Що треба знати батькам про пластові табори

1. Літнє таборування - це найважливіша частина пластування. Упродовж року пластове виховання займає в житті молоді 1-2 години тижнево. За такий обмежений час багато зробити не можна. Пластовий табір виповнює ці браки. За 3-4 тижні перебування в таборі молодь користає більше, ніж із занятть впродовж цілого року.

2. Відбуття пластового літнього табору є передумовою при складанні пластових проб. Тому кожний новак (-чка) і юнак (-чка) повинні перебути на таборі кожного літа, обов'язково що друге літо.

3. Реєстрація до таборів відбувається по станицях у проголошений проводом станиці точно означений час. Зголошень у спізненому реченці не можна узгляднювати. При реєстрації треба заплатити вписове до табору, а повну оплату треба вирівняти перед початком, табору.

4. При реєстрації дітей батьки одержують список таборового виряду та карту здоров'я, яку має виповнити домашній лікар в останньому тижні перед початком табору. Всі інформації про табори батьки дістають при реєстрації або від таборового референта станиці чи безпосереднього виховника їхньої дитини.

5. Зголошення учасників приймається лише на цілий час даного табору. Із виховного приводу не можна привозити дитини на табір в тиждень чи два після його початку, коли всі таборовики зжиті та перейшли певний вишкіл.

6. Пластовий табір не є відпочинковою оселею, а виховним засобом, і тому ставить певні точно означені вимоги до учасників-пластунів. Пластовий табір - це практична підготовка до життя, яка вимагає від учасників самостійности, зарадности і віри у власні сили при дисципліні, порядку, але без спеціяльних вигод і люксусів. Діти, привиклі до постійного комфорту і вигод упродовж року, повинні мати можливість спробувати твердого життя!

7. Заняття в таборі є передусім практичного характеру. Це не школа, і тому теоретичні заняття зредуковані до мінімуму, а програма складена так, щоб таборовики мали багато руху, сонця, зустрічі з природою і романтики.

8. У кожному таборі є приготована відповідно до віку таборовиків програма, яку проводить провід табору разом з таборовиками. Програма сперта на вимогах до проб, іспитах вмілостей та загальному напрямі-кличі пластової праці в даному році. В кожну програму є вплетене знання українознавства, а сам табір із своєю ізольованістю від щоденного світу є одинокою доброю нагодою для піднесення українського духа серед молоді. Таборовики живуть в чисто українському оточенні, мають гри і заняття з українською тематикою і мають товариство своїх українських однолітків, які належать також до пластової організації.

9. 3 уваги на повище до пластового табору не приймається дітей, які не мають знання української мови і письма, як також знання історії, географії, культури відповідно до свого віку.

10. На пластових таборах перестерігається вживання тільки української мови, тому, відвідуючи дітей, треба з ними говорити лише по-українському.

11. Відвідини батьків є передбачені в другу суботу-неділю таборів. Із виховних мотивів батьки не повинні під ніякою умовою відвідувати дітей першого тижня табору.

12. В пластових таборах є відповідна опіка через 24 години, а це: провід табору, виховники, адміністративний і санітарний персонал. На кожному таборі є телефон, якого число таборовики повинні подати батькам у першому листі, і у наглому випадку можна все телефонічно порозумітися.

13. Кожний таборовик є забезпечений від випадку, а урядові американські чинники мають нагляд над гіґієнічним станом та безпекою осель.

14. Харчі на таборі не є вибагливі з огляду на спосіб ведення кухні при більшій кількості дітей, однак вистачаючі і здорові. Тому всякі додаткові харчі, які батьки залишають дітям, є зайві, а з огляду на гіґієнічний спосіб їх зберігання дітьми провід табору мусить їх при перегляді відбирати, щоб не наразити дітей на шлункові недомагання.

15. Втрата ваги таборовиків під час табору - це зовсім нормальне явище через зміну способу життя, при тому й рух, і тому не треба цим непокоїтися чи боятися, що діти недобре прохарчовані.

16. Гроші таборовикам потрібні лише в дуже малій кількості, бо на таборі немає можливости їх видавати. З уваги на можливість загублення радиться не залишати дітям більших сум грошей.

17. Посвідки, відзначення, відзнаки табору одержують таборовики на закінчення табору, коли їм табір признано. У випадку дисциплінарної справи, злої поведінки таборовика тощо провід табору повідомляє негайно батьків і провід місцевої станиці, з якої походить учасник (-ця) табору. Карний звіт на таборі не є карою, а лише слідством, яке може покінчитися пересторогою або ні.

18. Таборовикові не можна під ніякою умовою опустити терен табору без відома коменданта табору або бунчужного згл. без їхнього порозуміння з батьками таборовика.

Даний текст є передруком листка, що його поширено на ХІ Крайовому Пластовому З'їзді Пласту США. Публікуємо за журналом "Вогонь Орлиної Ради" (ч. 41. - С. 10-12), який подав такий коментар: "Редакція передрукувала цей листок, щоб наші виховники запізналися із змістом його, щоб у випадку, коли прийдеться їм бути інформаторами для батьків про табори, знали ЩО і КОЛИ треба говори. Іншими словами, сестрички й братчики мусять бути також у курсі справи, коли мова про новацькі табори. Це, думаємо, нам не пошкодить, а навпаки може допомогти коротко й гарно інформувати батьків про проблеми таборового життя. Просимо запізнатися!"