Безпека при спортових заняттях

Спорт має служити скріплюванню фізичних сил. Коли одначе не відповідно його примінюється, то може шкодити здоров'ю. Тоді бувають і нещасливі випадки. Щоб їх уникнути, слід перестерігати такі справи:

1. Ніколи не починати спортових зайнять без попередньої лікарської перевірки всіх членів спортової групи. Лікар мусить ствердити, які роди спорту кожному можна вправляти.

2.  Спортовими  зайняттями повинен проводити професійний тренер, або такий, що добре опанував дану ділянку спорту. Такий тренер повинен мати знання про будову людського тіла і його функції, як рівно ж дати першу допомогу в разі випадку.

3. Не переводити вправ, якщо до цього нема відповідних уряджень, як напр.: не можна вправляти бігів. якщо нема біжні, або рівної твердої площі.  До   скоків   потрібно обов'язково яму з піском. До скоків у височінь  уживати  стояків з поперечкою, яка при дотику злітає. Не вільно вживати до цього прикріпленого шнурка!
Велику   обережність слід заховувати при метах диском, ратищем чи кулею. Ніхто не повинен бути в обсягу мета, а ті, що відкидають прилад назад вправляючих, повинні робити дуже обережно. Ніхто не повинен стояти дуже близько до тих, хто вправляють.

4. Не дозволяти перед 18-им роком життя спеціалізуватись в одному спорті тільки. Це шкідливе для розвою молодої людини.

5. Треба бути особливо обережним з «азартовими спортовцями». які займаються спортом тільки під час літніх  таборів.  Вправи слабші постепенно утруднювати, щоб за першими разами не перевтомились!

6. Перед кожною вправою треба вживати прорух для розрухання м'язів.

7. При всіх спортових заняттях звернути увагу на правильний віддих.

8. Не вільно улаштовувати для молоді частих змагань, хіба два рази на тиждень. Молодь дуже амбітна, і під час змагань зуживає максимум своїх сил. а це шкідливе для здоровя

9. Змагуни повинні вдягати теплі светери і штани поміж поодинокими виступами, тому що в холоді м'язи є менше еластичні, й тоді наступає біль (корч), або зірвання м'язів.

10. Підчас тренінгів не вільно пити холодної води, чи йти під холодний душ. Можна це зробити вже після короткого відпочинку.

11. Вправи не можна відбувати дві години після їжі. Також не слід їсти півгодини після вправ.

12. При водних спортах слід бути дуже обережним. Завжди мусить бути готове човно для рятувальної акції, як також рятівниче коло на довгій линві. Вправами повинен займатися той. що мас відбутий курс рятівництва. Слід теж звернути увагу на довге перебування в воді. Це шкідливе, бо довготривале відтягання тепла з організму ослаблює його (головно організм, який вбогий ти товщ), так що при тому терпить серце, і може прийти до ослаблення серця. Отже, увага! Поміркованість у плаванні.

13. Звернути уваги при скоках у воду на тих, які колись хворіли на вуха. Вуха забезпечити ватою потовщеною та гумовою шапкою на голові. Також в аптеках можна купити спеціальні затикачі на вуха для цієї мети.

14. Важний є добір спорту на даний вік.