Проблема російської мови і в Україні

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 20.07.07 23:03

Колись я чув, що під час війни Тернопіль був практично знищений, тому до нього приїхало багато людей з навколишніх, звичайно ж українських, сіл, але не "визволителів". В той час як Львів практично уцілів, десятки тисяч львівської інтелігенції були винищено - євреїв німці, українців "визволителі" і тепер цілі вулиці, на яких колись жили визначні львівські родини, заселені нащадками тих самих визволителів... Тепер ці вулиці дають найбільший відсоток за партії, які традиційно на Зах. Україні не підтримуються.
І оце на минулому тижні зовсім випадково в розмові з однією дуже відомою і поважною пані почув дві історії на цю тему:
1. Після війни ця пані вчилась в дівочій українській гіманзії (чи ліцеї, чи школі - це не важливо). Перший клас закінчувало 55 дівчаток, а вже восени в другий прийшло 30! - решта з родинами вже було виселено до білих ведмедів чи десь в ті краї... і це тільки один клас школи за пару місяців...
2. Пані згадує, як однієї ночі до них в квартиру прийшли дві людини у військовій формі і між ними при господарях відбувся приблизно такий діалог: "Да, харошая квартіра, вот толька туалет па балкону. Пашлі дальше іскать" - відомо чим б закінчилось, якщо б квартира сподобалась. Доречі, ця пані живе якраз в тому районі, який дуже полюбили ціж "визволителі". А ще батьки цієї пані привчили її тримати свої найнеобхідніші речі завжди під рукою, особливо контролювали це ввечері перед сном - "визволителі" мали звичку приходити серед ночі і давати 15 хвилин на збори...

Це одна з найголовніших причин теперішньої русифікації Львова.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Чуприк » Суб 21.07.07 09:07

В усьому винні визволителі ... Особливо вони винні в тому, що студенти з околиць приїжджаючи на навчання часто переходять на мову молодіжного спілкування. От кляті у свідомість вїлися :).
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

російська мова

UNREAD_POST galia.p » Нед 22.07.07 00:37

А таки в'їлися...
А місцеві мудрі голови замість піднімати свій край переїжджають до столиці - і ні тут, ні там... (не ображайся, не Тебе мала на думці :) )

А як, на Твою думку, буде поводититсь молодь того ж таки Славська, де окрім "Динамо" (оплоту КҐБ і МВС у колишньому СРСР) і нових русскіх чи донєцкіх, які все довкола скупили, більше нічого й немає. От вони й дивляться на тих "успішних" людей та й роблять так само: так само працюють - "після мене хоч потоп", так само відпочивають - "с водкой і жєнщінамі", так само спілкуються - матами і кулаками...

Все нормально, - маємо нові цінності, нові ідеали, нові вже й традиції... і можемо успішно своїх же ж земляків обзивати, як це тепер модним стало...

Не знаю чи повториться жертовність 30-их років, коли студентська молодь йшла в села, щоб нести освіту, знання, ідею. Не з теперішнім прагматизмом :( Чи Ти вважаєш, що сільська молодь має міських просвічувати? :? В селі - алкоголіки, в місті - наркомани, а до ідеї нації і ті , і ті байдужі; в них инші потреби...
Але заки ми будемо займатися ідеєю, то ті ж таки нові "успішні" скуплять нас з усім і вже тоді вони будуть розказувати нам, як ми маємо жити... подекуди вже й розказують...
galia.p
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 166
З нами з: Вів 27.02.07 23:22
Звідки: Львів
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

UNREAD_POST Чуприк » Вів 24.07.07 08:02

Похмурі перспективи...

Але до апокаліптичних часів ми, думаю, не доживемо. Тому важко, але розвиватися можна і пропагувати українське набагато перспективніше, ніж побиватися над іномовними впливами. а й у Києві не все так зле і вихідці з зхаоди таки троха допомагають. І нема чого їх ганити, бо власне з Кмиєва приїжджають ці оплоти КГБ і т.п. на які рівняється молодь, то мо й тут варто щось робити щобтакого не було?

Зрештою, питання насправід особисте - здатен я пропагувати своє, чи підпадаю під впиливи. Наскільки я можу це подати привабливо для інших, а не оскалюватися на кожен звук що ріже слух (ПРИ ЦЬОМУ АДЕКВАТНО РЕАГУВАТИ НА ОБРАЗИ ТА ПОДРАЗНЕННЯ).

Шлях підкоряється тим хто йде - за 15 років ми маємо дуже мало і при тому надзвичайно багато, про що в 30х роках і не мріяли наші попередники. Наповнюймо це суттю.
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

проблеми російської мови

UNREAD_POST galia.p » Вів 24.07.07 21:49

Погоджуюсь.
Йдемо вибраною дорогою!
А попередній мій допис - настрій, який переминає. Це швидше реакція на різні репліки.
Кажуть, хочеш зрозуміти іншу людину, - походи в її чоботах. Отак і з нашими містами та різними регіонами України.
galia.p
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 166
З нами з: Вів 27.02.07 23:22
Звідки: Львів
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

UNREAD_POST skidan » Чет 26.07.07 15:19

Точно! вот тут многие говорят про борьбу свидомисть патриотизм. Только это всё так...пустое... А вот патриоты вам конкретная ситуация приедьте ..ну скажем... В Донецкую область пройдитесь по городам по сёлам найдите каждый по бабульке ( которая толком пенсию себе оформить неможет изза того что незнает Ридной мовы) ну незнает она мови, на заводе она пахала или землю рыла. недотого ей было. ВОТ С НЕЙ И БОРИТЕСЬ. Заодно и напомните что она "визволитель" а те кто в спины ей стрелял да сыновей её по карпатским лесам вешал это ПАТРИОТЫ! А ТАКИХ БАБУЛЕК МИЛИОНЫ!!!
Ну кто смелый!? Я лично возьмусь сопровождать и охранять такого. Интересно просто совести хватит?
Умный всегда сомневается! Дурак всегда считает что прав!
Аватар користувача
skidan
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 123
З нами з: Пон 12.03.07 15:10
Звідки: Киев Донецк
Ім'я: Дмитрий
Прізвище: Скидан
Курінь: Служу народу Украины
Пластовий ступінь: Значки ГТО 1 2 3 ступеней

UNREAD_POST Чуприк » Чет 26.07.07 16:38

Умный всегда сомневается! Дурак всегда считает что прав! :D
_______________________________________
Без намагання когось в чомусь переконати, з правом залишитися при власній думці,
Ваш Чуприк
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

проблема російської мови

UNREAD_POST galia.p » Чет 26.07.07 23:17

до Дмитра, котрий Скідан:
Тебе щось зачепило, Дмитре? Ніби Ти не виглядаєш на такого, що "кулаками і матами". Маєш якусь проблему?

До речі, на літнього Спаса в с. Хітар, що на Сколівщині буде відкриття пам'ятника повстанцям. Там в незапам'ятні часи людей з п'яти сіл за одну ніч вивезли, всіх до одного..., - за те, що повстанцям помагали...
А ви думаєте, чого то наше військо в лісах та в підземеллі 15 років протрималось.
Так от: села повністю відбудувались, живуть повноцінним життям, а громади тих сіл замовили виготовлення пам'ятника повстанцям.
Місця чудові, полонини, рідкісні трави (німці в війну зілля машинами вивозили), ладканки (хто не знає - дохристиянські пісноспіви) ще до сих пір співають, і повстанські та стрілецькі пісні також співають. :lol:
Долучайтесь.

Для особливо переляканих супровід та безпеку ґарантую! :)
galia.p
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 166
З нами з: Вів 27.02.07 23:22
Звідки: Львів
Ім'я: Галина
Прізвище: Потюк
Курінь: самітниця (покищо)

UNREAD_POST Lolik » Суб 04.08.07 11:27

Якийсь Ви, Дмитре, українофоб. Я опанував крім рідної ще російську, англійську і трохи польську, і шляк мене трафив. Як бабулька вчити українську не схотіла - чи їй виною мій патріотизм?!

А що в Донецьку не можна вижити на одній російській - тим паче пенсію оформити - слабо віриться. Наші діди і батьки свого часу освоїли російську, щоб вижити в умовах СРСР, ваші бабульки теж, впевнений, знайдуть вихід.

Вам же бажаю побільше позитиву в даному питанні. І поважайте мову і традиції народу, на землі котрого живете.
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST Полковник » Суб 04.08.07 20:52

skidan написав:приедьте ..ну скажем... В Донецкую область пройдитесь по городам по сёлам найдите каждый по бабульке ( которая толком пенсию себе оформить неможет изза того что незнает Ридной мовы) ну незнает она мови, на заводе она пахала или землю рыла. недотого ей было. ВОТ С НЕЙ И БОРИТЕСЬ.


А що, Дмитре, лише Донеччина потребує допомоги пластунів?
Я от недавно зіштовхнувся з подібною ситуацією на "червоній" Чернігівщині. Так би мовити, "прошелся по городам и сьолам"... Старенький дідок, далеко за 80, така ж бабулька при ньому...
Правда, замість того, щоб, за Вашою порадою БОРОТИСЯ З НИМИ, я чомусь взявся допомогти їм у розв'язанні їхньої проблеми.

І я не одинокий - кожен пластун при потребі допоможе і ближньому, і дальньому, і без Ваших нагадувань.

До речі, дідок той справжній провінційний руський інтелігент, в його бібліотеці стоять ще дореволюційні раритети, але - не просто стоять, він їх читає!
Востаннє редагувалось Полковник в Суб 04.08.07 20:53, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Полковник
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 637
З нами з: Чет 20.07.06 09:47
Звідки: Україна
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Жук
Курінь: позакурінний
Пластовий ступінь: пластун сеніор праці

Поперед.

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron