Спеціалізовані табори

Різного роду запитання та відповіді

Модератор: Модератори

Спеціалізовані табори

UNREAD_POST Льова » Пон 15.12.03 19:56

Думаю настав час поговорити про якість спеціалізованих таборів і спецплатування взагалі. Багато моїх друзів побувало на легіоні, за їхніми словами, основне що є там від військових - це елемент дідівщини: "ви ніхто але ми зровимо з вас...".
Хто був на армійських таборах розкажіть - невже там справді викомують менажки з рук тих хто невстиг поїсти...
Окрі того я вже зачіпав у форумі тему "автономності" чорноморців, що з одного боку дає їм змогу бути незалежними від пластових "маразмів", з іншого дуже дистанціює від загальних проблем - "в нас свої є".
Льова
Аватар користувача
Льова
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 259
З нами з: Чет 13.11.03 11:49
Звідки: Львів
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST Поручик » Вів 16.12.03 01:21

Перенеси цю тему до практичного пластування! Як ніяк а табори це практичне пластування!!! Якщо хочеш поговорити про військові - тоді до військового пластування!!!! Інформації маю багато, але у відповідний розділ :D
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Льова » Вів 16.12.03 14:25

Думаю що в твоїх слова частково є рація, але я болів би поговорити не про якість гутірок, а про вплив харвктеру таких таборів на пластовий світогляд учасників табору...
Після військових, наприклад, деякі юнаки стають фанатиками ОЗО...
А після морських деякі роспосюджують міф про те що морці - пластова еліта...
Льова
Аватар користувача
Льова
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 259
З нами з: Чет 13.11.03 11:49
Звідки: Львів
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST shuandr » Вів 16.12.03 17:38

Льова написав:А після морських деякі роспосюджують міф про те що морці - пластова еліта...

цікаво хто це таке розповсюджує, щось такого не чув'єм :eusa_think:
ARS LONGA - VITA BREVIS
et LEOPOLIS - MAGNUS :D

shuandr
shuandr
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 149
З нами з: П'ят 17.10.03 11:53
Звідки: Львів
Ім'я: Андрій
Прізвище: Шупер
Курінь: Чорноморці

UNREAD_POST Льова » Вів 16.12.03 21:12

Ну як? А фрази на зразок - " ...пєхота, а от ми...", або "ташо там практичне пластування ти попробуй ескімоський переворот зроби...".
Невже не чув???
Льова
Аватар користувача
Льова
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 259
З нами з: Чет 13.11.03 11:49
Звідки: Львів
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST shuandr » Вів 16.12.03 21:21

звичайно, на морських таборах є і мусить бути елемент самореклами
і наголошування на особливостях і привабливості саме морського пластування
а про піхоту - це переважно жартома говорилось, може хіба в когось трохи зле з почуттям гумору
а такого, що морці - то еліта Пласту, думаю, ніколи не звучало, і тим більше, нікому не нав'язувалось
ARS LONGA - VITA BREVIS
et LEOPOLIS - MAGNUS :D

shuandr
shuandr
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 149
З нами з: П'ят 17.10.03 11:53
Звідки: Львів
Ім'я: Андрій
Прізвище: Шупер
Курінь: Чорноморці

UNREAD_POST Поручик » Вів 16.12.03 21:55

Льова написав:Думаю що в твоїх слова частково є рація, але я болів би поговорити не про якість гутірок, а про вплив харaктеру таких таборів на пластовий світогляд учасників табору
.

Почну з того чому наполягаю на перенесенню цієї теми в розділ "Практичне пластування". Чомусь для більшості пластунів дефініція "практичне пластування" відразу в"яжеться з гутірками на відповідну тему! Однак ми забуваємо, що практичне пластування включає в себе:
а) систему теоретичних гутірок;
б) систему практичного втілення знань отриманих на гутірках, а власне систему таборів, мандрівок, змагів.
в) формування відповідного світосприйняття у юнака чи новака у відповідності до отриманих знань

Отже піднята тобою проблема є одним з головних питань у практичному пластуванні, а власне у тому як набуті знання і навички впливають на загальний світогляд пластуна. (Слова не мої, а С.Левицького :)
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Поручик » Вів 16.12.03 22:24

Вважаю цілком нормальним те. що табори спеціалізованого пластування проводять саморекламу - це одна з ознак здорової конкуренції. те ж саме стосується й тих таборів, які проводяться під патронатом одного єдиного куреня УСП\УПС. Це цілком нормально, адже де йще наприклад юнак з Донецька може познайомитися з куренем "Лісові Чорти", "Чорноморці" і т.д. З іншого боку й самі курені зацікавлені у своєму розширенні (це правда не стосується тих куренів, які орієнтовані на чітко обмежену місцевість).
Однак у зв"язку з вище сказаним постає питання у толерантності і доброзичливості такої конкуренції. З власного досвіду скажу, що наприклад на "легіоні" пропагується вищість куреня "ОЗО" над іншими куренями, не терпимість до інших пластових таборів.
До речі не погоджуюся з тим, що після військових таборів усі юнаки стають фанатиками "ОЗО". Табори з ухилом у військову спеціалізацію свого часу проводила "ВЛ", калиняки, врешті я сам належу до головної булави одного з військових таборів.
ну а на рахунок пластової еліти-чорноморців то таких нісенітниць від них ніколи не чув, хоча колись була одна така репліка на рахунок "ПЛАВАЮЧОЇ ЕЛІТИ - куреня Чорноморці"
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Льова » Сер 17.12.03 17:51

Йдеться не про само рекламу. А про певне відокремлення від решти пласту, хоча тут не йдеться про фанатизм як у випадку з ОЗО. Навідь більше Шуандр зараз є силою що стирає цей , мій, стереотип.
На жаль я сам не був на війскових таборах, а ті хто був - мовчать, я стикаюсь лише з наслідками, тому не можу оцінити якість ПП.
Цього року на ЛШ, провід Легіону і Заграви прямо казали, що всі решта табори до дупи і Лш в тому числі. Це мене вразило!!!

Що ж то за табори такі?
Льова
Аватар користувача
Льова
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 259
З нами з: Чет 13.11.03 11:49
Звідки: Львів
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST shuandr » Сер 17.12.03 20:58

шось я не до кінця зрозумів який стереотип я оце стираю :D
ARS LONGA - VITA BREVIS
et LEOPOLIS - MAGNUS :D

shuandr
shuandr
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 149
З нами з: П'ят 17.10.03 11:53
Звідки: Львів
Ім'я: Андрій
Прізвище: Шупер
Курінь: Чорноморці

UNREAD_POST plastsite » Сер 17.12.03 22:50

ЛШ - не для всіх.
Фільтрація форева.
:D
НЕ БИЙТЕСЯ!
Аватар користувача
plastsite
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 364
З нами з: Суб 18.10.03 09:57
Звідки: Київ
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Яковчук - Бесараб
Курінь: Вовкулаки =V=
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Поручик » Чет 18.12.03 00:26

Льова написав:Йдеться не про само рекламу. А про певне відокремлення від решти пласту, хоча тут не йдеться про фанатизм як у випадку з ОЗО. Цього року на ЛШ, провід Легіону і Заграви прямо казали, що всі решта табори до дупи і Лш в тому числі


Фанатизм у "ОЗО"? Ось чого-чого, а такого я у них не помічав. Їх можна звинувачувати в усьому, але тільки не в цьому! :eusa_naughty: А провід Легіону - це ще не все "ОЗО"!!! (Ну що
друзі plastsite і sacha вже хоч тут ви не скажете, що я наїжжаю на ваше ОЗО).

plastsite написав:ЛШ - не для всіх.

Звичайно, цього ніхто не заперечує! ЛШ для тих хто відчуває потребу у впорядкуванні своїх знань :wink:
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Льова » Чет 18.12.03 11:39

Якраз навраки, можливо не в Яцуна чи Онуфрієва, але в юних легіонерів які вистригають свастя на головах.... А провід легіону це ті хто деже хочуть в ОЗО.
Льова
Аватар користувача
Льова
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 259
З нами з: Чет 13.11.03 11:49
Звідки: Львів
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST Bagira » Чет 18.12.03 14:39

Льова написав:А провід легіону це ті хто деже хочуть в ОЗО.

Друже поясни мені, будь-ласка, чому це? Там що - медом помазано?
Аватар користувача
Bagira
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 722
З нами з: Вів 25.11.03 13:15
Звідки: Живу у Рівному - але в станиці Кузнецовськ Рівненської округи
Ім'я: Олександр
Прізвище: Казимірський
Курінь: УПС "Брати Моуглі"

UNREAD_POST mudry » Чет 18.12.03 17:21

Ну так всі хто хоче в ОЗО думають...
А потім трохи свідоміші хапаються за голову...
Приватно можу навесті приклади
Аватар користувача
mudry
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2210
З нами з: Вів 21.10.03 14:00
Звідки: Львівська округа
Ім'я: Мудрий
Прізвище: Андрій
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

UNREAD_POST Поручик » Суб 20.12.03 04:06

Льова написав:Якраз навраки, можливо не в Яцуна чи Онуфрієва, але в юних легіонерів які вистригають свастя на головах.... А провід легіону це ті хто деже хочуть в ОЗО.


Давайте не будемо відходити від теми, а то друзі Saсha і plastsite знову звинуватять нас у наїзжанні на ..... :!:
на мою думку світогляд юнака руйнується чи видозмінюється у результаті певних ідеологічних акцентів, які робляться на іделог.гутірках. Крім того не аби яке значення справляє й власний приклад інструкторів. До того ж проблема спеціалізованих таборів полягає й у тому, що на них досить часто потрапляє не підготовлене юнацтво, яке бачить тільки одну сторону медалі - найкращу. Адже нема де правди подіти, але спец.табори у нас готуються набагато краще ніж звичайні, а отже й справляють набагато сильніший ефект.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Льова » Пон 22.12.03 12:36

Tвоя првда Поруччику, спецтабори справляють далебі білше враження, але я б не сказав що завдяки добрій організації. В більшості прості куренні табори значно краще продумані і проведені, і завдяки давнім знайомствам вони душевніші. А спецтаби в більшості - крайові акції з кращим фінансуванням, а одже ренаментом і харчами, а на додачу щось в програмі таке - чого нема на курінних, і головне "розслабуха" - бо нема такої дисципліни.
І як відомо з цьогорічних з вітів, їх найже не перевіряють, а коли й заскочуть з ненацька.... В цьогорічному звіті КТК мінімум по три заваги.
Льова
Аватар користувача
Льова
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 259
З нами з: Чет 13.11.03 11:49
Звідки: Львів
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST Пластинка-горлиця » Пон 22.12.03 18:12

спеціалізовані табори це спеціальне з’їдання харчів.
в крайньому випадку це спеціальне проїдання харчів.


ми курінні таболри не всі вміємо проводити, а тут
СПЕЦ-пластування
Пластинка-горлиця
Новачок
Новачок
 
Повідомлення: 20
З нами з: Чет 04.12.03 18:47
Звідки: Львів
Ім'я: Г
Прізвище: Т
Курінь: Карпатські Вовки
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST ЛяДик » Пон 29.12.03 10:41

Друзі!
Давайте визначимося, які взагалі напрямки спеціалізованого пластування існують,
тобто СКЛАДЕМО, по-можливості, їх повний СПИСОК, А ОТЖЕ І ПОВНИЙ (хоч ніззя аб'ять ніаб'ятнає) список спеціалізованих ТАБОРІВ (точніше їх напрямків).
То як :?:

Отже: водні, лещетарські, мистецькі, військові, ...

І ще: а мандрівництво це окремий напрям?, є ж бо мандрівні табори (тоді, до них ще: сплави, вело-мандрівні..., ясно шо піші)

PS А як кваліфікувати такі як "Золота Булава" чи "КВТ" - провідницькі чи як? (ми ж плекаємо ЕЛІТУ :wink: ) і чи це спеціалізація?

ДОПОВНЯЄМО список :?:
Дати людині гідність - це дати їй все! (індіянське прислів'я)
Хау! - Я сказав!
Аватар користувача
ЛяДик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1489
З нами з: П'ят 12.12.03 22:58
Звідки: Tarnopolis
Ім'я: BолоDuмuр
Прізвище: Оkарuнсьkuй
Курінь: Плем'я Могікани

UNREAD_POST Льова » Вів 30.12.03 15:56

На мій погляд, слід акцентувати на статусі, крайові, таборів. Бо, по перше, не часто відбуваються курінні спец табори, а подреге, вони переважно добротні. Зі статусом спец. легше проботися на крайовий рівень. А для чого? Або для грошей, або для адмін. розкрутки. Чорноморці починали з курінних і ст., і доросли, подібне з ЧоК, а військовики гоп і вже край...
Насторожує - чи не так?
Льова
Аватар користувача
Льова
Дописувач
Дописувач
 
Повідомлення: 259
З нами з: Чет 13.11.03 11:49
Звідки: Львів
Ім'я: Любомир
Прізвище: Ясниський
Курінь: Лісові Чорти

UNREAD_POST ЛяДик » П'ят 02.01.04 18:37

Тоді давайте виділимо ше один спеціалізований напрямок таборів - КЛАСИЧНИЙ чи ортодоксальний ПЛАСТОВИЙ.

Деякі ж бо "спеціалізовані" (ап'ять нацяк на АЗО) табори шось ду-у-уже віддалилися від пластових, хоч "пластовими" вважаються та ще й мають крайовий статус :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:
Дати людині гідність - це дати їй все! (індіянське прислів'я)
Хау! - Я сказав!
Аватар користувача
ЛяДик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1489
З нами з: П'ят 12.12.03 22:58
Звідки: Tarnopolis
Ім'я: BолоDuмuр
Прізвище: Оkарuнсьkuй
Курінь: Плем'я Могікани

UNREAD_POST Поручик » Суб 03.01.04 21:55

на мою думку в ПЛАСТі нормально існує чотири типи таборів:
а) виховні - до них можна віднести усі без винятку курінні, станичні т.д. табори. Тобто це більшість наших таборів.
б) вишкільні - реально у нас вишкільних таборів не так вже й багато, попри те що досить багатенько таборів намагається привласнити собі цю назву. До вишкільних відносимо - ЛШ/ШБ, ЗБ, СВТ, КВТ,Метаморфози(?),Заграва і т.д.
в) спеціалізовані - до спеціалізованих таборів ми можемо віднести табори на яких більше 70 % таборової програми присвячено певному комплексу вмілостей, зокрема - лещатарський, летунський, військово-патріотичний, морський, альпіністсько-скелелазький (чи щось подібне). Тобто це табори, що мають підвищений рівень небезпеки для юнацтва і розраховані в основному на середнє і старше юнацтво.
г) відпочинкові - чесно кажучи з такими у повсякденні поки що не зустрічався, хіба можливо це ЮМПЗ.

Більш того хочу зауважити, що подібний поділ існує у більшості країн світу де поширення набув скаутінг, скаутизм, скаутскість, або власні національні варіанти. Що цікаво, в деяких країнах, наприклад Польща, Чехія, Словакія, право провадити спеціалізовані табори належить лише тим куреням чий напрямок діяльності прямо пов"язаний з обраною спеціалізацією! Тобто ніхто з боку не може претендувати на провадження табору за такою специфікою, хіба утворить ще один курінь по даній спеціальності.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Zavgosp » Нед 04.01.04 11:53

г) відпочинкові - чесно кажучи з такими у повсякденні поки що не зустрічався, хіба можливо це ЮМПЗ


не переживай є і такі.. наприклад деякі станичні чи окружні.. щоправда їхня відпочинковість не афішується.. відпочинковий табір - це табір з дуже лінивим проводом і "розтяжною" програмою з перепочинками, 2-годинними обідами..
L'alcohol tue. Prenez du LSD
Слава Степану Савці
Zavgosp
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 520
З нами з: Вів 04.11.03 00:11
Звідки: Товариство жертв Пласту ім. Романа Нагуляка
Ім'я: Ярослав
Прізвище: Качмарський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст. пл. прих.

UNREAD_POST Поручик » Нед 04.01.04 18:25

Zavgosp написав:не переживай є і такі.. наприклад деякі станичні чи окружні.. щоправда їхня відпочинковість не афішується..


Звичайно, що є... але! офіційно їх майже не має, а те що відбувається неофіційно це вже проблема КТК та станичного проводу.
Честь - понад усе!
Хау!
Поручик
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2274
З нами з: Нед 02.11.03 00:37
Звідки: Київ
Ім'я: Владислав
Прізвище: Берковський
Курінь: Плем'я Могікани
Пластовий ступінь: ст.пл.

Re: Спеціалізовані табори

UNREAD_POST Gulag » Нед 18.01.04 01:54

Льова написав:Багато моїх друзів побувало на легіоні, за їхніми словами, основне що є там від військових - це елемент дідівщини: "ви ніхто але ми зровимо з вас...".

Цілком можеш мені дорікнути, що я не проник у глибинну суть ЛШ :wallbash: , але мені після неї здалося, що саме "ви ніхто але ми зровимо з вас..." є її основною ідеологією. Памятаєш: "Бо ти ніхто, друже...". Я глибоко поважаю Кульчика, але це правда! Саме так на кожному кроці кричав вишкіл бунчужних і весь провід (щоб бути чесним - виключаючи тебе, за що тебе і поважаю.)
Коли ти бережеш залізний спокій
Всупір загальній паніці й клятьбі...
Аватар користувача
Gulag
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 370
З нами з: Нед 21.12.03 14:04
Звідки: Україна, ст. Київ
Ім'я: Олег
Прізвище: Пашин
Курінь: ч.15 Орден Залізної Остроги
Пластовий ступінь: ст. пл. скоб

Далі

Повернутись в Практичне пластування

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей

cron