Пласт і пластуни в пресі

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Чуприк » Чет 05.07.07 14:55

"Реалістичне майбутнє

Отже, наразі ситуація навколо Підгорецього замку така: окрім керівництва Львівської галереї мистецтв, яке стукає в усі мож­ливі двері, аби з перемінним успіхом привертати увагу до проблем руйнації середньовічної спо­руди, реальну допомогу замкові подають тільки місцеві пластуни. Однак ця скаутська організація спроможна лише час від часу влаштовувати прибирання навко­лиш­ньої території. Держава ж, заклопотана затяжним і болісним процесом власного становлення, навіть із нагальнішими господарськими питаннями ради собі явно не дає. І тим більше, не доходять у неї руки до справ порятунку та відновлення хай навіть унікальних пам’яток архітектури зразка навіть XVII століття."

Консервація, реставрація, ревіталізація?
Автор: Тетяна НАГОРНА

Дзеркало тиждня
http://www.dt.ua/3000/3680/59767/
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Чуприк » Чет 31.01.08 09:40

Засновник Пласту — емігрант у Відні

Засновник Пласту Олександр Тисовський у студентські роки
Засновник Пласту Олександр Тисовський у студентські роки
Дочка Кирила Студинського Ірина стала дружиною ще одного відомого галичанина — Олек­сандра Тисовського. Зять академіка народився 1886 року в сім’ї професора головної учительської семінарії у Львові. Хлопець з відзнакою закінчив Українську державну академічну гімназію, продовжив студії на філософському факультеті Львівського університету і отримав ступінь доктора філософії.

Учительську працю Олександр Тисовський розпочав у тій самій гімназії, де колись навчався. І вже у статусі педагога впровадив систему позашкільного виховання української молоді, яка поширилася далеко за межі навчального закладу й отримала назву Пласт. Теоретичні та організаційні засади скаутського руху на українському ґрунті він виклав у працях «Пласт» і «Життя у Пласті».

Олександр Тисовський очолював Верховну пластову раду, приміщення для якої у своєму будинку у Львові на вул. Б.Хмельницького, 15, виділив Кирило Студинський.

Окрім роботи у громадських організаціях, батько Пласту був активним членом НТШ. А коли у Львові виник таємний український університет — викладав у ньому ботаніку та порівняльну анатомію. З приходом більшовиків головного пластуна призначають професором зоології на природничій кафедрі Львівського університету, а відтак він стає деканом природничого факультету.

У 1944 році з наближенням лінії фронту Олександр Тисовський разом із дружиною перебирається до Відня, де жив їхній син-музикознавець Юрій. Але на початку 1945 року під час бомбардування сім’я Тисовських втратила житло і все майно. Після війни сім’я отримує австрійське громадянство й житло, австрійська влада призначила Олександрові Тисовському пенсію професора університету.

Далеко від батьківщини закінчилося життя засновника українського Пласту. Прах Тисовських — Олександра, Ірини та їхнього сина Юрія — перевезли з австрійської столиці і 24 серпня 2002 року урочисто перепоховали у криптах «Стіни пам’яті» меморіалу воїнів УПА на Личаківському цвинтарі у Львові.

http://www.dt.ua/3000/3760/61722/
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Чуприк » Чет 31.01.08 09:42

На Тернопільщині, у місті Чорткові, ми поставили це запитання колишній зв’язковій УПА Марії Штепі. «З фронтовиками, простими солдатами, ми ніколи не сварилися, тож і миритись нема потреби. А ось із енкаведистами, які вибивали нам зуби, виймали очі і людей наших до стінки ставили, — жодного примирення бути не може... Нині, — продовжувала пані Марія, — вони отримують солідні державні пенсії, а нас держава ця досі не визнала воюючою стороною...» Щось подібне казав нам старий воїн Дмитро Верхоляк із села Маркова Богородчанського району Івано-Франківської області. В УПА він пішов 1947 року, а під варту його взяли аж 1955-го. Відсидів у різних таборах ГУЛАГу 25 років. Від дзвінка до дзвінка. Таких, як він, режим не милував. Нині йому живеться гірше, ніж у таборі. Пан Дмитро самотній і дуже хворий. Ледве пересувається на милицях. Він — живий докір дуже пафосним і національно «свідомим» організаціям. Якби юнаки та дівчата «Пласту» бодай раз на місяць приїхали до старого поприбирати, випрати шмаття та нарубати дров, руки б у них не повідпадали. Та й на вишколах їм значно легше гукалося б «Слава Україні! Героям слава!»

http://www.dt.ua/3000/3150/61811/

Мо франківцям якось реагувати?
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Полковник » П'ят 01.02.08 12:16

:thumbsup:
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Vus » Суб 03.04.10 11:33

Ось у Дзеркалі тижня стаття про Пласт.
Нарешті, ДТ про Пласт пише! )))
http://www.dt.ua/3000/3855/69013/
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Akademik » Сер 21.04.10 14:25

http://focus.ua/society/114010
Пласт святкує 65 років Перемоги
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST WoolF » Сер 21.04.10 14:33

На фото пластуни, але роблять Споківці :eusa_drool:
Аватар користувача
WoolF
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 883
З нами з: Сер 30.03.05 12:18
Звідки: Станиця Рудки
Ім'я: Іван
Прізвище: Спринь
Курінь: Велике Плем'я "Сіроманці" ім. Андрія Гарасевича
Пластовий ступінь: Скоб

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST alezhik » Сер 21.04.10 14:41

Я б навіть сказав більше, на фото виговці і сагайдаки.
Гей-га!
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Akademik » Сер 21.04.10 14:48

не хочу сперечатися хто на фотці і хто організатор :eusa_whistle:

хочу запропонувати таке завдання для вишколу ПЕАР та Комунікації.... або для пеарслужби Пласту. "Щоб зробили ви?"
В навчанні це називається "кейс-стаді"
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Professor » Сер 21.04.10 15:04

їй Богу налякався коли уздрів им же в юнака на однострої лш в золотой окантовкє...
но спустя парсєк здагадавси жи то не на рукаві раз і же то лв два))
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Professor » Сер 21.04.10 15:05

ах да, ну коменти, коменти там... :eusa_dance:
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST МзС » Сер 21.04.10 15:11

Підозрю просто журналісти з Фокуса не стали розбиратись, хто там СПОК не СПОК.

Стягнули з УНІАНу фотку скаутів з Дня пластової присяги, і вліпили до новини :)
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
Аватар користувача
МзС
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1116
З нами з: Вів 29.11.05 13:04
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST plastsite » Чет 22.04.10 14:54

Радійте, фото вже замінили ;)
НЕ БИЙТЕСЯ!
Аватар користувача
plastsite
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 364
З нами з: Суб 18.10.03 09:57
Звідки: Київ
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Яковчук - Бесараб
Курінь: Вовкулаки =V=
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST WoolF » Чет 22.04.10 15:13

Оце так оперативність...
Аватар користувача
WoolF
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 883
З нами з: Сер 30.03.05 12:18
Звідки: Станиця Рудки
Ім'я: Іван
Прізвище: Спринь
Курінь: Велике Плем'я "Сіроманці" ім. Андрія Гарасевича
Пластовий ступінь: Скоб

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Dnipro » П'ят 28.05.10 10:06

http://www.novy.tv/reporter/ukraine/201 ... 19/30.html

Найкращі менеджери у світі – українці!

Середа, 26 травня, 19:30

Українці дали фори маститим управлінцям. На Чемпіонаті світу зі стратегічного менеджменту уперше наша команда отримала найвищу перемогу.

5 вихованців університету Франка і Львівської Політехніки обійшли учасників 32 країн. Це при тому, що їхніми суперниками були і практикуючі менеджери з багаторічним стажем та з великих світових компаній.

У них зараз сесія у рідному Львові, але емоціями чемпіони ще у Ханти-Мансійську. Там минулої середи вони втерли носа усім. 32 країни, серед яких гроза чемпіонату - Китай, плюс беззаперечні фаворити Німеччина і Росія - лишились позаду. У лідери вийшла темна конячка. Так сприймали Україну до останнього.

Тарас Гера, переможець світового чемпіонату з менеджменту: “Україну ніхто не вважав конкурентом. І тут просто падає кубик з нашим результатом вище, ніж фінський – нашим емоціям просто не було меж”.

Але команда знала, що заслужила цю перемогу. Йшли до неї 2 роки. Спершу вивчили суть тренінгу. Його розробляли професори Шотландського університету для підготовки управлінського персоналу. Стратегію визнали усі провідні країни світу і вже 30 років великі компанії відправляють своїх працівників на ці змагання. Тут усе, як насправді. Команда – це Рада директорів віртуальної компанії з оборотом 200 млн. євро. Вона має так розпорядитися грішми, щоб її акції на фондовому ринку досягли максимуму. От де знання і досвід на вагу золота.

Остап Кушпета, переможець світового чемпіонату з менеджменту: “Інтуїція так само має велику роль, бо треба спрогнозувати, що роблять суперники. Ти маєш їх переграти, маєш бути розумнішим за них і спрогнозувати їхні рішення”.

Наша п’ятірка – майбутні економісти, цифри і графіки - як насіння лузають. Але тільки тут змогли на практиці перевірити свої університетські знання. Вперше це найкраще вдалося на чемпіонаті 2008. Їхня команда S.T.O.R.M обійшла тисячу студентських, причому вони були наймолодшими учасниками. Потім виграли і Національний чемпіонат у менеджерів зі стажем. На світовий уже їхали, як на виклик не лише собі, а й країні. Бо за 4 р. участі Україна вище 15 місця не піднімалася.

Софія Сидір, переможець світового чемпіонату з менеджменту: “Кажуть, що студенти найбільш організовані люди, бо вони встигають з навчанням і з вільним часом і зі всім підряд. І фактично, можливо, це нам і дало перевагу у порівнянні з менеджерами. Мабуть, що менеджери працювали у межах своїх робочих годин, а ми працювали і вдень, і ввечері після навчання”.

Попереднього розподілу повноважень не було. У команді всі грали на рівних, хоча вказівки капітана мали виконувати чітко.

Маркіян Серчинський, капітан команди: “Дуже мало часу на прийняття управлінських рішень і треба постаратися витиснути зі своїх можливостей максимум і не допустити ніяких помилок. Тобто, напруга в нас була така, ніби ми управляємо своїми грошима і ризикуємо своїми грошима”.

Володимир Мисак, переможець світового чемпіонату з менеджменту: “Те, що ми є представниками європейської країни і високого рівня, то це побачили всі і всі були горді за нашу країну і нашу перемогу, особливо наші слов’янські друзі зі слов’янських країн”.

Тепер чемпіонам не страшно йти просто на менеджерські посади у великі фірми. Щоправда, чотирьом іще на магістратуру вступати.

Олексій Кредісов, член журі чемпіонату: “Те ребята, которые были членами этой команды, они заработали себе имя и конечно, у них лучше будет получаться с их частным бизнесом или за ними будут гоняться бизнесмены и работодатели”.

Шикуватись у чергу зі своїми пропозиціями до чемпіонів уже почали працедавці з банківської сфери.

Анна Дегтерева, генеральний директор чемпіонату GMC в Україні: “Сказали – нам очень нужны эти ребята, дайте, пожалуйста, их контакты. Поэтому, конечно же, я уверена и не сомневаюсь ни на секунду, что они будут трудоустроены и действительно у них будет очень хорошая работа”.

І якщо Україна їх проґавить, то світові компанії точно не спізняться. Адже за чемпіонатом стежать керівники цілих корпорацій і навіть уряди країн.

там ше і відео є http://www.novy.tv/reporter/ukraine/201 ... 19/30.html
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST лютий » Суб 29.05.10 00:01

молодці!вкотре читаю, вкотре, тішусь їх перемогою!
Здобудеш волю - заслужиш небо.
(Іван Сірко)
Аватар користувача
лютий
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 322
З нами з: П'ят 19.01.07 20:29
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Гриців
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST loza » Сер 02.06.10 08:45

Дійсне членство в Пласті - це не лише право голосу!
Аватар користувача
loza
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 933
З нами з: Пон 16.06.08 00:36
Звідки: Станиця Чернівці
Ім'я: Ігор
Прізвище: Наконечний
Курінь: СМ
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Lulovi » Сер 02.06.10 09:09

Веселенько написана стаття, фантазії та упередженості автору не бракувало. :eusa_wall:
Та й автор певно дуже завзятий комуніст (великий ідеолог Союзу) :)
Lulovi
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 101
З нами з: Сер 25.02.09 00:45
Звідки: Галичина
Ім'я: Олександр
Прізвище: Улан
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST Vus » Сер 02.06.10 09:18

Сайт цікавий. З заголовку оріентований на закарпаття (навіть пошук роботи заточений під Ужгород), а насправді збірна солянка.
Ну написали дурниці, до речі відвідуваність сайту не така вже і велика - вчора 414 хостів (http://top.bigmir.net/report/16793919/ ). Сьогодні пластуни їм більше наклікають ))
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST gryvul » Сер 02.06.10 16:44

Нічого, ми піднімем...
http://www.mojahata.com.ua - світ улюбленого мистецтва!
gryvul
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят 28.11.03 21:10
Звідки: Lviv
Ім'я: Taras
Прізвище: Hryvul
Курінь: OZO
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Пласт і пластуни в пресі

UNREAD_POST loza » Чет 03.06.10 13:58

тре підняти відвідуваність ще одній статті))))

http://ifportal.net/news/full/21767.html
Травневий «пластопад» в Івано-Франківську

Невідома напасть відчутно підкосила ряди учасників Івано-Франківської станиці Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Пласт»....
Дійсне членство в Пласті - це не лише право голосу!
Аватар користувача
loza
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 933
З нами з: Пон 16.06.08 00:36
Звідки: Станиця Чернівці
Ім'я: Ігор
Прізвище: Наконечний
Курінь: СМ
Пластовий ступінь: ст.пл.

Поперед.

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron