Стефанович: Реальний скаутський рух в Україні - в "тіні

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

Стефанович: Реальний скаутський рух в Україні - в "тіні

UNREAD_POST mykola muzala » Пон 03.12.07 18:19

«Молодіжна правда» отримала листа голови ДГО "Дитячий альпійський рух України" Стефановича Олександра, в якій автор, у відповідь на статтю Я. Юрчишина, подає своє бачення скаутського руху в Україні.

Прочитав аналітичну статтю Ярослава Юрчишина про стан скаутського руху в Україні. Хочу поділитись аналізом прочитаного та висловити своє бачення цього скаутського руху.

Як на мене, то скаутський рух – це виховання дітей на природі. В різних країнах воно має свої національні або релігійні особливості. Наприклад, в клятві скаутів Англії йдеться про вірність Богу і монарху. Наша (радянська) піонерська організація була зразком скаутингу. Тут теж від дітей вимагали бути готовим до боротьби за справу Комуністичної партії. А партія, як відомо, в Радянському Союзі була і Богом, і монархом. Тобто, ніякої різниці між нашими піонерами і „їхніми” скаутами не було. Навпаки, світовий скаутський рух, як кажуть, і в підметки не годився розмаху державної турботи про наше ж щасливе дитинство. Не вдаватимусь в детальний аналіз переваг нашої піонерії, але зараз вже можна переконливо стверджувати, що за роки незалежності ми втратили дуже багато. Викорінюючи комуністичну (совкову) ідеологію, ми разом з водою виплеснули і дитину.

З відкриттям „залізної” завіси, до України хлинула скаутська хвиля з діаспори у вигляді Пласту та гайдів (дівчат-скаутів). Не можна говорити, що це добре або погано. Так трапилось. На фоні повної руйнації (часто з допомогою держави) дитячого громадського руху, Пласт зумів стати домінуючою рушійною силою деяких напрямків молодіжного руху і часто видавав себе, як єдина і сама передова сила з виховання наших дітей. Всі вітчизняні напрацювання громадської роботи з дітьми просто ігноруються. „Мы наш, мы новый мир построим...”. Ну, все по Леніну: „... до основанья мы розрушим”. При цьому забуваються головні слова з цього гімну: „кто был никем, тот станет всем”. А чи буває так згідно законів природи? Адже із нічого може бути лише ніщо.

Майчи фантастичну фінансову та ідеологічну підтримку з-за кордону, Пласт зумів показати своїм лідерам світ та створити найкращу серед молодіжних організацій базу (видавництво, портал в інтернеті). Все це сприяло отриманню і значної фінансової допомоги від державних структур в Україні. Але що при цьому відбулось з самою організацією Пласт? Декілька років тому називалась чисельність цієї організації в 15 тисяч членів. З приходом на посаду Міністра Ю.Павленка, державна фінансова допомога Пласту зросла в багато разів. Щорічно вона складала 350 тисяч гривень. Для порівняння наведу розмір фінансової допомоги на всі дитячі громадські організації України разом взяті – це 500 тисяч у 2005 році та 600 тисяч у 2006 році. З приходом Міністра Коржа (вірніше директора департаменту молодіжної політики К.Захаренка), фінансова допомога держави на всі програми ДГО зросла до 610 тисяч. Правда, інфляція зросла ще більше...

Так от, за роки зростання державної фінансової допомоги для Пласту, його чисельність зменшилась майже в три рази, бо зараз декларується чисельність у 6 тисяч членів. Я особисто рахую, що їх ще менше, бо знаю, що таке практична робота в молодіжній громадській організації. Це не в докір Пласту (я щиро вважаю його самою розбудованою і реально діючою молодіжною організацією), а в пояснення, чому у нас такий плачевний стан скаутського руху. З аналізу Юрчишина видно, що Пласт був у центрі всіх намагань об’єднати (а як на мене, то підпорядкувати своєму якщо не прямому керівництву, то впливу) всі течії незалежної від держави роботи з дітьми. Тому в поле Пласту і потрапили Січ, Гайди, СПОК тощо. Але через первинну нещирість намагань впливати на виховання дітей України (воно і зараз видно однобоку навіть мовну спрямованість цієї корисної певним закордонним силам діяльності) з цього нічого не вийшло. Офіційний скаутський рух роздріблений, кожен лідер – якщо не гетьман, то отаман.

Головна причина стагнації скаутського руху в тому, що провідними лідерами цього руху (за власним рахунком) стали молодіжні організації. А молодіжні організації мають дітей об’єктом своєї діяльності, на відміну від дитячих громадських організацій, в яких діти становлять понад 2/3 всієї чисельності (згідно закону) правління. Тобто, дитячі організації – це далеко не молодіжні з їхнім букетом всіх „хвороб” (фіктивність з дня реєстрації, віртуальність, низька кількість членів організації, відсутність реальних місцевих осередків, участь у дерибанах, підписання колективних листів на підтримку тощо).

Ключову роль в розвалі скаутського руху відіграло втручання в нього найбільш шустрих державних чиновників. Хто в темі, той прізвища знає. Воно і зараз зарплата держслужбовців не велика, а раніше без грошей ЮНІСЕФу та Каунтерпарту взагалі було не прожити. А грошей на підтримку „більшості дитячих та молодіжних громадських організацій України” ЮНІСЕФ щорічно витрачав мільйон у.е. Потрібна була тема – от і приглянувся їм скаутський рух. В хід пішло все: навіть створення спілки з підліткових організацій (яких згідно законодавства в природі просто не існує). Але хто спитає? І чому б не очолити цей скаутський рух? Але нашла коса на камінь: ну ніяк Болівар не хоче нести двох. От і чубляться СПОК і Пласт. А скаутський рух стоїть на місці. І на прикладі Пласту бачимо, як падає його чисельність. Цікаво, скільки протягне СПОК?

А тим часом паралельно цьому з’ясуванню, хто скаутіший за великі державні і закордонні гроші, існує в Україні дитячий громадський рух. На сьогодні це 12 всеукраїнських дитячих громадських організацій. І реально найслабша з них – це гайдівська організація (два роки поспіль навіть гроші від міністерства не просить), яку Юрчишин в своєму аналізі називає доволі потужною (2 тисячі членів). Серед ДГО є значно більші і потужніші з власними матеріальними базами. Наприклад, у „Козаченьків” до 60 тисяч дітей, „Майбутнє України” та „Екологічна варта” декларують по 30 тисяч. Федерація дитячих організацій (піонери за родослівною) декларує понад 400 тисяч дітей (в це, правда, окрім них самих ніхто не вірить, але...). Тобто, абсолютно без допомоги з-за кордону і з символічною фінансовою допомогою від держави, дитячі громадські організації ВИХОВУЮТЬ ДІТЕЙ НА ПРИРОДІ. А це і є скаутський рух. Тим більше, що ключові організації в цьому русі (Січ, Дитячий альпійський рух, Гайди) на своїх знаменах мають скаутську символіку. А деякі місцеві осередки так цю символіку на рукавах носять вже понад 10 років.

Висновки. Реальний скаутський рух в Україні не визнаний (а йому і не потрібне будь чиє визнання) і представлений національними дитячими організаціями (доморощеними, на відміну від спілок української молоді з поза України). Вони розвиваються, розбудовують мережу своїх місцевих осередків, зростають чисельно. І, що головне, мають конкретні цікаві дітям напрямки статутної діяльності: східні єдиноборства, туризм, гірські лижи, сноубординг, дитячий альпінізм, козацькі ігри, екологічні акції, навчання юних рятувальників, підготовка допризивників, танцювальні колективи тощо. Не думаю, що пересічна людина отак відразу назве предмет діяльності того ж Пласту, СПОКу, АСУ... Поза увагою цієї статті залишаються ще понад 50 дитячих організацій місцевого рівня лише у Києві. Жодна з них, правда, не входить до легендарної (міфічної) „Спілки Піонерських Організацій Києва”. Тепер СПОК сам по собі, а дитячий громадський рух у Києві сам по собі. То хто ж у Києві скаути?

На всеукраїнському рівні дитячі громадські організації поступово переборюють різнобачення своєї ролі та місця в розвитку дитячого суспільства і об’єднуються в спілку „Діти України”. Якщо вдасться об’єднати більшість – „здайся враг, замри и ляг” (це вже з Володимира Володимировича не Путіна).

Стефанович Олександр – координатор Громадської ради з питань дитячого громадського руху при Мінсім’ямолодьспорт
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Чуприк » Вів 04.12.07 11:07

Знаючи пана Стефановича не влазив у дискусію. Він дуже любить дискутувати аби дискутувати навіть коли не володіє предметом розмови.
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Scalpel » Вів 04.12.07 13:52

Це якісь фантасмагоричні марення :-D
Я про більшість названих в статті "надцятитисячних" організацій вперше чую.
В статті є одна брехня, стосовно того, що портал Пласт має завдяки підтримці діаспори. Донедавна Портал не мав жодної підтримки. А якщо є одна, то хтось напевно найде іншу.
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Lolik » Вів 04.12.07 21:29

Те, що я хотів написати, написав вже Чуприк: автор статті явно слабо володіє темою, про яку написав статтю.

Чомусь хочеться побажати автору йти займатися "справжнім скаутингом" в його власному розумінні. Тобто йти лісом :)

Я знав про відкриття обговорення теми на форумі ще вчора, і вирішив подивитись на жважу дискусію. Обламався :) Я так розумію, що коментар Чуприка справді поставив крапку на нерозпочатій дискусії. Шкода лише, що такі недолугі статті публікуються в неті, і тратити час на спростування тверджень ніхто з нас мабуть не захоче.
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST Professor » Чет 06.12.07 17:09

а шо за травку курить Стефанович? (мефістофелівськи посміхаючись) :eusa_think:
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Dnipro » Чет 06.12.07 19:29

Той вуйко погано знає українську мову... "самий" в плані "най" (найвищий спосіб порівняння) вживає на кожному кроці... не серйозно якось, ніби корчить з себе серйозну людину а робить такі смішні крикущі помилки...
:eusa_shhh:
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

UNREAD_POST Vedmeduk5 » Чет 06.12.07 22:07

до Петра ти не помилки шукай!!! До дрібниць чіпатисьто нефайно!!! А щодо пана Стефановича я згідний з Чуприком, що таких вистарчає по самі вуха!!!Багацько говорять мало роблять!!!
А щодо піонерів недумаю що можна їх зрівнюватизі скаутами.... Тих самісіньких пластунів не зрівняєш, що були 1914 року, а що 1990, а що тепер....час міняється і люди теж і зними їхні організації!!!
І ще цікаво невже справді кількість нашої так впала?
:eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think:
Тримай порох сухим
Vedmeduk5
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 76
З нами з: Вів 24.04.07 22:46
Звідки: Lviv(UA)
Ім'я: Андрій
Прізвище: Богач
Курінь: к.ч.5 ім. Р.Г.Купчинського
Пластовий ступінь: Розвідувач

UNREAD_POST Чуприк » П'ят 07.12.07 10:59

Чесно кажучи не впала, просто ну не було нас 10 тис. ніколи, для гарної цифри то писали. Наіть якщо прикинути що 1/3 не звітує, то нас все одно не більше 5 тис. це з головою.... Але тут і перейматися нема чого - немає в Укрїані молодіжної організації з фіксованим членстом (а не записуванням всхі хто був хоча б на одній акції у ролі спостерігача чи глядача) більше 10 тис. членів. Хіба якась студенська профспілка. А про періодине звітування і сплату членських внесків я взагалі мовчу. Данйи пост не означає що Пласт чимось якісно вирізняється... але таки вирізняється :).
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Полковник » П'ят 07.12.07 12:32

Друзі, не зовсім у тему: а чи доцільно цю тему вішати саме в розділі "Пласт і суспільство"?
Може б її вартувало мати в розділі "Пласт і ВОСР", все ж таки там йдеться про загальноскаутські проблеми і тенденції?
Заодно й саму гілку перейменувати у "Пласт і світовий скаутський рух", щоб не обмежуватися лише ВОСРом, а й про інші міжнародні скаутські уворення говорити.

Щодо суті - підтримую попередників. Стаття настільки тенденціозна і фальшива у частині чисельності, що не варто витрачати час на якісь заперечення. Стверджую відповідально, оскільки у 2001-2004 надавав допомогу у написанні монографії "Виховний процес у Пласті-НСОУ" і звертався за статистичними даними до держкомстату - жодної молодіжної/дитячої організації з чисельністю понад 10 000 тоді не було. Хіба пан Стефанович за 3 останні роки титанічною працею їх наплодив...
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Vus » П'ят 07.12.07 13:40

Про чисельність організаій - тут головне не реальна чисельність, а спосіб підрахунку :)
От так і маєм деякі орги по 30 000 і більше.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Scalpel » Суб 08.12.07 22:29

Це надійшло мені на е-мейл:
Доброго дня!
Випадково довідався про обговорення моєї статті, взятої з сайту молодіжної організації Спілка молодих депутатів (молодіжна правда).
Подивився форум на сайті (чи то порталі) Пласту, почитав коментарі. Доступ до них відкритий всім, а не лише членам організації Пласт.
По суті теми статті написано мало. Основне - паплюжити автора статті. Тобто, який Стефанович поганий.
В своїй статті я жодним словом не ганьбив автора попередньої статті Я.Юрчишина (я так здогадуюсь, що це і є Слава Юрчишин, перший, хто відгукнувся і задав тон обговоренню).
Написати свою відповідь в обговоренні цієї теми не можу. Зареєструвався, але отримую повідомлення, що це лише для спеціальних користувачів. Гарно? Паплюжити можна у відкритому режимі для всього світу, а щось заперечити чи прокоментувати - зась.
Вибачаюсь, якщо пишу не зовсім літературною мовою і це ріже очі окремим пластунам.
Але, як би там не було, я вдячний форуму, що підтвердили брехню, яка супроводжує Пласт багато років стосовно його чисельності.
Якщо провідна молодіжна організація (а іменно так я написав у своїй статті до "Молодіжної правди" і це читало багато молоді з різних громадських організацій), дозволяє собі для піару так безбожно брехати (і в результаті отримувати найдільше державне фінансування), то що казати про інші МГО, які лише завдяки брехні і існують?
Добре, що хоть вони не претендують на виховання дітей. Нехай Пласт виховує. В нинішніх умовах тотальної брехні та корупції - це нормально.
От лише хочеться знати: в чому ви ще брешете? Окрім вашої чисельності?
Зачитайте увесь список!

І приватне повідомлення. Передайте, будь ласка вашому полковнику Жуку, що всі відомі мені молодіжні та дитячі громадські організації не обтяжують себе необхідністю звітувати перед Держкомстатом про свою чисельність. Тому, звісно, ця статистика і не може дати реальної картини чисельності організацій. Цікаво, а сам Пласт коли подавав туди свою інформацію? І якщо вона завжди була брехлива, то на основі яких даних цей пан полковник писав наукові праці? І в такому випадку наскількі вони, ці праці з виховання, наукові, правдиві і прийнятні для виховання дітей? Міністерство освіти нормально сприймає методики, написані на брехні тих, хто ці методики пише?

Успіхів вам у подальшій діяльності!
Стефанович Олександр
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Стефанович » Суб 08.12.07 23:31

Пане полковнику!
За що купив, за те і продаю. Зайдіть, будь ласка, на сайти
лише двох дитячих організацій: fdo.org.ua та kroks.org.ua
і Ви переконаєтесь, що є окрім Пласту і інші організації, які щось роблять з дітьми та для дітей і мають значну чисельність. До тих пір, поки не буде доведено, що вони брешуть стосовно своєї чисельності, я користуюсь їхніми офіційними повідомленнями. Також, як радник міністра з питань дитячого громадського руху, маю письмову інформацію про чисельність ДГО "Школа безпеки", "Майбутнє України", "Козаченьки" та ін.

Шануйтесь!
Стефанович
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 15
З нами з: Суб 08.12.07 09:20

UNREAD_POST mykola muzala » Суб 08.12.07 23:34

Відразу, як автор теми, відповім пану Олександру (сподіваюсь, що цей перегляд форуму Пластового порталу не був одиничним).

Написати свою відповідь в обговоренні цієї теми не можу. Зареєструвався, але отримую повідомлення, що це лише для спеціальних користувачів. Гарно? Паплюжити можна у відкритому режимі для всього світу, а щось заперечити чи прокоментувати - зась.

Ця тема була створена у відкритій частині форуму, щоб дати можливість дискутувати не тільки пластунам, а всім, кого цікавить ця тема. Сподіваюсь, що Вам нададуть права доступу і Ви зможете відповідати на всі дописи в цій темі. Без сумніву я міг б створити цю тему в закритій частині форуму - ось це і було б паплюження і обговорення поза очі...
підтвердили брехню, яка супроводжує Пласт багато років стосовно його чисельності.
як тоді назвати ті цифри чисельності "всеукраїнських "організацій, які Ви назвали? За такої чисельності пластуни в тому чи іншому регіоні з цими організаціями вже б перетнулись (навіть з нашою "реальною" чисельністю ;) ), але не перетинались... і не перетинаються... і, швидше за все, ніколи не перетнуться, бо ці цифри фантастичні і взяті з стелі, бо
всі відомі мені молодіжні та дитячі громадські організації не обтяжують себе необхідністю звітувати перед Держкомстатом про свою чисельність
. У Львові ми 100% звітуємось в статистику про наші табори і чисельність учасників на цих таборах і це підтверджує нашу чисельність у Львові - 1100 осіб. В нас фіксоване членство, тоді, як в більшості названих Вами організації, членство нефіксоване, що дає можливість називати Вам абсолютно, на мою думку, вигадані цифри...
і в результаті отримувати найбільше державне фінансування
варто було б вивісити сюди розподіл коштів Мінмолоді, щоб можна було зробити висновок про правдивість цієї тези...

І якщо повернутись до Вашої статті на Молодіжній правді, яка дала початок цій темі, яку я ще не коментував:
З відкриттям „залізної” завіси, до України хлинула скаутська хвиля з діаспори у вигляді Пласту
це брехня (якщо користуватись Вашою термінологією звичайно) - Пласт був створений в 1912 році у Львові і до заборони польською владою існував на українських землях (у Львові досі живими є пластуни, які пластували ще в ті часи і багато тих, хто знав про Пласт, бо його вчителі колись убли пластунами). Після війни він відновився в середовищі пластунів, які опинились поза межами України, а в кінці 80-х ПОВЕРНУВСЯ на рідні землі. Тому говорити про "хлинула хвиля з діаспори" є свідченням незнання історії та умов існування Пласту, що дало можливість пластунам, які писали вище, вважати Ваші думки не обгрунтованими...

Маючи фантастичну фінансову та ідеологічну підтримку з-за кордону, Пласт зумів показати своїм лідерам світ та створити найкращу серед молодіжних організацій базу (видавництво, портал в інтернеті).
Звичайно, зрозуміти поняття "фантастичну підтримку" важко обєктивно, оскільки це оціночне поняття. Проте, як член світового проводу Пласту, можу Вас розчарувати - підтримку важко назвати фантастичною. Ця підтримка справді допомогла на початках відновлення Пласту, допомагає і тепер, але вона навіть близько не підходить до межі "фантастичності" - звичайно в моєму розумінні цієї межі. З приводу впливу підтримки на Портал. Мушу Вас розчарувати - діаспора не підтримує портал - це проект пластунів з України, які створили цей ресурс і підтримують його на 100% на волонтерських засадах, самостійно шукаючи кошти для фінансування хостингу ресурсу (більше про історію фінансування Порталу можна подививтись тут http://www.plast.org.ua/donate)

Все це сприяло отриманню і значної фінансової допомоги від державних структур в Україні
Ну от, "фантастична" підтримка діаспори сприяла "значній допомозі" держави. Шкода, що Ви не знаєте реалій Пласту, щоб зрозуміти, що ця фраза в пластунів викликає тільки іронічну посмішку...

На сьогодні це 12 всеукраїнських дитячих громадських організацій
Прошу пластунів з різних регіонів написати - скільки разів і з якими з цих "всеукраїнських" організації ви перетинались, що мало б бути обовязково, оскільки працюємо в тій самій "галузі". У Львові ЖОДНОЇ з цих організації не видно в дії... За останні років 6-7... Одна знайома назва - Дитячий альпійський рух з ду-у-у-уже незначною кількістю, за якою важко назвати організацію "всеукраїнською". Чи поняття всеукраїнської взяте з статутів?;)

І, що головне, мають конкретні цікаві дітям напрямки статутної діяльності: східні єдиноборства, туризм, гірські лижи, сноубординг, дитячий альпінізм, козацькі ігри, екологічні акції, навчання юних рятувальників, підготовка допризивників, танцювальні колективи тощо. Не думаю, що пересічна людина отак відразу назве предмет діяльності того ж Пласту, СПОКу, АСУ...
разом з тезою про "виховання в природі", яка пронизую Вашу статтю, ця фраза може свідчити тільки про Ваш "нетрадиційне" розуміння скавтінгу, як світового руху. Тому я не буду коментувати цієї думки, щоб не бути звинуваченим в упередженості і т.д. Для початку необхідно визначитись з поняттям "скавтінг" для Вас - для себе я його вже визначив за роки в Пласті та спілкуванні та обміном досвідом зі скаутами декількох країн...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST mykola muzala » Суб 08.12.07 23:45

http://fdo.org.ua
сайт був створений і, наскільки я зрозумів, востаннє оновлювався в 2004 році. Це реальне свідчення діяльності "всеукраїнської " організації з десятків тисяч членів... нефіксованих...

http://kroks.org.ua/
Орієнтовна чисельність: активних членів (тих, які беруть участь у всеукраїнських або хоча б у обласних заходах) - декілька тисяч;
пасивних членів (це їх участь лише у місцевих заходах) - декілька десятків тисяч, може, і сотні тисяч (членство у "КРОКС" не фіксоване, тому точне число ні активних, ні пасивних наших прихильників не можемо назвати).

http://kroks.org.ua/actions/ Тут програма організації з чисельністю "декілька десятків, може, і сотні тисяч"...

За присутністю в Інтернеті, в порівнняні з наведеними організаціями, ми виглядаємо багатомільйонною структурою з такими ж багатомільйонними бюджетами. Без сумніву, присутність в Інтернеті не є визначальним у рівні діяльності організації, проте в цивілізованому світі це значить багато, а для організацій з чисельностями в наведені десятки тисяч мало б бути соромно так відстати, зважаючи на те, що на дворі 21 століття...;)

І ще питання до Вас, як радника міністра: а може представник Пласту як спостерігач взяти участь в якихось із заходів цих "монстрів" (за чисельністю, яка декларується), щоб досвід перейняти?

Друзів і подруг з Пласту попрошу памятати, що пластун ввічливий та зрівноважений і т.д.
Востаннє редагувалось mykola muzala в Нед 09.12.07 00:15, всього редагувалось 1 раз.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST mykola muzala » Нед 09.12.07 00:14

ДГО "Школа безпеки"
Гугл знайшов два посилання на назву цієї організації (для експерименту можна спробувати з назвою Пласту;) ).

http://www.mpravda.com/?lang=ua&pubId=28664

Одне з них достатньо свіже і без сумніву цікаве:
http://fri.net.ua/loadnews.php?id=2325

підписанти з цього посилання:
Спілка ДГО “Київський міський комітет
дитячих громадських організацій”
Стефанович З.О

ДГО „Дитяче козацьке товариство Київщини” Скребцов Б.І.
ДГО „Юний альпініст” Носкова І.О.

ДГО „Десна” Кузішина І.Р.
ДГО „Ірбіс” Задорожняк Н.М.
Київський осередок
ВДГО „Айкі до тегатана рю України”
Москаленко Ю.В.

Київський осередок
ВДГО „Дитячий альпійський рух України”
Стефанович З.О.
Київський осередок
Асоціації гайдів України
Гулевська Г.В.
ДГО „Діти столиці” Тригобчук В.
ДГО Дитячий клуб „Іскра” Подільського р-ну Масловський С.
ДГО Київський міський дитячий клуб „Іскра” Масловський М.
ДГО „Діти післячорнобильського Києва” Фесенко М.
ДГО „Крок до світла” Тимчишина Н.В.
ДГО „Діти Чорнобиля – за виживання” Борисова Н.О.
ДГО „Мозаїка” Чикірисова Ю.С.
Київський осередок
ВДГО „Школа безпеки” Скрипник О.С.

Голова Громадської ради з питань дитячого громадського руху
при Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту Стефанович О.В.

ДГО „Дитяче козацьке товариство Київщини” Скребцов Б.І. - мені здавалось, що Скребцов Б.І. очолює "Січ". Чи я прикро помилився?

"Козаченьки"
Пізнавальна інформація тут http://www.obriy.pib.com.ua/2007/38_07/01.shtml
http://kanal-k.kw.ukrtel.net/index.php? ... iew&id=556
http://grr.gov.ua/index.php?news=view&ID=1161854640

Оце, за моїми мірками, фантастична державна підтримка http://www.kozatstvo.org.ua/uk_u.php?d=a&i=561. Наводити приклад цієї організації, яка належить до тих, які розвиваються
з символічною фінансовою допомогою від держави
є верхом лукавства.

"Майбутнє України"
На жаль нічого не знайшов - словосполучення ж занадто поширене...

Жодна з названих організацій не є скаутською...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Vedmeduk5 » Нед 09.12.07 00:18

Файна ідея Миколо! :thumbsup:
В таких звірів треба пириймати досвід!!! :D :D :D І не тільки нам!!!
Хіба що їхня діяльність під грифом сикретно?????????? :?: :?: :?:
Тримай порох сухим
Vedmeduk5
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 76
З нами з: Вів 24.04.07 22:46
Звідки: Lviv(UA)
Ім'я: Андрій
Прізвище: Богач
Курінь: к.ч.5 ім. Р.Г.Купчинського
Пластовий ступінь: Розвідувач

UNREAD_POST mykola muzala » Нед 09.12.07 00:27

До тих пір, поки не буде доведено, що вони брешуть стосовно своєї чисельності, я користуюсь їхніми офіційними повідомленнями. Також, як радник міністра з питань дитячого громадського руху, маю письмову інформацію про чисельність ДГО "Школа безпеки", "Майбутнє України", "Козаченьки" та ін.


всі відомі мені молодіжні та дитячі громадські організації не обтяжують себе необхідністю звітувати перед Держкомстатом про свою чисельність. Тому, звісно, ця статистика і не може дати реальної картини чисельності організацій.

Але Ви, пане Олександре знаєте реальну картину чисельності з "офіційних повідомлень"? А як же
В нинішніх умовах тотальної брехні та корупції
Ви покладаєтесь на "офіційні повідомлення"? А якщо Пласт задекларує 100 тис."офіційним повідомленням" Ви також будете вважати нашу чисельність саме такою доки не буде доведено, що ми брешемо? Чи тільки до Пласту у Вас спеціальне ставлення?;)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST mykola muzala » Нед 09.12.07 00:38

http://conf.oboz.ua/ov4/new/conference.php?id=617
Христина Стецька: Як Ви знаєте, я очолюю дитячу громадську організацію "Козаченьки", яка сьогодні є найбільшою в Україні дитячою організацією. В її лавах - більше 40 тисяч дітей. Притому осередки нашої організації створені у всіх областях країни.
там десь вище ФДО говорили, що вони найбільші - то кому вірити , пане Олександре? "Офіційним повідомленням?":)

Найцікавіше, що йдучи 5 номером Партії Національного Економічного Розвитку України, пані Світлана представлялась головою дитячої організації...

Думаю, поки все...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Стефанович » Нед 09.12.07 04:10

Ну шо, пластуни, почали працювати з першоджерелами? Похвально! Бачите, скільки цікавого навкруг! Виявляється, ви не одні. Якщо ще навчитесь не просто читати, а уважно читати, то звернете увагу, що я в своїй статті називав вашу організацію чуть не самою найкращою. Але я тоді не знав, що ви не виконуєте вимог вашого ж форуму: бути ввічливим, не ображати інших авторів, при обговоренні теми не переходити на особистості...
А то не встигли відкрити обговорення, і зразу ж давай посилати, ображати. Ну що поробиш? На фото - однострій, честь, прапори, в міністерстві 350 тисяч гривень щорічно, а зайдеш на форум - хамло з підворотні ...
Очевидно, труд полковника про основи виховання Пласт-НСОУ марний. Або полковник не справжній. Чи ці наукові праці про виховання не для Пласту? Повірте, ваші програми окрім вас самих, нікому і даром не потрібні. Кожна організація сама собі пише і методики, і посібники, і програми навчання.
По деяких закидах. Не моя вина в тому, що сайт Федерації дитячих організацій не оновлюється так часто, як сайт, наприклад, Пласту. В тому й біда дитячих організацій, що їхнє фінансування в багато разів менше, ніж молодіжних. І серед адмінів та модераторів я не зустрічав жодної дитини. Знань компьютерних у дітей мало. А дорослі лідери ДГО не взмозі все тягнути. От і недопрацьовуємо. Є таки різниця між МГО та ДГО.
Дивно також те, що при такій продвинутості, не вистачає сміливості зайти на сайт Міністерства України у справах сім"ї, молоді та спорту і подивитись перелік організацій та програм, які отримують фінансову допомогу. Щорічно! Кого цікавить більш наглядно, можу вислати результати конкурсів за 4 останні роки не в алфавітному порядку, а у порядку зростання сум грошей. З прізвищами керівників та адресами. Дуже цікаві таблиці... Цього року і звіти творчі виставили на загальний огляд. Теж цікаво.
Що до чисельності у 100 тисяч. Ви самі визнали, що брехали. "Единожды солгавши, кто тебе поверит?" Інші теж брешуть, я так думаю, але не пишуть в Молодіжну правду хвалебні оди про себе і не видають себе за намісників Бога зі скаутингу на землі українській.
А про Скребцова потрібно знати, а не прикро помилятися, бо саме ви з ним стояли у витоків всіляких об"єднань. Додам лише те, що зараз Борис очолює ще й спілку "Діти України".
ДГО "Козаченьки" від міністерства молоді жодної копійки не отримувало. Допомагають спонсори. Де тут лукавство?
Ладно, хлопці. Виловлюйте огріхи правописання, це мені дійсно на користь, бо вчився в російськомовному інституті, до того ж металургійному. Буду вдячний. А якщо будуть думки в тему молодіжної політики, частиною якої є скаутський рух, то завжди будь ласка.
Стефанович Олександр,
керівник всеукраїнської дитячої громадської організації
"Дитячий альпійський рух України"
Довідково: 23 місцевих осередка з печатками, рахунками в банках, з реальною роботою. Нещодавно одному нашому вихованцю присвоєно звання Майстра спорту. Щорічно до програм залучаємо приблизно 170 дітей-сиріт, дітей "вулиці".
Стефанович
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 15
З нами з: Суб 08.12.07 09:20

UNREAD_POST Vedmeduk5 » Нед 09.12.07 21:39

Хочу спитатися у вас пане Стефанович. Ви вважаєте роботу Пласту недоцільною(не потрібною,не компетентно в методах виховання..............) :eusa_think: :eusa_think: :eusa_think:
Тримай порох сухим
Vedmeduk5
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 76
З нами з: Вів 24.04.07 22:46
Звідки: Lviv(UA)
Ім'я: Андрій
Прізвище: Богач
Курінь: к.ч.5 ім. Р.Г.Купчинського
Пластовий ступінь: Розвідувач

UNREAD_POST mykola muzala » Нед 09.12.07 23:42

Метою створення цієї теми було намагання розпочати в Пласті дискусії над тим, що не всі позиції плстунів є подібні до позицій, які існують поза Пластом, а також спонукати пластунів до більшої уваги до організацій, які існують поряд з Пластом і працюють в подібному напрямі. І безсумнівним позитивом для цієї мети є Ваша участь в обговоренні цієї теми. Проте частина Ваших висловлювань можуть припинити цю дискусію в зародку і користі від цього не буде жодної – ні нам, ні Вам.

Ну шо, пластуни, почали працювати з першоджерелами?

Цим висловлюванням, на мою думку, Ви звинувачуєте пластунів в некомпетентності в тій, роботі, яку вони роблять – повірте, ми працюємо з першоджерелами і навіть напрацюваннями організацій часів СРСР, в що, читаючи попередні дописи, ви не вірите… а дарма…

хамло з підворотні ...

Кожен пластун має право на власну думку і право демократичними способами її висловлювати. Проте, коментуючи Ваші дописи, здається ніхто не вжив подібних висловлювань у Вашу адресу. Крім того, спираючись на дописи декількох дописувачів форуму, Ви звинуватили всіх дописувачів форуму (зверніть увагу на кількість зареєстрованих членів форуму – частина з них все ж таки достатньо активна на форумі)…

Повірте, ваші програми окрім вас самих, нікому і даром не потрібні.

Спірна теза – я маю іншу інформацію…

Знань комп’ютерних у дітей мало. А дорослі лідери ДГО не взмозі все тягнути. От і недопрацьовуємо. Є таки різниця між МГО та ДГО.

Основна частина Пласту також діти – Ви мали б це знати. Для того, щоб підтримувати подібні організації, необхідна критична маса старших людей, які забезпечують роботу організації. Я ніколи не повірю в те, що серед дорослих людей, які підтримують діяльність багатотисячних організацій, не знайдеться 3-5 людей, які зможуть підтримувати офіційну сторінку організації. Та ще й зважаючи на ТАКУ "спонсорську" допомогу, яку отримують подібні організації.

Дивно також те, що при такій продвинутості, не вистачає сміливості зайти на сайт Міністерства України у справах сім"ї, молоді та спорту і подивитись перелік організацій та програм, які отримують фінансову допомогу. Щорічно! Кого цікавить більш наглядно, можу вислати результати конкурсів за 4 останні роки не в алфавітному порядку, а у порядку зростання сум грошей. З прізвищами керівників та адресами. Дуже цікаві таблиці... Цього року і звіти творчі виставили на загальний огляд. Теж цікаво.


Чому ж Ви такі переконані, що пластуни не цікавляться подібною інформацією?;)


…але не пишуть в Молодіжну правду хвалебні оди про себе і не видають себе за намісників Бога зі скаутингу на землі українській…


Думка висловлена в статті, яку Ви так критикуєте, є приватною думку одного з членів організації, на яку він, без сумніву, має право, оскільки живемо ми все ж таки в демократичній державі. Також автор має право обстоювати свою думку усіма демократичними засобами. Ця стаття була надрукована на Пластовому порталі, тобто ресурсі, в першу чергу створеному пластунами для пластунів. Молодіжна правда часто передруковує новини з Пластового порталу (виглядає на те, що Портал входить до переліку тих сторінок, які постійно моніторяться модераторами МП) – так сталось і з цією статтею.
З іншого боку, мушу нагадати, що думки, які висловлені в цій статті, не є офіційною позицією Пласту в Україні, оскільки висловлювати офіційну позицію є правом виключно крайового проводу Пласту. Проте Ви відразу звинуватили всіх членів Пласту…

А про Скребцова потрібно знати, а не прикро помилятися, бо саме ви з ним стояли у витоків всіляких об"єднань.

Перепрошую звичайно, але я з ним біля витоків всіляких об’єднань не стояв – Ви знов ж таки "причісуєте пластунів під одну гребінку", не звертаючи уваги на те, що в Пласті достатньо немале членство з достатньо різними поглядами на ті чи інші процеси…


ДГО "Козаченьки" від міністерства молоді жодної копійки не отримувало. Допомагають спонсори. Де тут лукавство?


Зважаючи на Ваш пост як радника міністра, я був переконаний, що Ви знаєте яким чином створюються і фінансуються за «спонсорські» кошти подібні багатотисячні організації в Україні…

Ладно, хлопці. Виловлюйте огріхи правописання, це мені дійсно на користь, бо вчився в російськомовному інституті, до того ж металургійному.


Я сам маю технічну освіту;), хоча й в україномовному вузі, тому не претендую на висловлювання завваг до Вашого правописання – я намагаюсь дискутувати…

…якщо будуть думки в тему молодіжної політики, частиною якої є скаутський рух, то завжди будь ласка…


Тут і вище Ви згадуєте про те, що Пласт є молодіжною організацією, в той час як Ви представляєте дитячі організації. Ви мали б знати, що більшу частину Пласту складають таки діти і саме для дітей ця організація існує. Проте в українському законодавсті немає такого поняття як «скаутська організації». Тому, використовуючи термінологію законодавства, Пласт не може в своєму статусі чітко описати поле своєї діяльності – ні статус дитячої, ні молодіжної, цього не забезпечать.

Проте я все ж таки наполягаю, що жодна з названих Вами організації не є скаутською, тому згадки їх у Вашій статті про «скаутський рух в тіні» є недоречними…
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Полковник » Пон 10.12.07 09:35

Панові Стефановичу.
Порівняйте, будьте так ласкаві, те що написав я:
"Щодо суті - підтримую попередників. Стаття настільки тенденціозна і фальшива у частині чисельності, що не варто витрачати час на якісь заперечення. Стверджую відповідально, оскільки у 2001-2004 надавав допомогу у написанні монографії "Виховний процес у Пласті-НСОУ" і звертався за статистичними даними до держкомстату - жодної молодіжної/дитячої організації з чисельністю понад 10 000 тоді не було. Хіба пан Стефанович за 3 останні роки титанічною працею їх наплодив..."

І те, що написали Ви на мою адресу:
"І приватне повідомлення. Передайте, будь ласка вашому полковнику Жуку, що всі відомі мені молодіжні та дитячі громадські організації не обтяжують себе необхідністю звітувати перед Держкомстатом про свою чисельність. Тому, звісно, ця статистика і не може дати реальної картини чисельності організацій. Цікаво, а сам Пласт коли подавав туди свою інформацію? І якщо вона завжди була брехлива, то на основі яких даних цей пан полковник писав наукові праці? І в такому випадку наскількі вони, ці праці з виховання, наукові, правдиві і прийнятні для виховання дітей? Міністерство освіти нормально сприймає методики, написані на брехні тих, хто ці методики пише?"


Не бачу сенсу щось коментувати. Зрячий і так побачить.

Те, що написане на мою адресу у третьому Вашому пості, навіть, перепрошую, цитувати не варто. Але є запитання - які саме слова в моєму пості торкаються Вас особисто? На мій погляд все, що я написав, торкалося лише змісту статті. А те що написали Ви?
Чи раднику міністра ввічливість- то зайва обтяжуюча обставина?
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST YarkO » Пон 10.12.07 09:58

Дякую пану Олександру Стефановичу за те, що відкрив очі!
А й справді - життя ж кольорове! Й у ньому існує не тільки цей "заокеанський Пласт" а й сотні інших молодіжних організацій із тисячами і сотнями тисяч членів!

Про них, щоправда, не дізнаєшся з Інтернету, чи із ЗМІ, адже їх ледь символічно підтримує держава, а гроші вони беруть бозна звідки (особисто сам бачив чудові поліграфічні продукти кількох вище перелічених МО зроблених на спонсорські кошти, мабуть).

От дивуюся хамству тих пластунів - стільки існує у нас чудових, великих та дієвих молодіжних організацій, а ті пластуни заважають їм працювати та розказувати про себе громадськості. Бє-бє-бє на вас, пластуни!
:eusa_angel:
Аватар користувача
YarkO
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 2001
З нами з: Пон 20.10.03 21:42
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Полковник » Пон 10.12.07 10:10

Панові Стефановичу.
Знайшов у записнику запис за 1999 рік " ДАРУ, Олександр, 478-78-58". То ми, що, ще й знайомі? Були колись?
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Чуприк » Пон 10.12.07 12:02

Витер пости які могли нести пряму образу пана Олександра - не личить бо пластунам так говорити, то факт. При цьому залишаюся при своєму - дискусія заради дискусії - соь наш коник. Готовий визнати свою помилку в цьому висловлюванні, якщо пан Олександр назве основні атрибути скаутського руху і проілюструє, як названі ним організацїі відповідають цим атрибутам.
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

Далі

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

cron