Українська English Deutsch Polska Русский

Нема фізичних кар на пластових таборах!

Коропецька Наталя

Фізичні кари не можна вживати на таборах для приборкання непослушних таборовиків чи для вдержання дисципліни в гурті. Форсовні вправи можна вживати тільки для дорослих мужчин (напр., у війську) для вироблення витривалости. Клячання на каменях, біг з тяжким наплечником (часто під гору) і т.п. не є для юнацтва. Такі кари можуть бути шкідливими для багатьох юнаків і юначок, які ще не є розвинені і які ще фізично слабі.

Надмірне зусилля у віці дозрівання може спричинити поважне недомагання серця, що може допровадити до трагічного кінця!

За вживання фізичних кар батьки можуть потягнути провід табору до судової відповідальности.

Фізичні кари не допоможуть піднести авторитет виховника, тільки навпаки - можуть спричинити у юнаків бунт, знеохоту до пластування, ненависть до авторитету чи й навіть охоту пімсти.

Фізичну силу можна застосовувати тільки для самооборони або в обороні іншого таборовика, якому загрожує небезпека.

Молодші виховники можуть мати нахил до садизму, тому треба берегтись від таких виявів. Провід табору повинен звернути особливу увагу на таких виховників.

Добрий виховник ніколи не потребує іти в такі екстреми, як фізичні кари; є багато ефективніших і корисніших засобів (напр., дружня розмова, упімнення, відмова в приємности чи участи в улюблених заняттях). Коли ж юнак особливо важкий до провадження або коли зробить зумисно щось таке, що принесе шкоду іншим - найкраще звернутись до його батьків і залишити їм справу покарання або виключити його з табору.

Життя і здоров'я кожного таборовика є відповідальністю виховника. Кожний виховник на таборі чи під час мандрівки мусить про це весь час пам'ятати. Коли ж виховник не розуміє ще цього, то він ще не є досить дозрілим, щоб йому давати під опіку чужих дітей і їхнє життя.

Допоміжні матеріали для пластових юнацьких таборів. - Трентон, Видання ГПБ, 1975. - С. 3. Другий наклад матеріалів - 1991 р. Автор статті член куреня "Перші Стежі".