельницький
Ім'я: Руслан
Прізвище: Козубей

UNREAD_POST ramzes » Сер 12.09.07 09:39

Руслане, здається в тебе занадто збочене уявлення про КТ. Дууууууже далеке від реального...:eusa_naughty:

Шановні модератори, пора би вже, як мінімум, ПОПЕРЕДИТИ др. РУслана. Хоча я особисто заборонив би йому писати в цій темі :eusa_think:
Ласкаво просимо на Калиняцький Форум!!!
Аватар користувача
ramzes
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 277
З нами з: Пон 13.09.04 12:53
Звідки: Київ, "ЧК"
Ім'я: Роман
Прізвище: Чернишов
Курінь: Червона Калина

UNREAD_POST Ruslan » Сер 12.09.07 09:44

Про що попередити, спеціаліст? Устину попередь за одно.
Аватар користувача
Ruslan
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 235
З нами з: П'ят 21.07.06 18:17
Звідки: Хмельницький
Ім'я: Руслан
Прізвище: Козубей

UNREAD_POST Professor » Сер 12.09.07 09:49

2Роман Чернишов: вже взято до уваги твоє прохання
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Ruslan » Сер 12.09.07 10:12

Ну ось бачите, не було б мене про що ви говорили б.
Аватар користувача
Ruslan
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 235
З нами з: П'ят 21.07.06 18:17
Звідки: Хмельницький
Ім'я: Руслан
Прізвище: Козубей

UNREAD_POST Vus » Сер 12.09.07 16:43

А можна розмістити в темі статтю - по зсилці вихожу на чисту сторінку :(
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST ljana » Чет 13.09.07 09:32

Ruslan написав:А з чого ти взяла, що я повинен їздити на крайові табори? На крайові табори їздять діти, сексуально стурбовані юначки і дігенерати з УСП (їм потрібно багато чого навчитись, і багато з з ким позалицятись). 16 років в пагонах і дитинсто в тайзі, мабуть достатньо, для того щоби зацінити спостереження, як - фігню на посному маслі, під назвою КТ.

Повний абсурд... :eusa_snooty:
Чого не лікують ліки, те виліковує залізо, чого не лікує залізо, те виліковує вогонь
Аватар користувача
ljana
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 90
З нами з: Пон 05.03.07 13:03
Звідки: Львів
Ім'я: Роксоляна
Прізвище: Двораковська
Курінь: Чорноморські Хвилі
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Lolik » Вів 25.09.07 17:08

Інтерв'ю знову увімкнуте. Ще раз повторюю адресу: http://www.plast.org.ua/news?newsid=1522

Щоправда нам не вдалось отримати всі коментарі, які би хотілось побачити, але це значить, що інші сторони не так схвилювались. Добре чи зле це - інше питання.
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST Lolik » Вів 25.09.07 17:25

Трохи зле, що ані в інтерв'ю, ані в коментарях, які ми отримали, немає жодного слова про позитивний ефект для Пласту від КТ.

В першу чергу я можу пов'язати це із тим, що ми - пластуни - сприймаємо ці табори (як зрештою кожен вишкіл, акцію тощо) як належне, часто забуваючи про те, скільки ресурсів і досвіду необхідно прикласти для того, щоб провести подібний табір. Іншими словами - чи змогла би інша організація провести табір з аналогічною програмою, на аналогічному організаційному рівні тощо (і чи проводить). Якщо так - то скільки таких організацій? Скільки дітей вони "покривають"?

Давайте не забувати, що КТ є мало не "апогеєм" пластового зростання юнака чи юначки, по суті однією із останніх сходинок на шляху самовдосконалення. Пласт багато років йшов до того, щоби в принципі запровадити крайові табори і "відполірувати" їх програму. Зрештою, не слід забувати, що для того, щоб отримати статус крайового, необхідно кілька років доводити свою здатність проводити табір на належному рівні впродовж років.

Відтак акцентування на "туалетних" проблемах при тому, що жодного слова не сказано про рівень реалізації програми, її складність, підготовку інструкторів і т.д. є незбалансованим підходом.

Важко звинувачувати в цьому Устину - вона дивиться на все зі своєї дзвіниці. Шкода лише, що в сторонніх осіб може скластись враження, що КТ - це рівень аматорства вкупі із антисанітарією.
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST Pomashka_7 » Вів 25.09.07 20:52

На крайові табори їздять діти, сексуально стурбовані юначки і дігенерати з УСП (їм потрібно багато чого навчитись, і багато з з ким позалицятись)
-я тепер дігенерат :eusa_think:


цікаво, а майбутніх скобів та вірлиць з КВТ до якої категорії можна віднести: діти, сексуально стурбовані юначки чи дігенерати з УСП?
Pomashka_7
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 364
З нами з: Вів 09.03.04 21:31
Звідки: Львів
Ім'я: Андрій
Прізвище: Вахній
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Далі

Повернутись в Пластовий портал

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron