Легенди пластового однострою

Різного роду запитання та відповіді

Модератор: Модератори

Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 16.07.10 12:55

І як доповнення до теми про впоряд подібна тема про однострій.

Легенда 1:
Відзнака ВОСРу носиться на правій кишені згідно рішення КПР від 3 жовтня 2009 року. Це рішення КПР було відмінено КРК як таке, що порушує правильник однострою і відзнак, тому носити цю відзнаку на однострої не можна. Єдине виключення, до окремого рішення ГПБ, яка згідно правильника може приймати такі рішення, це якщо ця відзнака використовується як відзнака якось акції, табору і т.д., тобто носиться НАД правою кишенею.

Легенда 2:
відзнаки зїздів, зустрічей, Джемборі, ЮМПЗ носяться на правій кишені або не клапані правої кишені. Згідно правильника однострою на клапані правої кишені носять ВИКЛЮЧНО відзнака фізичної вправності. Відзнака за зустрічі, зїзди, Джемборі і т.д. носять НАД правою кишенею.

В наступних серіях легенди про "морські" щитики, пластові накриття голови, відзнаки ступенів в куренях УСП і багато іншого і цікавого... :) далі буде....
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST loza » Пон 19.07.10 13:23

Стосовно легенд про одострій. маю таке запитання.
Чому за вимогами ЛШ відзнака ступеня має пришиватися 10 см від плеча, а за вимогами правильника - посередині між ліктем і надпліччям, без конкретних сантиметрів?
Питання звісно, абсолютно не принципове, просто для себе цікаво )
Дійсне членство в Пласті - це не лише право голосу!
Аватар користувача
loza
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 933
З нами з: Пон 16.06.08 00:36
Звідки: Станиця Чернівці
Ім'я: Ігор
Прізвище: Наконечний
Курінь: СМ
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Swyst » Пон 19.07.10 15:21

loza написав:Стосовно легенд про одострій. маю таке запитання.
Чому за вимогами ЛШ відзнака ступеня має пришиватися 10 см від плеча, а за вимогами правильника - посередині між ліктем і надпліччям, без конкретних сантиметрів?
Питання звісно, абсолютно не принципове, просто для себе цікаво )


Питання дійсно не принципове, однозначно слід керуватись правильником впоряду. що затверджений ГПБ., однак навіть в ньому ця вимога чомусь стосується не всіх ступенів, особливо юнацьких =)
Якщо дискусія триває довго, це означає, що обидві сторони неправі 3:-)
Аватар користувача
Swyst
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1022
З нами з: П'ят 17.10.03 19:10
Звідки: Львів
Ім'я: Сашко
Прізвище: Свистун
Курінь: ЛЧ
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » Вів 20.07.10 09:14

Чому за вимогами ЛШ відзнака ступеня має пришиватися 10 см від плеча, а за вимогами правильника - посередині між ліктем і надпліччям, без конкретних сантиметрів?
поняття "посередині" дуже не чітке - якраз на ЛШ з цим найбільше зіткнулись (де ще так чітко однострої перевіряють) і вирішили уточнити - по суті ті ж 10 см є тими ж "посередині", але допомагають уникати дурних дискусій на тему "а де ж та середина"...
Востаннє редагувалось mykola muzala в Вів 20.07.10 14:42, всього редагувалось 1 раз.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Lolik » Вів 20.07.10 11:05

тему переміщено в Спільні обговорення > Практичне пластування з тим, щоб юнацтво могло долучитись до обговорення
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST тася » Вів 20.07.10 18:18

відзначки за акцію, де не був, здається ж не носять?
чому тоді даровані відзначки(особливо ті, де не був) деякі юначки носять на на правій кишені або не клапані правої кишені? й розповідають, шо так мона.

мене цікавить просто звідки пішла та мода й чи то є чітким порушенням правильнику?
пластун не каже, що вмирає, поки не вмре(с)Бі Пі
Аватар користувача
тася
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 353
З нами з: Чет 18.02.10 17:15
Звідки: Україна
Ім'я: Тетянка
Прізвище: Лущенко
Курінь: Ті, що греблі рвуть...
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » Сер 21.07.10 08:57

В правильнику написано

Відзнаки з нагоди Пластового Дня, Свята Весни, пластових таборів, крайових зустрічей і т.п. /які мусять бути потверджені крайовою /згл. станичною/ старшиною / носять НАД правою кишенею сорочки. Ці відзнаки можна носити лиш впродовж двох років від дати даної імпрези.

Тут ніде не згадується про відзначки на кишені і навіть про подаровані відзначки. Якщо логічно припустити, що однострій демонструє осяги пластуна, то подаровані відзначки не мали б на цьому однострої носитись - для них місце вдома на стіні. Проте, як і в багатьох інших випадках, ніде чітко це не вказано.

Є ще одна фраза по відзначках:
У випадках міжкрайових зустрічей, міжкрайових святкувань тощо, ГПБулава визначує форму, спосіб виконання та ношення від повідних відзнак та встановляє, як довго можна їх носити.
підозрюю, що колись могло бути рішення про носіння відзнаки за якесь ЮМПЗ на клапані кишені або самій кишені і це якразі породило цей міф, але мені про такі рішення невідомо. Тому, якщо хтось носить відзнаку не над правою кишенею, то напевно знає про рішення ГПБ ;)

Висновок:
1. Відзнаки носіться НАД правою кишенею (виправив очепятку :) ).
2. Подаровані відзнаки не мали б носитись на однострої, але прямо це ніде не вказано.
3. Відзнаки з міжкрайових акцій потенційно можуть носитись на кишені і на клапані кишені, але виключно після окремого рішення ГПБ - про такі рішення мені не відомо.
Востаннє редагувалось mykola muzala в Сер 21.07.10 11:32, всього редагувалось 1 раз.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST WoolF » Сер 21.07.10 09:26

mykola muzala написав:Висновок:
1. Відзнаки носіться НАД лівою кишенею.

Очепятка :wink:
Аватар користувача
WoolF
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 883
З нами з: Сер 30.03.05 12:18
Звідки: Станиця Рудки
Ім'я: Іван
Прізвище: Спринь
Курінь: Велике Плем'я "Сіроманці" ім. Андрія Гарасевича
Пластовий ступінь: Скоб

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST МзС » Сер 21.07.10 18:04

А чи правда, що ГПБ окремим рішенням дозволила Лісовим Чортам носити 2 пір'їни, а Вовкулакам - хвости на капелюсі?
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
Аватар користувача
МзС
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1116
З нами з: Вів 29.11.05 13:04
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » Чет 22.07.10 09:28

:D А от на це питання я відповім трохи згодом - поєднаю відповідь із однією дискусією про курінні ступені куренів УСП, які дехто почав носити на однострої...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST WoolF » Чет 22.07.10 09:51

Гмм.. Цікаво-цікаво :wink:
Аватар користувача
WoolF
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 883
З нами з: Сер 30.03.05 12:18
Звідки: Станиця Рудки
Ім'я: Іван
Прізвище: Спринь
Курінь: Велике Плем'я "Сіроманці" ім. Андрія Гарасевича
Пластовий ступінь: Скоб

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Vus » Чет 22.07.10 09:54

МзС написав:А чи правда, що ГПБ окремим рішенням дозволила Лісовим Чортам носити 2 пір'їни, а Вовкулакам - хвости на капелюсі?
Чи це просто моральна компенсація по Фрейду? )))
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST тася » Чет 22.07.10 11:46

Vus написав:
МзС написав:А чи правда, що ГПБ окремим рішенням дозволила Лісовим Чортам носити 2 пір'їни, а Вовкулакам - хвости на капелюсі?
Чи це просто моральна компенсація по Фрейду? )))


:eusa_think: всьо може бути у цьому житті )))
пластун не каже, що вмирає, поки не вмре(с)Бі Пі
Аватар користувача
тася
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 353
З нами з: Чет 18.02.10 17:15
Звідки: Україна
Ім'я: Тетянка
Прізвище: Лущенко
Курінь: Ті, що греблі рвуть...
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Змій » Чет 22.07.10 23:22

коли я був юнаком, то всі казали, що якщо курінь матиме однаковий одяг і він відрізнятиметься від стандартного однострою - то це буде нормально і допустимо. Наприклад малинові беретки у Данилок, натівські штани замість шортів у Орликів, панамки, колись були пілотки, у Сковорідок, тощо...

1. наскільки це є правильно з точки зору права? :) чи це просто пережиток процесу становлення організації?

2. пластовий капелюх. До нього є якісь вимоги? Хто його може носити?

П.С. При першому зауваженні свою штучку під Острогою зняв, бо ми маємо плекати одність, а якщо є якісь чвари через нашивку, то я її краще знімлю. Цікаво чи будуть лицарі з числа володарів пір'їн (цікаво якого саме птаха), чи хвостів (про них історію чув), які теж знімлють ці штуки з своїх капелюхів :)

Хоча на мою думку це є невід"ємні речі, які творять середовища куренів, які в свою чергу сприяють покращенню процесу самовиховання. Чим цікавіше середовище, тим більше до нього охоти йти. Сам колись думав над Вовкулаками в загальному із-за двох причин - там присутня близька і зрозуміла мені ідейність переплетена з незвіданою містичністю, і в них капелюх з хвостом. Друга причина банальна, але що зробиш - такий я вже є. Тому, на мою думку, краще, щоб у куренів були якісь свої додаткові речі, якими кожен міг б хизуватися, як поза та і в курені, щоб до вершини тягнулися інші, і наше середовище УСП ставало більшим.
“Манить мене, мене манить...” пісня Boвкулаків
Аватар користувача
Змій
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1254
З нами з: Нед 18.06.06 21:22
Звідки: Львів
Ім'я: Іван
Прізвище: Чир
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 23.07.10 12:08

В загальному:
це просто пережиток процесу становлення організації?
як на мене, то це справді пережиток 90-х початку 2000-х років. Вже давно всі мають можливість мати не тільки однакові шорти і сорочки, але й інші елементи однострою - наприклад штуци, які ще 5-7 років тому були дуже екзотичним елементом одностроїв. Якщо колись терпіли різнокольорові штуци окремих куренів, то тепер не має потреби - і коричневих, і зелених штуц більш ніж достаньо.

Конкретно по прикладах:
малинові беретки у Данилок

правильник ч.1 "Беретка одної барви, вибраної куренем чи самостійним гуртком. Замість береток, курінь може вибрати носити капелюхи." (це стосується і УПЮ, і УСП). Таким чином:
1. Курінь чи самостійний гурток самостійно вибирає що йому носити - беретку чи капелюх.
2. Беретка може бути будь-якої барви, яка вибрана куренем.
3. Всі інші накриття голови поза береткою і капелюхом не відповідають правильнику.

натівські штани замість шортів у Орликів

Опис деяких елементів одностроїв - в першу чергу, як на мене, це стосується шортів і штанів, вже давно неактуальний. Наприклад, мені цікаво хто в сучасному Пласті захотів б носити шорти, які закінчуються 7,5 см від коліна (що за шорти можна уявити, якщо подивитись пластові фото 70-х років, або ЧС з футболу в тих самих роках- тоді такі були модні). Це ж стосується штанів. Тому особисто я виступаю за носіння таки натівських штанів до однострою (НЕ камуфляжних, а зеленого кольору, який дуже близький до кольору однострою), хоча це, мяко кажучи, не відповідає правильнику. Але в будь-якому випадку, коли дозволяє погода, носити треба шорти і штуци, чого, наскільки мені відомо, в Орликів не практикується...

пластовий капелюх. До нього є якісь вимоги? Хто його може носити?

В правильнику згадується тільки скаутських капелюх - не зустрів жодних чітких вимог і описів того, як має виглядати цей скаутський капелюх (крім " зеленої барви 732 із шнурочком попід бороду"). Носити капелюхи можуть УПЮ, УСП і УПС, якщо курені вибрали саме капелюх як курінне накриття голови.

І тепер відповідь, яку я обіцяв раніше:
При першому зауваженні свою штучку під Острогою зняв, бо ми маємо плекати одність, а якщо є якісь чвари через нашивку, то я її краще знімлю. Цікаво чи будуть лицарі з числа володарів пір'їн (цікаво якого саме птаха), чи хвостів (про них історію чув), які теж знімлють ці штуки з своїх капелюхів

По штучці під Острогою в ОЗО:
Члени з'єднань УСП й УПС носять відзнаки схвалені їх з'єднаннями /куренями, самостійними гуртками/ і затверджені Головною Пластовою Булавою. Місце ношення: правий рукав, пів інча - 13 мм від плеч
яку відзнаку куреня затвердила ГПБ - Острогу чи Острогу зі штучкою?

По капелюхах з різними штучками (піря в ЛЧ і СМ, плетені "штучки" в ВБ і V, хвости у V):
1. Курінь сам вибирає накриття голови (капелюх чи беретка).
2. Ні чіткого опису беретки, ні чіткого опису капелюха (крім барви і шнурочка під бороду) немає.
Таким чином курінь самостійно визначає що і як йому носити на голові - важливо, щоб так робив весь курінь і щоб це не суперечило правильнику (тобто 1. або беретка, або капелюх (не пілотка, не зюйд-вестка і т.д.); 2. капелюх має бути зеленого кольору (не чорний, не синій і т.д.).

а тепер питання: є підстави вимагати в Вовкулаків зняти хвости з капелюхів, якщо а) капелюх зелений і з шнурочком під бороду; б) весь курінь використовує однакові елементи?
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 23.07.10 12:27

Трохи загальніше щодо попереднього посту:
в правильнику ч.1 і ч.2 достатньо чітко обумовлено: все що повязано з сорочкою, хусткою, обручиком, шнуром, шортами/штанами, ремнем, штуцами, взуттям - по суті єдиним елементом, який можна змінювати в рамках беретка-капелюх є накриття голови. Тому:
1. Неправильниковим є синій/блакитний щитик - щитик може бути тільки малиновим/зеленим/бронзовим (в залежності від уладу);
2. Неправильниковими є будь-які штуци крім бронзових/зелених (в залежності від статі);
3. Неправильниковим є будь-яке взуття до однострою окрім "гладкі шнуровані пів-черевики або черевики, бронзові або чорні. " (з деякими відхиленнями у дівчат в залежності від уладу).

Якщо говорити про морські табори, то для занять на воді є передбачений певний комплект - сюди входять відомі
біла моряцька шапочка із крисами,
білі вовняні шкарпетки
білі тенісівки

але вони стосуються ВИКЛЮЧНО занять на воді, а не пластових урочистостей за участі морських пластунів :)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Pavu4ok » П'ят 23.07.10 18:43

mykola muzala написав:а тепер питання: є підстави вимагати в Вовкулаків зняти хвости з капелюхів, якщо а) капелюх зелений і з шнурочком під бороду; б) весь курінь використовує однакові елементи?


Думаю, що так, оскільки цей елемент НЕ є передбачений правильником. З таким самим успіхом можна будь-що дочіпляти. Напр.: на зелених штуцах домалювати подертий черевик (штуци ж лишаються зеленими), на спині носити якір (сорочка же ж далі залишитсья того що пише в правильнику кольору :))

Тому це є порушенням правильника.

АЛЕ мені особисто дуже подобаютсья як хвости, так і пір"їни ))
Просто наші правила, як і українські закони, не є гнучникими (можна було б зробити в рамках КУПО - затвердження змін до правильників і в ОБОВ'ЯЗКОВОМУ порядку створювати комісії до самих зборів КУПо по дослідженню кожного правильника), але пластуни ліниві, нам простіше вбиратись як хочемо і цитувати правильник, аніж піднапрягтись і змінити його під сучасність :) (не пров всіх).
I fight for the one's you can't fight. And if I lose - at least I tried
Аватар користувача
Pavu4ok
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 673
З нами з: П'ят 19.10.07 18:46
Звідки: Lviv.ua
Ім'я: Роман
Прізвище: Пастух
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Vus » Суб 24.07.10 07:32

Здається у праві є такі поняття як "дозволено лише те що описано в законі" і "дозволено все, що не порушує закон".
Про однострій і його використання варто визначитись за яким принципом діємо.

Якщо дозволяти додаткові елементи на капелюхах/беретках то логічним є дозволити носіння відзнаки ступення ОЗО (що розміщується під відзнакою курення) оскільки це не заборонено жодним правильником.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST gryvul » Суб 24.07.10 07:48

Павук, наскільки я пригадую, питання ступенів в ОЗО а одностроях виникло не просто, а на зразок змінених (відповідно до ступеня) курінних відзначок кількох інших куренів.
http://www.mojahata.com.ua - світ улюбленого мистецтва!
gryvul
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 122
З нами з: П'ят 28.11.03 21:10
Звідки: Lviv
Ім'я: Taras
Прізвище: Hryvul
Курінь: OZO
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » Пон 26.07.10 16:36

Я дозволю собі повторитись:
на однострої носяться тільки такі відзнаки приналежності до куреня, які затверджені ГПБ - тому я і ставив питання чи відзнака ступеня в ОЗО була у відзнаці куреня ОЗО, яка була затверджена ГПБ чи це просто курінь самостійно ввів таку відзнаку. Якщо затверджена ГПБ, тоді жодних питань згідно правильнику. Але, наскільки я розумію, то затверджений тільки щит з острогою, а лички ступенів вже внутрішнє рішення куреня.

Якщо якісь курені самостійно ввели свої відзнаки ступенів і це порушує правильник, то я не думаю, що цей приклад треба наслідувати. ;)

З приводу капелюхів: а хтось може чітко сказати яким є "скаутський капелюх барви НН з шнурочком під бороду"? На ньому точно не має бути піря чи хвоста? А може справжній "скаутський капелюх" якраз з хвостом, а несправжні без? ;) Немає чіткого опису капелюха і відзнак, які на ньому носяться, тоді як на сорочкі є дуже детальний опис, тому
Думаю, що так, оскільки цей елемент НЕ є передбачений правильником. З таким самим успіхом можна будь-що дочіпляти. Напр.: на зелених штуцах домалювати подертий черевик (штуци ж лишаються зеленими), на спині носити якір (сорочка же ж далі залишитсья того що пише в правильнику кольору :))
це твердження не обгрунтоване, бо штуци мають свій опис, як і сорочка, кожна відзначка якої має чітке розміщення і навіть розміри кишень описуються, які і гудзики на задніх кишенях в шортах...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Pavu4ok » Пон 26.07.10 20:20

Та ладно, Микола :)
Якщо пише колір капелюха і шнурочок, значить більше нічого там не має бути. Логічно, як на мене. Тому навів смішні приклади зі штуцами і сорочкою.
Слово "Скаутський" - це типу як "Чорна діра" в яку можна вписати все підряд і без перебору? ))
I fight for the one's you can't fight. And if I lose - at least I tried
Аватар користувача
Pavu4ok
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 673
З нами з: П'ят 19.10.07 18:46
Звідки: Lviv.ua
Ім'я: Роман
Прізвище: Пастух
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » Пон 26.07.10 20:26

якщо піти за твоєю логікою, то на береті, які носять пластуни не має бути ні шнурка (є такий, які на голові завязується ззаду), ні металевих отворів збоку які є на кожному береті, ні шкіряного обрамлення - нічого з цього не описано в правильнику, отже його не має бути ;) Хрести на шиї, особливо з деяких таборів, також не носяться - їх немає в правильнику, отже вони заборонені ;)

Відсутність чіткого опису дає можливість, якщо опис є чіткий - такої можливості немає. В правильнику написано, що по накриттю голови вирішує курінь - і з приводу хвостів ми можемо сперечатись (поки ми рішення ГПБ з архівів колись не дістанемо). А от з приводу відзнаки ступеня в ОЗО я дав чітке посилання на правильник, за яким видно, що використання цих личок є однозначним порушенням правильника ;) Хіба б ви мали рішення ГПБ, яким відзнака куреня затверджена в такому вигляді.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST тася » Вів 27.07.10 10:53

а в старих правильниках однострою 1926, 1927 роки є описи розмірів крис капелюха й ще денця, котре загнуте має бути з 4ьох сторін й його опоясую ремінець й тп... +там є малюнки)
Знаю, що однострій з тих часів отримав певну модифікацію)) достатньо подивитися на беретки, спідниці та шаровари дівочі 8) але щось підказує, що такі капелюхи малися на увазі під скаутськими)

правильники були десь отут: http://www.pl-sh.westua.com/
пластун не каже, що вмирає, поки не вмре(с)Бі Пі
Аватар користувача
тася
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 353
З нами з: Чет 18.02.10 17:15
Звідки: Україна
Ім'я: Тетянка
Прізвище: Лущенко
Курінь: Ті, що греблі рвуть...
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST mykola muzala » Вів 27.07.10 12:21

В історії Пласту і пластових правильників було багато всього цікавого, але зараз важливо зясувати сучасну ситуацію. Історія може використовуватись для розуміння чому ми саме тут, а не деінде.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового однострою

UNREAD_POST Pavu4ok » Вів 27.07.10 17:23

Я нічого не писав по ступенях ОЗО ))
---
Стосовно кпаелюхів: ти б мав погодитись, що це теж самовільне рішення куреня при "сумнівних" правилах (правильник однострою).
I fight for the one's you can't fight. And if I lose - at least I tried
Аватар користувача
Pavu4ok
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 673
З нами з: П'ят 19.10.07 18:46
Звідки: Lviv.ua
Ім'я: Роман
Прізвище: Пастух
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст. пл.

Далі

Повернутись в Практичне пластування

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron