Офіційний сайт Пласту

Обговорення пластових веб-сторінок, списків розсилки, дискусійних груп тощо.

Модератор: Модератори

UNREAD_POST YarkO » Чет 20.04.06 22:47

ги-ги, шо, Вусе, твоя ідея про тєндєр не проїхала на КПЗ, то ти її до сайту?.. ;)

Якщо ж сурйозно, то питання про нормальний та офіційний сайт треба починати піднімати перед новим проводом. Не бачу альтернативи. Якшо ми й далі будемо сидіти в Інтернеті з офіційним сайтом на рівні "сдєлай сібє странічку в мастєрской народ.ру", то не бачу доцільності випускати симпатишні ручки з його адресою та й взагалі позиціонування його з офіційним. Виглядає на якесь відмивання грошей. О, а хто і яким рішенням надав йому статус офіційного?

Щодо резолюції. Ну та, я віноватий 8)
Але ще можна сказати дякую Професору та Сердюку. Отакє.

А щодо сайту, то треба після свят побалакати на семінарі
Аватар користувача
YarkO
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 2001
З нами з: Пон 20.10.03 21:42
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Professor » П'ят 21.04.06 20:19

Має правду і друг Володя і друг Ярко (дякую за подяку:)
Справді, коли Іван Смик зачитав пункт резолюції 5:
Крайовий Пластовий З"зд доручає Крайовому Проводу завершити роботу над створенням пластового порталу та вирішити принципи його наповнення та функціонування.


Ось. Впринципі, за великим рахунком, всі уточнення мала зробити наступна КПР, а виконати отже - КПС.

Але відразу постало питання: що вважати під "пластовим порталом"?
Друг Ярко одразу поставив це на розгляд З"їзду: що таке цей пп. Це те саме, що ПП (plast.org.ua)? Чи щось інше, або цілком нове?
Друг Юзич попросив слова і відверто заявив, що таким має стати "Офіційний самй Пласту" (він же - пласт.скаутінг.огр). Цю думку підтримала і намагалася прологувати також Голова КПС подруга Наталка Кияк.

Зі свого боку (а раніше я наголошував про це Іванові), я підняв питання "справа формальня" зняти пункт резолюції, як такий, що недопрацьований.

Пункт резолюції був знятий.

На питання Ярка про офіційність, протистояння сторін, дещо з історії - і головне - шляхи вирішення - Далі буде...
Крокуємо разом http://100krokiv.info/ - Крок за кроком до 100-ліття Пласту!
Аватар користувача
Professor
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 479
З нами з: Пон 20.10.03 13:16
Звідки: Станиця Ужгород
Ім'я: Андрій
Прізвище: Ребрик
Курінь: ч. 41/44 УСП/УПС
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST YarkO » Суб 22.04.06 10:51

Professor написав:На питання Ярка про офіційність, протистояння сторін, дещо з історії - і головне - шляхи вирішення - Далі буде...


чи покохає Хосе Хуаніту? Чи дістане Дон Педро спадок? Чи стане няня мамою?
у кращих традиціях латиноамерицьких серіалів:

далі буде...

недочекаюся....
Аватар користувача
YarkO
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 2001
З нами з: Пон 20.10.03 21:42
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Vus » Вів 25.04.06 09:32

Блін, ПАГАВАРІЛІ...

А з приводу тендерів в пласті - то це нормальна форма отримати найкращий результат за меншу ціну.
І при тому ще зібрати класні та цікаві ідеї.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Tokach » Вів 25.04.06 10:55

По моєму нормально.
Якщо є ще якісь питання, то питай. Думаю, ніхто не відмовиться відповісти, якщо має що скаати. А гумор допомагає легше переносити різного роду незручності :)

Просто це якраз той варіант, коли можна щось робити, а не говорити, як повелось на цьому форумі. Бо діяльність в інтернеті не вимагає якихось надресурсів. Тому тут і більше справ ніж розмов.

Це імхо! :D
Аватар користувача
Tokach
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 879
З нами з: Пон 21.03.05 19:52
Звідки: Ужгород
Ім'я: Володимир
Прізвище: Токач
Курінь: Целібат Мурлики
Пластовий ступінь: ст. пл.

UNREAD_POST YarkO » Вів 25.04.06 11:19

Вусе, що ти маєш на увазі під "пагаварілі"? Без цього нам ніяк не стати офіційним сайтом =) Чи у тя є якісь інші пропозиції?


Щодо тендерів - я тебе повність, цілком та беззаперечно під3мую. Скажімо, провід СВ ст. Львів вже другий рік офіційно відбирають на конкурсній основі. Таким чином у коменданта/ки є можливість відбирати кращих з тих, хто хоче займатися саме цією ділянкою.

І мені справді прикро, що не було можливості додати до тої резолюції "про друковано-рекламну" продукцію твоєї поправки. Бо вийде, яко завше - хороші ідея, "поганенька" реалізація. Той же повноколірний "буклетик" про згадки про Пласт у ЗМІ виготовлений, як на мене, для того, щоб прозвітуватися. Про нього можу багато писати, але не тут... Наша ж тема "офіційни сайт Пласту", чи не так?
тепер ти, Вусе, маєш щось казати =)
Аватар користувача
YarkO
Адміністратор
Адміністратор
 
Повідомлення: 2001
З нами з: Пон 20.10.03 21:42
Звідки: Львів
Ім'я: Ярема
Прізвище: Дух
Курінь: Лісові Чорти
Пластовий ступінь: старший пластун скоб

UNREAD_POST Vus » Вів 25.04.06 11:29

Просто, на мій погляд, варто визначити:
1. Яка є потреба в офіційному сайті (реальна потреба і для КПС і для КПР - щоб вони самі це усвідомлювали що нормальний Офіційний Сайт допоможе їм в роботі);
2. Якщо потреба є то - яким він має бути, що містити, на кого бути розрахованим?
3. Якщо попередні пункти ОК. то - продивитись що для реалізації данного буде тра (чи окремо якийсь сайт організовувати чи просто якусь додаткову сторінку на якомусь сайті приліпити).
4. Скласти пропозицію до майстрів веб-у.
5. Оцінити подані можливості.

І як тут правильно помітили - не така вже і важка справа. А подані пропозиції до КПС/КПР допоможуть Пласту.

Інша справа, що можливі некоректні лобіювання зацікавлених сторін, але то вже інша історія.

Я пропоную допомогти. Хто шо про все вищенаписане думає?

П.С.: Взагалі тендери на вироблення якоїсь рекламної продукції для пласту дозволять зібрати багато цікавих ідей, знайти найнижчу ціну, залучити широкий загал для вирішення проблеми (поставленого завдання). А як не прийняли - то нічого колись да доростуть до того нинішні КАРОВНІКИ Пласту :)
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Vus » Вів 25.04.06 15:08

Тут випадково затер повідомлення Кості Яковчук-Бесараба
Подаю як зміг відновити (без власної редактури).



Взагалі кажучи, не бачу ніякої проблеми, крім якоїсь підводної.

Є 2 ресурси - plast.org.ua i plast-scouting.org
Є дві потреби - презентація організації назовні і внутрішньоорганiзаційний обмін даними.

Чому не розподілити сфери впливу?

Аргументую - якщо користувач, котрий просто захотів дізнатися про Пласт (Як вступити, наприклад..)
заходить на plast-scouting.org, то сумніваюся, що йому ту інформацію знайти буде легко. Багато цікавих речей на зразок
"You are here: Home", або "Up one level" йому в тому навряд чи допоможуть. Там є все (фотоальбом, форум, співаник, пластова структура, заходи, бібліотека, осторія та ідея тощо).
Але це мало допоможе тому, хто зацікавлений ВСТУПИТИ. Хоча, щоб реферат нашкрябати - це ідеальний ресурс. Також ідеальним він є для внутрішньоорганізаційного обміну інформацією. Можна писати стпл, УСП і КПЗ у всіх документах і на всіх сторінках - це ресурс вузького кола - українського Пласту.

plast.org.ua - живий і активний сайт. Саме такий, вважаю, має бути лицем організації назовні - 2-3 новини за день, висока відвідуваність, останні новини, фотоальбом і фоторепортажі з акцій.

Іншими словами - plast-scouting.org це місце, де зберігаються всі матеріали організації в електронній формі, (це матеріали КВ, методичні розробки, протоколи ЗЗС станиць, округ, засідань КПР) - все має бути відкритим для членів організації.
plast.org.ua - канал останніх новин Пласту, розплідник креативного мислення шляхом створення підпроектів (наприклад, пластовий словник),
надавач можливості самовираження станицям шляхом забезпечення безперебійної роботи хостингу і т.д.

Підсумок:
(на мою думку)
1. Обидва сайти мають залишитися і мати крайовий статус.
2. Напрямки діяльності сайтів, потреба в них, та "сфери їх впливу" мусять бути узгоджені письмово із КПР/КПС та адміністрацією сайтів.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Lolik » Вів 25.04.06 17:11

1. А Вам друзі не здається, що на разі має місце відверта несправедливість:
- самий-офіційний підтримується за гроші і не приносить користі організації
- реально діючий ресурс по суті задовольняє потреби організації і при цьому смокче пальчик
:?:

2.
1. Обидва сайти мають залишитися і мати крайовий статус.
2. Напрямки діяльності сайтів, потреба в них, та "сфери їх впливу" мусять бути узгоджені письмово із КПР/КПС та адміністрацією сайтів.

Не думаю що це коли-небудь станеться з огляду на цілий ряд об'єктивних та суб'єктивних причин, перераховувати які зараз не буду

Але звучить гарно :)
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST plastsite » Сер 26.04.06 11:13

несправедливість:
- самий-офіційний підтримується за гроші і не приносить користі організації
- реально діючий ресурс по суті задовольняє потреби організації і при цьому смокче пальчик

В принципі, є трохи.
Але,
1. Богдане - чи ти знаєш точно, що той сайт оплачуваний?
2. Я не знайшов вдома на диску пластових документів "положення про пластову веб-сторінку". Хоча майже впевнений, що таку річ десь бачив. Хотів би почитати. Ти маєш?
НЕ БИЙТЕСЯ!
Аватар користувача
plastsite
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 364
З нами з: Суб 18.10.03 09:57
Звідки: Київ
Ім'я: Костянтин
Прізвище: Яковчук - Бесараб
Курінь: Вовкулаки =V=
Пластовий ступінь: ст.пл.

UNREAD_POST Vus » Сер 26.04.06 12:19

1. На 9 КПЗ ставилось питання надання статусу офіційного.
Відповідно, наскільки розумію, такий статус жоден сайт ще не має (хто має зворотню інфу нехай вивішує, буду вдячний).
2. Незалежно від нинішнього стану речей ми маємо привнести до пласту покращення (в данному випадку пропонується покращити образ офіційного сайта, встановити яким він має бути).
3. В наслідок вищезазначеного пропоную не розпливатись мисльой по древу, а подавати ваше бачення того що бажаєм отримати.
Аватар користувача
Vus
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 1410
З нами з: П'ят 10.09.04 11:14
Звідки: Україна, Київ
Ім'я: Володимир
Прізвище: Вус
Курінь: ЧК
Пластовий ступінь: ст.пл

UNREAD_POST Lolik » Сер 26.04.06 15:37

plastsite написав:1. Богдане - чи ти знаєш точно, що той сайт оплачуваний?
2. Я не знайшов вдома на диску пластових документів "положення про пластову веб-сторінку". Хоча майже впевнений, що таку річ десь бачив. Хотів би почитати. Ти маєш?

Стосовно 1.
Свого часу КвінтаГруп отримувала $100/міс. за хостинг та техн. підтримку (читай вище), веб-майстр (Тарас Опир) теж мав якусь зарплату, якої я очевидно знати не можу. За моїми скромними прикидками це означає вже витрачених $1500-2000 легко, скільки точно я звичайно не знаю. Мало за нульовий результат? А що, про це в ніяких звітах не пишуть?!

Чи отримує хтось зараз зарплату - не знаю. Проте точно знаю, що сайт і надалі хоститься на сервері КвінтаГруп (це перевірити неважко - seagull.quintagroup.com [66.135.41.13]). А якщо поритись по архіву Вісника, то знайдеш в звітах Летенка що "досягнуто домовленості з Ганкевичем про переміщення сайту, що дозволить зекономити на хостингу". Якщо ж хостинг на даний момент безкоштовний, то це викликає ще більше запитань.

Стосовно 2. Одразу не знайшов, ритись не буду, бо в КПС-розсилці навіть в свіжому листі розібратись не кожен зможе, не те що в архіві щось знайти.
Аватар користувача
Lolik
Експерт
Експерт
 
Повідомлення: 2071
З нами з: П'ят 15.08.03 12:50
Звідки: Львів, Україна
Ім'я: Богдан
Прізвище: Рак
Курінь: самітник
Пластовий ступінь: ст. пл. гетьм. скоб

UNREAD_POST fooks » Вів 02.05.06 16:36

А яка різниця від того що буде plast.org.ua офіційний чи не офіційний?
Може тут від того більше новин з'явиться, чи ідей, чи користувачам сайту буде приємніше?

Так в нас і так населення на порталі зростає, новини найсвіжіші і дівчата найгарніші :)

Від тої офіційності я особисто бачу покищо єдину користь - платити за хостинг, щоби портал працював собі й далі, а люди які його підтримують (читай забезпечують його роботу і придумують які ще прибамбаси модні прикрутити до нього), крім того що шукають вільний час для порталу не шукали ше й грошей на його існування.

Причому зробити так:
нехай і далі домен залишається у приватній власності (зараз він належить комусь хто називається "Lyubomyr, Oliynyk"), а власне тільки сам хостинг фінансується.

Більше користі не виджу.

В багатьох інтернет-проектах має місце така ситуація, коли паралельно існують один офіційний і кілька неофіційних сайтів, і там себе тим питанням не мучать абсолютно. Ви чого прийшли на ПлаПор а не на інший пластовий сайт? Тут веселіше? Тут всі знайомі? Вас турбує шо він "неофіційний"? А якби всі ваші знайомі тусувались на офіційному сайті, ви б лишились тут чи пішли до своїх друзів і знайомих? І турбувала б вас якась примарна "офіційність"?

А з цього топіку бачу іншу користь - це питання обговорюється всіма а не тільки кількома свідущими особами.

В результаті сподіваюсь КПС/ГПБ і їм подібні таки звернуть увагу на QoS (quality of service), на відповідність вартості послуг до об'єму виконуваних робіт. На неоптимальне використання коштів, по простому - на їх просирання.

І зовсім не Тарас Опир (чи хто там відповідальний) винен.:) Так, він відповідальний за те щоби офіційний портал працював, отримує за роботу зарплату, і портал працює. І так має бути.
Але він ж просто технічний працівник!
Поправте мене, якщо я помиляюсь, але то не його робота писати новини, спілкуватись в форумі, клєпати фотоальбоми, і взагалі наповювати сайт! Якщо портал не відвідауть значить він не популярний, а не тому шо адміністратор такий.

Ви ж розумієте, що кожного місяця хтось звітує про те що витрачено стільки-то грошей на офіційний сайт. Так домовились на початку, що підтримка коштує стільки-то і на тому скінчилося. Угода є угода.
Але ж чи хтось так само звітує про об'єм виконаних робіт? Чи дійсно ця робота виконується?
А якщо сайт не відвідують, чи варто й надалі витрачати на нього такі самі гроші, без, як то модно казати, реструктуризації, тобто без надії на покращення ситуації в майбутньому? Чи може краже спробувати "оптимізувати витрати" і створити новий проект цього сайту, з використанням іншої (простішої) системи управління сайтом, яка вимагає менших витрат на обслуговування?

Так чи інакше, добре що тут іде обговорення і при чому обговорення багатостороннє, з "просто по-людськи поясненнями" і технічними коментарями.
Тим хто приймає участь в прийнянні рішеннь про фінансування буде легше зрозуміти суть питання. А будуть вони більше розуміти про що йдеться - буде нам всім і Пласту краще ;) (не прийміть за образу)

P.S.
А про ПлаПор я вже сказав:) - головне що він є таким як є зараз і активно розвивається. Спасибі всім хто до цього прикладається.
fooks
Користувач
Користувач
 
Повідомлення: 138
З нами з: Пон 20.10.03 13:12
Звідки: Лемберг, центр. Галіція
Ім'я: Анатолій
Прізвище: Добросинець

Re: Офіційний сайт Пласту

UNREAD_POST Андромеда » Нед 07.05.06 09:14

poplar написав:Зайшов я на офіційний сайт Пласту
http://www.plast-scouting.org
в надії знайти деяку інформацію. і мені зразу стало сумно й невесело.
Новини старезні (останні за 24-25 березня 2004 р.), зареєструватися на форумі не можна, та й на самому форумі 1 допис.
Інформацію про плановані вишколи і табори не знайдеш.
Єдине, про що можна знайти певну інформацію це історія Пласту.

Таке враження, що про цей сайт або ніхто не знає, або він нікому (ані КПС, ані пластунам) не потрібен, або він існує сам по собі.

Сумно :(


Останнім часом було оновнено сторінку УСП. Зараз там є трохи цікавої інформації.

http://www.plast-scouting.org/structure/ulady/usp
Андромеда
 

Поперед.

Повернутись в Пласт в Інтернет

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron