Пласт і релігія

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

Пласт і релігія

UNREAD_POST Hans » Вів 13.01.04 17:53

Пропоную шановному товариству.


"РУБІКОН" Число 4 ,березень 2001р.Б. видання пластового куреня “Вовча Ліга”


Пласт і релігія
Пласт відкритий тільки для українців, котрі належать до традиційних українських церков (УГКЦ та українські православні церкви). Це аксіома і вона не є темою для дискусій.
Варто зупинитися на питанні про місце капелана в Пласті. Причиною того, що в організацію пролізли різного роду та масті сектанти, є майже повна відсутність духовної опіки з боку Церкви. Більшість капеланів Пласту має наступну позицію: "Покличуть -прийду, не покличуть - не прийду". І навіть якщо за цілий рік жодного разу "не кличуть", то це не є фактом, котрий спонукає до діяльності.
Проте найбільш прикрим було зібрання капеланів, зінщійоване КПС в 2000 році, коли провідні пластуни України запропонували "пластунам-отцям" ("отцям-пластунам") підтримати внесення до статуту змін з тактичних міркувань та доповнень' 'на потребу часу" і "згідно сучасних реалій" про відкритість Пласту для всіх релігійних течій і сект. Отці-пластуни (пластуни-отці), зваживши на "сучасні реалії", вирішили торганутися вірою і погодитися на пропозицію.
Біс поплутав...
Отже, тільки тоді, коли капелани будуть справно виконувати своє покликання, тільки тоді зміниться на краще ситуація в організації. Ми щиро сподіваємося, що є капелани, які дійсно здійснюють духовну опіку над пластовими частинами довірених їм, і маємо велику надію на співпрацю з ними в подальшому.


ЦІКАВО ЩО ВИ ДУМАЄТЕ ?????

Я ЦІЛКОМ ЗГОДЕН . :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Аватар користувача
Hans
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 374
З нами з: Чет 18.12.03 20:18
Звідки: Весь світ
Ім'я: Іван
Прізвище: Гаврилко
Курінь: 1-ий курінь УСП " Ватага Бурлаків"
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Lolik » Вів 13.01.04 19:01

Однозначну відповідь дати важко. Цілковито закритись від потенційного членства за принципом релігії - примітивно і недалекоглядно. Тому, що реалії і вимоги часу є справді такими, що світ невпинно йде (котиться?) до глобалізації та уніфікації. Це не тому, що глобалізація - стихія, що накочується на нас, а тому, що той, хто нею скористався, отримує конкурентні переваги.
Також в мене виникають інші питання до прибічників таких заборон: темношкірим християнам можна в Пласт? А українцям, які ходять до церкви Московського патріархату? і т.д.

З іншого боку, нам вже відомі перші наслідки із країн, які йдуть в авангарді лояльності. У Франції, наприклад, міносвіти давно вже заборонило присутність будь-якої релігійної символіки в освітніх закладах (в т.ч. розп'ять!). Мусульмани тиснуть Європу, і в той же час сподіватись, що мусульманські країни зроблять які-небудь поступки християнам, годі.

Пласту, мабуть, не слід дискримінувати за будь-яким принципом, проте вести чітку політику стосовно дотримання християнських традицій тощо. Напр., мусульмани можуть здійснювати власні молитви замість "Отче наш", проте це не означає, що нам слід заміняти "Отче наш" на щось універсальніше.
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST Поручик » Вів 13.01.04 22:13

В принципі я згідний зі статтею :!: За виключенням кількох положень:
1)ПЛАСТ має бути християнським - це дійсно аксіома яку я категорично підтримую!!!
2) У нас є створена Федарація скаутів України (яку очолює ПЛАСТ) - так що представники усіх інших релігій можуть входити в цю федерацію, але не в ПЛАСТ!
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Akademik » Пон 19.01.04 18:56

Поручик написав:ПЛАСТ має бути християнським - це дійсно аксіома яку я категорично підтримую!!!

я категорично підтримую!!!
:eusa_pray: 8) :eusa_pray: :thumbsup: :eusa_pray: :eusa_clap: :eusa_pray:
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

UNREAD_POST Bagira » Пон 19.01.04 22:14

Akademik написав:
Поручик написав:ПЛАСТ має бути християнським - це дійсно аксіома яку я категорично підтримую!!!

я категорично підтримую!!!
:eusa_pray: 8) :eusa_pray: :thumbsup: :eusa_pray: :eusa_clap: :eusa_pray:


Ага, але коли я цитую слова одного православного достойника щодо злагоди і любові щодо ближнього, - то ти банально мене не підтримуєш, і пишеш, що хтось не вміє вести дискусію. Сумно....
Аватар користувача
Bagira
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 722
З нами з: Вів 25.11.03 13:15
Звідки: Живу у Рівному - але в станиці Кузнецовськ Рівненської округи
Ім'я: Олександр
Прізвище: Казимірський
Курінь: УПС "Брати Моуглі"

UNREAD_POST Akademik » Вів 20.01.04 13:16

Поручик написав:ПЛАСТ має бути християнським - це дійсно аксіома яку я категорично підтримую!!!

Akademik написав:я категорично підтримую!!!

Bagira написав:Ага, але коли я цитую слова одного православного достойника щодо злагоди і любові щодо ближнього,
Bagira написав:Звиняйте, що не до теми, але попалося під око цитата Преподобного Ісаї Відлюдника: "Там, де нема миру з ближніми, там і Бог не живе"... Звиняйте, кого образив цитатою....
- то ти банально мене не підтримуєш, і пишеш, що хтось не вміє вести дискусію. Сумно....

я :eusa_think: над цією цитатою.
Передусім не шукав кого ти образив, а думав, можливо, я такий :twisted:
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

UNREAD_POST Соняшник » Вів 24.02.04 12:13

Вітаю вас, високоповажне братство, миром Господа нашого Ісуса Христа та пластовим гаслом С. К. О. Б. !
Спішу констатувати помічену мною авторитаризацію і, даруйте, параноїзацію Пласту. Ми перестаємо довіряти пересічному пластунові, тому починаємо і думати, і вірити за нього, щоб чого доброго, він не помилився. Ми, скажімо, не довіряємо його почуттю міри у вживанні спиртного, тому краще він і не думає пити. Ми вважаємо, що правильної віри пластуна навчить лише чітко визначене нами коло конфесій. А це більшою мірою “попахивает” сектантством, ніж те, про що тут велась мова. До речі, утримуйтесь від вживання слова секта: в релігієзнавстві це вважається ознакою поганого тону.
Хтось із святих сказав “Нехай в головному у вас буде єдність, у другорядному – свобода, але в усьому – любов.” А ми, здаємо першу пробу і про “головне” якось забуваємо, зате ох як нас ковбасить від з’ясування формального. Людина приходить до пласту – “А якого вона патріархату? Часом не московського?” Та яка різниця, най хоч гондураського! Той, кому у Пласті бути не треба, кому чужі християнські цінності, – він тут і не залишиться. Ну невже не зрозуміло, що з МП або зі свідків Єгови люди просто не прийдуть?
Пласт має бути християнським, але не номінально, не за формою, а за змістом, за духом, а дух, нажаль не впишеш до протоколу.
Довіряймо, любімо. Буде поміж нас любов – до нас з усіх кінців землі будуть прирходити лиш найпотрібніші люди, може й кращі від нас.
Аватар користувача
Соняшник
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 6
З нами з: Сер 18.02.04 11:06
Звідки: ст. Київ
Ім'я: Сергій
Прізвище: Філіппов
Курінь: ШУКАЮ!
Пластовий ступінь: Ст. пл. прих.

UNREAD_POST Кабул » Чет 05.05.05 00:19

А якщо людині близькі цінності, яки ви чомусь називаєте християнськими (чи є монополія у християнства на ці цінності?) і та людина хоче бути пластуном, але не є ні католиком, ні православним?

Що тоді? Чи можна їй відмовити у членстві?
Кабул
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 2
З нами з: П'ят 29.04.05 06:40
Звідки: Кам’янець-Подільський
Ім'я: Павло
Прізвище: Білоус
Курінь: ОЗО

UNREAD_POST karik » Чет 05.05.05 09:30

Ні, ніхто нікому не може відмовити. Питання, чи зможе та людина бути в пласті, адже "братерських і доброзичливих" не бракує :eusa_whistle:
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Поручик » Чет 05.05.05 18:37

Підтримую др. Соняшника, але з одним застереженням.... щоб ми не говорили, однак ПЛАСТ є організацією християнською, це наша традиція і це та ідея навколо якої ми гуртуємося!

2Кабул:
На мою думку, людина, що не є християнином не може бути пластуном!!!! Питання риторичне, чи може наприклад неоязичник бути пластуном? Відповідь однозначна: не може!!! З іншого боку, така людина може створити гурток, курінь своїх однодумців і приєднатися до ПЛАСТу на тих же умовах, що й наприклад дніпропетровський "СКІФ".
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST karik » П'ят 06.05.05 18:41

Дозволь з тобою не погодитись зприводу неоязичників. Мета останніх плекати рідні традиції і тд і тп(офіційно), але і боротись з християнами(неофіційно), ми для них вороги, тому ніякіх союзів бути не може. Вони свідомо зробили свій вибір, а ми не є місіонерами. Варто б було розглянути такі контакти між нами і останніми. І подумати чи варта така співпраця надалі. Якщо хтось має подібну інформацію прошу скидати в приват, чи на електронку.
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Поручик » П'ят 06.05.05 20:04

Карік моє ставлення до язичників ти знаєш :wink:
Однак, я веду мову про те, що існує організація "Скаути України" в яку входить Пласт, Скіф... в неї може входити і якась неоязичницька організація... Погодся, якщо вони не намагаються ворогувати з нами, співпрацюють не лізуть в наші душі - то чому б з ними не співпрацювати (тут маю на увазі т.зв. мирні форми неоязичництва).... інше питання якшо вони ведуть підривну діяльність - тоді з ними розмова може бути одна геть з союзу, геть від нас...
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Vus » Суб 07.05.05 13:46

Поручик написав: мирні форми неоязичництва


Давайте співпрацювати з мирними сіоністами, фашистами, расистами...

Це звичайно жарт (для тих хто недогнав сам)
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST karik » Суб 07.05.05 16:53

Поручик я погоджуюсь з Вусом на 100%
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Кабул » Пон 09.05.05 23:04

Поручик написав:Карік моє ставлення до язичників ти знаєш


А я ось не знаю, розкажи.
Кабул
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 2
З нами з: П'ят 29.04.05 06:40
Звідки: Кам’янець-Подільський
Ім'я: Павло
Прізвище: Білоус
Курінь: ОЗО

UNREAD_POST karik » Вів 10.05.05 17:53

А для чого тобі ставлення Поручника до язичників? :eusa_think:
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Поручик » Суб 14.05.05 00:20

Кабул написав:
Поручик написав:Карік моє ставлення до язичників ти знаєш
А я ось не знаю, розкажи.
Павло, а тобі це для чого? Здається останій раз коли ми бачилися ти ще язичником не був чи я помиляюся?
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST poplar » Суб 18.06.05 22:13

Пласт- організація християнської молоді. Погоджуюсь.

Здається зрозуміло: не християнин - не периймати.

Але насправді питань ціла купа:eusa_think: :
= А якщо ще не християнин, але прийшовши до Пласту почне свідомо сповідувати християнство (як от я :))
= А якщо він будучи у Пласті називав себе християнином, але враз (?)став язичником. Виключати :?: За злам присяги :?:

Запитую: а що робити з пластунами, які відкрито проголошують, що вони не є християнами (язиники, буддисти тощо), є активними в організації. Найдивніше, що їх заприсяжать.


П.С. Зі святами вас дорогі друзі. :eusa_boohoo:
Дорогу осилить той, хто йде!
Аватар користувача
poplar
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 150
З нами з: Нед 19.10.03 15:23
Звідки: Львів (до цього Рівне та Харків)
Ім'я: Руслан
Прізвище: Tополевський

UNREAD_POST zhurba » Чет 15.09.05 09:51

Метою Пласту - є виховати доброго громадянина на засадах християнської моралі. Так записано в Статуті Пласту НСОУ.
В кого є очі -хай дивиться.
Тому йдучи до організації подивися на якому підмурку вона стоїть. Задавати запитання чи Пласт відкритий для інших релігій, це за словами засновника Пласту Дрота було б -"торгуванням святощами, вже не кажучи про зраду..."
Хто хоче стати пластуном має прийняти правила Великої Гри і скласти Присягу на Вірність Богові й Україні!
В кого можуть виникати запитання якому Богові чи якій Україні - хай шукають собі самореалізації в іншому місці. Ми про ці речі не спереречаємося.
Приходьте до нас всі: :D темні, світлі, віруючі, невіруючі і ставайте ПЛАСТУНАМИ для цього у вас є час ПРИХИЛЬНИКА. Якщо в цьому часі ви не з`ясували своїх відносин з Богом ( не пішли до Сповіді до Причастя) тоді вам краще пошукати для себе чогось іншого. І нічого страшного в тому немає. Пласт -не для всіх. І не всі стають пластунами. Але Пласт і Бог, Пласт і Україна - це єдине ціле, незмінне не підвладне часові й глобалізаційним процесам. Є істини вічні ї є носії цих істин.
Будьмо ж гідними носіями вічних Істин Любови, Братерства, Жертовної Праці Вірности!
zhurba
 

UNREAD_POST Чуприк » Чет 15.09.05 10:10

Підтримую друга Журбу - прихильником можна бути досить довгий час, щоб визначитися з ким ти. Коли говориться про християнську мораль, то треба зважати що дана сентенція не завжди перетинається з поняттям "традиційні церкви". Тобто є й адвентисти, й лютерани, й інші протестанські церкви. Зрештою, що робити з віруючими УПЦ МП, особливо, якщо вони не маєть альтернативи - а така ситуація в багатьох районах Сходу.
Моя позиція - пластун має бути толерантним настільки, щоб дотриматися засад братескості та доброзичливості і практикуючим християнином настільки, щоб заражати інших своєю вірою в ідеали Добра і служіння Творцю. Але в кожного є свій шлях...
Скіфм не є членами скутів України, бо за статутом членами всеукраїнської федерації не можуть бути місцеві організації. А ідея асоціованого членства скаутських груп інших релігій цікава, але призвела до консервування релігійних скаутських частин у Федерації скаутів Франції (через це до речі, ВОСР проти федерацій, бо це засвідома проблемне утворення, проблеми якого переносяться на всю орагнізацію). Краще хай створюють окремі і будемо дружити сім'ями.
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Akademik » Чет 15.09.05 10:45

zhurba написав:Метою Пласту - є виховати доброго громадянина на засадах християнської моралі. Так записано в Статуті Пласту НСОУ.
В кого є очі -хай дивиться.

ага....
я подивився скільки виступило пластунів до Святого Причастя під час ЮМПЗ. прям так сказать стрункими лавами потопали! Організація на засадах!!!
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

UNREAD_POST Чуприк » Чет 15.09.05 12:02

Гарно підмічено, Академіку :thumbsup: ! Може варто говорити про активізацію духовного виховання в Пласті, а в рамках цього - Пласт і релігія?
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST YarkO » Чет 15.09.05 12:14

а я б на БМПЗ не пішов би до причастя. якийсь стереотип існує, що всі пластуни - греко-католики і можуть причащатися, коли хочуть, або коли це заплановано в програмі...
приміром я є православним КП і до причастя можу йти тільки після сповіді (причому, одразу) і натще. тому й ЮМПЗівське причастя було Б без мене. але мене там не було ВЗАГАЛІ, тому воно і було без ня ;)
Аватар користувача
YarkO
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 2001
З нами з: Пон 20.10.03 21:42
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Akademik » Чет 15.09.05 12:35

Я тебе розумію.
Але тих же греко-католиків була ....ну.... напривлад - половина - і та половина не рипнулась!
А дяді і тьоті Службу Божу зробили піонерським парадом. де всі стояли струнко. при чому на офіційному місці (площа збірок). Хоча в проводі були православні КП.

Я недавно в Свіржі був на Службі. В лісі, між деревами, на саморобному столику. (прям так сказать, як в підпільній церкві). І знаєш позитивних вражень і настанов не менше. На Світових Джемборі стоять великі шатра де цілодобово працюють релігійні служби.

Стосовно "активізації духовного виховання в Пласті", то ця програма має називатися "активізація духовенства по роботі з молоддю та дітьми в Пласті". Нам треба капеланів. Бо я собі не уявляю керівником релігійної програми ні Ярка Духа, ні Ольги Свідзинської. А про випускників катехитичних курсів прошу мені нічого не говорити.
п.с.
Кілька років тому представники УГКЦ запевнили, що у Пласті є капелан. Його кандидатуру подав сам Пласт. Я досить скептично поставився до стрийського священника, який щойно почав працювати в Донецьку. На сьогодні мої очікування справдилися. Він нічого не зробив. Я думаю, що його винити не слід. В нього там і так купа роботи і пастви. А шо робити нам з капеланами УГКЦ і ін. ? Думаю, що це питання треба виводити в іншій гілці форуму.
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

UNREAD_POST karik » Чет 15.09.05 13:52

Зрештою, що робити з віруючими УПЦ МП, особливо, якщо вони не маєть альтернативи - а така ситуація в багатьох районах Сходу.
Що ти мав наувазі, мені як вірному цієї церкви, цікаво подивитись як працівник презедента буде створювати альтернативну церкву до якої належть останній.
Маю своє бачення вирішення проблеми. Пласт, визнає усі християнські церкви, на рівні КПР заключаються угоди про співпрацю з представниками кожної конфесії, а не лише УГКЦ і УПЦ КП, далі розробляються певні правила співпраці і тд і тп.
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

Далі

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron