Українська English Deutsch Polska Русский

Богдан Гаврилишин

Народився Богдан Дмитрович Гаврилишин у селі Коропці Тернопільської області. Перед кінцем Другої світової війни потрапив до Німеччини, а згодом, в таборі біженців, отримав середню освіту в дуже важких умовах. В 1947 році виїхав до Канади, де спочатку працював лісорубом, потім офіціантом і був першим з повоєнних емігрантів, який поступив в Університет Торонто і який він закінчив з дипломом інженера в 1952 році і магістра в 1954. Пропрацювавши в міжнародній компанії три роки, був направлений на однорічне навчання до Міжнародного інституту менеджменту у Швейцарії.

В 1960 році почалася багаторічна педагогічна діяльність Б.Д.Гаврилишина. Вісім років він керує навчальними програмами в Міжнародному інституті менеджменту в Женеві, викладає курси з економічного розвитку, з світового бізнесового середовища, керівництва міжнародними операціями та державного управління. В 1968 році Богдан Дмитрович стає директором цього навчального закладу й керує ним наступні вісімнадцять років, а в 1986 -1988 р.р. працює науковим співробітником (Scholar-in-Residence) того ж інституту. За час роботи в МІМ-Женева Б.Д.Гаврилишин виростив цілу плеяду спеціалістів вищої кваліфікації для сотень компаній в усьому світі - від Мексики до Індії та від Швеції до Японії.

Одночасно Б.Д.Гаврилишин плідно веде напружену наукову роботу та громадську діяльність. Він стає членом Римського клубу (1972 р.), Міжнародної академії менеджменту (1973 р.) та Світової академії мистецтва та науки (1975 р.). В 1976 р. йому присуджено ступінь доктора економіки Університету Женеви, він стає почесним доктором права Йорського університету в Канаді (1984 р.) та Університету Альберти в Канаді (1986 р.), одержує почесну відзнаку (Engeneering Hall of Distinction) Університету Торонто в Канаді. Про високий міжнародний авторитет доктора Б.Д.Гаврилишина свідчить те, що він є визнаним консультантом з питань державного управління та міжнародного бізнесу, виступає доповідачем, модератором і головою на наукових семінарах та конференціях в більш ніж 70 країнах світу на всіх континентах.

Б.Д.Гаврилишин був членом редакційних колегій журналів на п'ятьох континентах. В науковому доробку вченого понад 100 статей з проблем менеджменту, освіти в галузі менеджменту, економічного та політичного середовищ. Його перу належать дві книги, причому одна з них - "Дороговкази в майбутнє - до найбільш ефективних суспільств" - набула світового визнання і видана в перекладі вісьмома мовами.

З кінця 1988 року Богдан Гаврилишин присвячує свою подальшу діяльність Україні. Він ініціює заснування Міжнародним інститутом менеджменту Женеви (МІМ-Женева) та Національною академією наук України спільного підприємства - Міжнародного інституту менеджменту в Києві (МІМ-Київ), який першим в колишньому СРСР почав готувати магістрів бізнес-адміністрування.

За активної участі та організаційної допомоги Б.Д.Гаврилишина в 1989 році в Україні було створено благодійний Міжнародний фонд "Відродження", що фінансується Джорджем Соросом. З початку діяльності фонду і до 1998 року Богдан Дмитрович очолював Наглядову раду цієї громадської організації, головною метою якої став розвиток в Україні засад громадянського суспільства в культурній, освітній, науковій та соціальній сферах.

Доктор Б.Д.Гаврилишин створив і очолив Консультативно-дорадчу раду при Президії Верховної Ради України в 1991 році, яка діяла протягом наступних семи років, був членом американо-українського дорадчого комітету, радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем‘єр-Міністрів. Сьогодні Богдан Гаврилишин є членом Ради Світової Академії мистецтва та науки, головою Крайової Пластової Ради (Національної Скаутської Організації України), членом Виконавчого комітету Швейцарського форуму з міжнародної політики, очолює Наглядову раду Міжнародного інституту менеджменту (МІМ-Київ). Він також сприяв створенню Міжнародного центру перспективних досліджень і був головою його Наглядової Ради до 2006 р.

Надзвичайно плідна праця доктора Б.Д.Гаврилишина в Україні високо цінується найширшими колами її освітян, науковців та державних діячів. Його обрано іноземним членом Національної академії наук України, нагороджено відзнакою Президента України - орденом "За заслуги", він є Заслуженим діячем науки і техніки України, радником голови Верховної Ради України, одержав почесні докторати Тернопільської Академії народного господарства, Університету імені Василя Стефаника в Івано-Франківську і Університету імені Юрія Федьковича в Чернівцях.

Також про Богдана Гаврилишина читайте у Вікіпедії