Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST Dnipro » Пон 13.04.09 11:18

Давно думав над цією темою і хотів би поділитись думками.

Я думаю кожен з вас бачив (а може сам так робив) коли проходить якась пластова церемонія або захід і пластуни дозволяють виходити собі з лави щоб фотографувати щось або знімати відео. Я не проти щоб люди фотографували чи робили відео. Мені не подобається в діях тих людей наступне :
1. Знімати виключно для себе (на мобільний чи фотоапарат) і (вкращому випадку) скидати на комп як архів.
2. Не дотримуватись етики фото/відео зйомки. А проблема що її просто ніхто незнає.
3. Виходити самовільно з лави це порушення пластового правильника - не виконання наказів проводу.
4. Заважати усім іншим фотографам/відеооператорам, які роблять знимки для преси або Пласту,які побачать не тільки пластуни але й увесь українсьикй, а той міжнародний загал.
5. А що найгірше - заважати проведенню церемонії і зневаженні атмосфери яка повинна панувати.

..можна ще багато перелічати. З цим стикаюсь кожного разу. Наприклад при наданні ордену Блаженнішому Любомиру Гузару у Києві 22червня 2008р. деякі пластуни дозволили вийти собі з лави і знімати так що заважли взагалі усій лаві щось бачити і заважали проводити зйомку іншій половині операторів.
Подібне могли спостергати і на Дні Пластової Присяги у Львові вчора у соборі святого Юра.

Висновок звідси один: Потрібно вводити у Пласті акредитацію/зголошення до заходу для його зйомки. Таке вже практикувалось на різних Джемборі і ЮМПЗ в діаспорі.
Тоді буде легше тим хто проводить зйомку фахово і цільово, тоді можна буде говорити про етикет і його пояснювати, тоді не буде балагану і зневаження церемоній.
Думаю це піде на користь.
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST Vus » Пон 13.04.09 12:02

+100
На акціях самовільно не повинна відбуватись шатання осіб з камерами (мобілки, фотікі ...)
Якщо є бажання фотати - жодних проблем, але це не повинно руйнувати атмосферу/правила - а відтак фотай з лави.
Про акредитацію - Петро - супер! Як одна з вимог - обов"язкове скидання матеріалу організаторам, або відповідному (станичному/окружному/крайовому) референту преси та інформації.
Бунчужний має всіх строїти - відганяти, встановлювати правила.
Дякую, що підняв тему!
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST Professor » Пон 13.04.09 12:05

я підтримую ідею щодо акредитації, бодай у тому вигляді, щоб всі бажаючі передавали свої фотоапарати одній людині, яка й зробить для їх приватної потреби фотки. а виходити з лави і тощо дії вважаю елементарною невихованістю чи нетерпимістю... правда, з іншого боку завжди так було, що отримати потім фотки від фотографа то дуже довго може бути. в гуртковій системі є гарне вирішення цьої проблеми. їх гуртковий/курінний хронікар - він і може на всіх збірках фотографувати чи знімати відео, його й варто вчити етикету і правилам фотозйомки. це міг би буде навіть добрий проект на КВ абощо
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST Dnipro » Пон 13.04.09 14:12

можливо на невеликих станичних акціях це можуть робити і курінні хронікарі. Але на серйознішому рівні мають бути окремі люди.
Я бачу систему коротко наступним чином:
За декілька днів до початку акції відповідальна особа з боку організаторів/станиці/краю (прес-секретар наприклад) отримує акредитації/зголошення переглядає їх і дає відповідь. Якщо наприклад акція крайова і йому зголосились 50 гурткових/курінних хронікарів-фотографів то він ясна річ їм відмовить надавши переваги крайовим, станичним фотографам і звичайно пресі.
Для фотографів які акредитовані має бути надана перепустка з можливістю потрапити у всі місця потрібні для зйомки.
На акції лиця з акредитацією мають право ходити поза лавою, знімати відкриття і закриття і всі церемонії. Ці особи повинні розуміти відповідальність своєї роботи і не створювати дискомфорту учасникам, організаторам і гостям.
По завершенню акції всі акредитовані повинні подати 10-15 найкращих знимок відповідальній особі з боку організаторів/станиці/краю з дозволом на публікацію їх у пластових виданнях, пресі чи подальшому використанні зі зберерженням авторських прав.
Якщо особа, яка акредитована надає не якісні матеріали в подальшому може не розраховувати на акредитацію.
Все те саме стосується відеоператорів. Доречі ше фото як фото, а відео пластового дуже бракує.
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST Slonyk » Пон 13.04.09 14:23

Петро підняв дуже потрібне питання. Вчора у соборі святого Юра майнула думака, що це як на якомусь випускному (хоча і сам грішив - але було відчуття, що роблю неправильно :oops: )

На невеликих Пластових заходах можна застосувати правило дозволу бунча: якщо людині ну дуже хочеться зробити фотографію під час офіційних церемоній - зголошується до бунчика, а він вже залежно від обставин.

Більш масові - справді вихід у акредитації - тут потрібно встановити певні критерії (напр., референти інформації від осередків, фотографи куренів... щось таке). Якщо ж організатори "забезпечують" фотографом - важливо, щоб фотознімки оперативно* потрапили до осередків (зацікавлених). Звісно, із зобов"язанням дотримання авторського права. Можна теж зробити попереднє зголошення на отримання фоток - щоб якось організувати цей процес.

Ми часто наголошуємо на вимкненні звуку в мобільному. Думаю, першим дієвим кроком до покращення ситуації буде оголошення на початку церемонії/акції про дотримання певних вимог щото фотографування**...

Dnipro написав:2. Не дотримуватись етики фото/відео зйомки. А проблема що її просто ніхто незнає.

У нас (Пласті) в певній мірі покращилась ситувція із інформуванням (пресою) - це покращення списую на проведення останніми роками вишколу "Комінікація і PR).
Вишкіл із фотографування зміг б зробити позитивні зміни у "сфері" фото...

*ноут + флешка чи DVD це вирішує
** гадаю, це має бути: фотографувати з місця і то лише на "спочинь"...
Аватар користувача
Slonyk
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 24
З нами з: Чет 22.02.07 11:38
Звідки: Городок
Ім'я: Петро
Прізвище: Борис
Курінь: Сіроманці
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST stas-if » Вів 14.04.09 22:14

погоджуюсь з Петром і тіки добавлю, щоб фотографи і оператори від пласту були в одностроях, а не куртках і їм подібних лахах, якшо ми говоримо про презентабильність, порядок і зміни, то давайте говорити про все
Зображення
Аватар користувача
stas-if
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1068
З нами з: Вів 17.01.06 19:57
Звідки: Івано-Франківськ
Ім'я: Станіслав
Прізвище: Провальний
Курінь: Ватага Бурлаків
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST Dnipro » Сер 15.04.09 00:20

в повні згоден.
Давайте якісь пропозиції, побажання і тре писати якийсь проект, щоб в майбутньому могли його використовувати на акціях.
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST YarkO » Вів 19.05.09 12:05

Можна розбивати камери! 8)

Як на мене, така ініціатива повинна йти від самих пластунів "на місцях". Тобто, там, де розуміють, що така ситуація неприпустима
а) з точки зору перетворення урочистої події на балаган;
б) псування самої події фотографам, операторам та, врешті решт, самим учасникам.

На "Дні пластуна" ми зрозуміли, що так не може бути і вже два чи три роки намагаємося не давати змоги "фотографам-любителям" псувати відкриття.
Аватар користувача
YarkO
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 2001
З нами з: Пон 20.10.03 21:42
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST Slonyk » Вів 19.05.09 12:21

Ось бачиш, все-таки за організаторами мусть бути слово
Аватар користувача
Slonyk
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 24
З нами з: Чет 22.02.07 11:38
Звідки: Городок
Ім'я: Петро
Прізвище: Борис
Курінь: Сіроманці
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Етика під час фото/відео зйомок пластових заходів

UNREAD_POST stas-if » Вів 19.05.09 23:15

Можна розбивати камери!


:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Аватар користувача
stas-if
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1068
З нами з: Вів 17.01.06 19:57
Звідки: Івано-Франківськ
Ім'я: Станіслав
Прізвище: Провальний
Курінь: Ватага Бурлаків
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб


Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron