Легенди пластового впоряду

Різного роду запитання та відповіді

Модератор: Модератори

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST МзС » Чет 22.07.10 13:35

Vus написав:Михайле, наведена фраза нічим не підкріпленна і є абсолютно субєктивна.


1) Ти змінив мою цитату, що одразу відкидає будь-яке бажання продовжувати дискусію;

2) Я не заперечую, що мої думки є суб'єктивними, бо вони такими є по замовчуванню, точно так само як і твої, чи те, що коли "тримаєш руки в кишенях, то горбишся" написало якесь провідне Наукове Товариство у своєму Альманасі "Руки і ноги" за 2010 рік?
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
Аватар користувача
МзС
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1116
З нами з: Вів 29.11.05 13:04
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Змій » Чет 22.07.10 23:17

Руки можна запхати під пахви - теплота та сама, або присісти і запхати руки за коліна, ефект аналогічний.

Не даремно ж у людини аж три місця, звідки найбільше тепло виділяється. ;)
“Манить мене, мене манить...” пісня Boвкулаків
Аватар користувача
Змій
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1254
З нами з: Нед 18.06.06 21:22
Звідки: Львів
Ім'я: Іван
Прізвище: Чир
Курінь: Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 23.07.10 11:17

Ей, товариші - я б пропонував припинити флуд на тему "руки в кишені" - здається вже всі все сказали, а повторювати те ж саме, вправлятись в гуморі і сатирі та переходити на особистості не варто...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST stas-if » Пон 02.08.10 23:41

Є питання, яке хочу уточники.

Команда "До правого рівняйсь" як виконується, коли між юнаками велика відстань?? вони підходять боком чи повертаються праворуч, крокують і роблять ліворуч???
Зображення
Аватар користувача
stas-if
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1068
З нами з: Вів 17.01.06 19:57
Звідки: Івано-Франківськ
Ім'я: Станіслав
Прізвище: Провальний
Курінь: Ватага Бурлаків
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST mykola muzala » Вів 03.08.10 09:31

Команда "До правого рівняйсь" як виконується, коли між юнаками велика відстань?? вони підходять боком чи повертаються праворуч, крокують і роблять ліворуч???

Цитата з правильника впоряду:
При рівнянні після команд “В дволаву ставай”, “В трилаву ставай” (див. нижче) тощо другий ряд рівняється як описано вище, а всі інші виконують "праворуч", підходять на потрібну відстань, виконують "ліворуч" і рівняються як звичайно. Важливо, щоб повороти при цьому виконувались всім рядом.

Отже: перший ряд (другі в лавах) роблять крок вбік, а решта рядів (треті, четверті, п'яті і т.д. в лавах) повертаються праворуч, підходять і повертаються ліворуч. Логіка: другим в лавахдостатньо одного кроку, щоб вирівняти інтервал, тоді як решті треба робити більше приставних кроків і чим далі в лаві тим більше, Це не дуже зручно, тому краще просто підійти звичайним кроком і на місці правильного інтервалу просто розвернутись.

І ще одна нова легенда ;)
де все ж таки "перебувають" руки під час постави на "СПОЧИНЬ"?
• СПОЧИНЬ! (Спо-чинь)
З постави на „струнко” висуваємо ліву ногу скосом вбік на 10-15 см так, щоб п’ятка
лівої ноги знаходилася на прямій лінії з носком правої ноги; вага тіла переходить на праву ногу.
Руки вільно опущені вздовж тулуба.

Отже, руки в поставі на СПОЧИНЬ не тримаються за спиною, а розміщені вільно вздовж тулуба...
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST stas-if » Вів 03.08.10 09:46

руки в поставі на СПОЧИНЬ не тримаються за спиною, а розміщені вільно вздовж тулуба...


дякую за розвіяний міф, бо на ЛШ-47(2009) казали, що руки можна тримати позаду за попередньою домовленістю ряду )))

Міф ОФІЦІЙНО РОЗВІЯНО :eusa_clap:
Зображення
Аватар користувача
stas-if
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1068
З нами з: Вів 17.01.06 19:57
Звідки: Івано-Франківськ
Ім'я: Станіслав
Прізвище: Провальний
Курінь: Ватага Бурлаків
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST mykola muzala » Вів 03.08.10 14:31

ага, я це чув. Для того і був створений правильник впоряду, щоб таких домовленостей було менше :)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST stas-if » Вів 03.08.10 21:14

наступний міф:

при виконанні команди "на стан відчисли" останній робить крок вперед і каже свій номер. Питання: він має робити повний крок вперед двома ногами, чи тільки вихід одною ногою????


бачив всяке, тому і питаю))
Зображення
Аватар користувача
stas-if
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1068
З нами з: Вів 17.01.06 19:57
Звідки: Івано-Франківськ
Ім'я: Станіслав
Прізвище: Провальний
Курінь: Ватага Бурлаків
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST mykola muzala » Вів 03.08.10 22:44

...Останній пластун не повертає голову вліво, а виступає з лівої
ноги крок вперед і виголошує „П’ятнадцять, двадцять”, після цього повертається на своє
місце і стає на „спочинь”.

В правильнику це не дуже чітко описано. В моєму розумінні (так колись і на ЛШ говорив, поки був головним бунчужним, і на Почесній Варті станиці Львів, коли таку відновлювали у Львові) крок має бути завершеним, тобто останній: робить крок лівою ногою - приставляє до лівої ноги праву - виголошує порядкове число - правою ногою робить крок назад (якщо крок назад почне робити з лівою ноги, то це переступання буде дуже незручним для виконання) - приставляє ліву ногу до правої.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST stas-if » Сер 04.08.10 00:03

Дякую Миколі за оперативні відповіді.

Наступне питання стосується закриття дня на мандрівному таборі. Чи правда, що хорунжі виносять прапор перед звітом гурткових і коменданту, бо ж звіт має відбуватися при розгорненому прапорі??? Особисто я користуюсь цим принципом, де то взяв, непамятаю)
Зображення
Аватар користувача
stas-if
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1068
З нами з: Вів 17.01.06 19:57
Звідки: Івано-Франківськ
Ім'я: Станіслав
Прізвище: Провальний
Курінь: Ватага Бурлаків
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST mykola muzala » Сер 04.08.10 08:44

Точно, так і є - в правильнику також описано відкриття і закриття без щогли - в звіті ж бунчужний говорить про готовність цілості до закриття дня, а яка готовність, якщо прапор не розгорнутий:)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST тася » Сер 11.08.10 13:49

Допоможіть розібратися :)

колись у Дрота десь бачила згадку, що пластуни моляться на струнко, але не в церкві, адже то виглядало б недоцільним, вистояти цілу службу до кінця.

що бачила у житті:
1.всі на спочинь
2."До → всі на струнко
3.-молитви → всі на спочинь
4.При співанні молитви → всі на струнко
5.скінчилась молитва → всі на спочинь
далі стандартно)

питання.. оті спочинь-струнко створють якось забагато руху, а правильник впоряду робився, використовуючи доцільність кожного впорядового наказу.

правильниковий варіант,( я так зрозуміла, перечитавши його), передбачає, все - таки відсутність постави спочинь у пункті 3. Тобто при До- всі стають на струнко, після відсіпвання молитви- всі стають на спочинь.
У одного колишнього уч. ЛШ(не абсольвент) бачила такий варіант.

Просто загалом, чіткої відповіді отримати, як має робитися, я не отримала. Підкажете?
пластун не каже, що вмирає, поки не вмре(с)Бі Пі
Аватар користувача
тася
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 353
З нами з: Чет 18.02.10 17:15
Звідки: Україна
Ім'я: Тетянка
Прізвище: Лущенко
Курінь: Ті, що греблі рвуть...
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST МзС » Сер 11.08.10 13:57

Оцей учень з ЛШ все правильно тобі казав, значить не дарма вчився :)

"До молитви" - всі стають на струнко. Моляться на струнко. Після чого стають на спочинь. "По" - на струнко, "молитві" - на спочинь.

Варіант описаний тобою спочатку був раніше, це просто сила звички :)
ЛЬВІВ - НАЙБІЛЬШИЙ!
Пластовий закон згадують, коли немає інших аргументів...
Аватар користувача
МзС
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 1116
З нами з: Вів 29.11.05 13:04
Звідки: Львів
Ім'я: Михайло
Прізвище: Дяків
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: ст. пл.

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST mykola muzala » Сер 11.08.10 14:10

Робити так, як написано в правильнику :)(там справді все відбувається на струнко)
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST тася » Сер 11.08.10 14:11

МзС написав:Варіант описаний тобою спочатку був раніше, це просто сила звички :)

дякую : ) тепер все ясно)
пластун не каже, що вмирає, поки не вмре(с)Бі Пі
Аватар користувача
тася
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 353
З нами з: Чет 18.02.10 17:15
Звідки: Україна
Ім'я: Тетянка
Прізвище: Лущенко
Курінь: Ті, що греблі рвуть...
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST loza » Нед 29.08.10 00:10

Є пропозиція зверстати і видати невеликий буклет чи брошуру "FAQ про пластовий впоряд". За основу можна взяти питання, підняті в даній темі. Головне лише це FAQ потім донести до максимуму пластунів. Бо деякі систематичні недотримання правильника часом дістають )

Також є ще запитання.
1. Чи не суперечить правильнику неспівання Царю Небесний на закритті дня, а співання його після "Сіріли"?
2. Під час виконання гімну і підняття (чи тримання) прапору - куди повинні дивитися учасники і провід? (окрім коменданта і бунчужного) По ідеї, вони повинні стояти на "Струнко" і дивитися прямо, чи як? Але зачасту всі якимось чином намагаються дивитися на прапор, часто повертаючи і задираючи голову.
Дійсне членство в Пласті - це не лише право голосу!
Аватар користувача
loza
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 933
З нами з: Пон 16.06.08 00:36
Звідки: Станиця Чернівці
Ім'я: Ігор
Прізвище: Наконечний
Курінь: СМ
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Swyst » Нед 29.08.10 09:47

loza написав:1. Чи не суперечить правильнику неспівання Царю Небесний на закритті дня, а співання його після "Сіріли"?


В розділі "Збірки" (с.22) в описі вечірньої збірки є такий текст
ПРЯМО ГЛЯНЬ!
Якщо молитву буде на вечірній збірці, після зняття прапорів (після команди “ПРЯМО ГЛЯНЬ”) йдуть такі команди:
СПОЧИНЬ!
ДО МОЛИТВИ!

Що само собою визначає, що вечірня молитва необовязково має бути на закритті дня. Звертаючись до звичаєвого права молитва на закритті дня буває тоді, коли після закриття дня особливих зайнять на таборі вже немає, в зворотньому варіанті молитва співається перед нічної тишею, і їй як правило передують "Сіріли"

loza написав:
2. Під час виконання гімну і підняття (чи тримання) прапору - куди повинні дивитися учасники і провід? (окрім коменданта і бунчужного) По ідеї, вони повинні стояти на "Струнко" і дивитися прямо, чи як? Але зачасту всі якимось чином намагаються дивитися на прапор, часто повертаючи і задираючи голову


Оскільки ніде в правильнику не вказано, що під час підняття прапора на нього треба дивитись всій лаві, і кірмкоманди "СТРУНКО" жодна інша не передує Співу гімну, то потрібно виконувати "СТРУНКО", як це подано в праильнику

СТРУНКО! (Струн-ко)Пластун стоїть одинцем, тіло звернене в сторону провідника, випрямлене в повний зріст; каблуки черевиків зібрані разом, носки розведені до кута 45º (на ширину одної ступні), вага тіла рівномірно розподілена на обидві ноги і цілі ступні. Коліна легко стиснені і випрямлені; живіт легко втягнений, груди подані вперед, руки вільно опущені вздовж тулуба, долоні зібрані в кулаки і притиснуті до стегон (середній палець уздовж бічного шва штанів чи спідниці), голова випрямлена, зір спрямований вперед.



Якщо помиляюсь, поправте або доповнніть, але якщо уважно читати правильник і не прискіпуватись та не придумувати штучних труднощів, там все зрозуміло описано
Якщо дискусія триває довго, це означає, що обидві сторони неправі 3:-)
Аватар користувача
Swyst
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1022
З нами з: П'ят 17.10.03 19:10
Звідки: Львів
Ім'я: Сашко
Прізвище: Свистун
Курінь: ЛЧ
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Lolik » Нед 29.08.10 14:35

Як щодо команди "Збірка в колі"? Як на мене, це чудова команда для блондинок, щоб обговорити останні плітки, але ж її використовують дуже часто. Чи є таке поняття в правильнику?

Другий момент, який мене завжди дивував після вечірньої молитви і "Сіріли...". Допустим, бунчужний збірки не робив і не давав команди "Збірка в колі", але учасники стоять в колі, бо щойно "посіріли" і помолились. Часто спостерігав ситуацію, коли бунчужний не знав, як дати команду "розійтись", відтак не знаходив нічого кращого, ніж скомандувати "Струнко" - "Розхід". Що на моє переконання є невірним, адже не може бути "Розхід", якщо не було "Збірка".
Просю прокоментувати :)
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Professor » Нед 29.08.10 16:45

до Льоліка: скіко себе помню вфігда був наказ - збірка на ватру... ватра - сіріли - молитва - розхід.. це, якшо не бути надто дотошним... так, між іншим... але як на мене, все це переймання не надто важливими питаннями... на жаль...
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Swyst » Нед 29.08.10 23:01

Lolik написав: , ніж скомандувати "Струнко" - "Розхід". Що на моє переконання є невірним, адже не може бути "Розхід", якщо не було "Збірка".
Просю прокоментувати :)


Є ще один прицидент (наскільки знаю не описаний в правильнику). Доприкладу серед дня почався дощ - відповідно за звичаєвим правом знімають прапор (для чого до кінця не розумію), тоді бунчужний керує - Позір-Струнко-На Прапор Глянь-Розхід. . .

Аналогічно по закінченню дощу.

Можна звичайно це пояснити тим що пластун завжди є у стані лайт версії свобідно і завжди готовий після позір-струнко повернутись до збіркового стану :D
Якщо дискусія триває довго, це означає, що обидві сторони неправі 3:-)
Аватар користувача
Swyst
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1022
З нами з: П'ят 17.10.03 19:10
Звідки: Львів
Ім'я: Сашко
Прізвище: Свистун
Курінь: ЛЧ
Пластовий ступінь: ст.пл.скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Lolik » Нед 29.08.10 23:12

Логіка підказує, що якщо є потреба без збірки поставити на "струнко", то опісля достатньо подати команду "свобідно", щоб усі могли розійтись. Те саме я би робив після вечірньої молитви.

цікаво, що скажуть гуру :)
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Professor » Пон 30.08.10 08:45

щодо прапора (в цьому підтримую Свиста про те, що не розумію для чого його знімати)
був випадок, коли один вже старенький, колишній упівець і пластун (здається десь із Верхнього або Нижнього Синевидного - ми якраз тоді на ЮМПЗ стояли з табором прихильників) сказав - "хлопці, ви що це - перед дощем капітулюєте? ото вояки...."
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST mykola muzala » П'ят 03.09.10 15:07

Логіка підказує, що якщо є потреба без збірки поставити на "струнко", то опісля достатньо подати команду "свобідно", щоб усі могли розійтись. Те саме я би робив після вечірньої молитви.
я б зробив так само

Доприкладу серед дня почався дощ - відповідно за звичаєвим правом знімають прапор (для чого до кінця не розумію), тоді бунчужний керує - Позір-Струнко-На Прапор Глянь-Розхід
Як на мене, то логічною була б така послідовність "Позір"-"Струнко"-"На прапор глянь"-"Прямо глянь"-"Свобідно". Щодо ж зняття-незняття - справді поки всі керуються "давньою пластовою традицією", тому тут треба буде всім однозначно вирішити і далі дотримуватись одного варіанту розвитку подій при дощі...

збірка на ватру
теж давня пластова традиція, яка ніде не регламентована...

Як щодо команди "Збірка в колі"? Як на мене, це чудова команда для блондинок, щоб обговорити останні плітки, але ж її використовують дуже часто. Чи є таке поняття в правильнику?
Не має такої команди- от чекаю поки новацтво, яке постійно використовує таку команду, нарешті підніме питання, що правильник не відповідає їхнім вимогам - 4 роки пройшло, а ніхто так і не підняв питання...

Є пропозиція зверстати і видати невеликий буклет чи брошуру "FAQ про пластовий впоряд"
Для цього треба, щоб всі як мінімум сам правильник прочитали. А за підсумками цього обговорення може вдасться дещо в самому правильнику відкоректувати.
Ваше право на власну думку не зобов'язує мене слухати нісенітниці....
Аватар користувача
mykola muzala
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1524
З нами з: Сер 22.10.03 17:16
Звідки: Львів
Ім'я: Микола
Прізвище: Музала
Курінь: Вовкулаки
Пластовий ступінь: старший пластун

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Lolik » Нед 05.09.10 14:30

Professor написав:... але як на мене, все це переймання не надто важливими питаннями... на жаль...

Свідомо чекав відповіді Миколи. якщо глобально - то надто важливим не є жодне із питань, піднятих в цій темі, тож пропонуєш не перейматись впорядом як таким?

Professor написав:скіко себе помню вфігда був наказ - збірка на ватру... ватра - сіріли - молитва - розхід..

так виглядає, що помниш ти себе ще від новацтва :D
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

Re: Легенди пластового впоряду

UNREAD_POST Professor » Нед 05.09.10 14:49

Lolik написав:так виглядає, що помниш ти себе ще від новацтва


шось таке, з 1996 року... але в новацтві не був, бо було тоді 11 років

Lolik написав:пропонуєш не перейматись впорядом як таким?


да не, пропоную не бути надто принциповим у не дуже принципових питаннях...
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

Поперед.Далі

Повернутись в Практичне пластування

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей

cron