Українська English Deutsch Polska Русский

Підприємці

Вжесневська Руслана лікар-психіатр, добродій притулків для сиріт в україні. Член Пласту у Канаді.
Вжесневський Борис підприємець, добродій українських організацій в Канаді та україні. Член Пласту у Канаді
Гельбік Марія власник туристичної фірми "Scope Travel" (США). Член Пласту у США, член Куреня УПС "Перші Стежі".
Гуцуляк Ераст підприємець у фармацевтичній галузі, фундатор будинку для консульства України в Канаді. Член Пласту у Канаді.
Іваночко Василь засновник та власник видавництва "Лілея-НВ" (Івано-Франківськ), яке спеціалізується на виданні новітньої української літератури та було визнано у 2000 році третім у рейтингові видавництв України. Член Пласту в Івано-Франківську, меценат пластових заходів, належить до підготовчого Куреня УПС "Целібат Мурлики".
Кашицький Володимир успішний підприємець та меценат, втративши на війні обидві руки, зумів (жив у Польщі) створити та успішно провадив підприємство з виготовлення морозива, власник кількох ресторанів у Польщі. Переїхав до Львова, де відкрив три кав'ярні, зокрема популярні "Кастелярі" та "У Юрія Кульчицького". У Польщі пан Кашицький організував і утримував хор імені 1000-ліття хрещення України-Руси, в якому співала українська студентська молодь. На Варшавському монетному дворі профінансував карбування до цього історичного ювілею 12 тисяч пам'ятних медалей із зображенням Шевченка, Франка, які були надіслані у різні музеї світу. Придбав будинок в Ірпені на Київщині для школи кобзарського мистецтва. Допомагав Народному рухові України, фестивалю "Червона рута", товариству "Надсяння". Багато років надсилав національні літературу і періодичні видання українцям в інші держави. Спонсорував в Україні видання 22 книжок. За меценатство у 1998 році став лауреатом премії імені Євгена Чикаленка. У міжвоєнний період - юнак Пласту у Перемишлі. Сеніор Пласту в Україні. Нагороджений пластовим орденом Святого Юрія у сріблі.
Кекиш Богдан віце-президент банку, президент кооперативи "Самопоміч". Член Пласту у США.
Мисик Роман президент Федеральної кредитної спілки "Самопоміч" у Нью-Йоркові, член УВО-ОУН, громадський діяч. Член 3-го Куреня УПС "Лісові Чорти".
Мосюк Андрій директор Школи менеджменту (Київ).