Українська English Deutsch Polska Русский

Релігійні діячі

Гриньох Іван доктор богословських наук, професор Греко-Католицької Богословської Академії у Львові, активний діяч анти німецького націоналістичного підпілля, член-співзасновник та другий віце-президент УГВР, професор УКУ в Римі та УВУ в Мюнхені, автор багатьох богословських праць, один з найближчих співробітників Патріарха Йосипа Сліпого. Юнаком був активним членом Пласту у Львові, один з перших Гетьманських пластунів скобів, належав до 3-го Куреня УПС "Лісові Чорти".
Гудзяк Борис ректор Львівської богословської академії УГКЦ у Львові, директор Інституту історії Церкви, автор низки богословських та історичних праць. Член Пласту у США.
Гузар Любомир Глава Української Греко-Католицької Церкви, кардинал. Доктор богослов'я. Юнаком пластував у Західній Німеччині, відтак член Пласту у США. Член 5-го Куреня УПС "Червона Калина". У 1997 році освятив перший мешкальний курень відновленого табору-музею "Сокіл" та церемонію інавгурації Начального Пластуна Л. Романківа. Головний духовний опікун для католицької пластової молоді.
Їжик Семен митрофорний протоієрей УГКЦ, провідний діяч ОУН, організатор українських радіо- та телепередач у Канаді. Член Пласту у Канаді.
Коржан Михайло протоієрей УАПЦ, організаційний референт КЕ ОУН на ЗУЗ, викладач УВУ. Член 3-го Куреня УПС "Лісові Чорти".
Маргітич Іван єпископ-синкел УГКЦ для українців Закарпаття, в'язень угорських і радянських концтаборів, священик катакомбної Церкви. У міжвоєнний період - старший пластун скоб Пласту на Закарпатті.
Милусь Микола протопресвітер Української Автокефальної Православної Церкви у Бразилії. Член 22-го Куреня УПС "Карпатські Вовки".
Пекар Атанасій Василь Протоархімандрит (заступник Головного настоятеля) чернечого ордену Чин Святого Василя Великого, автор богословських праць, визначний історик Греко-Католицької Церкви на Закарпатті. Член Українського богословського наукового товариства, НТШ й УВАН у США. Кошовий юнацьких куренів Пласту в Перечині на Закарпатті.
Стернюк Володимир Митрополит Галицький і Волинський УГКЦ, провадив церквою у катакомбний період її діяльності. Юнак Пласту при Академічній Гімназії у Львові.