Морська тема

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Полковник » Пон 25.02.08 08:38

Дякую, друже Лисе! :D
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Scalpel » Сер 05.03.08 16:41

1. Щодо ядерної зброї.
Де нам взяти гроші на її утримання?

2. Щодо доцільності військових витрат.
Суми накручують виробники зброї і військові, президент США і Росії знає, але це політика, я ж говрив про економіку.

3. Доставити ракету за 5-30 хв.
Само собою. Я сказав, що ми можемо відновити свій ядерний потенціал. За рік. Іншим від 0 до боєголовки років 20-30.

4. "Пакистан, Індія, Ізраїль, пнуться туди ж Північна Корея та Іран"
Я не вважаю Україну країною третього світу, тому не бачу, на кого тут рівнятися.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Полковник » Сер 05.03.08 19:37

Тема називається "Морська".
Все інше лише ілюстрації до теми.
І вони недвозначно показують, що всі, підкреслюю ВСІ наші сусіди "дурніші" за нас. Як близькі сусіди, так і далекі, і "третього", і "другого", і "першого" світів.
Мабуть для нас потрібно вигадати "четвертий" світ.
Чи може "нульовий"?
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Ведмідь » Сер 05.03.08 22:22

Scalpel написав: "Пакистан, Індія, Ізраїль, пнуться туди ж Північна Корея та Іран"
Я не вважаю Україну країною третього світу, тому не бачу, на кого тут рівнятися.

:thumbsup:
А чи не краще брати приклад зі Швеції, Швейцарії, Норвегії чи інших країн, де життєвий рівень населення не поступається країнам-гегемонам.

Взагалі, поки не буде професійної контрактної армії, до того всі ці розмови й проекти - гроші на вітер.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Полковник » Чет 06.03.08 17:23

Ведмідь написав:А чи не краще брати приклад зі Швеції, Швейцарії, Норвегії чи інших країн, де життєвий рівень населення не поступається країнам-гегемонам.

Слушна думка! Хоча Балтійське та Північне моря далекувато від України, Чорне якось поближче... Та все ж таки можна придивитися і до цих країн.

Отже нейтральна Швеція:
1. Підводні човни - 5 у строю плюс 2 у резерві, у 2012 планують ввести в стрій 2 нові ПЧ;
2. Бойові кораблі:
корвети - 5, з 2015 року планують будувати нову серію корветів;
мінні тральщики - 10, планується модернізація.
3. Інші кораблі - 5 (1 корабель забезпечення, 4 криголами).
4. Катери:
ракетні - 6;
десантні - 148, 3 2010 планують будувати десантні кораблі з на яких базуватимуться десантні катери на повітряній подушці.
5. Морська авіація - 1 літак, 30 гелікоптерів.

Ось такий морський нейтралітет!
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Полковник » Чет 06.03.08 17:46

Норвегія, член НАТО, має гарантії від США та інших членів НАТО.

1. Підводні човни - 6.
2. Бойові кораблі:
фрегати - 2;
мінні тральщики та загороджувачі - 9;
патрульні кораблі - 9.
3. Інші кораблі - 3.
4. Катери:
ракетні - 15, ще 5 будують;
кулеметно-гранатометні - 35.
5. Морська авіація - 6 літаків, 6 гелікоптерів.

Очевидно норвежці діють за принципом - на дядю Сема надійся, а сам не плошай. І правильно роблять.
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Ведмідь » Чет 06.03.08 17:47

Друже Полковнику, респект :eusa_clap:
Ви прям як ходяча енциклопедія :D
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Полковник » Чет 06.03.08 17:48

Ведмедю :D

А от про ВМС Швейцарії, на жаль, нічого не знаю...
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Ведмідь » Чет 06.03.08 22:58

Полковник написав:Ведмедю :D

А от про ВМС Швейцарії, на жаль, нічого не знаю...

Якщо не помиляюсь у них після І світ., чи пізніше немає армії взагалі. (лише якісь символічні структури для підтримки порядку, але й вони там зайві)
Вона під охороню світового співтовариства:
ну хто буде бомбити країну де лежать його власні гроші :wink:
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Полковник » Чет 06.03.08 23:18

Ведмідь написав:
Полковник написав:Ведмедю :D

А от про ВМС Швейцарії, на жаль, нічого не знаю...

Якщо не помиляюсь у них після І світ., чи пізніше немає армії взагалі. (лише якісь символічні структури для підтримки порядку, але й вони там зайві)
Вона під охороню світового співтовариства:
ну хто буде бомбити країну де лежать його власні гроші :wink:

Помиляєтеся друже: http://battles.h1.ru/vs_sveiz.shtml
Дані на 2002 рік, але суті то не міняє.
Але військово-морські сили...
Востаннє редагувалось Полковник в Чет 06.03.08 23:21, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST karik » Чет 06.03.08 23:21

Пу-гу!
karik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1434
З нами з: Вів 13.07.04 16:22
Звідки: Київ
Ім'я: Ігор
Прізвище: Ковальчук
Курінь: Загін Червона Калина
Пластовий ступінь: Скоб!

UNREAD_POST Полковник » Чет 06.03.08 23:43

Каріку :thumbsup:
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Vus » П'ят 07.03.08 16:22

Ведмідь написав: поки не буде професійної контрактної армії, до того всі ці розмови й проекти - гроші на вітер.
До відома - армія країни Ізраїль (яка в постійному стані веденні бойових дій) є найбільш ефективна і в той же час велика її частина це призовники (термін строкової служби 3 роки).

Не вимірюй ефективність контрактністю.
В Україні йде банальна профанізація данного поняття, де просто ведеться банальне замінення строкових службовців контрактниками. А це шлях до збільшення витрат, які невиправдають себе ніколи.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Ведмідь » П'ят 07.03.08 17:00

Дякую за роз'яснення.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST horyzont » Суб 08.03.08 02:01

Норвегія, член НАТО, має гарантії від США та інших членів НАТО.

1. Підводні човни - 6.
2. Бойові кораблі:
фрегати - 2;
мінні тральщики та загороджувачі - 9;
патрульні кораблі - 9.
3. Інші кораблі - 3.
4. Катери:
ракетні - 15, ще 5 будують;
кулеметно-гранатометні - 35.
5. Морська авіація - 6 літаків, 6 гелікоптерів.


1.За валовим національним продуктом Україна поступається будь якій скандінавській країні разів у 5. Зважаючи на недостатню економічну базу, Україна супермілітаризована потуга.
2.Скандінавські країни надають гуманітарну допоиогу бідним країнам у розмірі дещо менше військового бюджету, а Данія навіть більше військового бюджету. Чому ми беремо приклад лише військовий?

Навпаки, вже після 1992 року ядерний клуб поповнили Пакистан, Індія, Ізраїль, пнуться туди ж Північна Корея та Іран?
Чому друже? Від дурості? Невже відповідь така проста?


Друже, чому Японія, Німеччина, Швеція, Норвегія, Польще, Чехія не поспішають у ядерний клуб? Від дурості? Невже відповідь така проста?

Чи заслуговує Україна на "теплу" компанію з Іраном та Північною Кореєю?

Кажуть кожен чорт своє болото хвалить. Природньо, що військовому болить доля підводних човнів, лікарю - скороченні населення України. А енергетик вболіває за постачання газу за допомогою 6 підводних човнів і 9 патрульних катерів, як у прогресивної Норвегії. Чи задля газу грозити Росії ядерною війною?

Прийдіть в чоловічу компанію, яка сидить за пляшкою з будь-якої нагоди - військової теми не минути.


Щодо чоловіків за пляшкою, то вони говорять про різне. Про "правильне" вживання алкоголю, про чорнуху й порнуху. Відкрийте будь-яку газету, журнал (про Плейбой та подібні не йдеться) і ви обов'язково наштовхнетеся на цю тему.
Тема не залежить від національної приналежності газети, журналу, ТВ каналу. Говорять і високопосадовці, і колишні солдати, і журналісти Хлопці і дівчата. І пластові новаки та новачки також говорять!

То невже старшим пластунам та сеніорам потрібно уникати цієї теми?


Чи не впливають ці теми на стан суспільства й обороноздатність незмірно більше, ніж відсутність підводного човна?
Horyzont
horyzont
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 30
З нами з: Нед 02.07.06 00:00
Звідки: Stanyzia Wyshhorod Ukrayina
Ім'я: Василь
Прізвище: Карпенко
Курінь: Бурлаки

UNREAD_POST Полковник » Суб 08.03.08 10:37

Горизонту: гілка називається "Морська тема". Відповідно писати в ній треба про ВМС. Якщо ж ця тема Вас не хвилює - то навіщо в ній писати?

Вас хвилюють "валовий національний продукт", "гуманітарна допомога", "постачання газу", "правильне" вживання алкоголю, чорнуха й порнуха" - що ж, все нормально. Я зовсім не закликаю усіх поголовно перейматися проблемами ВМС.
Але, друже, правила інтернет-форумів передбачають, що писати треба "в тему", все інше називається флуд.

Створіть, друже, відповідні гілки і обговорюйте в них те, що Вас хвилює. Можливо я теж щось напишу у Ваших гілках про "нац. продукт", "правильне вживання алкоголю" і таке інше. А от що точно не буду робити, так це флудити.
Чого і Вам бажаю.
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST horyzont » Суб 08.03.08 18:01

Питання в тому, флот якого розміру дасть нам змогу проводити незалежну політику? З Румунією, Туреччиною та іншими членами НАТО можемо позиватися лише в міжнародному суді в Гаазі. Тому що флот більш потужний, ніж у країн НАТО Україна утримувати неспроможна.

Створити військово морські сили співмірні з російськими, враховуючи нашу економіку та наявність половини світового арсеналу ядерної зброї в Росії, ми також неспроможні. Проблеми з Росією виносити в міжнародний суд ми боїмося, щоб її не образити. Що робити?

Якщо бути чесним, то слід визнати. Щоб захищатися одноосібно, поза системою колективної безпеки, потрібно
або:
бути величезною державою типу Китаю чи Індії, з більш ніж мільярдом населення, з розвинутою економікою, з ядерною зброєю.
або:
мати половину світових запасів ядерної зброї як Росія.
або:
мати несприятливий для європейців клімат, не мати стратегічного положення та не мати значних покладів корисних копалин як Ліберія, Сомалі, Судан, Кенія. Деякі країни нікому не потрібні.
або:
мати спонсора як Куба мала СССР, але тоді про самостійну політику не йдеться.
або:
бути в оточенні «нормальних» країн та бути інтегрованим у їхню економіку як Швейцарія. Військовий напад на швейцарські банки майже дорівнює нападу на члена НАТО.

Вихід: або ввійти в колективну систему безпеки Європи й Америки, або віддатися на ласку Росії, як Білорусь та деякі інші країни СНГ. Що ми виберемо залежить від того, чи відчуваємо себе європейцями, чи совєцькими. Лише після вибору перспективи доцільна дискусія про флот, який нам потрібен.

Розмова про ВМС взагалі – пуста та беззмістовна.
Horyzont
horyzont
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 30
З нами з: Нед 02.07.06 00:00
Звідки: Stanyzia Wyshhorod Ukrayina
Ім'я: Василь
Прізвище: Карпенко
Курінь: Бурлаки

UNREAD_POST Полковник » Суб 08.03.08 18:26

horyzont написав:
Розмова про ВМС взагалі – пуста та беззмістовна.


Навіщо ж Ви тоді пишете в цій гілці? На форумі багато гілок, і зовсім не обов'язково залишати свій слід в кожній з них - пишіть лише в тих, де розмова не "пуста і беззмістовна".

Успіхів!
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Scalpel » Пон 10.03.08 23:40

З морської тема переросла в загальновійськову.
Коли будемо обговорювати необхідність запуску Україною орбітального лазера?
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Vus » Вів 11.03.08 10:00

Цікаво, коли хтось намагається насильно нав"язати тему, і забороняє її розвивати.
Костя, люди теж мають думки з приводу армії, але не всі такі думки як ти.


А якщо по темі то взагалі війна (армія) є продовженням політики, а політика продовження економіки. Якщо у читаючих вистачає для розвитку думки - то розвивати потрібно спочатку економіку. Надмірна мілітаризація без створення економічного підгрунтя це тіж "космічні війни - СОІ " які свого часу роздували військові бюджети СРСР та США.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST horyzont » Вів 11.03.08 23:52

Для корабля, капітан якого не знає місця призначення, будь який вітер буде зустрічним.

Якщо наш ідеал Іран і Північна Корея – матимемо ВМС більші, ніж здатна витримати економіка й залякане населення. Ці збройні сили не врятують пропоновані порядки без підтримки все тої ж Росії.

Якщо наш ідеал Швейцарія, то вона може дозволити собі партизанський спосіб захисту. Шлях до Швейцарії пролягає через країни, які складають кістяк НАТО. Про всяк випадок в Швейцарії достатньо замінувати численні гірські тунелі й дороги й роздати стрілецьку зброю населенню.

Україна замість країн НАТО наполовину межує з Росією. Гірських тунелів і доріг маємо обмаль. Наша вибухівка вибухає переважно в мирний час, а ще відсутні електричні батарейки, щоб її детонувати в час Х. Роздати автомати з баєзапасом 10 мільйонам військовозобов’язаних й продавати стрілецьку зброю всім бажаючим за пільговими цінами для України неоднозначний крок.

Україна все таки не Швейцарія, але й не Іран і не Північна Корея. Так уже склалося, що нам ближчі румуни та поляки.

А якби ВМС мали таке велике значення, як декому здається, СССР ніколи б не розвалився.

Скажіть яку Україну ми будуємо, і я скажу які ВМС нам потрібні.
Horyzont
horyzont
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 30
З нами з: Нед 02.07.06 00:00
Звідки: Stanyzia Wyshhorod Ukrayina
Ім'я: Василь
Прізвище: Карпенко
Курінь: Бурлаки

UNREAD_POST Полковник » Сер 12.03.08 17:17

Vus написав:Цікаво, коли хтось намагається насильно нав"язати тему, і забороняє її розвивати.
Костя, люди теж мають думки з приводу армії, але не всі такі думки як ти.

Оскільки друге речення містить звернення до мене, я думаю, що й перше також стосується мене. У такому випадку прошу, Володя пояснити значення термінів "нав'язати тему", "насильно нав'язати", "забороняти її (тему) розвивати".
Я дійсно не розумію значення цих термінів відносно інтернет-форуму. Якщо "хтось" започатковує будь-яку тему - це "нав'язування"? Чи може "насильне нав'язування"?
А що таке "забороняє її розвивати"? Може ти мав на увазі мій пост, де я писав про флуд? Якщо так, друже, то скажи прямо - флуд це добре! Я ж дотримуюся загальноприйнятої в інтернеті думки, згідно з якою флуд не є добре.
Щодо другого речення: що тут сказати... все життя вважав, що оточуючі мене люди думають виключно так, як я, і ніяк інакше, нарешті знайшлася добра душа і розкрила мені очі... тепер я буду знати, що існують іще якісь думки, відмінні від моїх...
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Полковник » Чет 13.03.08 00:09

horyzont написав:нам ближчі румуни та поляки


Румунія, член НАТО, ВМС: морські сили плюс Дунайська флотилія, плюс корпус морської піхоти. Морські сили - 1 подводний човен, 1 міноносець, 6 фрегатів, 3 корвети, 103 катери, 7 гелікоптерів морської авіації. Дунайська флотилія: 3 великих та 6 малих моніторів, 18 бронекатерів.

Польща, теж НАТО. Чесно кажучи, не хочеться витрачати час на переклад, тому даю посилання на Маринарку Воєнну Ржечі Посполитої http://www.mw.mil.pl/ - для пластунів польська мова "історично" зрозуміліша, ніж інші, та ж російська наприклад...
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Полковник » Чет 13.03.08 00:16

Та значно промовистішими, ніж цифри чисельності кораблів, підводних човнів, літаків, гелікоптерів, є дані про вік і технічний стан тих кораблів і човнів. А також про побудову нових, або хоча б модернізацію та ремонт існуючих...
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Полковник » Чет 13.03.08 00:29

horyzont написав:Якщо наш ідеал Іран – матимемо ВМС більші, ніж здатна витримати економіка й залякане населення.


"В настоящее время ВМС Ирана находятся в крайне плачевном состоянии. Выведены из строя все эсминцы, большинство фрегатов, корабельный парк практически не пополняется и представлен в основном кораблями 20-30 летней давности."

Гарний приклад для наслідування, друже!
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

Поперед.Далі

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron