Проблема російської мови і в Україні

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

Проблема російської мови і в Україні

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Вів 31.10.06 19:37

Проблема русифікації українського суспільства завжди була. Спочатку царі всіляко насаджували в Україні русизм і вважали Україну "ісконно рускімі зємлямі". Тепер, коли Україна вже незалежна кляті москалі і надалі вважають Україну придатком Росії. Скільки це може тривати?! Ми зовсім різні нації і тим більше ніякі не брати. Як мені здається більшість наших політиків не збираються вирішувати цю проблему, а навпаки ще більше спекулюють цим питанням. Що хто думає з цього приводу?
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST Mar4yk » Вів 31.10.06 22:49

Погоджуюсь, та нажаль Україна сусід Росії, тому вплив збоку "Великого брата" неминучий. Хоча, якщо почати щось робити, то все стає можливим! Одне АЛЕ- коли ми нарешті ЗАХОЧИМО відділитись????
І ВСЕОДНО PND!
Mar4yk
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 11
З нами з: Пон 23.10.06 21:08
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Маркіян
Прізвище: Фецич
Курінь: 43 ім П. Орлика
Пластовий ступінь: учасник

UNREAD_POST mudry » Сер 01.11.06 01:34

Mar4yk написав:Одне АЛЕ- коли ми нарешті ЗАХОЧИМО відділитись????

Сепаратизм на пластовому форумі? :shock: :oops:

Про проблему мови не треба багато говорти (тим паче в пластовому середовищі), варто власним прикладом показувати дорогу до її вирішення.
От до прикладу: як ви дієте, якщо до вас звертаються російською?

А ще треба вміти гарно говити українською мовою, без русизмів, кальок, правильно вимовляючи звуки (особливо шиплячі), але окрім того, щоб мова була багата і жива. А це не так важко. І попри навіть гайвимщий рівень знання, є куди вдосконалюватись; переконався на власному досвіді.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Проблема російської мови і в Україні

UNREAD_POST ЕНЕЙ » Сер 01.11.06 07:43

l0bster написав:Проблема русифікації українського суспільства завжди була. Спочатку царі всіляко насаджували в Україні русизм і вважали Україну "ісконно рускімі зємлямі". Тепер, коли Україна вже незалежна кляті москалі і надалі вважають Україну придатком Росії. Скільки це може тривати?! Ми зовсім різні нації і тим більше ніякі не брати. Як мені здається більшість наших політиків не збираються вирішувати цю проблему, а навпаки ще більше спекулюють цим питанням. Що хто думає з цього приводу?


власне з таким успіхом можна говорити і про проблему полонізації в Західній Україні. я пропоную цю тему відкласти в довжелезний ящик, бо нічого хорошого з цього не вийде, а весь той чос попахує стадом банів... :eusa_drool:
Неорганізований натовп - не більше армія, чим купа будматеріалу - будинок
Аватар користувача
ЕНЕЙ
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 492
З нами з: Суб 18.03.06 13:05
Звідки: ст. Київ
Ім'я: Іван
Прізвище: Фантич
Пластовий ступінь: дійсний член

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Сер 01.11.06 10:32

Про полонізацію західної України говорити нічого, бо зараз тут практична більшість людей говорять на українській мові, можна зустріти поляків, але українців, які розмовляють на польській мові дуже тяжко, скоріше на російській. Поляки зараз не вважають західноукраїнські землі своїми, а Москва й надалі вважає Україну своїм майновим придатком.
Відкладати проблему в довгий ящик - це теж не вихід з даної ситуації. Чи ми будемо сидіти й чекати поки депутати приймуть москальську другою державною і самі будем ходити такими собі москаликами?
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST alezhik » Сер 01.11.06 11:16

Не Лобстер ти помиляєшся:

- по перше депутати того не приймуть (принаймі років 4 точно) забагато бюрократії і тяганини. На цьому питанні легше спекулювати - вигідніше буде

- довгий ящик з власним прикладом і толерантністю зарадити можуть, але треба розуміти, що то не швидкий процес
Гей-га!
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Сер 01.11.06 18:34

Добре, давайте відкладем. Я зараз в Миколаєві, за 3 дня я не зустрів жодної людини, яка б розмовляла українською. На Полтавщині, батьківщині Котляревського, Гончара, Мирного, уже тут люди розмовляють на суржику. Навіть гуцул, який приїжджає з забитого карпатського села в велике місто, розмовляє москальською, бо це круто.
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST mudry » Сер 01.11.06 18:57

Але все не має перетворюватись на русофобію. Гуцул приїжджає в Київ і говорить на російській з часом дойде до того, що його сприймають як нижчого, бо пристосовується він.
Я коли коворив на чистій українській (в силу того, як галицька українська може бути чистою), то до мене в російськомовних бізнесових колах ставились відповідно високо. Бо я говорю так як я вмію добре (при цьому прошу врахувати, що російською можна говорити не гірше). А якщо не збагне, то випадок втрачений. По його то російській чути...
Треба створювати і пропагувати умову при даних умовах, бо це можливо, а не плакатись про те що умови для вас не надто прийнятні.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Сер 01.11.06 22:29

Якщо чесно, то я не зовсім тебе зрозумів Андрію. Я піднімав питання глобального поширення російської мови в Україні, а не русофобії. Я нічого не маю проти того, шоб розмовляти російською, проте не варто забувати, що ми українці. А то у нас виходить так, що російська, як якийсь "бур'ян", що не дає розвиватися українській мові.
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST mudry » Чет 02.11.06 01:55

От я й кажу, що кожен хто вважає українську мову за цінність повинен дбат про неї передусім сам, потім підтимувати свою позицію щодо мови, спонукати поширенню її, але без зайвого фанатизму і надто радикальних випадків чи висновків...
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST alezhik » Чет 02.11.06 08:20

Лобстер я можу навести тобі приклади зовсім іншого ставлення до мов, тому палка має 2 кінці. Проблема в тому. що ніхто не любить коли його змушують, навпаки виробляється реакція самооборони.
Тому зараз найкращим способом є зробити українську мому модною, а це тому я за ящик. бо модне треба робити в кайф
Гей-га!
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Друг Конспіратор » П'ят 03.11.06 20:10

В цьому я з тобою згоден. Нам не треба брати автомати і йти стріляти москалів, а необхідно поступово популяризувати українську мову. Це найкращий шлях у даній ситуації.
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST Dnipro » П'ят 03.11.06 22:21

Але найголовніше розмовляти правильно рідною мовою
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

UNREAD_POST mudry » Суб 04.11.06 00:38

Dnipro написав:Але найголовніше розмовляти правильно рідною мовою


Читай мій пост:
mudry написав:А ще треба вміти гарно говити українською мовою, без русизмів, кальок, правильно вимовляючи звуки (особливо шиплячі), але окрім того, щоб мова була багата і жива. А це не так важко. І попри навіть гайвимщий рівень знання, є куди вдосконалюватись; переконався на власному досвіді.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Dnipro » Суб 04.11.06 16:45

2 Мудрий
Молодець :thumbsup: я підтримую твій пост
Аватар користувача
Dnipro
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 598
З нами з: Суб 01.04.06 14:23
Звідки: Станиця Львів, Україна
Ім'я: Петро
Прізвище: Задорожний
Курінь: ч.73 ім. Івана Богуна
Пластовий ступінь: пл.скоб

UNREAD_POST Ведмідь » Суб 04.11.06 21:14

Не зовсім розумію до чого ця тема на пластовому форумі. У нас(в пласті) це питання зараз не є гіперактуальним, правда по ньому є деякі зауваження.
Попробую подивитися на це питання в пластовому розрізі.
Dnipro пише:
Але найголовніше розмовляти правильно рідною мовою

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Це аксіома.

Але, як виховник, стикаюся з іншою проблемою. Юнак є з російськомовної сім'ї. Юнак живе в російськомовному оточенні.Відповідно його українська на сходинах є досить неприродньою й натянутою(Тим паче, коли юнак є росіянином, був у мене такий випадок). От і виникає проблема:
-агітувати юнака власним прикладом говорити скрізь тільки українською мовою не вийде, бо тоді виходить конфлікт сім'я-пласт.
-Підтримувати тимчасовий статус: на сходинах, таборах - українська, в родині - російська. Якось дволико виходить. Така стратегія може бути лише тимчасовою й успіху не приносить(доведено практикою)
- викреслити з пласту. Але в цьому нема сенсу, оскільки робити націоналістів з хлопчаків, які є національносвідомими по духу немає ніякого сенсу.

Хто, що думає з приводу такої ситуації. Я бачу лише один вихід: делікатними, акуратними методами вплинути на батьків юнака, переконати їх, що якщо знання української не є необхідне їм, то воно просто як повітря необхідне їхнім дітям.
Але як це делікатно зробити?

Є другий аспект проблеми, який стосується виховників й старшого, чи то краще сказати "просунутого" юнацтва. Проблема в тому, що пластуни для "понту" запозичують дуже багато польських чи просто діалектних слів. Й тут повністю підтримую

Еней написав:власне з таким успіхом можна говорити і про проблему полонізації в Західній Україн

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Звичайно, польською вже ніхто не говорить(ще б цього не вистачало!). Але якщо подивитися на лексику пластунів, то вона є дійсно тяжкозрозумілою або дивною пересічному юнакові з центральної України не через специфіку певних слів, а через те, що пластуни люблять використовувати кальку з польської, або просто польські слова. Наведу приклади, які мене найбільше бісять:
кубіти, вайдосити, хлопаки, шпательня тощо.
Й мене найбільше дратує, що багато кальок з польської з понтом використовують старші пластуни, а юнацтво, як попугаї починають їх використовувати мало не через кожне слово.

Як резюме: Виховник має бути еталоном справжньої української мови, чистої від русизмів чи полонізмів
Й, на мою думку, на КВВ повинна акцентуватися увага, що використання русизмів чи полонізмів, в присутності юнацтва, є таким же неприпустимим як вживання алкоголю при юнацтві тощо.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Mar4yk » Суб 04.11.06 22:20

Й, на мою думку, на КВВ повинна акцентуватися увага, що використання русизмів чи полонізмів, в присутності юнацтва, є таким же неприпустимим як вживання алкоголю при юнацтві тощо.[/quote]
??? Тобто ти вважаєш, що при юнацтві це не припустимо, але коли юнаків поруч нема, то можна робити все підряд??????????
І ВСЕОДНО PND!
Mar4yk
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 11
З нами з: Пон 23.10.06 21:08
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Маркіян
Прізвище: Фецич
Курінь: 43 ім П. Орлика
Пластовий ступінь: учасник

UNREAD_POST Ведмідь » Суб 04.11.06 22:28

Давайте не з'їжджати з теми, бо зараз знову почнемо вічні для пластунів дискусії :lol:

Для уникнення непорозумінь перефразую так:
Й, на мою думку, на КВВ повинна акцентуватися увага, що використання русизмів чи полонізмів,хоча б, як мінімум, в присутності юнацтва, є таким же неприпустимим як вживання алкоголю при юнацтві тощо.

??? Тобто ти вважаєш, що при юнацтві це не припустимо, але коли юнаків поруч нема, то можна робити все підряд??????????


Ні, я так не вважаю. Такими я ставлю хоча б мінімальні вимоги. Але про це дискусія не в цій гілці
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST mudry » Нед 05.11.06 01:42

Mar4yk написав:Й, на мою думку, на КВВ повинна акцентуватися увага, що використання русизмів чи полонізмів, в присутності юнацтва, є таким же неприпустимим як вживання алкоголю при юнацтві тощо.

Е-е-е! :eusa_hand: А не засильно взяв! Чи Ти, друже, маєш вільне ставлення до алкоголю в Пласті.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Нед 05.11.06 18:26

2 Smit
На рахунок того російськомовного юнака:
Пласт є національноюскаутською організацієюУкраїни, тому, якщо юнак хоче бути членом цієї елітарної організації, то хай пристосовується. Щодо батьків, я думаю, якщо хлопчина дійсно хоче пластувати, то проблему з батьками він зможе вирішити сам.(Проблеми з батьками виникають не тільки на такому підгрунті, але, якщо батькам все пояснити, то я думаю вони зрозуміють. В мене самого такі проблеми виникали, але ж пройшло. :) )
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST ЕНЕЙ » Нед 05.11.06 20:05

l0bster написав:2 Smit
На рахунок того російськомовного юнака:
Пласт є національноюскаутською організацієюУкраїни, тому, якщо юнак хоче бути членом цієї елітарної організації, то хай пристосовується. Щодо батьків, я думаю, якщо хлопчина дійсно хоче пластувати, то проблему з батьками він зможе вирішити сам.(Проблеми з батьками виникають не тільки на такому підгрунті, але, якщо батькам все пояснити, то я думаю вони зрозуміють. В мене самого такі проблеми виникали, але ж пройшло. :) )


так то воно так, але ти забуваєш, що не всі батьки однакові. прикладом у мене батьки забрали юнака з гуртка, бо вони були іншої конфесії. тому твій закид стосовно того, що сам викрутиться - недоречний. стосовно ж елітарності - ти просто ідеаліст...
Неорганізований натовп - не більше армія, чим купа будматеріалу - будинок
Аватар користувача
ЕНЕЙ
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 492
З нами з: Суб 18.03.06 13:05
Звідки: ст. Київ
Ім'я: Іван
Прізвище: Фантич
Пластовий ступінь: дійсний член

UNREAD_POST Друг Конспіратор » Пон 06.11.06 00:07

Так я ідеаліст, і я буду відстоювати свої ідеї, бо мене так виховали!
Пласт - це організація для українців і не треба сюди пускати ні москалів, ні іновірців-бусурман, ні євреїв, а то так не зчуємось і себе десь загубим!
Аватар користувача
Друг Конспіратор
Початківець
Початківець
 
Повідомлення: 68
З нами з: П'ят 06.10.06 11:53
Звідки: Бандерштадт
Ім'я: Юрко
Прізвище: Опаренко
Курінь: 43 курінь ім. П. Орлика

UNREAD_POST mudry » Пон 06.11.06 00:35

l0bster написав:Так я ідеаліст, і я буду відстоювати свої ідеї, бо мене так виховали!
Пласт - це організація для українців і не треба сюди пускати ні москалів, ні іновірців-бусурман, ні євреїв, а то так не зчуємось і себе десь загубим!

Плст - організація для громадян України і для патріотів України. Але смію нагдати, що патріотом України може бути не українець за походженням. Пилип Орлик до прикладу був чехом, але все одно був патріотом укр. держави.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST gryvul » Пон 06.11.06 10:23

mudry написав:Пилип Орлик до прикладу був чехом.

Насправді, він максимум - походив із чеської сім’ї (чеського роду) але не був чехом і не ідентифікував себе, яко чеха.
http://www.mojahata.com.ua - світ улюбленого мистецтва!
gryvul
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят 28.11.03 21:10
Звідки: Lviv
Ім'я: Taras
Прізвище: Hryvul
Курінь: OZO
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST ЕНЕЙ » Пон 06.11.06 11:36

gryvul написав:
mudry написав:Пилип Орлик до прикладу був чехом.

Насправді, він максимум - походив із чеської сім’ї (чеського роду) але не був чехом і не ідентифікував себе, яко чеха.


мається на увазі етнічне походження
Неорганізований натовп - не більше армія, чим купа будматеріалу - будинок
Аватар користувача
ЕНЕЙ
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 492
З нами з: Суб 18.03.06 13:05
Звідки: ст. Київ
Ім'я: Іван
Прізвище: Фантич
Пластовий ступінь: дійсний член

Далі

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron