Пластуни - ринок збуту.

Роль Пласту у суспільстві. Взаємовідносини Пласту із різними суспільними організаціями

Модератор: Модератори

Пластуни - ринок збуту.

UNREAD_POST Tokach » Чет 03.08.06 21:14

Отже питання:

Пластуни - ринок збуту. Добре це чи погано?

Справа в тому, що в наш час, всім, мало-мальськи освіченим людям ( не тільки пластунам ;) ), відомо, яку цільову групу складають пластуни. І якщо до того прикластися з головою, то можна принаймні повернути собі витрати, якщо зробив якусь корисну справу для решти. І мова йде не тільки про якісь товари ззовні, а й про внутрішні, так би мовити.

Словом, пластуни, в своїй більшості не мають бажання платити (ну, це природньо :) ). Але варто мати повагу до праці інших і все ж таки віддати гроші за чиюсь роботу.

Наведу приклади, що спали на думку одразу:

1. Портальна футболка - всі так хотіли, так хотіли... А коли справа дійшла до замовлень (ну, і послідуючих за ними оплат), то бажання у всіх розвіялось. Хоча і було запропоновано два варіанти, з урахуванням плато(не)спроможності декого...

2. На сайті Целібатів висить оголоешння про продаж диску з матеріалами для роботи УПН - чесно кажучи, немаю відомостей, скільки замовлено, але певен що небагато, або й взагалі жодного...

Є також інші проекти, які розраховані не тільки на пластунів, і про які я не можу сказати однозначно (Сашко Рибаков з музикою, Робінзон із спорядженням...)

І наостанок формую питання:

Пластуни, як ринок збуту - це нормально??? І хто вони - пересічні пластуни - марнотратники чи любителі халяви (чи просто, заощаджують багато :) )???
Аватар користувача
Tokach
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 879
З нами з: Пон 21.03.05 19:52
Звідки: Ужгород
Ім'я: Володимир
Прізвище: Токач
Курінь: Целібат Мурлики
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Professor » Чет 03.08.06 21:46

якби я був надто нахальним, то вжи би замість множини - жіночий рід:) (без образ) подумалось,

але думаю кидь шось вартує то тра платити (ссвою ж економіку піднімаємо)
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Scalpel » Чет 03.08.06 22:41

В чому проблема?
Я хотів футболку, я замовив дві, я за дві заплатив.
Питання?
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Ведмідь » Чет 03.08.06 22:52

А коли справа дійшла до замовлень (ну, і послідуючих за ними оплат), то бажання у всіх розвіялось

Чекай, що означає "бажання у всіх розвіялось"? Це розуміти, що ті, хто все-таки заплатив, всеодно не мають шансу отримати футболку чи вірніше чекатимуть на неї років з 10чи 20, мо уточнення ?
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Tokach » Чет 03.08.06 23:09

Ох, не вдалось мені донести свої міркування...
Спробую ше раз.


Справа не в футболках - вони будуть! Всі хто замовив і оплатив - отримає футбу - читайте відповідну тему!!!

Я більше про те, що пластуни не готові платити за роботу інших пластунів.

От наприклад - зараз на ПП оголошено про такий собі проект, як Пластова Платівка. Так от, на скільки мені відомо, то поширюватимуться ці платівки безкоштовно. Це позитив.
Але уявімо на хвильку, що ці дівчата, котрі займаються організацією проекту, вирішать повернути собі частину втрачених ресурсів за рахунок продажу цих дисків (нам же, пластунам), а не халявної роздачі, ну, хай навіть гривень за 5-10.

Чи будуть вони (платівки) розходитись так швидко в цьому випадку?

Аватар користувача
Tokach
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 879
З нами з: Пон 21.03.05 19:52
Звідки: Ужгород
Ім'я: Володимир
Прізвище: Токач
Курінь: Целібат Мурлики
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST Ведмідь » Чет 03.08.06 23:34

В'їхав, вибач за оффтоп.
З економічного погляду: кожен користувач оцінює корисність кожного товару(більше на підсвідомості) й співставляє з його цінною(це інтерпретація для данного випадку, в житті порівнює з ціною та корисністю за найкращий товар-замінник). Потім приймає рішення чи купувати данний товар.

Що ж трапляється серед пластунів: якщо данний предмет є на шару, то чого б його не взяти, все-таки хоч трохи корисним він то буде. Як ні- викину, все одно ж не платив. Так самио щодо послуг, можна не цінувати чужу працю, бо ти за неї не платиш.
Так відбувається не тому, що пластуни такі погані, а тому, що це звичайна споживацька психологія, вона притаманна всім людям і її не зміниш. Це нормально.
Коли пластуни платитимуть за певні послуги чи предмети іншим пластунам, то будуть думати: на скільки мені реально потрібна ця річ, чи дійсно мені так треба зхробити ту чи іншу дію. Одним словом, відбуватиметься пошук більш ефективного варіанту.
Відповідь: :wink: Пластуни, як ринок збуту, на мою думку, - це цілком нормально. Це сприятиме пошуку найефективніших варіантів вирішення проблем.
"Лише сміливі мають щастя"

Зображення
Аватар користувача
Ведмідь
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 438
З нами з: Нед 04.12.05 21:07
Звідки: Київ
Ім'я: Василь
Прізвище: Хом'як
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Scalpel » П'ят 04.08.06 00:01

Володя, та все ясно.
Я висловився неясно.
Я мав на увазі - я заплатив за те, що мені потрібно і платівку я б купив, хоча ще її не бачив.
Тобто я куплю все що мені треба, а непотрібне я безкоштовно не візьму :)
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Чуприк » П'ят 04.08.06 08:45

Гарний і позитивний приклад формування пластринку - книжка Вови Окаринського. Наскільки я чув - розійшлася досить швидко. Мо питання у вивчені потреб? Бо футболки у нас і так виходять майже на халяву з таборів, тому й портальна без дуже великого інтузазізму пішла. А про матеріали УПН я чув лише два раза - проблема поширення інформації. Тобто - все треба гарно продумувати і тоді все буде нормально. А те що пластуни троха халявніші за інших - факт. Хтось задумувався яка реальна вкладка на пластові табори мала б бути, щоб вони були на самоокупності?
Аватар користувача
Чуприк
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1608
З нами з: Сер 14.09.05 08:54
Звідки: Київ
Ім'я: Славко
Прізвище: Юрчишин
Курінь: ОЗО
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Akademik » П'ят 04.08.06 11:32

Розповсюдження товарів та послуг серед пластунів невдячна справа. А якшо говорити про окупність, то неможлива. Я не говорю про випадки друку посібників 30учасників=30 посібників.

З іншої сторони пластуни погані розповсюджувачі. Не уявлюять ні (пласт)ринку, ні комунікацій
До прикладу, кілька разів "пластинкам-пластівкам" пояснював, що плити треба буде продавати,а вони.... бачу будеть розповсюджувати.

Не розумію для чого тоді у нас 3 "проектна" проба....
чому манить нас небезпека
Akademik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1396
З нами з: П'ят 17.10.03 11:41
Звідки: Львів, Галичина
Ім'я: Ігор
Прізвище: Бущак
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: st pl skob

UNREAD_POST Professor » П'ят 04.08.06 14:25

нда... справа невдячна... поглянте на сплату членських внесків, але справа така, що хоч це і воооопше трудно серед пластунів шось продати, а потім перепродати і відбити собі втрачене, просто всі звикли отримати все на шару... але тут треба барти приклад зі штатських (USA) пластунів - там ця схема працює на користь самого Пласту - починаючи від простих надувних шариків з лілейками - до складних заморочок на одностроях, черевиків і всього іншого що можна продати пластунам...

просто треба виховати в пластунів таку ідею "здорової економіки"...
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Scalpel » П'ят 04.08.06 15:36

Щодо внесків, в мене внески на два роки вперед заплачені.
Це проблема особиста - як тебе виховали, так ти і дієш, думаю Пласт тут може допомогти.
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
Scalpel
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1468
З нами з: Нед 30.05.04 22:10
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Микичак
Курінь: самітник

UNREAD_POST Solodka » П'ят 04.08.06 15:56

А іноді пластуни вчаться у Пласті як раз всього навпаки, і внески тримають до останньої хвилини, а потім забувають.
Пластун старається бути щораз ліпшим.
(Одна з точок новацького закону)
Solodka
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 444
З нами з: Вів 18.11.03 18:59
Звідки: Львів
Ім'я: Оля
Прізвище: Герус
Курінь: Чота Крилатих
Пластовий ступінь: гетьманська пластунка вірлиця

UNREAD_POST Vus » П'ят 04.08.06 16:00

Шановні, ринок є ринок.
І тут проблема єфективності продаж і тільки.
Пластуни не ставлять собі за мету заробити на пластунах і не заробляють.
Але, коли людина поставить собі за мету забезпечити потреби пластунів і при цьому отримати ще й прибуток - то це цілком реально.
Просто варто запропонувати вартісну річ, донести її значущисть потенційному споживачу і тоді і не шкода заплатити за неї собівартість+прибуток+ще трошка. Інша справа що в пласті до цього моменту не культивується (шороко) традиція самозабезпечення/заробляння.

В цій темі можна виділити ті ринки які можуть бути перспективні для пластунів. Один з найбільших сегментів які можназбувати сегменту ринка "пластуни" туристичні товари.

З.І.: За гарну послугу/товар найкраща подяка - гарна оплата.

З.З.І.: Сорі це ринок...
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST mudry » Нед 13.08.06 01:19

А хтось має інформацію про те, як винахідливі підприємці знайшли собі пластунів, як ринок збуту. (Якщо чесно то я подумав, що тема як раз такий віддтінок має).
До прикладу контри, що виготовляють футболки, відзначки, штуци - вони ж по суті монополісти на пластовому ринку. Може, гетьт монополію.
(До знавців правильників: "Нема в правильниках норм, що обмежували монополію?")
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Vus » Пон 14.08.06 07:36

2mudry: От скажи як боротись з монополізмом?
Ринок збуту становить при найоптимістичних розрахунках ну хай 3 500 (і то завищена цифра) пластунів.
А мінімальне замовлення для осіб які творять тіж самі штуци може бути не менше 50 000 пар. Бо шкарпетки (гольфи/гетри - у простонародді) шоб пошити тра цілу ланію залабенити, відрехтувати, тестанути. І чисельність 50 000 напевно зроблять за 2-3 дні і всьо? І шо їм заради пластунів налаштовувати лінію яка б працювала б 2-3 дні? Мда цікавий монополізм. Монополізм собі в збиток, а ми давай ще з ним боротись :)
Не це якось смішно.
Якщо по відзначках, то може тут і можна щось заробити, якусь копійчину, але навіть лілейок зробити 50 000 штук для якогось підприємця це тиждень ну місяць роботи гарного станка. А для пласту це споживання протягом 10 років.

Щодо футб. Ну чув що знайомі пластунів на тому мають. Але і чув таке, що пропонують не зовсім завищені розцінки. Отже тут питання краще ставити не про монополізм/боротьбу з монополізмом. А краще ставити питання ціна/якість - думаю то більш актуально.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Solodka » Пон 14.08.06 12:50

Знаю як мінімум дві фірми, які займаються виготовленням відзначок у Львові. Праця з обома з них налаштована на хорошому рівні так само як і з футболками. Насправді наклепати футболок, а потім місяцями чекати на гроші з міністерства погодиться далеко не кожен "монополіст". Тому дяка їм шо вони за тиждень встигають наклепати футболку різної якості і різних розмірів дл яусіх крайових таборів. :thumbsup:
А як хтось знайде щось краще, то вперед.
Пластун старається бути щораз ліпшим.
(Одна з точок новацького закону)
Solodka
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 444
З нами з: Вів 18.11.03 18:59
Звідки: Львів
Ім'я: Оля
Прізвище: Герус
Курінь: Чота Крилатих
Пластовий ступінь: гетьманська пластунка вірлиця

UNREAD_POST Vus » Пон 14.08.06 14:25

В принципі тим хитрим та винахідливим підприємцям напевно вартує дякувати, що наповнюють наш пластовий ринок такими необхідними товарами. І побільше б таких людей пластунам легше було б зі спорядженням та іншими матеріалами.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST alezhik » Пон 14.08.06 19:30

А я халяву люблю.
ПЛАСТ навчив мене знаходити її всюди. Тому я не жаліюсь але як треба то заплочу гроші за те що дійсно потрібно. А заробляти на пластунах можна так що о-го-го.
Наприклад, однострій. Я десь чув, що собівартість одного однострою (остання партія) становила не більше 55 грн. А ми платили 80-90. До того ж всі масово на них переходили, включіть математику і порахуйте суму. А
Аватар користувача
alezhik
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 267
З нами з: Чет 10.08.06 20:30
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Олег
Прізвище: Литвин
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун

UNREAD_POST Solodka » Вів 15.08.06 12:38

при всій повазі Олеже,
фраза "я десь чув" не всиляє довіри!
Ну а ти порахував собівартість + накрутка швейної фабрики чи воно то задарма роблять? + податки от тобі й виходить!
Звичайно магазин бере плату за реалізацію, тому що пластуни самі не можуть фізично їх продавати.
Тому не думаю що дуже хтось на нас заробив, і однострої точно шили не для того щоб заробляти гроші!
Пластун старається бути щораз ліпшим.
(Одна з точок новацького закону)
Solodka
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 444
З нами з: Вів 18.11.03 18:59
Звідки: Львів
Ім'я: Оля
Прізвище: Герус
Курінь: Чота Крилатих
Пластовий ступінь: гетьманська пластунка вірлиця

UNREAD_POST Wanderlust » Вів 15.08.06 13:47

У нас в Тернополі пропонують однострої з голандських тканин (вроді) виготовленні у м. Одеса. Ціна штанів, шортів і сорочки вроді 150-170 грн. Обіцяють гарно і якісно, але треба партію 150 штук вроді як...

(подано на правах інформації для роздумів)...

Якщо в когось є ці одеські однострої - поділіться враженнями :-)
Краєм світу уночі,
При Господній, при свічі
Хтось бреде собі самотньо
Із янголом на плечі
----------------------------------
Придивися сюди уважніше.
Ти бачиш прихований зміст?
От і я не бачу.
Аватар користувача
Wanderlust
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 390
З нами з: Чет 29.01.04 08:50
Звідки: Тернопіль
Ім'я: Андрій
Прізвище: Боровий
Курінь: Орден Хрестоносців
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST mudry » Вів 15.08.06 23:55

Solodka написав:при всій повазі Олеже,
фраза "я десь чув" не всиляє довіри!
Ну а ти порахував собівартість + накрутка швейної фабрики чи воно то задарма роблять? + податки от тобі й виходить!
Звичайно магазин бере плату за реалізацію, тому що пластуни самі не можуть фізично їх продавати.
Тому не думаю що дуже хтось на нас заробив, і однострої точно шили не для того щоб заробляти гроші!

Була пропозиція, і я в ній брав дуже велику уасть, коли фабрика практично відмовлялась від націнки, і шила при собі вартості в 48 грн. Але вибрали чомусь першу контору. Чому? Тому, що комусь вигідно тримати монополію.
Я ні на кого не напрягаю. Боронь боже? На тих одностоях не налижешся. Але все ж як казав В. Суворов в історію про гомосексуаліста і космонавта "Но осадок то остался"
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Поручик » Сер 16.08.06 01:52

Wanderlust написав:У нас в Тернополі пропонують однострої з голандських тканин (вроді) виготовленні у м. Одеса. Ціна штанів, шортів і сорочки вроді 150-170 грн.
Якщо вони дійсно якісні і не вигорають настільки швидко, як оці ново-загально-пошиті, а загалом якщо вони дотягують до стандарту ЄС-івських одностроїв (сам ношу харцерську сорочку вже 4 рік - не вигорає, не мнеться) - то я з радістю віддам 170 гринів за таке задоволення. Але за ці гроші вимагаю якості, якості і якості.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST mudry » Сер 16.08.06 02:34

Поручик написав:
Wanderlust написав:У нас в Тернополі пропонують однострої з голандських тканин (вроді) виготовленні у м. Одеса. Ціна штанів, шортів і сорочки вроді 150-170 грн.
Якщо вони дійсно якісні і не вигорають настільки швидко, як оці ново-загально-пошиті, а загалом якщо вони дотягують до стандарту ЄС-івських одностроїв (сам ношу харцерську сорочку вже 4 рік - не вигорає, не мнеться) - то я з радістю віддам 170 гринів за таке задоволення. Але за ці гроші вимагаю якості, якості і якості.

Lfi zrjcm gjvfwfnb cdj. cjhjxre :) :?:
Дбаєш про свою мову? Продемонструй на форумі:
- пиши грамотно
- пиши зрозуміло
- не переборщи із смайликами
- не пиши аби написати
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Wanderlust » Сер 16.08.06 10:34

Зароблю гроші - пошию собі пробний зразок - якщо підійде і назбираємо на партію - можна буде говорити далі. Нраазі тема закрита...
Краєм світу уночі,
При Господній, при свічі
Хтось бреде собі самотньо
Із янголом на плечі
----------------------------------
Придивися сюди уважніше.
Ти бачиш прихований зміст?
От і я не бачу.
Аватар користувача
Wanderlust
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 390
З нами з: Чет 29.01.04 08:50
Звідки: Тернопіль
Ім'я: Андрій
Прізвище: Боровий
Курінь: Орден Хрестоносців
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST МзС » Сер 16.08.06 15:02

Якщо вже зайшло за однострої, то як на мене краще гірше, але одноманітше. Це я стосовно тих КПСівських одностроїв, які досить масово скупив Львів до осені обіцяють дошити наступну партію, і як на мене краще купувати все ж їх, бо коли йдуть всі в однакових одностроях - це справді виглядає гарно.
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
Аватар користувача
МзС
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1116
З нами з: Вів 29.11.05 13:04
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл.

Далі

Повернутись в Пласт і суспільство

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron