Українська English Deutsch Polska Русский

Діячі культури та мистецтва

Бірчак Володимир громадський, науковий та педагогічний діяч Галичини і Закарпаття, член НТШ, письменник (автор низки історичних повістей), належав до групи "Молода Муза", автор педагогічних й літературознавчих праць, шкільних підручників. Визначний діяч Пласту на Закарпатті.
Богацький Павло журналіст, літературознавець, літературний і театральний критик, бібліограф, письменник і політичний діяч. Організатор Пласту на Наддніпрянщині й у Кам'янці-Подільському у добу УНР, уповноважений уряду УНР у справах Пласту і молоді, нагороджений пластовим орденом Вічного Вогню у золоті.
Божук Миколая видатна поетеса Закарпаття міжвоєнного періоду, активіст Просвіти. Член Пласту на Закарпатті.
Гарасевич Андрій молодий український поет (представник "празької поетичної школи"), музикант, художник. Член Пласту в Ужгороді та Празі.
Кандиба-Ольжич Олег видатний український поет (представник "празької поетичної школи"), публіцист, археолог, провідний діяч ОУН (м), закатований нацистами у концтаборі Заксенхаузен. Член Пласту у Празі, учасник пластових таборів на Закарпатті.
Кархут Василь письменник, автор оповідань та повістей для молоді, посібника народної фітомедицини "Ліки навколо нас". Організатор ремісничого Пласту в Галичині, член 3-го Куреня УСП "Лісові Чорти".
Керекеш Юрій закарпатський український поет і прозаїк, член Національної Спілки Письменників України, голова Товариства "Просвіта" ім.. Т.Шевченка на Закарпатті. Голова Осередку Праці УПС Пластової Станиці Ужгород.
Козак Едуард визначний художник. Належав до 5-го Куреня УПС "Червона Калина".
Колесса Микола видатний український композитор, засновник львівської диригентської школи, професор. Юнак Пласту у Львові, нагороджений пластовим орденом Вічного Вогню у золоті.
Кравців Богдан поет (автор 11 збірок поезій), журналіст. Голова СНУМу, провідний діяч УВО-ОУН, в'язень польських тюрем. Член НТШ й УВАН, редколегії Енциклопедії Українознавства. Редактор низки пластових, націоналістичних та літературних часописів. Автор праць з сучасної української літератури, бібліографії, староукраїнської міфології. Активний діяч Пласту, голова КПС і КПР США, Головний Булавний юнаків. Член 3-го Куреня УПС "Лісові Чорти".
Крушельницькій Тарас талановитий молодий поет та письменник, розстріляний більшовиками. Член 3-го Куреня УСП "Лісові Чорти".
Лісовський Робер видатний український графік та художник (зокрема, автор гербу ОУН). Автор мистецького оформлення герба Пласту. Комендант Союзу Українських Пластунів-Емігрантів у Празі.
Луцик Степан художник, співзасновник мистецької групи "РУБ" у Львові. Член 3-го Куреня УПС "Лісові Чорти".
Мицко Ярослав диригент українського хору "Журавлі" (Велика Британія). Член Пласту у Великій Британії.
Мудрик-Мриц Ніна поетеса, дитяча письменниця. Член Пласту в Канаді.
Палій Ліда художниця, письменниця та поетеса, голова Об'єднання письменників діаспори "Слово", перекладач української поезії англійською мовою. Член Пласту в Україні, США та Канаді, належить до 28-го Куреня УПС "Верховинки".
Рошко Іван (літературне псевдо Ірлявський) молодий закарпатський український поет, член ОУН (м), секретар Спілки українських письменників (Київ, 1941-42), розстріляний німцями у числі співробітників Олени Теліги у Бабиному Яру.
Сай Христина художниця, учениця Петра Холодного, відома зі своїх виконаних у модерному стилі ікон. Член Пласту у США, належить до Куреня "Перші Стежі".
Селянська-Вовк Віра поетеса, професор. Належала до Пласту у Бразилії.
Світлична Надія лауреат Державної премії України ім.. Т.Г. Шевченка у галузі літератури, сестра поета й дисидента Івана Світличного. Член 28-го Куреня УПС "Верховинки".
Стецура Осип концертний і опрений соліст, член ОУН, магістер права і політичних наук. Член 3-го Куреня УПС "Лісові Чорти".
Тарнавська Марта авторка численних літературознавчих та бібліографічних статей, рецензій й монографій, поетеса та авторка оповідань. Член Пласту на еміграції у Західній Німеччині та у США.
Храплива-Щур Леся українська дитяча поетеса та письменниця, видала бл. 20 книжок для дітей та молоді. Голова товариства Українських Працівників Літератури для Дітей та Молоді. Активна пластунка, редактор низки пластових часописів, належить до 1-го Куреня УПС ім. Тисовських.
Шерегій Євген визначний український закарпатський диригент, режисер, актор, співак. Автор перших закарпатських п'єс та оперет. Активний діяч Пласту на Закарпатті, співзасновник пластового театру "Нова Сцена", що у 1939 році став державним театром Карпатської України.
Шерегій Юрій Августин брат Євгена, визначний український закарпатський диригент, режисер, актор, драматург, автор перших музичних п'єс на Закарпатті. Ініціатор створення "Нової Сцени". Автор "Нарису історії українських театрів Закарпатської України до 1945 року". Визначний діяч Пласту на Закарпатті, був тут Крайовим Звітодавцем Пласту (Головний комендант). Керівник делегації Українського Пласту на Всесвітнє скаутське джемборі в Угорщині (1933).