Пласт і Міністерство освіти і науки України

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

Пласт і Міністерство освіти і науки України

UNREAD_POST poplar » Сер 15.09.04 13:40

В темі Пласту - 100 років пішла побічна дискусія, http://www.plast.org.ua/forum/viewtopic.php?t=410&postdays=0&postorder=asc&&start=25

яку, як мені здається варто винести в окрему тему.


Отже:
- якою повинна і може бути співпраця Пласту і Школи.

Др. Карік стверджує, що Пласту потрібно йти у школи і залучати до Пласту вчителів, а виховництвом повинні займатися люди з педагогічною освітою.

В зв' язку з цим, вчергове постає питання, чи бути Пласту масовою організацією?
А що ви, друзі, думаєте з цього питання?
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

UNREAD_POST karik » Сер 15.09.04 16:03

Бути, питання часу, але бути обовязково!!!
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Вуголь » Сер 15.09.04 22:05

Для того, щоб залучати вчителів, потрібно добре подумати.
Я не думаю що люди, котрі відбудуть ВППП зможуть добре виховувати дітей, навіть, :eusa_think: маючи диплом в кишені.
Аватар користувача
Вуголь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 624
З нами з: Вів 16.03.04 17:54
Звідки: Львів
Ім'я: Андрій
Прізвище: Корпан
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST mahorkin » Сер 15.09.04 22:12

Товариство не кожен вчитель може бути вихователем. А педагогічна освіта не завжди гарантує висококласну роботу з дітьми. На мою думку проблему слід бачити у тому, що пластовим виховникам не вистачає педагогічної та психологічної освіти і вирішенням цієї проблеми не буде залучення шкільних вчителів.
Запамятайте добрий вчитель - рідкість
Перемагають відважні
Аватар користувача
mahorkin
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 231
З нами з: Сер 03.12.03 12:08
Звідки: Lviv
Ім'я: Микола
Прізвище: Махоркін
Курінь: ПМ
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST karik » Чет 16.09.04 09:16

Згідний з вашими зауваженнями, але треба щось робити, ну погодьтесь що ситуація що складається не найкраща. З приводу вишколу ВППП, майже у кожній області існують інститути підвищення кваліфікації вчителів, думаю, що якщо розробити відповідну програму, то це принесло більше користі ніж власне вишкіл, що скажете?
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Akademik » Чет 16.09.04 12:03

Зі всіх учасників першого новацького вишколу у 1991 році у Славському в Пласті не залишилося жодного педагога за професією.
факт.
цісареве - цісарю.

дуже важко коментувати


Ігор,
педагог за освітою та професією
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

UNREAD_POST hokmoon » Чет 16.09.04 12:43

Інформація до роздуму:
станиця КОЛОМИЯ - майже всі виховники викладачі гімназії :eusa_think: :eusa_think:
Факт. Багато відійшло але є люди ще з тих що відроджували пласт на коломийщині і це САМЕ ВИКЛАДАЧІ.
!!!!!!!!!!!МЕТАЛ!!!!!!!!!
hokmoon
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 66
З нами з: Суб 03.01.04 22:42
Звідки: станиця Коломия
Ім'я: Роман
Прізвище: Бойцан
Пластовий ступінь: прих

UNREAD_POST hokmoon » Чет 16.09.04 12:46

Звичайно, професія впливає на людину але є та душевна молодість що робить з звичайної людини пластуна.
!!!!!!!!!!!МЕТАЛ!!!!!!!!!
hokmoon
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 66
З нами з: Суб 03.01.04 22:42
Звідки: станиця Коломия
Ім'я: Роман
Прізвище: Бойцан
Пластовий ступінь: прих

UNREAD_POST poplar » Чет 16.09.04 15:24

mahorkin написав:Товариство не кожен вчитель може бути вихователем. А педагогічна освіта не завжди гарантує висококласну роботу з дітьми. На мою думку проблему слід бачити у тому, що пластовим виховникам не вистачає педагогічної та психологічної освіти і вирішенням цієї проблеми не буде залучення шкільних вчителів.
Запамятайте добрий вчитель - рідкість


Підтримую.
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

UNREAD_POST karik » Чет 16.09.04 16:14

Руслан, якщо диплом ніц не вартий чого ж ти вчився? і хто гарантує? Дуже хочетться почути власне пропозиції, а не лише критику, дякую.
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST mahorkin » П'ят 17.09.04 00:17

Взагалі-то видається диплом викладача з певного предмету. Вихователем диплом тебе не зробить. Специфіка роботи шкільного вчителя в першу чергу надавати знання в певній галузі. Почитайте "Вказівки для скаутмайстрів" Бейден-Пауела там чітко розділено поняття вчити та виховувати.
А стосовно пропозицій будь-ласка: проводити семінари де б можна було обмінятися досвідом, створити бібліотеки та ресурси де б можна було почерпнути відомості про саме ВИХОВНУ РОБОТУ, проводити вишколи підвищення кваліфікеації і насамперед на вишколах виховників надавати більше інформації про психологію юнацтва. Можна додати ще багато ідей.
Перемагають відважні
Аватар користувача
mahorkin
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 231
З нами з: Сер 03.12.03 12:08
Звідки: Lviv
Ім'я: Микола
Прізвище: Махоркін
Курінь: ПМ
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST karik » П'ят 17.09.04 09:05

Микола дякую. Взагалі хотілось почути чи треба це чи ні і аргументи за і проти. Погодьтесь що ми стоїмо на роздоріжжі в данний момент і це приводить до деградації окремих членів а значить і організації вцілому як єдиного організму, хочеться щось зробити я бачу вихід в цьому, стати національною не на папері а в житті.
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST ЛяДик » Суб 18.09.04 16:16

пропоную модератору зробити голосування "Чи повинен Пласт стати масовою організацією?"
Особисто я вважаю, що НІ! Це загрожує втратою самобутності і суперечить педагогічним засадам Пласту. Масовість не передбачає відбору. А відбір (селекція) - одне з головних у Пласті
Дати людині гідність - це дати їй все! (індіянське прислів'я)
Хау! - Я сказав!
Аватар користувача
ЛяДик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1489
З нами з: П'ят 12.12.03 22:58
Звідки: Tarnopolis
Ім'я: BолоDuмuр
Прізвище: Оkарuнсьkuй
Курінь: Плем'я Могікани

UNREAD_POST karik » Суб 18.09.04 16:21

Підтримую зприводу голосування, булоб добре значити чому "так" чи "ні" якщо можна.
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Заграва » Пон 04.04.05 18:08

Взагалі то не важливо хто людина за професією.
А щодо вчителів...
Просто в кінці кінців пластова метода передбачає, що її "продукт", тобто вихованець зможе у повній мірі самореалізуватися у житті в усіх сферах, ставши тим самим опорою суспільства і держави. Принципова друга теза - головною методою виховавння є особистий приклад. Я не вважаю, що в сучасних умовах молода людина може реалізуватись в школі (свідченням чому є процентне співвідношення випускників педагогічних вузів та тих, хто з власної волі пішов до школи=10:1, в кращому випадку). А пракитка показує, що сьогодні дуже часто до школи йдуть ненайкращі кадри. Окрім того перенесення шкільної методи з усіма її атрибутами на пластові сходини і сприйняття виховника як вчителя це те, що повністю її нівелює.
Взагалі, багато моїх знайомих педагогів говорили, що безкоштовно(!) на віхідних(!) з дітьми(!) вони не збираються нічого робити і вважають це божевіллям, бо діти їм набридають в школі і взагалі вони їх ненавидять. А багато з тих, хто "виявляє інтерес" роблять це, бо з них вимагають "дитячу організацію".
Я вважаю, що є сенс працювати з вчителями які справді присвячують своє життя дітям (є ще такі виявляється, особливо по маленьких містечках) і навіть на початках з тими, хто виявляє хоч якусь ініціативу (коли у населеному пункті нема ще Пласту), але "У ПЛАСТ ЧЕРЕЗ ШКОЛУ" це профанаційний шлях.
Аватар користувача
Заграва
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 122
З нами з: Пон 22.12.03 19:37
Звідки: КиїВ
Ім'я: Олександр
Прізвище: Аргат
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Пласт і Міністерство освіти і науки України

UNREAD_POST Цвітка » Пон 26.12.11 11:36

Дорогі друзі! Оце почитала тут дописи і, не можу не написати того, що зараз напишу. Особисто я проти "масовості" Пласту. Але дуже попрошу розставити акценти і крапки перед тим, як вдаватись до дискусії. Інформація для роздумів: для того, щоб скаутинг впливав на суспільство повною мірою треба, щоб скаутів (а нашому випадку нас цікавлять пластуни) у ньому було не менше 3%. Думаю, що всі погодяться - 3% це не є масовість, причому, далеко не є. А тепер деякі розрахунки. Якось я задалась собі питанням, скільки ж має бути пластунів у моїх Чернівцях, щоб відповідати такій кількості. Ми з моїм чоловіком (який також пластун) вдались до простих математичних формул і ось що в нас вийшло - в Чернівцях має бути 9,5 тисяч (!!!) пластунів. Чи є зараз в Україні загалом така кількість пластунів? Тоді про яку "масовість" ми можемо говорити??? Об"єктивно розмірковуючи, потрібної цифри не досягти НІКОЛИ, якщо і далі залишатись на маргінесі!!!! А це значить, що НІКОЛИ ми не зможемо змінити ситуацію в суспільстві на краще, а це значить, що НІКОЛИ Пласту не досягнути поставленої перед ним мети - яка звучить як "виховання української молоді", а не "виховання(при чому в багатьох випадках, я б це так і не називала, дивлячись на окремих представників пластового юнацтва) такої незначної частини української молоді, яка не робить ніякої погоди". Якщо ми і далі будемо страждати від манії величі і вважати себе кращими за когось, бойкотуватимемо можливості співпраці з освітою і владою загалом, то найближчим часом, зважаючи на тенденції, які панують в нашій державі - Пласт, у кращому випадку, просто буде замінено на якусь зручну скаутську організацію, яка буде виховувати українську молодь в дусі "Зарніци" і "Лєнін всегда жівой"...А в гіршому - просто звинуватять у ксенофобії і прикриють(( А замість того, щоб їздити на пластові табори і навчатись чогось доброго, діти їздитимуть на табори, де сумнівні вихователі мають сумнівні моральні цінності і де діти часом вперше пробують алкоголь і "закушують горілку аспірином", як мені "хвалилась" одна така горе-вихователька... Чудова перспектива.((( Аякже, яке нам діло до тих дітей - вони ж не пластуни, бо ми проти якоїсь міфічної "масовості"... Тож, дорогі друзі-елітаристи - можете спати спокійно - масового 3% Пласту в Україні ніколи не буде!!! Українські не елітарні діти і далі спиватимуться, вживатимуть наркотики, і виростатимуть на ідеалах дешевих мильних опер і споживацького суспільства і впливатимуть на наших "елітарних" дітей, оскільки в нас немає критичної кількості, щоб цьому протистояти, що в свою чергу так чи інакше, зруйнує нас ізсередини. Отака от райдужна перспектива... Пропоную продовжувати в тому ж дусі...
Якщо ти володієш веселкою, ти володієш світом - можеш зробити його невидимим!!!
Аватар користувача
Цвітка
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 837
З нами з: Нед 13.08.06 17:31
Звідки: Україна, Чернівці
Ім'я: Тая
Прізвище: Наконечна
Курінь: Ті, що греблі рвуть
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Пласт і Міністерство освіти і науки України

UNREAD_POST Цвітка » Пон 26.12.11 11:49

П.С. Уточнюю, моє попереднє повідомлення не стосується пункту "про масове використання вчителів як пластових виховників". В цьому питанні, я підтримую Заграву і вважаю, що треба працювати виключно із зацікавленими кадрами (такі є). А щодо обговорення загалом - то хочу нагадати, що в угоді між Пластом і МОН жодним чином не значиться використання вчителів, як виховників - натомість є ціла купа хороших, корисних для Пласту пунктів. Тому, всім "дискутуючим" було б добре її прочитати.
Якщо ти володієш веселкою, ти володієш світом - можеш зробити його невидимим!!!
Аватар користувача
Цвітка
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 837
З нами з: Нед 13.08.06 17:31
Звідки: Україна, Чернівці
Ім'я: Тая
Прізвище: Наконечна
Курінь: Ті, що греблі рвуть
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Пласт і Міністерство освіти і науки України

UNREAD_POST Akademik » П'ят 30.12.11 13:59

так. не сотні, а тисячі дітей чекають таких гуртків і такої методи, як пластові!
але, що робити, коли Пласт навіть не має власної прогресії у зростанні.
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob


Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron