Проблема російської мови і в Україні

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Пон 06.11.06 17:44

Можливо Пилип Орлик етнічно й походив з Чехії, але він своїми діями й вчинками довів, що він є гідний бути сином України, а в даному випадку юнак не може пожертвувати заради Пласту елементарними речима. Я думаю, що навчитись розмовляти українською не так вже й важко (можна взяти приклад з наших політиків, наприклад, з В. Януковича, який народився і жив в російськомовному краї, а потім нормально вивчив українську мову і прекрасно нею розмовляє).
Щодо батьків юнака, якщо вони відпустили його до Пласту, то я думаю вони знали до якої організації він належатиме, а тому мали б передбачити всі плюси і мінуси перебування в даній організації.
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST mudry » Вів 07.11.06 00:51

Прошу не узагальнювати тоді про національності. І з висловами про наіональності також не треба.
Я також далеко не чистокровний українець.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST ЕНЕЙ » Вів 07.11.06 07:36

друже, ти мабуть забуваєш, що батьки мають все-таки, більший вплив на дитину ніж виховник і Пласт. якщо тобі вдалось переламати своїх батьків без явних для тебе наслідків - то вважай, що ти просто везунчик. а може вданому випадку батьків переламати нереально. ти про це не думав? перш ніж щось робити тубу не вчили думати? фраза "сім раз відмір, один раз відріж" тобі ні про що не говорить?
Неорганізований натовп - не більше армія, чим купа будматеріалу - будинок
Аватар користувача
ЕНЕЙ
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 492
З нами з: Суб 18.03.06 13:05
Звідки: ст. Київ
Ім'я: Іван
Прізвище: Фантич
Пластовий ступінь: дійсний член

UNREAD_POST alezhik » Вів 07.11.06 08:29

Ще цікаво дізнатися у Лобстера, чи проходив він принаймі ВВЮ?
Як так, то напевно б не пручався, бо неправий.
Гей-га!
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Brabadu » Вів 07.11.06 08:43

В мене з батьками ще й досі виникає достатньо суперечок щодо мови, бо вони в мене російськомовні, хоча в Пласті я вже (йой!) десь восьмий рік.

Але наразі ми маєм щось типу неписаної домовленості, що з батьками я розмовляю російською (бо це, як не крути, є де факто моя рідна мова і саме нею мене вчили розмовляти мої батьки), а поза межами дому можу говорити хоч уругвайською.
Зображення
Аватар користувача
Brabadu
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 137
З нами з: Вів 11.11.03 14:47
Звідки: Донецьк
Ім'я: Борислав
Прізвище: Ларін
Пластовий ступінь: скоб

UNREAD_POST alezhik » Вів 07.11.06 08:52

та Лаврін тобі дійсно поталанило, що все склалося саме так. Ти з батьками молодець!
Гей-га!
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Ведмідь » Вів 07.11.06 16:06

Brabadu написав:Але наразі ми маєм щось типу неписаної домовленості, що з батьками я розмовляю російською (бо це, як не крути, є де факто моя рідна мова і саме нею мене вчили розмовляти мої батьки), а поза межами дому можу говорити хоч уругвайською.

Респект!
Але мова йде про інший випадок, з якими часто стикаюся я, Еней та думаю ще багато виховників, які працюють в Києві.
Вся відмінність в тому, що юнак приходить в пласт, йому тут подобається. Але коли батьки починають бачити, що пласт це значно більше, ніж клуб за зацікавленням, не просто черговий "кружок", а організація, яка вимагає й певного часу від юнака, певної роботи. Окрім того зобов'язує спілкуватися українською, ходити до церкви.
Тоді батьки вирішуюить, що краще дитині ходити на іноземні курси, комп'ютерні, ніж ходити "невідомо куди, де ще й заставляють говорити українською".
Коли юнаку 13-15 років рішення батьків є вирішальним фактором.
Розумію, що проблема тут далеко не тількив мові, але це як складова.

От мені б й хотілося почути поради, як можна делікатно впливати на таких батьків.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST alezhik » Вів 07.11.06 18:52

Вплинути на батьків - це дуже тяжко, адже вони часто не сприймають виховника,як провідника, бо він їм в сини годиться.
Батьківські сходини - хороший спосіб донести до батьків те чим і як займаються їх діти. Навести приклади про куріння, алкоголь та запевнити їх, що діти будуть займатись корисною справою, а не вештатись по підїздах.
А ще приклад хорошого юнака, який змінився в хорошу сторону, наприклад, старанність юнака, зацікавленість Пластом, толерантне ставлення його до реши людей, хороші манери.
Гей-га!
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST mudry » Вів 07.11.06 19:36

Вплинути на батьків про виконання прохання про толерування пласту - пряме виконування Другого головного обов'язку пластуна "помагати іншим": ти повинен помогти своїм баткам тебе зрозуміти.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Сер 08.11.06 00:38

Мудрий говорить розумні речі. :thumbsup:
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Сер 08.11.06 01:02

2 Еней
Десь в цій темі говорилося про те, що Пласт організація для патріотів України, то про який патріотизм можна говорити, якщо людина не розмовляє українською?
2 Smit
Я не виховник, але вважаю, що найбільш оправданою в даному випадку буде тактика - вдома - російська, на Пласті - українська. Я не думаю, що станеться таке аж роздвоєння особистостості. Хоча...
В мене в самого колись була ситуація, коли були друзі пластуни і друзі-скейтери. Це були повністю протилежно настроєні групи і довелось вибирати, бо теж виходив такий собі розкол. Я вибрав Пласт і не жалкую. Я думаю що в такому віці варто вже якось визначитись, що ти хочеш в житті.
Беперечно, виховнику також варто вести активну виховну діяльність батьків. Він повинен зробити так, щоб батьки просто довіряли йому і все.
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST Solodka » Сер 08.11.06 16:15

Батьки це важка справа, але їм завжди слід пояснити, які позитиви вони отримуватимуть від Пласту:
- дитина стане зорганізованіша
-матиме якусь конкретну мету, до якої можна апелювати (хочеш йти туди -то зроби для батьків те то)
- слід пояснити батькам що вимагаючи щось від дитини в імя Пласту, (засуджуючи його за погану поведінку, при цьому кажучи ні ти ж пластун) завжди треба хвалити дітей як от: молодець бачу ти таки добрий пластун.
Я пояснила це батькам свого новацтва і нагадаю що разу на зборах.
Пластун старається бути щораз ліпшим.
(Одна з точок новацького закону)
Solodka
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 444
З нами з: Вів 18.11.03 18:59
Звідки: Львів
Ім'я: Оля
Прізвище: Герус
Курінь: Чота Крилатих
Пластовий ступінь: гетьманська пластунка вірлиця

UNREAD_POST Brabadu » Сер 08.11.06 17:33

l0bster написав:2 Еней
про який патріотизм можна говорити, якщо людина не розмовляє українською?


:eusa_naughty: :eusa_naughty: :eusa_naughty:
От через таке у нас і є купа мовних проблем. :eusa_wall:
Виходить, що якщо людина говорить не українською, то вона не патріот. Перепрошую, але я знаю купу людей, які, незважаючи на те, що говорять не українською, зробили дофіга для процвітання держави і культури зокрема.
Мова, скоріше, вже наслідок патріотизму. Бо тре спочатку зрозуміти, що ти любиш цю країну, а потім вже намагатися перейти на її мову, культуру та й просто товари вітчизняного виробника.

Смішно, коли люди кричать що якщо не говориш українською, то не патріот, а в той час з-поміж, наприклад, Живчика та Коли обирає останню . :?
Хтось скаже, що Кола, припустимо, смачніша, але в англійській мові, наприклад, найбільше слів та вона є мовою міжнародного спілкування. Тож чом ти (це не до тебе, лобстере, а узагальнено до "хтось" :D ) не говориш англійською?
Зображення
Аватар користувача
Brabadu
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 137
З нами з: Вів 11.11.03 14:47
Звідки: Донецьк
Ім'я: Борислав
Прізвище: Ларін
Пластовий ступінь: скоб

UNREAD_POST Dnipro » Сер 08.11.06 20:54

2 Brabadu

Мова, скоріше, вже наслідок патріотизму

Підтримую 100% :thumbsup:
Але наприклад у Львові де майже усі знають українську (а якщо не знають то це лише питання часу) не спілкуватись нею означає не бути патріотом... Але наприклад області де українською мало спілкуються , то точно є так як каже Брабаду...
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

UNREAD_POST wertstein » П'ят 10.11.06 19:45

На мою думку проблеми російської мови в Україні просто не існує. Існує інша - проблема української мови в Україні. Як я пригадую, щоб стати прхильником, треба ходити до української школи. Тобто потрібно бути українцем і вважати себе українцем, незважаючи на те, що може в тобі тече не чиста українська кров, наприклад як в мене.
Аватар користувача
wertstein
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 93
З нами з: Нед 22.05.05 19:14
Звідки: станиця Львів
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ванькович

UNREAD_POST Павлєнтій » Нед 13.05.07 17:05

Насамперед, реально з батьками потрібно розмовляти про те,що ви робите !!

в мене були батьківські збори ---розповідаю -- на цих зборах ми з батьками говорили про працю кожного члена куреня, ну тобто тих батьків хто прийшли )) ми розповідали хто чим займається ми грали з батьками в ігри ми показували їм вузли і їх практичне значення , ми розказували їм про табір який відбудеться і чи вони можуть чимсь нам допомогти

словом потрібно батьків ввести в курс справи і їм дійсно буде цікаво з нами проводити час бо це классно )) батькам подобається допомагати своїм дітям і тим самим слідкувати за ними, вони бачать що тут нема нічого небезпечного і аморального а Є дуже багато побратимства і вони бачать що ТУТ їх дитину в біді ніколи ,,,, НІКОЛИ не лишать ))

от після декількох місяців праці з батьками, вони починають довіряти виховнику своїх дітей

От так ))
"Хто калину не шанує ..."


"в політиці, в коханні, в виборі кольору та смаку друзів не буває".
Аватар користувача
Павлєнтій
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 372
З нами з: Нед 06.05.07 14:52
Звідки: Рівне 4ever
Ім'я: Пашка
Прізвище: Грицюк
Курінь: ч. 33 ім.Уласа Самчука
Пластовий ступінь: розвідувач

UNREAD_POST skidan » Чет 05.07.07 11:07

Друг Конспіратор
Юрко Опаренко
Честно говоря читать Ваши высказывания было крайне противно! Ваш национализм неимеет ничего общего с патриотизмом! Я думаю жили бы Вы пораньше то смогли бы найти себе достойное место на лаве Нюрберского процесса. и поделом
Умный всегда сомневается! Дурак всегда считает что прав!
Аватар користувача
skidan
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 123
З нами з: Пон 12.03.07 15:10
Звідки: Киев Донецк
Ім'я: Дмитрий
Прізвище: Скидан
Курінь: Служу народу Украины
Пластовий ступінь: Значки ГТО 1 2 3 ступеней

проблеми російської мови

UNREAD_POST galia.p » Чет 05.07.07 20:33

Ще один СУДДЯ...
galia.p
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 166
З нами з: Вів 27.02.07 23:22
Звідки: Львів
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 06.07.07 08:26

Ваш национализм неимеет ничего общего с патриотизмом! Я думаю жили бы Вы пораньше то смогли бы найти себе достойное место на лаве Нюрберского процесса. и поделом
з цим не можу погодитись - наведення паралелей між нацизмом (саме він був засуджений на Нюрнберзькому процесі, наскільки мені відомо) і націоналізмом (УПА доречі, як і дивізія "Галичина", не були засуджені на цьому процесі також - в іншому випадку Великобританія в жодному випадку не дала б дозволу на приїзд і поселення на ПМЖ вояків дивізії, УПА цілими сотнями переходили на територію Німеччини в англ. і америк. зони, пізніше переїжджали практично в усі країни, де була укр. еміграція) є черговим штампом радянської пропаганди.

Але з приводу зауважень до коментів друзів Друг Конспіратор, Юрко Опаренко не можу не погодитись - український націоналізм ніколи не базувався на ненависті. Чи я помиляюся?
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Ярославна » Суб 07.07.07 23:57

Друг Конспіратор написав:Мудрий говорить розумні речі. :thumbsup:

Мудрий завжди говорить розумні речі,на о він і мудрий!
що до теми,на мою думку,ми маємо розмовляти нашою мовою в Україні і неприпустимо,що б нашу мову так гнобили!припустимо я в Росії,то звичайно,не буду розмовляти українською,але якщо я на тій землі,що там зареєстрована державною українська мова,моя ,рідна мова,то чому мене мають переконувати,що я маю розмовляти російською?до прикладу:в Києві купляла цукор,то продавець п*ять разів мене перепитала,що ж я хочу!поки їй один покупець не пояснив,що це таке!
це мене вкрай обурює,таке ставлення до рідної мови НЕПРИПУСТИМЕ!!!!!!!!!!1
Честь+Відвага-Україна
Аватар користувача
Ярославна
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 620
З нами з: Нед 03.06.07 19:05
Звідки: Україна,станиця Львів
Ім'я: Анна
Прізвище: Сабара
Курінь: к.ч.36 ім.Анни Ярославни
Пластовий ступінь: пластунка учасниця

UNREAD_POST Ведмідь » Сер 18.07.07 20:34

Щодо російської мови,

Останнім часом з радістю спостерігаю, як в Києві та й серед молоді приїжджої з центральних областей та навіть східної україни люди починають більше крутитися в українському середовищі, починають спілкуватися українською.
Українська поступово стає ознакою сучасності, стає популярною.

Але цей понеділок дуже прикро вразив один факт.
У Франківську був десь разів 4, все як вертався з Карпат. Так було й цього разу. Й завжди це місто мене приваблювало тим, що з усіх обласних центрів тут найменше (до цього літа взагалі) не різала російська мова.
Але цього разу окрім того, що чув російську на вулицях міста(люди на туристів якось не змахували, але це таке), нашу компанію обслуговували у піцерії "Плюс" на центральній вулиці(стометрівка, так?) російською мовою!!!
Після прохання перейти на українську (в Києві у 80% офіціанти після прохання перейти на українську погоджуються або тихо ковтають образу)
У Франківську ж нам сказали з виразно циніченою інтонацією
"А чего это вас волнует?"
Ні, я би це ще навіть зрозумів у Львові, але не???????

Ледве себе стримав, щоб нікому не набити лиця, лише залишив відгук у книзі скарг.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Полковник » Чет 19.07.07 08:48

skidan написав:Друг Конспіратор
Юрко Опаренко
Честно говоря читать Ваши высказывания было крайне противно! Ваш национализм неимеет ничего общего с патриотизмом! Я думаю жили бы Вы пораньше то смогли бы найти себе достойное место на лаве Нюрберского процесса. и поделом


Шановний пане!
Є гарне російське прислів'я " В чужой монастырь со своим уставом не ходят".
Ви не є членом Пласту, Ви "хочете зрозуміти, що ж ми за організація і яким цілям та ідеалам служимо" - то чому ж Ви, замість того, щоб уважно читати і вдумуватися, беретеся судити тих, кого не розумієте?

Я, далеко не молода людина, вивчив українську майже з нуля, значною мірою завдячуючи Пласту, своїм дітям-пластунам.
Коли я у 2001 році приїхав у Донецьк, ніхто не хотів вірити, що я не "западєнєц". (Парадокс у тому, що у Галичині мене ідентифікували, як москаля.)

Бути українцем в Україні, вільно володіти українською і спілкуватися нею в Україні - так само нормально, як бути росіянином в Росії або американцем в Америці, французом у Франції. І для цього зовсім не обов'язково мати українську кров.
Нація - поняття не біологічне, а морально-психологічне. Є десятки і сотні тисяч росіян українського, єврейського, білоруського і т.д. походження, про американців навіть говорити у цьому контексті не варто, серед французів також є тисячі, що мають російське, арабське, вірменське і т. д. походження.
Серед моїх близьких знайомих вже є декілька, які з гордістю називають себе "українка російського походження". І вільно розмовляють обома мовами.

Для виховників. Проблема "батьки і діти" в контексті даної теми, на мій погляд, не актуальна. Пригадую, як у 99-му зателефонувала дівчинка з гуртка, до якого ходила моя менша донька. Раніше я приходив на сходини, як інструктор, і був приємно здивований гарною мовою цієї дівчинки, з чого зробив висновок, що її родина приїхала до Києва із заходу. Як же я був вражений, почувши через трубку, що батьки її розмовляють між собою російською! На наступних сходинах я не втерпів і запитав її про це. Виявилося, що вони корінні кияни, рідна мова російська, але це анітрохи не завадило їм віддати обох своїх дітей до Пласту і підтримувати Пласт. А у гутрку таких виявилася більшість!
Так що не перебільшуйте проблему, якщо дитині цікаво в Пласті, то все прийде природнім шляхом.
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

UNREAD_POST Dnipro » Чет 19.07.07 12:39

Smit написав:Ні, я би це ще навіть зрозумів у Львові, але не???????


поясни ...
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

російська мова і в Україні

UNREAD_POST galia.p » Чет 19.07.07 19:49

Василь правий, Петре, - до Львова ( і не тільки) переїхало зараз дуже багато людей з инших областей України, як правило, російськомовних або й попросту росіян (а головне, що з відповідним мисленням) і це таки відчутно в громадських місцях міста. Та й місцеві пристосуванці поводяться зараз дещо інакше, ніж як це було в тих же 90-их чи навіть в 2004-му році.
І не забувайте, що у Львові живе досить багато нащадків "визволителів" :(
galia.p
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 166
З нами з: Вів 27.02.07 23:22
Звідки: Львів
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

російська мова в Україні

UNREAD_POST galia.p » Чет 19.07.07 19:58

А друге - це, як не прикро, Львів потроху втрачає статус гордого міста з визначеним патріотизмом. Так що львів'янам (кому це не байдуже) є над чим замислитись. Тернопіль та Франківськ у цьому відношенні мають більш чітку позицію (мається на увазі й реакція громади, й офіційна позиція керівників міста).

Чи я так зрозуміла Твоє висловлювання, Василю?
galia.p
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 166
З нами з: Вів 27.02.07 23:22
Звідки: Львів
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

Поперед.Далі

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron